Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Spróbuj ściągnąć pliki apk, masz strony i Shield, czyli andek to łyknie, a czy działają te konkretne, trudno powiedzieć. Mi kilka nie działało które mnie interesowały, ikony co prawda się pojawiły, ale nie ruszyły aplikacje.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie jesteście ogólnie zadowoleni z nividia shield głównie do filmow 4k hdr?
Gdzie mogę zasilać portfel jeśli nie chce skróty podawać ? Widziałem na stacjach doładowania Google play
 

rufi10

Member
Mam Nvidia Shield od wczoraj i mam porównanie choćby ze smart TV Samsunga. Powiem tak, jestem mocno zawiedziony, bo na TV Samsung np. Netflix ślicznie "świeci" a przy użyciu Shield TV widać postrzępione krawędzie w 4 K!!! a sam obraz zbyt jasny. Nie wiem co jest tego przyczyną? Zmienialem rozdzielczość, to samo. Ogólnie apki na tizenie Samsung lepiej odtwarzają obraz.
Plusem Shielda jest szybkość działania, nic poza tym. Sprawdźcie to u siebie...
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Co znaczy zamieniałem rozdzielczość przecież rozdzielczość może być tylko jedna w tym wypadku .... za jasny obraz czyli masz problem z HDR?
 

rufi10

Member
Co znaczy zamieniałem rozdzielczość przecież rozdzielczość może być tylko jedna w tym wypadku .... za jasny obraz czyli masz problem z HDR?
Tak, jedna - zalecana, ale próbowałem różnych opcji, w tym częstotliwość odświeżania. problem zauważyłęm na Netflix, Arte, czy Player TVN, VOD Onet, innych na razie nie instalowałem.
Na przykład czcionka napisów na Netflix jest postrzępiona, miniaturki filmów są mało wyraźne a napisy postrzępione - Netflix, kontury osób, zwłaszcza na jasnym tle mają minischodki np. widoczne w programie Tomasz Lis na żywo. Strona startowa Shielda i te podczas instalacji, aktualizacji itp. systemu Shielda idealne.
Proszę porównać apki np. Netflix lub Arte na tizenie smart TV Samsunga z identycznymi na Nvidia Shield! Różnica jest powalająca na korzyść Samsunga zważywszy, że procek Samsunga jest 4-rdzeniowy!!! Jedyna korzyść jest taka, że prędkość ładowania aplikacji, ich przewijanie jest idealne, ale dla mnie jakość obrazu jest najważniejsza...
Sprawdźcie, jak to jest u Was???
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Tak wygląda apka na android tv pisałem o tym wiele razy, mam porównanie do Apple tv 4k i Xboxa one x gdzie wszystko jest ostre jak żyleta.
Co do kolorów samego obrazu jest coś takiego jak przestrzeń barw RGB/ybcr 422/444 sprawdź co u ciebie jest wybrane i czy masz w shield włączoną automatyczną zmianę przestrzeni barw?

Uaktualnij shield do najnowszej wersji.
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
Tak wygląda apka na android tv pisałem o tym wiele razy, mam porównanie do Apple tv 4k i Xboxa one x gdzie wszystko jest ostre jak żyleta.
Co do kolorów samego obrazu jest coś takiego jak przestrzeń barw RGB/ybcr 422/444 sprawdź co u ciebie jest wybrane i czy masz w shield włączoną automatyczną zmianę przestrzeni barw?

Uaktualnij shield do najnowszej wersji.
mam najnowszą wersję. Zrobię reset, będę walczył :)
Wydaje mi się, może się mylę, że aplikacja Netflix na smart TV Samsunga jest specjalnie dedykowana. W każdym razie obraz ze smart TV Samsunga jest jak żyleta. W Shield okładki (miniaturki) prezentujące film, to jakaś tragedia!!!
 

korek2

New member
Sprawdź czy masz dobre połączenie z Internetem. Może Netflix zmniejszył jakość ze względu na słabe połączenie?

Wysłane z mojego SM-T725 przy użyciu Tapatalka
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Zesrał***się a nie zmniejszył***jakość :D my tu mówimy o aplikacji nie obrazie z filmu czy serialu.
Aplikacja na androida tv jest ujowa złe skaluje obrazy czcionki itd jako ktoś***nie widział jak wygląda na appple tv, xboxie lub na wbudowanej aplikacji w tv to nie będzie wiedzieć o co chodzi.
I tego nie poprawi bo tak już jest co innego problem z wyblakłymi kolorami to problem z HDR.

@rufi10
Reset ci nic nie da, ale możesz zrobić twój problem jest w licznych przypadkach opisywany na forum nvidia możesz poczytać ja ci nie pomogę bo nie mam tv 4k i jedyne co moge zrobić to podpowiedzieć jakie opcję są dostępne w shield tv.


Tymi ustawieniami się zainteresuje
Dostosowanie przestrzeni kolorów
Zakres dynamiczny (dostępne tylko jeśli masz wybrany tryb RGB)
Ręczne dostosowanie trybów wyświetlania w tym trybie musisz wybrać najpierw rozdzielczość potem odświeżanie potem barwy i zatwierdzić w ostatniej pozycji tryb wyświetlania dopiero wtedy uaktywnisz wybrane ręcznie nastawy
 

Attachments

  • IMG_20191001_125341.jpg
    IMG_20191001_125341.jpg
    179,5 KB · Wyś: 50
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Mam Nvidia Shield ... a sam obraz zbyt jasny. Nie wiem co jest tego przyczyną?
Ale jasny tylko na Netfixie, czy w ogóle na wszystkim co leci z Nvidia Shield?
Jeśli to drugie to dostosuj sobie jasność i inne parametry obrazu w menu telewizora gdy Shield jest uruchomiony. Te ustawienia w telewizorze są osobno zapamiętywane dla każdego z wejść z osobna. Możesz mieć więc tak, że wewnętrzna aplikacja będzie OK a podłączone coś pod np. HDMI1 będzie miało zupełnie inne ustawienia obrazu.
Ja mam co prawda Shielda podpiętego pod TV SONY FullHD 46" ale u mnie obraz w filmach jak i samo menu NETFLIXA jest ostre jak żyleta i nie poszarpane.
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
"Strona startowa Shielda i te podczas instalacji, aktualizacji itp. systemu Shielda idealne."

Ja mam co prawda TV SONY FullHD ale u mnie obraz w filmach jak i samo menu NETFLIXA jest ostre jak żyleta i nie poszarpane.

Wrzuć zdjęcie z menu i z napisami podczas oglądania filmu z netflixa .
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Naprawdę, jestem bardzo wymagający jeśli chodzi o jakość obrazu i mówię Ci, że nie mam najmniejszych zastrzeżeń do jakości obrazu przez aplikację Netfix na Shield. Obejrzałem spokojnie ponad setkę filmów i nie raz przyglądałem się jak wygląda obraz z bliska. Wszystko jest git, obraz żyleta i nic nie jest poszarpane. Może wieczorem wrzucę zdjęcia bo teraz jestem w pracy.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Rozmawiamy o menu i napisach nie o obrazie z filmu.

Mam dwa shield tv, mam xbox one, mam apple tv 4k wszędzie oprócz shield tv aplikacja netflix jest inna wyraźna po prostu piękna na shield tv jest mydełko na krawędziach czyli taki jak by objaw złego skalowania.
Wrzuć fotki zobaczymy co tam masz.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Miałem na myśli obraz w filmach ale także i w samej aplikacji czy na napisach. Wszystko jest ostre, z tym, że jak już pisałem mam TV Full HD.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Ja też mam zwykły tv plazma full hd panasonic'a, o obraz nie mam zastrzeżeń bo to jak by inny element najbardziej mnie interesuje wygląd u Ciebie menu netflixa i i napisy do filmu podczas jego odtwarzania te elementu u mnie są brzydkie.


Zwróciłem na to uwagę dopiero jak zobaczyłem apke netflix w xboxie.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Naprawdę, jestem bardzo wymagający jeśli chodzi o jakość obrazu i mówię Ci, że nie mam najmniejszych zastrzeżeń do jakości obrazu przez aplikację Netfix na Shield. Obejrzałem spokojnie ponad setkę filmów i nie raz przyglądałem się jak wygląda obraz z bliska. Wszystko jest git, obraz żyleta i nic nie jest poszarpane. Może wieczorem wrzucę zdjęcia bo teraz jestem w pracy.

Poniżej zdjęcia fragmentów ekranu. Nie obrabiane. Wyszły tak sobie ale nawet jak im się przyglądam to nie widzę, żeby coś było wyraźnie rozmazane. Na żywo obraz wygląda dużo lepiej jak na tych zdjęciach. Czcionka jest na tyle ostra, że nawet z pół metra od 46" TV nie stwierdzam, żeby była nawet minimalnie rozmazana, a przecież TV ogląda się z dużo większej odległości (u mnie ok 3,5m) co jeszcze większa odczucie ostrości.
No naprawdę, stwierdzam nie ma się do czego przyczepić a jestem bardzo wymagający i szczegółowy.
Nigdy nie wyłapałem też jakiegokolwiek szarpania czy braku płynności obrazu o którym niektórzy pisali.
https://zapodaj.net/ea7d270a7cf88.jpg.html
https://zapodaj.net/9f2189b6abbdb.jpg.html

EDIT: Poniżej jeszcze zdjęcia zrobione telefonem:
https://zapodaj.net/2c0e60075fdef.jpg.html
https://zapodaj.net/ace6c21b08412.jpg.html
https://zapodaj.net/af04fcc61e0d6.jpg.html
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Wrzuć proszę fotkę z takiego menu jak poniżej na screenach.
Jak się pewnie domyślasz wiesz które pochodzi u mnie z shield tv :)
 

Attachments

  • IMG_20191001_201710.jpg
    IMG_20191001_201710.jpg
    203,9 KB · Wyś: 41
  • IMG_20191001_201746.jpg
    IMG_20191001_201746.jpg
    195,3 KB · Wyś: 35

kola01

Well-known member
Bez reklam
Proszę:
https://zapodaj.net/37bb5a5677c4e.jpg.html

Coś tu nie tak?
Na zdjęciu, w powiększeniu czcionka wygląda na delikatnie rozmazaną ale zapewniam, że na żywo tego nie widać a przynajmniej ja nie widzę. Mój TV ma satynową matrycę (półpołysk) i zdjęcia zawsze wychodzą delikatnie rozmazane. A czcionka jest takiej samej jakości na w innych aplikacjach czy w menu Shielda.
 
Ostatnia edycja:
Do góry