Porady - KODI. Wtyczki, problemy, rozwiązania, nowinki

mat74

Well-known member
Bez reklam

mat74

Well-known member
Bez reklam
Niestety nie wersja z powyższego linku jest tylko dla Matrix.Natomiast ZIP linkowany z mojego dysku instaluje się i działa bezproblemowo ,jestem właśnie po świeżej instalacji na Firestick.
Co do przesunięcia i problemów ze znalezieniem napisów-sprawdzilem powyższe tytułu a że byłem podpięty do łączą 300mbs to posłałem po największych dostępnych plikach.Niestety największy nie zawsze oznacza najlepszy i w przypadku FF7 i Jurassic Park najcięższe kopie są jakimiś pociętymi wersjami więc żadna wtyczka nie dopasuje napisów automatycznie a i że znalezieniem będzie problem. W najnowszych Avengersach Koniec gry (kopia 94.2 GB)
,FEN i a4kSubtitles znajdują napisy jednak pojawiający się na pierwszej pozycji plik ma jakiś błąd.Kolejne są ok i dopasowane czasowo.
btw.W FEN można ustawić zamiast automatycznego pobierania pierwszego pliku wybór pliku,wtedy wyskakuje okno z dostępnymi wersjami napisów.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jest jakiś patent (ustawienia) na ścieżkę audio, bywa, że załączy mi się commentary, lub jakiś ruski.
Wyłącz w ustawieniach odtwarzacza preferowanie domyślnej ścieżki dźwiękowej i przełącz preferowana ścieżkę dźwiękową z oryginalnej na angielska.Oczywiscie w produkcjach nieangielskojezycznych może pojawić się potrzeba przełączenia ścieżki dźwiękowej ale to znacznie rzadziej się zdarza.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Masz jakiegoś VPN-a ? Ja gdy jestem na polskim serwerze też mam problemy z napisami.
Aktualnie nie mam ;)
btw.W FEN można ustawić zamiast automatycznego pobierania pierwszego pliku wybór pliku,wtedy wyskakuje okno z dostępnymi wersjami napisów.
Zmieniłem na "Select" no i ucieszyła mi się gęba :grin:
Adres do menadżera plików dla a4kSubtitles do Nexus-a
https://goldenfreddy0703.github.io/repository.hooty/
Jak to dorzuciłeś,to jeszcze bardziej mi się ucieszyła :grin:

Dzięki Mat.
Sama instalka Kodi/Fen zajęła chwilę... a ustawianie "głupich" napisów - kilka dni ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Aktualnie nie mam
Mam jeszcze wolne sloty u nich https://support.fastestvpn.com/ daj znać jak będziesz chciał spróbować ;)

Zmieniłem na "Select" no i ucieszyła mi się gęba
Jednak pamiętaj ,że jeśli film z danego pliku zaczyna się bez żadnej czołówki/rozbiegówki to nic do niego nie przypasujesz.

Jak to dorzuciłeś,to jeszcze bardziej mi się ucieszyła
Co ja się tego naszukałem........:unsure:
btw. masz problem z instalacją z zip ? Kodi ich nie widzi ?

Sama instalka Kodi/Fen zajęła chwilę... a ustawianie "głupich" napisów - kilka dni
Sama instalka Kodi/Fen zajęła chwilę... a ustawianie "głupich" napisów - kilka dni
Zrób sobie backup - nigdy nie zawadzi go mieć......;)
Wykorzystaj również keymap edytor i ustaw sobie przycisku do ofsetu napisów- mimo wszystko zawsze może się zdarzyć ,że trzeba będzie napisy minimalnie przesunąć.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
btw.Jesli nie wiesz-po dłuższym przytrzymaniu "ok" wyskakuje okno kontekstowe gdzie możesz przejść do estrasów.Trailery,obsada,podobne filmy,etc.etc.
 

leszekgd

Active member
Nie wiem co Wy się tak uparliście na automatyczne dołączanie napisów. Film startuje i trzymacie kciuki, czy pierwszy plik z OpenSubtitles pasuje do Waszej wersji pliku? Już lepiej zaznaczyć metodę manualną, bo z listy napisów do releasów można czasami znaleźć po nazwie pasujące albo wyczaić, które mogą pasować.
Ja wolę od razu wejść przez Napiprojekt Katalog i zobaczyć, które mają znaczek "SYNC" (w wynikach jest podany również autor napisów co dla mnie ma duże znaczenie). Oczywiście "raz na ruski rok" w bazie Napiprojekt czegoś nie ma i wtedy OpenSubtitles się przydaje, ale jest duża szansa, że znalezione tam suby mają inne sycnchro niż mój film ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak właśnie szukałem napisów i generalnie problemu nie ma.
Sprawdzałem czas na filmie, następnie napiprojekt katalog, porównanie czasów i temat zamknięty. Nie zmienia to faktu, że teraz nic nie muszę robić ; ) Jak się z automatu trafią napisy, to super, mamy bezobsługową czynność, jak jest problem, to ręcznie. Jak dla mnie na plus.

Wyłącz w ustawieniach odtwarzacza preferowanie domyślnej ścieżki dźwiękowej i przełącz preferowana ścieżkę dźwiękową z oryginalnej na angielska.Oczywiscie w produkcjach nieangielskojezycznych może pojawić się potrzeba przełączenia ścieżki dźwiękowej ale to znacznie rzadziej się zdarza.
Dzięki Mat,
Screen dla potwierdzenia

20221110_074008.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Sądzę, że miło by było gdybyś podzielił się tutorialem ; )
Nie podzielę się , bo jednak odpuściłem.Mimo róznych kombinacji w tym synchronizacji FEN z TMDB helper ,nadal albo robi sie pętla albo sypie błędami.
Mogę Ci zrobić tutka do Arctic Zephir tak by płynnie chodził na Matrixie.(włącznie z tym jak ustawić stronę startową by mieć od razu dostęp do ustawień-tak wiem, automat jest g..nianie zrobiony i po przeładowaniu Estuarego na AZ nie ma dostępu do ustawień).
Ogólnie podoba mi sie ta skórka ,jeśli nie jest przeladowana widzetami to chodzi równie szybko co EMV2 a jest jednak znacznie estetyczniejsza i umozliwia ustawienie znacznie wiekszej liczby widoków.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu by się przydał osobny zamknięty watek z tutorialami.
Bez komentarzy, pytań. Z możliwością edycji przez autora - czyli Mata ; )
Pytania padałyby w innych wątkach, a w głównym edycja i wyjaśnienia.
Krok, po kroku. Ew. edytowalny pierwszy post przez autora, a pytania padałyby pod spodem. Trzeba zapytać, czy jest możliwość nadania uprawnień autorowi watku do edycji pierwszego posta. Tak jest na niektórych forach.

Pewnie, wrzuć Mat tutorial do Zephyra - step by step, bo właśnie na tych drobnostkach człowiek się potem wyklada. Sam bawiłem się od lat skórkami, ale zgodnie z Twoja namową wróciłem do korzeni + EstuaryModV2, a tu widzę, że znowu zabawa się zaczyna ; )
Tak, Zephyr ma lepsze widoki.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Tu by się przydał osobny zamknięty watek z tutorialami.
Bez komentarzy, pytań. Z możliwością edycji przez autora - czyli Mata ; )
Pytania padałyby w innych wątkach, a w głównym edycja i wyjaśnienia.
Krok, po kroku. Ew. edytowalny pierwszy post przez autora, a pytania padałyby pod spodem. Trzeba zapytać, czy jest możliwość nadania uprawnień autorowi watku do edycji pierwszego posta. Tak jest na niektórych forach.
Zostawmy to jak jest.
Dyskusja zawsze ma przewagę nad monologiem,pojawiające sie na bierząco komentarze,pytania sugestie zawsze moga byc przydatne a i ja przeciez nie mam monopolu na wiedzę;)

Pewnie, wrzuć Mat tutorial do Zephyra - step by step, bo właśnie na tych drobnostkach człowiek się potem wyklada.
Na poczatek prosta podpowiedż (reszta póżniej) bo ze względu na specyficzną konstrukcję strony startowej AZR można od razu się zniechęcić.;)

Przede wszystkim w skórce deafaultowej Estuary (lub Estuary Mod V2) wprowadzamy taką zmianę :
Zrzut ekranu (230).png


Wtedy po przeładowaniu na Arctic Zephyr Reloaded dostajemy taka stronę startową:

Zrzut ekranu (231).png


i mozemy sie brać za ustawienia skórki .
cdn.

Sam bawiłem się od lat skórkami, ale zgodnie z Twoja namową wróciłem do korzeni + EstuaryModV2, a tu widzę, że znowu zabawa się zaczyna ; )
Wczoraj załadowałem Nexusa od Mavena na Firesticka 4k Max- ogarnia pliki po 90GB (łącze 300mbs) bez zająknięcia ,śmiem twierdzić,że przewija taki materiał (w FEN oczywiście) szybciej niż z podpiętego dysku.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A co tam było ciekawego z tych skórek z okładkami w 3D i kręcącymi się płytami ?
Bym sobie coś zainstalował na testy ;)

08-Kodi-Rapier-Skin-Review-3D-wrap.jpg


03-Kodi-Aeon-Nox-Skin-Review-posters.jpg

Screenshot_20221110-155514_YouTube.png

Backrow.jpg
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
A co tam było ciekawego z tych skórek z okładkami w 3D i kręcącymi się płytami ?
Bym sobie coś zainstalował na test
To wszystko było na 19-tkę (Matrix) .
Kompilacje Mavena i oficjalki instalują się obok.Możesz więc zainstalowac sobie dodatkowo Matrix-a i ćwiczyć ;)
Zdecydowanie zrób sobie wczesniej backup i to na zewnętrznym nośniku..
Nie licz tez na to,ze to tak "klik-klik" i bedzie wszystko śmigać...:grin:
 
Do góry