Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

freedi

Member
Zaciekawił mnie temat i wkurzał od jakiegoś czasu Fanfilm... I testuję The Oath-super dodatek!!!
Działa wszystko, tylko trochę z niektórymi napisami bieda ale jest potencjał. Konto RD na razie 30dni.
Dzięki za podsunięcie wtyczki.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Na olejiksie od jakiegoś gościa, miał do sprzedania, to wziąłem od ręki.
W sklepach nie ma, a teraz jak jest pełen dostęp do biblioteki filmowej, przyda się jak nigdy.

Dodałbym jeszcze możliwość podgłaśniania sprzętu, czyli tak na dobrą sprawę do całego kina wystarczy jeden już jeden pilot, o podświetlaniu nie wspominam już.

Sprawdzałeś już tego RD, jak wrażenia?
Jeszcze niee. Wolny czas na FC6 poświęcam :D Filmów i tak nie oglądam narazie
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Więc wszystko zdaje się działać . Po dodaniu na stronie Trakt do ulubionych pojawia się w Kodi - TheOuth , ale nie mam jeszcze konta premium w Real-Debrid , i dwa pytania:

jest opcja jakiegoś materiały darmowego żeby sprawdzić czy wszystko hula ? Niestety z opcji płatności pozostaje mi z tych 4 tylko karta i trochę się obawiam o jej bezpieczeństwo




Dzień Dobry , w nowym dniu :)
Metoda prób i błędów przetestowałem darmowe materiały i sytuacja wygląda tak:


Laptop - wszystko śmiga
NVidia Shield - śmiga
Xbox One S - przy instalacji The Ooth pokazuje że instalacja zakończona i później "błąd , szczegóły sprawdź w dzienniku zdarzeń, w dzienniku żadnego błędu ???? Przy próbie uruchomienia od razu wyrzuca błąd i nie uruchamia się po prostu.
Czyżby jednak Kodi 19.3 na Xboxa nie banglało do końca jak trzeba ?



Ciekawe , że na laptopie musiałem odpalić, Kodi w trybie admina i dopiero wtedy wszystko instalowało bez problemu , normalnie tez błędy wyrzucało. Na NVidii wszystko od strzała , może to wina uprawnień na konsoli , choć pierwszy raz się bym spotkał z taką sytuacją
 

rufi10

Member
Jakbyś kupował Shielda to zerkaj też na sklep X. Kupiłem tam Pro za 799 zł.
Sam mały pilot też mi raz działa idealnie, a raz chce go wyrzucić :D W sypialni też mi śmiga ten od Samsunga, ale do chociażby usuwania plików trzeba użyć tego hovnianego od Shielda.


Z tego nowego pilota, tak tego z mojego awatara, swego czasu naśmiewał się @kola01 a co najśmieszniejsze wydał na niego wyrok nie mając go w ręku... :) No nic, tacy eksperci tu czasami zaglądają. Piszą co im ślina na język przyniesie :)
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Z tego nowego pilota, tak tego z mojego awatara, swego czasu naśmiewał się @kola01 a co najśmieszniejsze wydał na niego wyrok nie mając go w ręku... :) No nic, tacy eksperci tu czasami zaglądają. Piszą co im ślina na język przyniesie :)

Wyrok? Mocne słowo.
Faktem jest, że mam od ponad roku nowego pilota (wymiana Shielda na wer. 2019 i to nie z powodu pilota) i dalej uważam, że ten pilot można było inaczej zrobić. Układ przycisków to nieporozumienie (przyciski przewijania w pionie??? Nawet po roku się nie przyzwyczaiłem), trójkątny pilot wygląda głupawo i nie da się go naciskać gdy leży (dla mnie to ważne). Oczywiście nowy pilot ma też soje zalety, jak dłuższą pracę na bateriach (chociaż tamten stary, na pierwszych bateriach działał u mnie rok).
A przy okazji, nie trzeba być ekspertem, by ocenić cechy estetyczne i użytkowe, nie mając czegoś w ręku. Zdjęć, filmów i recenzji po premierze, było w necie sporo. Reakcje recenzentów na nowego pilota, były mieszane, delikatnie mówiąc.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tradycyjnie punkt widzenia zależny od punktu siedzenia, a w przypadku tego pilota w przenośni i dosłownie. U mnie pilot od Shielda leży na bocznym oparciu sofy i paradoksalnie konstrukcja może mieć w tym wypadku sens, tylko kogo to? Jeden trzyma na stole, drugi z boku gotowy do użycia. Ja bym nie zmieniał w tym pilocie trójkątnej konstrukcji.
Pilot jest niemal perfekcyjny, przewijania nie używam, skoro służy do tego okrągły przycisk funkcyjny, suma zalet + przydatne podświetlenie + przycisk home/back, czyni z tego pilota niemal ideał, podobnie jak to ma miejsce w przypadku pilota od Samsunga (podobne rozwiązania i intuicyjność). Dodam, że nie ma szans ocenić tego pilota na podstawie zdjęć/filmów. Zresztą o czym my tu rozmawiamy, pierwszy raz od lat, jestem faktycznie zadowolony z Shielda, użytkowanie z tym czymś poprzednim, to było nieporozumie.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Co do podświetlenia przycisków, mogę jedynie dodać, że w starym pilocie, układ i kształt przycisków był tak dobrze dobrany, że juz od pierwszego dnia używałem go bezbłędnie bez patrzenia. Nie potrzebował żadnego podświetlenia.
Nowy pilot, ma tak zrypany układ i kształt przycisków, że musi mieć podświetlenie, by dało się go używać w ciemnym pomieszczeniu.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To się nie dogadamy.
Po pierwsze, trudno żebyś się pogubił w tym wykastrowanym bublu, skoro były 4 przyciski na krzyż, w tym jeden do mikrofonu.

Po drugie, w jednym i drugim układ tych ze starego jest taki sam w nowym, kółko z przyciskiem "ok" jest dokładnie takie samo 1:1, natomiast przyciski back i home są w tych samych miejscach, tyle, ze mniejsze. Więc nie rozumiem o czym w ogóle piszesz, skoro nadmiar (bardzo) przydatnych bonusowych przycisków powoduje u Ciebie zagubienie, to zwyczajnie z nich nie korzystaj. Pod kciukem masz dokładnie to samo bez patrzenia co w starym. Reszty nie dotykaj.

Reszta przycisków, to są bonusy, z których nie musisz korzystać i wówczas masz dokladnie tą sama funkcjonalność co w starym, tyle, że przyciskając przycisk, nie klika jak w jakiejś chińskiej tandetnej zabawce (porównaj kółko w starym i nowym), nie wspominając już o chwycie.

Dodatkowo w starym jest "płytka" do głośności, którą ktoś musiał wymyślić po dobrym zielsku.
W nowym masz fizyczne przyciski, nie dość że w bardzo intuicyjnym miejscu, to korzystając z całej biblioteki filmowej, mogę operować jednym pilotem całym KD.

Dochodzi jeszcze przycisk Play/pauza, również wprowadza nową funkcjonalność podczas ogladania, to nie jest to samo co przycisk "ok", w którym można również zatrzymać. Sprawdz w kodi, to się przekonasz, zresztą w ogóle o czym my tu rozmawiamy. Szkoda, że nie napisałeś wcześniej, wysłałbym Ci mojego starego i jeszcze zapłacił 150zl za nowego. Najważniejsze jednak jest to, że w końcu DZIAŁA! Dla mnie eot.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pytanie, jest możliwość przerzucenia niektórych zakładek z Asgarda do The Oath?
Lub w jakikolwiek sposób stworzenia ich, tak jak to ma miejsce w wspomnianym Asgardzie? The Oath mi pasuje i tam chciałbym mieć już wszystko, można oczywiście odpalać Asgarda na przemian, ale jak jest możliwość z jednego miejsca, to czemu nie.
W The Oath oczywiście też to wszystko jest, ale trzeba szukać, a tutaj mamy już posegrowane, klikamy serie Bonda i mamy wszystkie Bondy w jednym miejscu, Marvele, Rambo, Matrixy itd.

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, w Asgardzie mamy całe listy skatalogowanych zakładek filmów 4k, jest tego cała masa.

Poniżej część listy w których mamy całe serie, a niżej Marvele, czy same SF, oczywiście wsio w 4k, chociaż nie chodzi tu o.podzial na gatunki filmowe, a o serie czy odcinki danych tytułów.
Tego nie widzę w The Oath.





 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Pilot od Shielda jest mega intuicyjny,faktem jest że przyciski przewijania są osadzone w dziwny sposób. Ale ja i tak nie używam tych przycisków. Tak jak Armani pisze,kółko zastępuje praktycznie wszystkie przyciski na pilocie. Ja się w nim "zakochałem" od pierwszego użycia.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Co do podświetlenia przycisków, mogę jedynie dodać, że w starym pilocie, układ i kształt przycisków był tak dobrze dobrany, że juz od pierwszego dnia używałem go bezbłędnie bez patrzenia. Nie potrzebował żadnego podświetlenia.
Nowy pilot, ma tak zrypany układ i kształt przycisków, że musi mieć podświetlenie, by dało się go używać w ciemnym pomieszczeniu.
Co za bzdury. Przecież 99% czasu używa się tylko kółka. Na siłę brniesz w swoje.
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy za Real-Debrid ktoś płacił kartą wirtualną Mastercard lub Paysafecard ale kupioną , taka kartonikową z kodem ? Czy jednak trzeba założyć konto
 

rufi10

Member
Właśnie sprzedałem stary pilot do Shield TV za 129 zł :D
Pewnikiem kupił od Ciebie na zapas @kola01 zafascynowany jego formą i prostotą :) Wszak dobrze pilot leży na ławie i ma przyciski przewijania w poziomie :)
Tak jak większość tu obecnych na ogół i tak zamiast tych przycisków przewijania używam intuicyjnie okrągłego kółka-przycisku.
 
Do góry