Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiem, wiem. Znam wszystkie patenty. Idea jest ta sama - odciąć pasy i cieszyć się zupełnie inna jakością. Dla mnie i tak ideałem byłby ekran o zmiennej proporcji, ale także w poziomie.
Pole wizyjne filmu o proporcjach 21:9 jest o wiele mniejsze na ekranie 16:9, a w powyższym przypadku można jest powiększyć, ale to już temat na inną dyskusje.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak na marginesie - gdyby ktoś nie wiedział, na stronie Trakt w zakładce Apps, są aplilacje, wystarczy ściągnąć (polecam CineTrakt) ze sklepu Google i mamy dedykowaną przejrzystą apke na telefonie.
 

Fatboy01

New member
Chromecast 4

Witam mam pytanie. Posiadam chromecasta 4 ale nie mam do niego pilota. Mozna w jakis sposob polaczyc sie za pomoca telefonu z androidem albo moze pad od ps4?
 

medioner

Member
Nvidia shield / DVB-T2

Witam.
NVIDIA SHIELD TV -Jaki tuner dvb-t2 pod usb, dla moim zdaniem najlepszej przystawki smart?
 
Ostatnia edycja:

A_C

Member
Witam.
Wątek długi więc z góry przepraszam jeśli pytanie się powtarza.
Czy ktoś coś słyszał o nowej wersji Nvidi Shield? Do tej pory wypuszczano co dwa lata więc powinna być nowa w 2021. Rok się kończy a nowej niema.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Aktualizacji też już żadnej od dawna nie było a Nvidia nawet potwierdziła, że ATV10 na Shielda nie będzie. Czyży koniec projektu?
 

Noisy

Member
A ja właśnie gdzieś czytałem że Shield ma dostać aktualizacje androida. Ominęli 10 i będzie 11 że względu na zbyt małe różnice po między 9 a 10 ;) ale kiedy i czy faktycznie coś z tym zrobią, trzeba poczekać.

Ja natomiast mam pytanie odnośnie GeForce GO.
Jak to ogarnąć ? Jakoś nie umiem tego uruchomić żeby furgalo jak należy. Mam konto steam i na nim kupę gier. Muszę wykupić abonament jeszcze w GeForce GO ?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam kilka problemów i pytania:

1 - ustawienia systemu - wyświetlacz ma nieaktywne pola z rozdzielczością i odświeżaniem i jest tylko 1920 x 1080 i 60Hz ? W piątek przyjechał mi Oled Philipsa i czemu nie wykrywa 4K ? I w ogóle to pole jest nieaktywne ?

2. Ustawienia dźwięku - przekazywanie - aktywowałem i jest DD, DD+, DTS, DTS-HD - brak Atmos , czy nie powinien być ? Jak była podłączona konsola z Kodi , to w momencie wykrycia dźwięku na soundbarze wyświetlała się dana ścieżka i był Atmos i DTS.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Zrób pełne, ponowne uruchomienie systemu Shielda, jak nie pomoże to zmień kabel HDMI na lepszej jakości, im krótszy tym lepszy, nie musi być certyfikowany, choć certyfikat da większą pewność zgodności z HDMI 2.0/2.1

Przy okazji, jaki model Philipsa kupiłeś?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tym kablem to może być faktycznie to , w tej chwili podpiąłem ten z xboxa dołączanego i ma on high speed , ale zamówione jest ultra high speed 2.1.

TV to 55OLED706

Ale ciekawostka , jak odpalam na zainstalowanej TV Apple TV to soundbar zgłasza Dolby Atmos na wyświetlaczu , więc może i faktycznie wina kabelka
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanko czy pamięć w użyciu u Was też jest na 100%? Plik z Oath ma 60 GB
 

Attachments

  • 17AF7B03-0D53-4123-B03E-31E0C84F1C32.jpg
    17AF7B03-0D53-4123-B03E-31E0C84F1C32.jpg
    28,7 KB · Wyś: 21

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie. Sprawdziłem na kilku filmach, od 60GB do 82GB i cały czas to jest w granicach 73%.
Ostatni, to film "Tenet".
Testy po ok. minucie, z przewijaniem, przerzucaniem scen. Wartość cały czas podobna.
 

Noisy

Member
Ja na bieżąco wyłączam aplikacje w tle, tak na wszelki wypadek. Z tego co zauważyłem NVIDIA nie ma trybu automatycznego do puki nie wyłączy się konsoli.
 
Do góry