Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

mat74

Well-known member
Bez reklam
Pytanie, czy można dorzucić dodatkowe zakładki, np. dla seriali, tudzież dla wybranej przez siebie kategorii - np. latest relases itp?
Do woli ;)
Tutek na tygodniu- jak wszystko posprawdzam .

ps.Mam troche nietypową sytuacje , bo pracuję w weekendy więc czas na grzebanie mam na tygodniu ;).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Widzę, że bierzesz napisy z A4k
Najcześciej korzystam z automatu FEN-a.Pobiera mi w tle , przkopuje opensubtitles lepiej niż wtyczki a nawet jesli musze je troche przesunąc to wygodniej jest mi kliknać dwa-trzy razy na przycisk << />> niż przerywac sobie wywoływaniem okna napisów ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Kaniowski,czekam :-D

Armanig,bym zainstalował ten Napiprojekt Katalog,ale podobno nie wchodzi na Nexusie.

Mat,opensubtitles.com znalazło do Prometeusza 8 ruskich napisów i 2 polskie z innych produkcji (na poprzedniej wrzutce - same ruskie).
Fen znalazł te same napisy co u Ciebie,tyle,że nie pasują...
Muszę sprawdzić te a4ksubtitles,bo mam już z 10 innych i pupa.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najcześciej korzystam z automatu FEN-a.Pobiera mi w tle , przkopuje opensubtitles lepiej niż wtyczki a nawet jesli musze je troche przesunąc to wygodniej jest mi kliknać dwa-trzy razy na przycisk << />> niż przerywac sobie wywoływaniem okna napisów ;)

Automat działa tylko na Nexusie? Kurcze, kiedyś to miałem, ale już nie z tego nie pamiętam.
Co do dopasowywania napisów, rozumiem, że odpalasz film, czekasz jak pojawi się dialog i następnie czekasz na napisy i wówczas robisz dopasowania?
Jeżeli tak, to nic bardziej mnie nie irytuje ; ) - bywa, że nie pozostaje nic innego.
Osobiście wolę zacząć od sprawdzenia czasu, wybrać i zapomnieć. Jak nie ma, to faktycznie, trzeba szukać i liczyć, że będą dopasowane - lub klikać.
Generalnie, to powinny wszystkie napisy opisane czasem, raz, że automat by wiedział które wybrać, dwa sami ręcznie bez szukania wiedzielibyśmy.

Armanig,bym zainstalował ten Napiprojekt Katalog,ale podobno nie wchodzi na Nexusie.

Ja miałem wszystkie Kodi, a siedzę obecnie na oficjalu Kodi 2022.03.03 + Estuary Mod v2
Generalnie u mnie oficjal zawsze się sprawdza. Na innych testuje skóry i bawie się ustawieniami ; )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wrzuć sobie drugie Kodi, oficjala i sprawdż (64bit)
Generalnie trzeba testować ; )
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Fen znalazł te same napisy co u Ciebie,tyle,że nie pasują...
Muszę sprawdzić te a4ksubtitles,bo mam już z 10 innych i pupa.
Cos mi sie bardzo mocno wydaje ,że problem lezy całkowicie w innym miejscu......;)
Specjalnie przed chwila sprawdziłem ponownie-
Zrzut ekranu (192).png


i teraz ,żebysmy mowili o tym samym-pierwszy plik nie pójdzie bo to DV Hybrid i nawet Nvidia temu nie podoła, drugi (52,,40gb) jest w HDR i idzie u nie nawet na łaczu 80 mb.
FEN znajduje napisy pasujące , a4ksubtitles znajduje napisy i na pierwszej pozycji są do wydania BR które równiez pasują bez korekty.
Cos mi sie mocno wydaje Panowie ,że przesunięcie napisów u Was wynika z przesyłania sygnału do odbiornika w formacie 59.94 HZ czyli takim jaki jest ustawiony w Nvidii i dla GUI Kodi.
Zacznijmy więc od tego ,czy ustawiliście przesyłanie przez Kodi natywnego formatu materialów ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Automat działa tylko na Nexusie?
Nie-na Matrix-ie również.
Co do dopasowywania napisów, rozumiem, że odpalasz film, czekasz jak pojawi się dialog i następnie czekasz na napisy i wówczas robisz dopasowania?
Niekoniecznie-najczescij tłumaczony jest już tytuł , więc jedno i drugie (tytul inapisy) powinno pokazac się w tym samym momencie.
Osobiście wolę zacząć od sprawdzenia czasu, wybrać i zapomnieć. Jak nie ma, to faktycznie, trzeba szukać i liczyć, że będą dopasowane - lub klikać.
Przy zmapowanych przyciskach pojawia się jedynie suwak u góry ekranu , dopasowanie trwa dosłownie 3 sekundy.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Cos mi sie bardzo mocno wydaje ,że problem lezy całkowicie w innym miejscu......;)
Specjalnie przed chwila sprawdziłem ponownie-
View attachment 21056

i teraz ,żebysmy mowili o tym samym-pierwszy plik nie pójdzie bo to DV Hybrid i nawet Nvidia temu nie podoła, drugi (52,,40gb) jest w HDR i idzie u nie nawet na łaczu 80 mb.
FEN znajduje napisy pasujące , a4ksubtitles znajduje napisy i na pierwszej pozycji są do wydania BR które równiez pasują bez korekty.
Tam od razu nie pójdzie ;)
20221106_223801 (1).jpg


Fen znajduje niepasujące napisy,a Napisy24 znajdują dobre (tyle,że w innych filmach się nie popisują).
W przypadku wersji 52 GB jest tak samo.

Cos mi sie mocno wydaje Panowie ,że przesunięcie napisów u Was wynika z przesyłania sygnału do odbiornika w formacie 59.94 HZ czyli takim jaki jest ustawiony w Nvidii i dla GUI Kodi.
Zacznijmy więc od tego ,czy ustawiliście przesyłanie przez Kodi natywnego formatu materialów ?

Masz na myśli tę białą listę,o której pisałeś na pierwszej stronie ?

20221106_225144.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie pójdzie... Drugi pen menedżer plików w tv widzi wszystko a kodi za cholerę nie widzi pliku Zip. Może spróbuję z linku tak jak instalowałem fen?

Przed chwilą specjalnie by to sprawdzić zainstalowalem 32- bitową wersje Nexus-a (na emulatorze w windowsie) z dzisiaj i na pewno widzi pliki zip.
W każdym razie PlayerPLmb znajdziesz w repo mbebe adres https://mbebe.github.io/blomqvist
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wchodzimy w wyświetlacz->biała lista i odznaczamy wszystkie czestotliwości poniżej 60 HZ dla full HD i 4k (to powoduje ,że sygnał idzie do odbiornika z oryginalnym framerate i eliminuje artefakty w postaci "przycinek" , "gubienia klatek")

View attachment 20972

A to nie jest tak, że zielone podświetlenie jest zaznaczeniem?
Piszesz "odznaczamy" czyli wyłączamy (?) Zaznaczamy = włączamy.
Więc wyłączenie/odznaczenie powinno być na biało, a zaznaczenie na zielono (?)
Popraw, lub sprecyzuj - co mam być na zielono, a co na biało. Najlepiej wrzuć screena, bo już zgłupieć można ; ) .

U mnie w samym Shieldzie w ustawieniach zaznaczone 4k 59,940 Hz (domyślnie) HDR10 Ready.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Sprawdziłem z ciekawości nowe wrzutki Netflixa (mam oryginalną apkę na TV) i coś ostatnio nie pojawiają się w 4K.
Nie pojawiają się w apce na TV czy w apce na Nvidii ? Gdzieś migneła miostatnio informacja o jakiś problemach z apką na TV ale nie pamietam nawet na jakich.
Mam również oryginalna apke na TV i rzecz jasna na Nvidii ale nie korzystam ani z jednej ani z drugiej, wolę wtyczkę w Kodi ze względu na napisy.
Wk..wiają mnie kulfony na 1/3 ekranu ,których ani położenia ani formy praktycznie nie da się ustawić.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Więc wyłączenie/odznaczenie powinno być na biało, a zaznaczenie na zielono
Na zielono -włączone.
Czyli na zielono powinny być wszystkie częstotliwości poniżej 59.94.

Tam od razu nie pójdzie

Dobra- odłączyłem w domu wszystkie urzadzenia od neta i poszło ;)
FEN znalazł własciwe napisy , trafione dokładnie "w punkt" sprawdzałem wyrywkowo w 15, 40,1.10 ,1.40 minucie , w kazdym przypadku napisy pojawiały sie we własciwym momencie.

Tak więc problem lezy gdzieś po stronie waszych ustawień.

Czy macie ustawioną takie ustawienia ?
(to zrzut ekranu z laptopa więc chodzi mi tylko o podświetlone pozycje + "zezwalaj na podwójne czestotliwosci")

Zrzut ekranu (205).png
Zrzut ekranu (206).png

Zrzut ekranu (207).png
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie pojawiają się w apce na TV czy w apce na Nvidii ? Gdzieś migneła miostatnio informacja o jakiś problemach z apką na TV ale nie pamietam nawet na jakich.
Mam również oryginalna apke na TV i rzecz jasna na Nvidii ale nie korzystam ani z jednej ani z drugiej, wolę wtyczkę w Kodi ze względu na napisy.
Wk..wiają mnie kulfony na 1/3 ekranu ,których ani położenia ani formy praktycznie nie da się ustawić.
Na oryginalnej apce Netflixa,4K chodzi normalnie.
Chodziło mi o wrzutki nowych produkcji w wypożyczalniach ;) Chociaż widzę,że coś tam jest.
Czyli na zielono powinny być wszystkie częstotliwości poniżej 59.94.
To poniżej 59,94 czy 60 ? ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
To poniżej 59,94 czy 60 ?
Własciwie to bez znaczenia ale nie bedziemy sie teraz rozpisywać czemu ;)

No nie? Też zgłupiałem już. Odznacz, poniżej, oprócz, wszystkie ; )
Mat, wrzuć może foto jak to ma wyglądać w Kodi i w Shieldzie.
W Shield masz zapewne ustawione 59.94 i to zostaw.

W Kodi- na zielono wszystkie czestotliwosci poniżej 59.94.
Chodzi o to by sygnały o nizszej czestotliwosci czyli 23.97,24, 25, 29.97 , 30 hz nie były konwertowane do 59.94 hz.
 
Do góry