Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Noisy

Member
W tym repozytorium masz wtyczkę Asgard- jest lepsza od 4k, daje większe możliwości wyboru żródeł.Najlepsza jednak obecnie moim zdaniem jest The Oath.(z resztą jest tych wtyczek multum)

Filmy są w 4k Dolby Vision, HDR10+, Dolby Atmos na DD+ i True HD ,DTS HD MA etc.... wszystko co jest w sieci ;-)

ps.Oczywiście musisz mieć wykupione premium ,możesz wypróbować przez miesiąc za 4 euro.

A powiedz mi,VPN używasz czy jedziesz z tematem bez ?
Się zastanawiam nad tym,czy jest to wszystko godne zachodu czy zostać przy sprawdzonej metodzie 😁
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tu macie pełen tutorial z użyciem The Oath + RD + TRAKT.
https://howtomediacenter.com/en/install-the-oath-kodi-addon/

Gdyby coś, to pisać. Zacząłbym najpierw od założenia konta na real-debrid (wykupienie abo), następnie założenia konta na Trakt, dalej - założenie kont na opensubtitles.org, napisy24. Z tymi danymi można działać z ww. linkiem. To tak w skrócie na sam dobry początek. Generalnie więcej pisania, jak roboty.

Btw.

Skorzystałem ze skórki Rapier i chyba (w końcu) zostanę z nią na dłużej, natomiast pozostaje pytanie, czy jest sposób na zapisanie na stałe tego widoku, w tym wypadku (jak na zdjęciach), jest to widok: 3D WRAP?
Za każdym razem przy ponownym odpaleniu/przerzuceniu strony, zmienia się na defaultowy pierwszy z góry od Rapiera.

Tak to wygląda, całkiem przyjemnie, przede wszystkim przejrzyście, a to podstawa.
Nie jest przeładowany, podobnie sam player, aczkolwiek jakiś rok temu wklejałem skórki z wyjeżdzającymi i kręcącymi się płytami z pudełek, taki bajer, ale niewątpliwie robiło wrażenie.

Tu jest właśnie widok 3D WRAP i nie widzę opcji w której mógłbym go zostawić na stałe (?)



 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Tu macie pełen tutorial z użyciem The Oath + RD + TRAKT.
https://howtomediacenter.com/en/install-the-oath-kodi-addon/

Gdyby coś, to pisać. Zacząłbym najpierw od założenia konta na real-debrid (wykupienie abo), następnie założenia konta na Trakt, dalej - założenie kont na opensubtitles.org, napisy24. Z tymi danymi można działać z ww. linkiem. To tak w skrócie na sam dobry początek. Generalnie więcej pisania, jak roboty.

Btw.

Skorzystałem ze skórki Rapier i chyba (w końcu) zostanę z nią na dłużej, natomiast pozostaje pytanie, czy jest sposób na zapisanie na stałe tego widoku, w tym wypadku (jak na zdjęciach), jest to widok: 3D WRAP?
Za każdym razem przy ponownym odpaleniu/przerzuceniu strony, zmienia się na defaultowy pierwszy z góry od Rapiera.

Tak to wygląda, całkiem przyjemnie, przede wszystkim przejrzyście, a to podstawa.
Nie jest przeładowany, podobnie sam player, aczkolwiek jakiś rok temu wklejałem skórki z wyjeżdzającymi i kręcącymi się płytami z pudełek, taki bajer, ale niewątpliwie robiło wrażenie.

Tu jest właśnie widok 3D WRAP i nie widzę opcji w której mógłbym go zostawić na stałe (?)




Dziękuję ślicznie za linka 😁 Oath już zdążyłem zainstalować bo znalazłem na YT jak to zrobić. Track już ogarnięty, napiprojwkt niestety nie działa jak należy, zrobię sobie konta na tych dwóch pozostałych.
Ten cały Trakt to jakie ma zastosowanie ? Nic nie zauważyłem nadzwyczajnego,albo jeszcze mam coś źle skonfigurowane.
Narazie przetestowałem darmowe pliki, działa w mgnieniu oka 🥰 ciekawe jak będzie działać płatna wersja. Muszę wykupić subskrybuje na miesiąc i zobaczę, jak będzie wszystko jak należy kupie sobie od razu na rok 😁 dużo lepsze rezultaty związanie aniżeli ściągać, przegrywać na dysk itd.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam


A powiedz mi,VPN używasz czy jedziesz z tematem bez ?
Się zastanawiam nad tym,czy jest to wszystko godne zachodu czy zostać przy sprawdzonej metodzie 😁

Teoretycznie możesz nie używać VPN ,blizniaczy serwis (all debrid) nawet na to nie pozwala.W każdym razie ja jestem zawsze w necie pod VPN.

.

Skorzystałem ze skórki Rapier i chyba (w końcu) zostanę z nią na dłużej, natomiast pozostaje pytanie, czy jest sposób na zapisanie na stałe tego widoku, w tym wypadku (jak na zdjęciach), jest to widok: 3D WRAP?
Za każdym razem przy ponownym odpaleniu/przerzuceniu strony, zmienia się na defaultowy pierwszy z góry od Rapiera.

Muszę się z tym pobawić ,wyglada dobrze-jak coś wymyślę ,dam znać ;)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
.
Narazie przetestowałem darmowe pliki, działa w mgnieniu oka 🥰 ciekawe jak będzie działać płatna wersja. Muszę wykupić subskrybuje na miesiąc i zobaczę, jak będzie wszystko jak należy kupie sobie od razu na rok 😁 dużo lepsze rezultaty związanie aniżeli ściągać, przegrywać na dysk itd.

Płatna wersja będzie działać lepiej-lepsze żródła.Narok nie wykupisz- maksymalna subskrycja jest na pół roku ;)

ps. Pamietaj by podczas autoryzacji wyłaczyc VPN ,potem mozesz włączyć.
 

Noisy

Member
Płatna wersja będzie działać lepiej-lepsze żródła.Narok nie wykupisz- maksymalna subskrycja jest na pół roku ;)

ps. Pamietaj by podczas autoryzacji wyłaczyc VPN ,potem mozesz włączyć.

Subskrybcja już wykupiona,narazie na miesiąc. Włączyłem kilka filmów i wszystko śmiga pięknie. Zobaczę czy nic nie będzie ścinać bo zależy mi na jak najcięższych wagowo filmach.

Armanig fajnie to u Ciebie wygląda, tak fachowo. Jako to osiągnąć ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jesli masz porządne łącze to nic nie będzie ścinać (w czasie oglądania proponuje jednak powyłączać fejsbunie w telefonach domowników bo to paskudztwo potrafi zblokować połowę łącza).

Build jest w oficjalnym repo Kodi - musisz jednak pamiętać ,że każda ładna,bardziej rozbudowana skórka obciąża system w róznym stopniu go przymulając.
 

Noisy

Member
Tu macie pełen tutorial z użyciem The Oath + RD + TRAKT.
https://howtomediacenter.com/en/install-the-oath-kodi-addon/

Gdyby coś, to pisać. Zacząłbym najpierw od założenia konta na real-debrid (wykupienie abo), następnie założenia konta na Trakt, dalej - założenie kont na opensubtitles.org, napisy24. Z tymi danymi można działać z ww. linkiem. To tak w skrócie na sam dobry początek. Generalnie więcej pisania, jak roboty.

Btw.

Skorzystałem ze skórki Rapier i chyba (w końcu) zostanę z nią na dłużej, natomiast pozostaje pytanie, czy jest sposób na zapisanie na stałe tego widoku, w tym wypadku (jak na zdjęciach), jest to widok: 3D WRAP?
Za każdym razem przy ponownym odpaleniu/przerzuceniu strony, zmienia się na defaultowy pierwszy z góry od Rapiera.

Tak to wygląda, całkiem przyjemnie, przede wszystkim przejrzyście, a to podstawa.
Nie jest przeładowany, podobnie sam player, aczkolwiek jakiś rok temu wklejałem skórki z wyjeżdzającymi i kręcącymi się płytami z pudełek, taki bajer, ale niewątpliwie robiło wrażenie.

Tu jest właśnie widok 3D WRAP i nie widzę opcji w której mógłbym go zostawić na stałe (?)




Włączyłem sobie tą skórkę, ustawiłem też ten widok Etap. U mnie zapamiętuje ustawienie tak że coś u Ciebie jest nie tak.

Dziękuję wam Panowie za podpowiedzi,wszystko już chula jak należy ;)
Komputer który służył mi za central media idzie do sprzedania, zostaje tylko NVIDIA i RD 😁

PS też tak mieliście zewam zablokowało wysyłanie ścieżki atmos z Kodi ? Wszystko pięknie śmigało tylko jak włączałem filmy w Atmos to nie wysyłało w ogóle informacji do amplitunera. Kilka razy testowałem ustawienia audio i ustawiałem na nowo aż w końcu zatrybilo.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
PS też tak mieliście zewam zablokowało wysyłanie ścieżki atmos z Kodi ? Wszystko pięknie śmigało tylko jak włączałem filmy w Atmos to nie wysyłało w ogóle informacji do amplitunera. Kilka razy testowałem ustawienia audio i ustawiałem na nowo aż w końcu zatrybilo.

Na razie w oczekiwaniu na Nvidie korzystam z Firesticka więc to jeszcze inna historia (musze mieć ustawiony RAW by przekazywał Atmos) .W każdym razie ustawienia przekazywanego formatu dzwięku są w dwu pozycjach i obydwa muszą być zbieżne.

btw. Może od Ciebie się w końcu dowiem czy Dolby Vision w mkv odpala Ci normalnie na obecnej,oficjalnej wersji Kodi (Matrix 19.3) czy masz wersję modyfikowaną ?
 

Noisy

Member
Na razie w oczekiwaniu na Nvidie korzystam z Firesticka więc to jeszcze inna historia (musze mieć ustawiony RAW by przekazywał Atmos) .W każdym razie ustawienia przekazywanego formatu dzwięku są w dwu pozycjach i obydwa muszą być zbieżne.

btw. Może od Ciebie się w końcu dowiem czy Dolby Vision w mkv odpala Ci normalnie na obecnej,oficjalnej wersji Kodi (Matrix 19.3) czy masz wersję modyfikowaną ?

Wszystkie ustawienia były zgodne, ale coś go blokowało. Kodi użytkuje już sporo lat i nigdy nie było problemu z atmos. Ważne że się odblokowało i działa jak należy.
Co do Dolby Vision to Ci nie pomogę. Ani mój TV ani projektor nie mam DV. Mam tylko 4k HDR10 w obu przypadkach.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli masz na Xbox zainstalowane Kodi 19 Matrix to możesz skorzystać dokładnie z powyższego tutoriala i musi działać .:eek:k:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armanig fajnie to u Ciebie wygląda, tak fachowo. Jako to osiągnąć ?

Widzę, że dałeś już radę, a te widziałeś? ; )
Jakieś 2 lata temu wklejałem, tu był dopiero "kosmos", szczególnie te, w których płyty się wysuwały i kręciły.

Tak wygląda w Kodi, ale ja korzystam głównie z SPMC i jak wspomniałem, pytam o zakładkę w konkretnym menu (czyli zupełnie innym skinie, a taki mam tam akurat).
Dokładnie tym które widać u mnie na zdjęciu + strzałka. Tutaj brakuje mi rozwiązania na "ulubione" i dokładnie w tym układzie, na dole.
Ja mam KODI i SPMC, z SPMC korzystam jak chce szybko i przejrzyście - dla mnie ten układ który wkleiłem jest najlepszy, natomiast w KODI mam skina zupełnie innego - czyli już tego gdzie mam pięknie przedstawioną całą bibliotekę filmową z animacjami, wysuwana kręcąca się płyta, otwierane animacją pudełko, animowane tapety, czyli wybuchy w tle itp. Coś co cieszy oko.

















 

Noisy

Member
Panowie,coś chyba źle zrobiłem z Trakt bo jakoś mi to nie chce działać ;( Jak wchodze w Oath i następnie wybieram zakładkę moje filmy, potem oglądaj dalej to nic się nie dzieje ;( trzeba coś jeszcze instalować czy wystarczy się zalogować przez Oath do tego ?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
W konfiguracji wtyczki masz zakładkę Trakt gdzie ustawiasz sposób synchronizacji.
Możesz również wprowadzić globalne poprzez wtyczkę "Trakt" ,która jest w oficjalnym repozytorium Kodi.(programy)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Właśnie, tylko czy wprowadzając "globalnie", co też sam jak pamiętam początkowo poczyniłem, będzie to w pełni działać? U mnie dla przykładu, początkowo w zakładce "kontynuuj oglądanie" było pusto, ale już w zakładce "kolekcja" mam wszystkie dodane filmy z Trakta. Po tym tutorialu (link poniżej), czyli autoryzacji Trakta w dwóch miejscach pojawiły się rozpoczęte filmy w zakładce Kontynuuj i tam mam całą listę rozpoczętych filmów

https://www.compsmag.com/how-to/how-to-install-and-set-up-trakt-on-kodi/

Pojawia się też po zakończonym seansie okno w możliwością oceny filmu.
Wcześniej tego nie było.

Natomiast w zakładce "historia" nic nie ma. Jak to u was wygląda?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Autoryzowałem Trakt w dwóch miejscach- we wtyczce Trakt i we wtyczce The Oath.
W zakładkach historia (The Oath) mam wszystkie pozycje.We wtyczce Trakt masz wszystkie ustawienia dotyczące synchronizacji-trzeba tam coś poprzestawiać bo o ile pamiętam na defaultowych ustawieniach nie wszystko sie synchronizuje.

ps.Napisy już masz ok ?
 
Do góry