Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

Piramida

Well-known member
Bez reklam
W ustawieniach odtwarzacza właczamy równiez usługi pobierania napisów

View attachment 20970

Oczywiście domyślnych dostawców napisów możemy wybrać spośród kilku, baze opensubtitles najlepiej przezukuje a4ksubtitles.(pozniej dam linka)
A jak najlepiej ustawić te napisy,bo śmigają prawidłowo w co którymś filmie ? (zmieniałem też na Opensubtitles) ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ustawienia napisów w odtwarzaczu są niezależne od ustawień napisów w FEN ,ten przeszukuje bazę opensubtitles i robi to nawet lepiej niż wtyczka.W odtwarzaczu dodaj sobie napiprojekt i napisy24 (te wymagają zalogowania) odnośnik do tych wtyczek będzie się pojawiał w oknie wywoływanym przez funkcje "pobierz" w OSD.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Nie pójdzie... Drugi pen menedżer plików w tv widzi wszystko a kodi za cholerę nie widzi pliku Zip. Może spróbuję z linku tak jak instalowałem fen?
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ustawienia napisów w odtwarzaczu są niezależne od ustawień napisów w FEN ,ten przeszukuje bazę opensubtitles i robi to nawet lepiej niż wtyczka.W odtwarzaczu dodaj sobie napiprojekt i napisy24 (te wymagają zalogowania) odnośnik do tych wtyczek będzie się pojawiał w oknie wywoływanym przez funkcje "pobierz" w OSD.
Jest lepiej i np. poprzez napisy24 pobrałem prawidłowe napisy do Lawrence'a z Arabii.
Z kolei do Powrotu żywych trupów (fajnie,że działa m2ts) napisy24 i napiproject nic nie znajdują,a te napisy,które się automatycznie załadowały,trzeba było przesunąć o kilka sekund.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam chyba załadowane wszystkie możliwe napisy, jak nie znajdzie czegoś w jednym, to znajdzie w drugim.
Któreś mają info z czasem (pisaliśmy o tym w watku) wyszukując napisy widzisz dokładny czas, czyli np.1:34:30s i jak film ma dokładnie tyle, to jesteś w domu.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Z tym czasem,to wiem ;)
Jak możesz,to sprawdź,która usługa znajduje Ci dopasowane napisy do Laleczki Chucky (01:27:10).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak będę w domu to sprawdzę.
Znalazłem też starsze foto, ale teraz podobnie to u mnie wygląda:
Napisy24 to głównie seriale z tego co pamiętam, głównie korzystam z NapiprojektKatalog (w pierwszej kolejności z uwagi na czas) i a4Subtitles.

20220531_205112.jpg
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
U mnie do Prometeusza znalazło 15 wyników (14 na napisy24 i 1 na napiprojekt).
Nie mam tego "Napiprojekt Katalog" jak na Twojej fotce.
Fen przeważnie znajduje napisy,tylko są przesunięte.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Napiprojekt katalog nie wchodzi na Nexusa .Zmapuj sobie przyciski do offsetu napisów ,to się naprawdę sprawdza.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Opensubtitles.com nie znalazło żadnych napisów do Prometeusza,ale wykryło 10 do Casablanci ;)
No nic,później się jeszcze pobawię.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Opensubtitles.com nie znalazło żadnych napisów do Prometeusza,ale wykryło 10 do Casablanci ;)
No nic,później się jeszcze pobawię.
Dlatego u mnie 90% mediów to wstawki oznaczone jako MULTI. Jakby były takie w RD to byłoby super.
Chcesz napisy z tego to Ci wyciągnę?
Prometheus.2012.MULTi.2160p.UHD.BluRay.REMUX.HEVC.DTS-HD.MA.7.1-PIRAMIDA
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W nawiązaniu do Estuary Mod V2 i plakatów na głównej stronie- co o tym sądzisz ?

Sądzę, że miło by było gdybyś podzielił się tutorialem ; )
Pytanie, czy można dorzucić dodatkowe zakładki, np. dla seriali, tudzież dla wybranej przez siebie kategorii - np. latest relases itp?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Edit:
Mat,
Widzę, że bierzesz napisy z A4k, skąd zatem pewność, że napisy które wybrałeś są dopasowane do filmu?
Też mam A4k, ale w pierwszej kolejności korzystam właśnie z napiprojekt katalog z uwagi na tagi czasowe, wiem z pierwszego uderzenia, że dobrze trafie i dopasuje.
Korzystając z A4k na pierwsze uderzenie, nic nie wiem, może będą pasować, może nie. Chyba, że o czymś nie wiem (?)
 
Do góry