Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

boss509

Member
Na swoim przykładzie powiem, że to działa jak chce. Raz perfekcyjnie wyłapuje frazę "The Less I Know the Better", a innym razem ma problem z pojedynczym słowem. Mówię tu o YT. Na innych aplikacjach, typu NVIDIA Games, jest znacznie gorzej. Mam wrażenie, że przy asystencie ustawionym na język polski ma trochę problemy z angielskimi nazwami własnymi, jak właśnie gry. Kiedy pytam po polsku o pogodę klikając mikrofon na pilocie, to odzywa się Polak, jak po angielsku, to jest damski angielski głos, ale ciut dłużej zajmuje przetworzenie zapytania w obcym języku.
 

Sas74020

New member
Witam. Gdzie można kupić to ustrojstwo!! W x-comie nie ma a w euro rtv jest bez pada i czas oczekiwania do 30 dni. Tak w ogóle to czemu tego nie ma w sklepach?
 

rufi10

Member
A dla mnie to podstawa. A szczególnie dla mojej małej córki która łupie CDA i YT.

Rozpoznawanie mowy jest ogólnie w takich urządzeniach zaje***te.
Sprawdziłem, z wymienionych wyżej działa tylko na YT. Poza tym działa na Netflix.
Na CDA odsyła do YT :) To w takim razie, w jaki sposób dziecko może wybrać swoją ulubioną bajkę??? :)
Na Amazon Prime, Polsat Cyfrowy, Ipla TV, Player, TVP VOD, Horizon GO, Play Now... Nie działa, odsyła do YT!!!
W takim razie, skąd ten zachwyt?
 

boss509

Member
Witam. Gdzie można kupić to ustrojstwo!! W x-comie nie ma a w euro rtv jest bez pada i czas oczekiwania do 30 dni. Tak w ogóle to czemu tego nie ma w sklepach?
Skoro trzeba czekać aż 30 dni, to warto zastanowić się, czy nie wstrzymać się do Black Friday pod koniec listopada. Rok temu wersja z padem była za 749 zł, bez pada 639 zł. Co jakiś czas są przerwy w dostępności, po czym konsola jest dostępna normalnie (w przypadku Shielda w przeciągu kilku dni roboczych).
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Na Amazonie przez chwilę pojawiła się Nvidia Shield TV (2019) w wersji Pro i Stick . Być może bliska premiera jest powodem, przez który nie można obecnie dostać sprzętu. Swoją drogą zupełna zmiana jeśli chodzi o pilota, który moim zdaniem wyglądem w ogóle nie pasuje do reszty, przez co ciut jedzie fejkiem.

Wizualnie nowy pilot tak tragiczny, że faktycznie wygląda jak fake. Fajnie, że ma kilka przycisków więcej ale ich rozmieszczenie to kompletne nieporozumienie (np przyciski przewijania prawo-lewo nie są umieszczone obok siebie tylko jeden pod drugim). Mogli też już zostawić te baterie CR2032, bo sprawowały się całkiem nieźle (u mnie ponad rok na średniej klasy bateriach Panasonica) a podejrzewam, że ten kretyński trójkątny kształt pilota, został wymuszony przesiadką na baterie AAA.
 

Sas74020

New member
Wizualnie nowy pilot tak tragiczny, że faktycznie wygląda jak fake. Fajnie, że ma kilka przycisków więcej ale ich rozmieszczenie to kompletne nieporozumienie (np przyciski przewijania prawo-lewo nie są umieszczone obok siebie tylko jeden pod drugim). Mogli też już zostawić te baterie CR2032, bo sprawowały się całkiem nieźle (u mnie ponad rok na średniej klasy bateriach Panasonica) a podejrzewam, że ten kretyński trójkątny kształt pilota, został wymuszony przesiadką na baterie AAA.
Kwestia przyzwyczajenia. Ja dostrzegam pozytyw tego pilota, po lewej stronie znajdują się przyciski odpowiedzialne za przewijanie,cofanie i.t.p. a po prawej ciszej,głośniej i.t.p. według mnie jest prościej. Z tego co piszą to nowa wersja ma mieć między innymi mocniejszy procesor o 25% więc ja już dzisiaj biorę ją w ciemno.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Kwestia przyzwyczajenia. Ja dostrzegam pozytyw tego pilota, po lewej stronie znajdują się przyciski odpowiedzialne za przewijanie,cofanie i.t.p. a po prawej ciszej,głośniej i.t.p. według mnie jest prościej. Z tego co piszą to nowa wersja ma mieć między innymi mocniejszy procesor o 25% więc ja już dzisiaj biorę ją w ciemno.
A obecny Shield nie daje rady, że procesor mocniejszy potrzebny? ;) Podaj film którego nie otworzył obecny ;)
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
jest też Dolby Vision , Dolby Atmos gdzie wielu prosiło i na pewno jest bardziej energooszczędna.Trzeba poczekać na testy wtedy się okaże jak działa
 

Sas74020

New member
A obecny Shield nie daje rady, że procesor mocniejszy potrzebny? ;) Podaj film którego nie otworzył obecny ;)
A kto powiedział, że nie daje rady..obecny Shield chodzi jak rakieta!! a większa moc i Dolby Vision , Dolby Atmos w nowym Shieldzie są tylko na plus tego urzadzenia. Gdyby nic nie zmienili poza samym pilotem byłoby narzekanie, że nic nie zmienili.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Kwestia przyzwyczajenia. Ja dostrzegam pozytyw tego pilota, po lewej stronie znajdują się przyciski odpowiedzialne za przewijanie,cofanie i.t.p. a po prawej ciszej,głośniej i.t.p. według mnie jest prościej. Z tego co piszą to nowa wersja ma mieć między innymi mocniejszy procesor o 25% więc ja już dzisiaj biorę ją w ciemno.

No proszę Cię, przyciski przewijania w pionie gdy wyświetlany pasek przewijania na ekranie masz w poziomie??? Trójkątny pilot??? Widziałeś kiedyś taki? Jakiś ostatni idiota to musiał wymyślić. W materiałach reklamowych na innych portalach są zdjęcia tego pilota w takich ujęciach, żeby nie dało się zauważyć, że ma on przekrój trójkąta. Tak więc, już sama Nvidia wyłapała, że jest to nieporęczne i brzydkie rozwiązanie i próbuje to w miarę możliwości ukryć.

A obecny Shield nie daje rady, że procesor mocniejszy potrzebny? ;) Podaj film którego nie otworzył obecny ;)
A kto powiedział, że nie daje rady..obecny Shield chodzi jak rakieta!! a większa moc i Dolby Vision , Dolby Atmos w nowym Shieldzie są tylko na plus tego urzadzenia. Gdyby nic nie zmienili poza samym pilotem byłoby narzekanie, że nic nie zmienili.

Tak, powoli nie daje rady. Nie chodzi o filmy, bo tu mocy jest aż nadto ale o pojawiające się już drobne przycinki np na stronie głównej (przewijanie ikon itp.), zwłaszcza od czasu aktualizacji do Android 9.
Pewnie winna jest słaba optymalizacja interfejsu ale z drugiej strony już zeszłoroczne smartfony ze średniej i niskiej półki, mają 2-3 razy większą wydajność. Tak więc przyrost wydajności w nowym SOC jest bardzo pożądany.
 
Ostatnia edycja:

rufi10

Member
Nareszcie zmieniono pilot, bo ten był zbyt mały, jak dla dziecka, nieporęczny. Dobrze, dodano przyciski związane z przewijaniem filmów, choć nadal Samsung jest niedościgniony. W pilocie Samsunga jest tylko jeden przycisk przewijania a pod nim... wszystko co potrzebne, czyli "W lewo", "W prawo", "do początku", "do końca", "stop-start". Można? Można.
Niestety obecnie od czasu do czasu muszę sięgnąć po pilota Samsunga...
 
Do góry