Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

jack_bond

New member
Ja mam problem z instalowaniem wtyczek do KODI. Podłączam je w dodatkach ale w oknie dzie należy je zainstalować z zipa nie działa przycisk OK. Tak jakby nie mógł ich rozpakować. Żeby wykluczyć prawdopodobieństwo, że urządzenie nie ma programu do kompresji plików wgrałem Winzipa ale to nie pomogło.
Czy ktoś zna problem?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
W nawiązaniu do tematu ,który został poruszony w tym wątku http://www.hdtv.com.pl/forum/filmy/95947-nowosci-kinowe-opisy-filmow-officebox-5461.html
i w związku z prośbami i pytaniami które się pojawiły.

Tutorial : https://howtomediacenter.com/en/install-the-oath-kodi-addon/

Napisy.
Potrzebne są dwa (darmowe ) konta , tutaj https://www.opensubtitles.org/pl i tutaj https://napisy24.pl/.
W repozytorium kodi w dodatkach mamy zakladkę "napisy" w niej dodatki : opensubtitles, napisy24 i napiprojekt- instalujemy wszystkie 3.
Dodatkowo w tym w tym repo https://repo.kodiwpigulce.pl/k19/ mamy dodatek napiprojekt.katalog, instalujemy go również, pomimo że korzysta z tej samej bazy co poprzedni dodatek napiprojekt to używa innego silnika i wyrzuca inne recordy.
Dodatki opensubtitles i napisy 24 wymagają zalogowania w ich ustawieniach.Napiprojekt ładuje napisy bez logowania- przy nim nie musimy nic grzebać.
Teraz wchodzimy w ustawienia odtwarzacza (w trybie ekspert) ->język->napisy-> preferuj napisy w języku (polski).
Poniżej są ustawienia formatu napisów ,to juz wedle własnych preferencji.
Poniżej; usługi pobierania-> języki dla których mozna pobrac napisy (polski) ,lokalizacji nie zmieniamy,preferuj napisy- dla seriali napisy24, dla filmów napiprojekt.
Automatycznego pobierania pierwszego pliku nie zaznaczamy.
Ładowanie automatyczne z opensubtitles.
Wchodzimy w ustawienia The Oath (tryb ekspert)-> konta->Opensubtitles.org , logujemy się do swojego konta.
Schodzimy niżej -> napisy->włacz napisy->język główny (polski).Konwersji nie musimy włączać ,notyfikacji nie włączamy.
Ok-gotowe.

Miłego użytkowania ;)

Tu lepiej pasuje ;)
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kodi 19.3 na Xboxa ma problem z instalowaniem dodatków z repozytoriów. Mi po instalacji na każdym wyrzucało błąd. Znalałem tutorial i po jego zastsowaniu wszystko hula na Xbox One S

https://www.matthuisman.nz/2021/10/fix-kodi-xbox-addons.html


There is an issue in the release of Kodi 19.3 for Xbox that basically breaks Python if it tries to use the urllib library which is essentially used by every python add-on / scraper that needs to talk to the internet.

The below will fix any official add-ons / scrapers and most skins.
3rd party add-ons without a dependency on xbmc.python will need to also follow the "Fixing Other Add-ons" steps.
If the addons are not Matrix (Python3) compatible they won't work until updated by their authors.

How to fix
Go to Kodi Settings > File Manager > Add Source
Click <none> and type in https://f.mjh.nz/
Move down and then name it MJH
Go to Kodi settings > System > Add-ons > Enable Unknown Sources
Go to Kodi settings > Addons > Install from zip file
Select Yes to any warnings
Navigate to MJH > xbox
Select xbmc.python.zip to install it
If using Slyguy Add-ons, repeat step 5-9 but select slyguy.dependencies.zip
Go to Kodi settings > System > Add-ons > Disable Unknown Sources
Restart Kodi


Revert the Fix

Once Kodi 19.4 with a fix is released, it's best to revert what was done above
so Kodi goes back to automatically updating those add-ons.
Revert xbmc.python
Go to Kodi Settings > File Manager > Add Source
Browse > Home Folder > addons and select OK
Now in File Manager, select the new addons source
Scroll until your highlighted on the xbmc.python folder
Now open the Kodi context menu (X button), and then select Delete
Restart Kodi
Revert slyguy.dependencies
Go to Kodi Settings > System > Add-ons > Manage Dependencies
Scroll down to Slyguy Dependencies
Select it, then select Versions and then select the version listed
You should see it download Slyguy Dependencies from Slyguy Repo
Restart Kodi

Fixing Other Add-ons
If the above doesn't fix the permission issue for add-on X, then it's most likely because that add-on does not have a dependency on xbmc.python. You can work around this by editing the addon to add this dependency.
Download that addon .zip to a computer
Unzip the addon
Go into the add-on folder and open the addon.xml with any text editor
Find the section called <requires>
After that, add <import addon="xbmc.python" version="3.0.0"/>
Save the file & zip up the folder
Install via zip as usual in kodi


What went wrong?
I suspect the issue is Xbox / MS / UWP not applying correct permissions to empty (0 byte) Python files.
Python urllib unfortunately uses an empty __init__.py where 99% of the other built-in libraries either have code or a comment in this file and they all work fine.

How does the fix work?
The above fix works by including the urllib library inside the xbmc.python add-on which is used as a dependency by nearly every add-on / scraper that uses Python. By including it inside this, Python uses this urllib instead of the built-in. They are actually identical - but Xbox luckily doesn't have an issues with permissions of 0 byte files when they are outside of the uwp package (sandbox).
 
Ostatnia edycja:

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od wczoraj mam problem z napisy24. Mimo poprawnych danych pokazuje że błąd jakby nie rozpoznawało loginu i hasła. Na stronie mapisy.pl , te same dane są poprawne. Czy ktoś moze sprawdzić u siebie ?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niestety nic to nie dało :(. Nawet odinstalowałem.
Sprawdziłem na PC, Shield, Xbox i wszędzie to samo. Błąd. Na stronie bez problemu.

Na stronie napisy24 , logowanie jest po nazwie użytkownika, a w Kodi po mailu , możę tu jest problem ? Choć ani nazwa lub mail jako login nie działa.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Niestety nic to nie dało :(. Nawet odinstalowałem.
Sprawdziłem na PC, Shield, Xbox i wszędzie to samo. Błąd. Na stronie bez problemu.

Na stronie napisy24 , logowanie jest po nazwie użytkownika, a w Kodi po mailu , możę tu jest problem ? Choć ani nazwa lub mail jako login nie działa.

Faktycznie - jest problem z logowaniem przez Kodi 19. Pózniej sprawdze jeszcze na Kodi 20.


Rozmawiałeś z Markiem ?

A ten Marek to jakiś expert od wtyczek Kodi ,czy tak po prostu wklejasz na pałę ten tekst wszędzie ?!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie będę Cię obrażał bo nie mam takiej potrzeby.
Widocznie masz potrzeby emocjonalne.
Z okazji Świąt warto zbastować.

Marek - jest specjalistą , kto chce korzysta, kto nie chce nie musi.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie rozumiem dlaczego mógłbyś chcieć mnie obrażać ?!
A już kompletnie nie rozumiem jak wydedukowałeś ,że byłoby to spełnieniem moich emocjonalnych potrzeb ?!
Jedyne co tłumaczy twoją powyższą wypowiedż to godzina jej zamieszczenia i gorący, przedświąteczny okres w interesie.

Zaś co do specjalisty Marka, nie mam zamiaru podważać jego jakiejkolwiek wiedzy ,bo nie znam ani jego ani nie widziałem jego jakiejkolwiek wypowiedzi.W każdym razie ja z Kodi poradze sobie sam ale za pewne wielu użytkowników tego forum byłoby zadowolonych gdyby rozwiązał problemy programowe ze sprzętem, który od Ciebie kupili.

Zdrowych ,spokojnych świąt Bożego Narodzenia i odpocznij w końcu w ich trakcie.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Kodi Nexus +FEN + Arctic Zephyr Reloaded

Mały tutorial -
Na początek sciągamy Kodi 20 Nexus , żródla polecam dwa :
Jesli komus nie zalezy na Dolby Vision https://kodi.tv/download/android
i jesli komuś zależy na DV https://repo.kodinerds.net/index.php?action=list&scope=cat&item=Binary (arm64-v8a) wersja 64-bit na Nvidię shield pro i https://repo.kodinerds.net/index.php?action=list&scope=cat&item=Binary (armeabi-v7a) wersja 32- bitowa na całą ręszte androidów + urzadzenia Fire (uwaga ! na te drugie nieściagać wersji Fire tylko zwykła na androida)


Ściągnięte, zainstalowane ,odpalone ,wchodzimy w ustawienia
Zrzut ekranu (121).png


Następnie w Interface gdzie w Regional ustawiamy sobie dla ułatwienia język Polski
Zrzut ekranu (123).png


Wracamy do ustawień wchodzimy w Odtwarzacz ->Wideo ,właczamy
Zrzut ekranu (126).png


Pózniej dla wygody

Zrzut ekranu (130).png


Zrzut ekranu (132).png


Tu możemy skonfigurować formę napisów a także ich pozycje na ekranie (w przypadku ustawienia pozycji manualnej , nalezy w ustawieniach systemowych ,w kalibracji okreslic ich pozycje dla każdej czestotliwosci i rozdzielczosci osobno)

Zrzut ekranu (127).png


W ustawieniach odtwarzacza właczamy równiez usługi pobierania napisów

Zrzut ekranu (133).png


Oczywiście domyślnych dostawców napisów możemy wybrać spośród kilku, baze opensubtitles najlepiej przezukuje a4ksubtitles.(pozniej dam linka)

Po wstępnym ustawieniu interfejsu wracamy do ustawień systemowych.

Zrzut ekranu (129).png


Wchodzimy w wyświetlacz->biała lista i odznaczamy wszystkie czestotliwości poniżej 60 HZ dla full HD i 4k (to powoduje ,że sygnał idzie do odbiornika z oryginalnym framerate i eliminuje artefakty w postaci "przycinek" , "gubienia klatek")

Zrzut ekranu (125).png



Teraz pora na żródła mediów czyli dodatek do streamowania. Tutaj adres repozytorium https://github.com/Tikipeter/repository.tikipeter
Dodatki możemy ładować na dwa sposoby albo podając adres przez manadzera plików
Zrzut ekranu (136).png


albo ściagając plik i ładując go jako zip, co jest znacznie wygodniejsze i tą metodę polecam

Zrzut ekranu (138).png


Gdy już mamy załadowane repozytorium ,instalujemy z niego moduł Coco scrapers i wtyczkę FEN .
Wchodzimy w ustawienia Coco scrapers i wyłaczamy scrapery wymagające dodatkowego konta (chyba ,że ktoś takowe posiada)

Zrzut ekranu (145).png


Nastepnie klikamy w "all torents providers" i wyłączamy opcję filtrowania żródeł obcojęzycznych (umozliwia to wyszykiwanie równiez polskich produkcji)

Zrzut ekranu (147).png


Scraper ustawiony, pora ustawić wyczkę Fen.
Przedw wszystkim musimy autoryzować Trakt
Zrzut ekranu (149).png


I poniżej w provider accounts ,konto Real Debrid ,All debrid lub inny debrid jesli ktos posiada. (zapomniałem zrobić zrzutu)

Dalsze ustawienia FEN ,które niekoniecznie muszą być identyczne ,tu jest pewna swoboda w zalezności od preferencji.Lepiej jednak wyłaczyć "extras" i tak bedzie pózniej do nich dostęp z menu kontekstowego.

Zrzut ekranu (150).png


Zrzut ekranu (151).png


Zrzut ekranu (152).png


Wtyczka mamy ustawioną.

Dla "ogólnej higieny" Kodi instalujemy "czyścik". Z repo https://repo.kodiwpigulce.pl/
W programach wyszukujemy
Zrzut ekranu (153).png


Wchodizmy w konfigurację
Zrzut ekranu (154).png


Następnie odpalamy program

Zrzut ekranu (156).png


CDN.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Cz.2
Wchodzimy w to i ustawiamy
Zrzut ekranu (157).png


Zatwierdzamy, Kodi poprosi o ponowne uruchomienie , restartujemy i dostajemy mniej więcej cos takiego

Zrzut ekranu (158).png


Kolekcje Trakt są w "my list" kolejne odcinki ogladanych seriali w "TV shows-> Next episodes"

Ciąg dalszy nastapi ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Skórka Arctic Zephyr- możemy ja znależć w oficjalnym repo Kodi-> wyglad działanie->skóra
Właczamy "uzyj" po przeładowaniu wchodzimy w ustawienia.

Zrzut ekranu (167).png


Ustawienia skóry

Zrzut ekranu (168).png


Tutaj konfigurujemy wygląd głównego menu.Ustawiamy pozycje jakie mają się znalesc na stronie startowej (ponizej mój przykład)

Zrzut ekranu (169).png


W "Action" ustawiamy co ma się odpalać po kliknięciu w zdana zakładkę, jest to niezalezne od widzetów ,które się w niej znajdują na głównej stronie a które ustawiamy poniżej.

Zrzut ekranu (170).png


Dla każdej zakładki jest dostepnych 6 widzetów ,które potem możemy przewijac na głównej stronie.Ich układ mozna ustalac swobodnie.

Tutaj właczamy automatyczne chowanie się OSD

Zrzut ekranu (176).png


Dla wygody uzytkowania możemy przypisac sobie przesuwanie napisów pod wybrane przyciski-opis w dalszej cześci.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Później wrzucę jeszcze tutka do keymap edytor-przypisanie klawiszy do funkcji oferty napisów w tej skórce jest właściwie niezbędne a w innych skórkach bardzo przydatne.
 
Do góry