Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

Noisy

Member
U mnie nadal nic nie działa ;( zainstalowałem trakt z repozytoriów, aktywowałem ustawiłem co mi tam przyszlod o głowy i dupa. W Oath też mam wszystko ustawione, tak mi się wydaje. Włączyłem film, za chwilę wyłączyłem i nic nadal nie ma. Może zrobta mi screena jak to u was jest ustawione. Jak to nie problem oczywiście ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Autoryzowałem Trakt w dwóch miejscach- we wtyczce Trakt i we wtyczce The Oath.
W zakładkach historia (The Oath) mam wszystkie pozycje.We wtyczce Trakt masz wszystkie ustawienia dotyczące synchronizacji-trzeba tam coś poprzestawiać bo o ile pamiętam na defaultowych ustawieniach nie wszystko sie synchronizuje.
ps.Napisy już masz ok ?

Otóż to. Autoryzacja w dwóch miejscach. Napisy działają.
Co do Trakta, to tam nie za wiele jest ustawień, które masz konkretnie na myśli?

Faktycznie, tutaj by się przydał jakiś łapotologiczny tutorial z uwzględnieniem tych szczegółów.
Generalnie nie ma problemów, to co ma działać, działa wyśmienicie, ale te drobne kwestie warto dopieścić. Jakiś screen by się tu faktycznie przydał.

Noisy, wejdź na www Trakta np. z poziomu telefonu (oczywiście musisz być zalogowany), wybierz dowolny film i kliknij drugą ikonę (zielona, druga od lewej), dodasz film do kolekcji i z automatu powinien się pojawić na drugim urządzeniu w the oath z zakładce "kolekcja", sprawdź czy w ogóle się pojawi, jak nie, to masz coś źle skonfigurowane.

Ja sobie dodaje filmy na telefonie w Trakt, czyli te które zawsze chce mieć pod ręką.

 

mat74

Well-known member
Bez reklam
W ustawieniach The Oath -> Trakt , włącz synchronizację przy starcie Kodi.
By kontynuować oglądanie ,musi być chyba obejrzany jakiś procent materiału.W każdym razie na pewno będziesz miał dostęp wchodząc w Historię.Tam po wybraniu pliku zapyta Cię czy chcesz kontynuować oglądanie (od miejsca zatrzymania).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Co do Trakta, to tam nie za wiele jest ustawień, które masz konkretnie na myśli?

Ustawienia ->synchronizacja i tu osobno są : usługi (pokazuj powiadomienia,synchronizacja po czyszczeniu biblioteki ,etc.) filmy (dodawaj nowe do kolekcji trakt,dodawaj obejrzane do historii trakt,etc.) odcinki (dodawaj nowe dokolekcji trakt ,etc.)
 

Noisy

Member
Jak wrócę do domu to sprawdzę czy działa.
Wczoraj w nocy ogladnalem pierwszy film za pomocą Kodi. Jestem m ga zadowolony z tego,koszty są nie duże bo co to jest 16 euro za 180 dni. Nie raz nie dwa na netflixie nie było już co oglądać. A ściąganie filmów czasami trwało troszkę. Teraz jak mam trzy miesięcznego synka, nie mam takie swobody i czasami musimy z żoną szukać wolnego czasu na oglądanie. A to rozwiązanie jest idealne, jeszcze zastanawiam się co z tym VPN. Niby Oath ma szyfrowane serwery.
Ogólnie to od tylu lat używam Kodi a nigdy nie instalowałem dodatków, świeże że to świetna sprawa. Może jest jeszcze coś co by mnie zainteresowało ?
NVIDIA Shield mistrzostwo za nie duże pieniądze, jestem pod wrażeniem jak android radzi siebie że wszystkim a mój komputer na windows 10 nawet HDR nie obsługuje
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W ustawieniach The Oath -> Trakt , włącz synchronizację przy starcie Kodi.
By kontynuować oglądanie ,musi być chyba obejrzany jakiś procent materiału.W każdym razie na pewno będziesz miał dostęp wchodząc w Historię.Tam po wybraniu pliku zapyta Cię czy chcesz kontynuować oglądanie (od miejsca zatrzymania).

Ustawienia ->synchronizacja i tu osobno są : usługi (pokazuj powiadomienia,synchronizacja po czyszczeniu biblioteki ,etc.) filmy (dodawaj nowe do kolekcji trakt,dodawaj obejrzane do historii trakt,etc.) odcinki (dodawaj nowe dokolekcji trakt ,etc.)

Może po kolei, poniżej screeny, tyle, że Twój opis co do "historii" idealnie pasuje do zakładki "kontynuuj oglądanie" i tutaj jest dokładnie jak piszesz, oglądamy film, wyłączamy, wracamy za jakiś czas i w tej zakładce się pojawia. Możemy kontynuować od momentu w którym przerwaliśmy.
Pojawia się tam zresztą więcej filmów które przerwaliśmy.

Natomiast zakładka "historia" jest cały czas pusta.
Może inaczej, czy się różni zakładka "historia" od "kontynuuj oglądanie"?

Poniżej ustawienia, jest dokładnie tak samo:

Tutaj The Oath - Trakt:



Ustawienia Trakt:



Natomiast tutaj zakładki, jak wspomniałem wyżej, mam listę rozpoczętych filmów (czyli niejako historie) i to działa, "kolekcja" też działa, mam tu filmy dodane które jak sama nazwa wskazuje chce mieć do szybkiego dostępu (dodaje głównie z www Trakta), natomiast "historia" jest pusta.

 

Noisy

Member
Może po kolei, poniżej screeny, tyle, że Twój opis co do "historii" idealnie pasuje do zakładki "kontynuuj oglądanie" i tutaj jest dokładnie jak piszesz, oglądamy film, wyłączamy, wracamy za jakiś czas i w tej zakładce się pojawia. Możemy kontynuować od momentu w którym przerwaliśmy.
Pojawia się tam zresztą więcej filmów które przerwaliśmy.

Natomiast zakładka "historia" jest cały czas pusta.
Może inaczej, czy się różni zakładka "historia" od "kontynuuj oglądanie"?

Poniżej ustawienia, jest dokładnie tak samo:

Tutaj The Oath - Trakt:



Ustawienia Trakt:



Natomiast tutaj zakładki, jak wspomniałem wyżej, mam listę rozpoczętych filmów (czyli niejako historie) i to działa, "kolekcja" też działa, mam tu filmy dodane które jak sama nazwa wskazuje chce mieć do szybkiego dostępu (dodaje głównie z www Trakta), natomiast "historia" jest pusta.


Wszedłem na stronę Trakt.tv i tam sobie dodałem kilka filmów do kolejki. Co się okazało, wchodząc do Oarth zaznaczone filmy mam w zakładce "historia" 🤣
Chyba coś nie tak z tym trakt skoro każdy ma inaczej niż być powinno xD
Dodając film do ulubionych, linki do danego torrenta pojawiają mi się na głównej stronie Kodi ale nie da się ich uruchomić z tego miejsca.
Ale to są tylko niuanse które dla mnie wielkiego znaczenia nie mają. Oglądając film, wchodzę i oglądam od początku do końca. Żadko się zdążą ze przerywam seans.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tzn. co konkretnie kliknąłeś (która ikona), że Ci się pojawiło w zakładce "historia"?
A nic się nie pojawiło w zakładce "kontynuuj oglądanie"?

Generalnie filmy dodane w Trakt, powinny się pojawiać w "kolekcji", ew. do jakiej kategorii przypiszesz, co u mnie akurat nie działa.

Historia, z założenia - jak sama nazwa wskazuje, powinna katalogować wszystkie filmy jakie tknęliśmy, tak na logike, dokładnie tak jak robi to np. YT.
Nie wiem co tam można dodawać i w jakim celu w ogóle coś dodawać do historii, wszak tą historię tworzymy sami, a nie planujemy do przodu ; )
Od tego jest zakładka np. "Kolekcja".

Generalnie, to nie ma problemu, zakładka "kontynuuj oglądanie" niejako jest historią.
 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Tak jak pisałem, na stronie dodaje film do kolejki. W aplikacji wyświetla mi je w historii he he
Kontynuacja oglądania działa, podczas ponownego uruchomienia pyta czy oglądać dalej. To jest dobra opcja choc przy dziecku może się przydać xD
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może po kolei, poniżej screeny, tyle, że Twój opis co do "historii" idealnie pasuje do zakładki "kontynuuj oglądanie" i tutaj jest dokładnie jak piszesz, oglądamy film, wyłączamy, wracamy za jakiś czas i w tej zakładce się pojawia. Możemy kontynuować od momentu w którym przerwaliśmy.
Pojawia się tam zresztą więcej filmów które przerwaliśmy.

Natomiast zakładka "historia" jest cały czas pusta.
Może inaczej, czy się różni zakładka "historia" od "kontynuuj oglądanie"?

Poniżej ustawienia, jest dokładnie tak samo:

Tutaj The Oath - Trakt:



Ustawienia Trakt:



Natomiast tutaj zakładki, jak wspomniałem wyżej, mam listę rozpoczętych filmów (czyli niejako historie) i to działa, "kolekcja" też działa, mam tu filmy dodane które jak sama nazwa wskazuje chce mieć do szybkiego dostępu (dodaje głównie z www Trakta), natomiast "historia" jest pusta.


Hmm a ja znów wszystko ogarnąłem tylko nie bardzo kumam gdzie znaleźć Trakt do zainstalowania na Kodi ??
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Udało się dorwać nowego pilota do Shielda, nosz kurna, ktoś kto wymyślił poprzedniego pilota, powinien mieć dożywotni zakaz pracy w branży. Niebo a ziemia, dosłownie.
Nie można było tak od razu? Ile mi napsuł krwi to moje. Nawet jak komuś stary działa dobrze (gratuluje), to i tak nie ma żadnego porównania, responsywnosc, intuicyjność, szybkość działania, polecam za każde pieniądze. Dodatkowo można mapować przyciski, jak chociażby ten od Netflixa, ale to już trzeba mieć apke.
 
Ostatnia edycja:

Noisy

Member
Ten trójkątny pilot jest zajebisty, wygodniejszego pilota nie miałem w ręku. Podświetlenie, podpisywanie przycisków, kilkukrotne przyciśnięcie itd itp. Gdzieś znalazłem że można z niego myszkę zrobić ;)

A u mnie z Trakt jest coś nie tak ;(
Dalej mi wstawia filmy do zakładki historia. A nie pokazuje mi filmów które ogladnalem ;( Pokazuje mi filmy które mam dokończyć w odpowiednim miejscu. Podsumowując, u mnie tylko dwie zakładki działają.
Historia
Kontynuuj oglądanie
Ehhh lubię jak wszystko działa jak należy a tu mi coś nie furga
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Udało się dorwać nowego pilota do Shielda, nosz kurna, ktoś kto wymyślił poprzedniego pilota, powinien mieć dożywotni zakaz pracy w branży. Niebo a ziemia, dosłownie.
Nie można było tak od razu? Ile mi napsuł krwi to moje. Nawet jak komuś stary działa dobrze (gratuluje), to i tak nie ma żadnego porównania, responsywnosc, intuicyjność, szybkość działania, polecam za każde pieniądze. Dodatkowo można mapować przyciski, jak chociażby ten od Netflixa, ale to już trzeba mieć apke.
Gdzie kupiłeś?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na olejiksie od jakiegoś gościa, miał do sprzedania, to wziąłem od ręki.
W sklepach nie ma, a teraz jak jest pełen dostęp do biblioteki filmowej, przyda się jak nigdy.

Dodałbym jeszcze możliwość podgłaśniania sprzętu, czyli tak na dobrą sprawę do całego kina wystarczy jeden już jeden pilot, o podświetlaniu nie wspominam już.

Sprawdzałeś już tego RD, jak wrażenia?
 

Masterjam

Klub HDTV.com.pl
VIP
Więc wszystko zdaje się działać . Po dodaniu na stronie Trakt do ulubionych pojawia się w Kodi - TheOuth , ale nie mam jeszcze konta premium w Real-Debrid , i dwa pytania:

jest opcja jakiegoś materiały darmowego żeby sprawdzić czy wszystko hula ? Niestety z opcji płatności pozostaje mi z tych 4 tylko karta i trochę się obawiam o jej bezpieczeństwo
 
Do góry