Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na pewno nie są to postery oryginalne, tudzież te, które są w obiegu uznane za oficjalne, a bardziej wyglądają na jakieś fanowskie.
 

SNiP3R

Member
Mam prośbę.

Czy może ktoś w skrócie przedstawić jakie kroki trzeba wykonać by cieszyć się z filmów 4k poprzez Kodi I Real Debrid?

Za dużo tych stron tutaj i ciężko mi znaleźć odpowiedzi.
 

leszekgd

Member
Będę chyba zmieniał Shielda 2017 na wersję 2019 bez Pro. Czy te 2GB pamięci będzie miało jakiś wpływ na oglądanie filmów i szybkość systemu? Rozumiem, że Dolby Vision z plików mkv (wszystkie profile) działa na playerach typu Exo czy Just?
 

SNiP3R

Member
To tak.

Wszystko zainstalowane i poustawiane.

Mega sprawa.

Nvidia Shield, Kodi, Real Debrid oraz Oath i dosłownie nic więcej nie potrzeba. Jest ogień.

Mam jednak kilka pytań:
- na liście wyszukiwań danego filmu, od góry sortuje wielkością pliku, jednak są takie pliki (4k) w których nie widać wielkości pliku. Wiem że podczas oglądania można zobaczyć jako jest bitrate, jednak to jest na komputerze skrót "o", a na shieldzie to niby jak mam to sprawdzić?

- czasami znajduje duże pliki które buforują. Nawet wyświetla się okienko po prawej do góry, że film będzie buforował. Wziąłem sobie podpiąłem kablem Ethernet zamiast WiFi o jest lepiej, aczkolwiek jednak czasami przycina. Czy to zależy od danego pliku? Internet to światłowód 1gb, więc jest szybko.

- czy są jakieś specjalne funkcje czy addony które mogą mi poprawić działanie Kodi?

Pozdrawiam :)
 

SNiP3R

Member
Aha, jeszcze jedno: czy używacie jakichś VPNow? Bo wszędzie pisze by to zrobić bo używamy nielegalnych treści i FBI może mi wlecieć na chatę xD
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
To tak.

Wszystko zainstalowane i poustawiane.

Mega sprawa.

Nvidia Shield, Kodi, Real Debrid oraz Oath i dosłownie nic więcej nie potrzeba. Jest ogień.

Mam jednak kilka pytań:
- na liście wyszukiwań danego filmu, od góry sortuje wielkością pliku, jednak są takie pliki (4k) w których nie widać wielkości pliku. Wiem że podczas oglądania można zobaczyć jako jest bitrate, jednak to jest na komputerze skrót "o", a na shieldzie to niby jak mam to sprawdzić?

- czasami znajduje duże pliki które buforują. Nawet wyświetla się okienko po prawej do góry, że film będzie buforował. Wziąłem sobie podpiąłem kablem Ethernet zamiast WiFi o jest lepiej, aczkolwiek jednak czasami przycina. Czy to zależy od danego pliku? Internet to światłowód 1gb, więc jest szybko.

- czy są jakieś specjalne funkcje czy addony które mogą mi poprawić działanie Kodi?

Pozdrawiam :)

1- Tez sie tutaj o to pytałem (wyswietlenie bitrate,obciązenia procka,pamięci etc.) niestety nikt nie potrafił udzielić mi informacji.Z tego co znalazłem w sieci ,trzeba podpiąć klawiaturę i wcisnąć f8.Nie próbowałem czy wirtualna klawiatura zadziała.

2-Mam tylko 80 mb więc plików powyżej 60gb nawet nie próbuję odpalić jednak u syna na łączu 300mb nie buforują pliki nawet powyżej 80gb i to na Fire sticku 4k max.

3-Tak- są wtyczki optymalizujące działanie Kodi (pózniej dam ci linki)

Aha, jeszcze jedno: czy używacie jakichś VPNow? Bo wszędzie pisze by to zrobić bo używamy nielegalnych treści i FBI może mi wlecieć na chatę xD

Cały czas jestem w necie pod VPN-em, nawet tu na forum by mieć polska lokalizacje i ominąć captcha.Teoretycznie transfer z RD jest szyfrowany a Ty nie torrentujesz tylko streamujesz (blizniaczy serwis All Debrid nawet uniemozliwia korzystanie z VPN) więc niby nic nie grozi ale.. uważam ,że lepiej dmuchac na zimne.Tym bardziej,że teraz VPN mozna dostac za grosze.

W Polsce możesz pobierać, ale nie możesz udostępniać. Więc w przypadku Kodi jesteś bezpieczny.

Panuje takie ogólne przekonanie , czy raczej interpretacja przepisów.Faktem jednak jest ,że korzystając z pirackich treści stajesz się paserem.Dla przykładu- były już "łapanki" za nielegalne IPTV a przecież korzystająć z takich usług też wyłącznie pobierasz...
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Będę chyba zmieniał Shielda 2017 na wersję 2019 bez Pro. Czy te 2GB pamięci będzie miało jakiś wpływ na oglądanie filmów i szybkość systemu? Rozumiem, że Dolby Vision z plików mkv (wszystkie profile) działa na playerach typu Exo czy Just?

1-Czy masz sprzęt audio pozwalajacy odtwzrać gęste formaty ? Jeżeli nie ,to nie ma sensu kupować tuby Nvidii.Fire stick 4k max ma te same parametry a kosztuje 25% ceny.

2-Na ogladanie filmów raczej nie , na prędkość systemu mniejsza pamięć i słabszy procek mają wpływ.
Dolby Vision ze streamu nie działa nawet na Nvidii 2019 pro bez wgrania zmodyfikowanej wersji Kodi.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
1- Tez sie tutaj o to pytałem (wyswietlenie bitrate,obciązenia procka,pamięci etc.) nietety nikt nie potrafił udzielić mi informacji.Z tego co znalazłem w sieci ,trzeba podpiąć klawiaturę i wcisnąć f8.Nie próbowałem czy wirtualna klawiatura zadziała.

2-Mam tylko 80 mb więc plików powyżej 60gb nawet nie próbuję odpalić jednak u syna na łączu 300mb nie buforują pliki nawet powyżej 80gb i to na Fires sticku 4k max.

3-Tak- są wtyczki optymalizujące działanie Kodi (pózniej dam ci linki)



Cały czas jestem w necie pod VPN-em, nawet tu na forum by mieć polska lokalizacje i ominąć captcha.Teoretycznie transfer z RD jest szyfrowany a Ty nie torrentujesz tylko streamujesz (blizniaczy serwis All Debrid nawet uniemozliwia korzystanie z VPN) więc niby nic nie grozi ale.. uważam ,że lepiej dmuchac na zimne.Tym bardziej,że teraz VPN mozna dostac za grosze.



Panuje takie ogólne przekonanie , czy raczej interpretacja przepisów.Faktem jednak jest ,że korzystając z pirackich treści stajesz się paserem.Dla przykładu- były już "łapanki" za nielegalne IPTV a przecież korzystająć z takich usług też wyłącznie pobierasz...
Za oglądanie czy za udostępnianie? Masz jakiś link, żeby ktoś za oglądanie zapłacił karę w Polsce? :)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
1- Tez sie tutaj o to pytałem (wyswietlenie bitrate,obciązenia procka,pamięci etc.) nietety nikt nie potrafił udzielić mi informacji.Z tego co znalazłem w sieci ,trzeba podpiąć klawiaturę i wcisnąć f8.Nie próbowałem czy wirtualna klawiatura zadziała.


Kodi keymap to jedyne co możecie zrobić czyli zmapować sobie guzik pilota.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Za oglądanie czy za udostępnianie? Masz jakiś link, żeby ktoś za oglądanie zapłacił karę w Polsce? :)


https://gazetawroclawska.pl/ogladales-telewizje-w-internecie-teraz-grozi-ci-wiezienie/ar/c1-14528841

Chciałbym Ci również przypomnieć ,że w tym względzie nadrzędne jest prawo unijne i nie ma znaczenia czy w tej chwili ktoś zapłacił karę za ogladanie czy nie bo zalezy to jedynie od skrupulatnosci i chęci dochodzeniowców- unijne regulacje jak najbardziej umozliwiają karanie użytkowników.Zawsze jest ten pierwszy raz....We Włoszech już się grzywny posypały , fakt nie jakieś porażające ale na opłacenie kilku-kilkunastoletniej subskrycji VPN-a by wystaczyło.

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/iptv-piractwo-smart-tv-android-tv-wlochy-grzywny-dla-abonentow
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam jednak kilka pytań:
- na liście wyszukiwań danego filmu, od góry sortuje wielkością pliku, jednak są takie pliki (4k) w których nie widać wielkości pliku. Wiem że podczas oglądania można zobaczyć jako jest bitrate, jednak to jest na komputerze skrót "o", a na shieldzie to niby jak mam to sprawdzić?

Nigdy nie spotkałem się z przypadkiem, aby na liście jakiegokolwiek filmu info nt. wielkości pliku było niewidoczne. Wrzuć screena i podaj który to film.
Info nt. pliku też jest w playerze dostępne w każdej chwili podczas ogladania filmu.

Zmień skórę w Kodi na Rapiera.
 
Do góry