Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Brakuje mi często komentarzy na YT, więc fajna opcja. Do tej pory radziłem sobie tak, że włączałem film przez telefon (streaming na TV) i tam czytałem komentarze. W poniedziałek wracam to sprawdzę tę klawiaturę wieczorem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, chociaż ja jak oglądałem YT na TV i ciekawy byłem komentarzy, to brałem tel. do ręki, wchodziłem w historie YT i tam już z automatu miałem ten sam film i komentarze, ale wszystko na jednym koncie, stąd też synchro.

Nie wiem czy będę korzystał z YT na TV i myszce - na pewno od czasu do czasu, zobaczymy, jest super, ale ta apka mobilna pod tv, też jest świetna, ale ograniczona mimo wszystko. Nie zmienia to faktu, że genialna sprawa z całą tą obsługą, google, grafika, no wsio co mnie interesuje na ekranie tv i jak na PC.
Ten kursor myszki świetnie działa.

Powiem Ci, że klawiatura nie jest mi jakoś potrzebna, tak szybko wpisujemy tekst myszką na klawiaturze, że nie wiem, czy nie będzie to podobna prędkość jak na klawiaturze, oczywiście nie mówię tu o cały zdaniach, czy komentarzach na forum itp. Zresztą sam ocenisz co i jak, ale zalecam kupić i tak myszkę, cena śmieszna, a to machanie kursorem na TV pocieszne ; )
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ja raczej tak dla sprawdzenia tylko. Na TV nie korzystam z netu innego niż YT. Jak chcę coś na dużym ekranie pokazać to kopiuje ekran telefonu (Smart View). Synchro też mam, bo wszędzie zalogowałem swoje konto (mam YT Premium). Nie sprawdzałem tej historii nawet. Muszę zerknąć :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zatem, proponuję na Shielda apkę WebCamera.pl.
Polskie miasta, morze, calkiem, całkiem. Brakowało mi czegoś takiego ma dużym ekranie, szkoda, że brakuje reszty... świata :)
 

caporeira

New member
Jak odpalić FTP na Shield (jak się z nim połączyć za pomocą FTP) ?
Trzeba coś doinstalować ?

PS. Czy to forum nie wsprółpracuje już z Tapatalk ?
 

lvojcik

New member
Pytanko mam, przy podłączeniu np Nvidia Sheild do NAS'a, mogą być jakieś ograniczenia co do wielkości dysków w NASie, które Shield zobaczy ? Bo jak rozumiem to nie powinno mieć to kompletnie znaczenia(po prostu przeglądasz dane w sieci). Nie do końca jestem w temacie, stąd pytanie. Proszę o odpowiedz.
 

lvojcik

New member
Dalej w temacie serwera NAS, docelowo biblioteka na filmy UHD, pliki 80GB, bitrate 100Mb/s i więcej. Do wyboru mamy dyski z prędkościami 5400, 7200 czy IntelliPower. Który z nich będzie najlepszym rozwiązaniem ?
Pytam ponieważ różnice w cenie znaczne.
 

Sp@yek

New member
Witam.Mam problem z dźwiękiem 5.1 w shieldzie.Jak wiadomo shield 2017 nie ma wyjścia optycznego,do portu usb podłączyłem dac BURR-BROWN
c7c9ce6b492986b7f2c95ac482eb

Dźwięk jest ale tylko 2.1.W netflixie gdy jest dostępny dźwięk 5.1 film zwyczajnie się nie włącza,dopiero jak przełączę ścieszkę dźwiękową na 2.1 film działa.
Co zrobić żeby cieszyć się dźwiękiem 5.1 ?dodam że używam głośników logitech z906.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Prawdopodobnie się nie da czytałem o tym wiele razy na zagranicznych forach.
W opcjach shield masz trochę ustawień***audio możesz spróbować***różnych opcji, ewentualnie szukaj pomocy na zagranicznych forach bo tutaj mało kto takie rzeczy robi.
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Problem wynika z apki netflixa i tego że wysyła ona sygnał w postaci DD+ twój dac nie jest w stanie tego obsłużyć dlatego nie ma dźwięku, problemem jest to że nie ma dac'a który przyjmie DD+ więc nie może rozkodować sygnału.
Rozwiązaniem jest, ale zapewne ci się to nie spodoba używanie kodi z wtyczką***netflix :)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Can it play 4K videos?
https://github.com/CastagnaIT/plugin.video.netflix

Czy twój tv po podłączeniu shield tv bezpośrednio odtwarza wybrany dźwięk 5.1 czy też musisz wybierać stereo?

Jeśli tak jest minimalna szans że będziesz mógł***wyjściem optycznym z tv wypuścić dźwięk do logitecha, ale jaki to będzie dźwięk? ciul wie... :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry