Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jasne, że bezpieczne. Przecież masz VPN. To jak wysyłanie kumpla po dragi, który płaci twoją kartą ;D

Zastanów się- czy jeżeli kupisz trefny towar płacąc firmową kartą kredytową ,to zarzuty dostaniesz Ty czy twój pracodawca ?


W przypadku RD , VPN nie ma służyc temu by ukrywać fakt korzystania z tej usługi (co w trakcie transferu i tak się dzieje) tylko uniemożliwieniu twojemu providerovi zaglądania skąd przychodzą do Ciebie "paczki" i co się w nich znajduje.

Ponownie proszę byś podał przykłady gdy ktoś miał problemy pomimo korzystania z VPN i co to był za dostawca usługi ?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Masz na ten temat cos do powiedzenia czy nie ?
Nie wiem dlaczego sobie ubzdurałeś, że muszę podać Ci jakiś przykład. Pytałem o bezpieczeństwo VPN ogólnie, słowem nie wspominając o piractwie, a to Ty dopowiedziałeś sobie resztę :D Pewnie zabolało Cię to jak sam przyznałeś, że nie masz pojęcia jak to działa w Polsce. Zostaw już ten temat, bo błądzisz we mgle.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem dlaczego sobie ubzdurałeś, że muszę podać Ci jakiś przykład. Pytałem o bezpieczeństwo VPN ogólnie, słowem nie wspominając o piractwie, a to Ty dopowiedziałeś sobie resztę .

Nie pytałeś- negowałeś a to jest róznica.Skoro podwarzałeś bezpieczeństwo połączen przy uzyciu VPN to zapytałem Cię na jakiej podstawie-tyle.

Edit: W związku z pytaniami ,które pojawiły się u mnie na pw.-
Korzystanie z RD nawet bez VPN jest bezpieczne do póki korzystamy z "catched torrent" i nie podłaczamy sie do otwartej sieci torrent odpalając "uncached torrent" i uczestnicząc w wymianie plików (co można i najlepiej od razu zblokowac we wtyczce).
Zalecanie używania VPN-a jest moja prywatną opinią ,ponieważ uważam ,że śmiganie po necie i to po róznych często nie oszukujmy się ,pirackich stronach lub oferujacych takie treści jest jak spacerowanie po ogromnym miedzynarodowym bazarze z przyklejonym do czoła dowodem tożsamości.
Nie wrzucam na otwarte forum żadnych linków do VPN-ów ,ani recenzji tych z których korzystałem bądż nadal korzystam.Nie mam zamiaru byc posądzanym o jakąś kryptoreklamę,nie mam z tego żadnych korzyści podobnie jak nie miałem żadnej korzyści z udostępnienia tutoriala RD i porad dotyczących zarówno jego konfiguracji jak i konfiguracji wtyczek Kodi.Sam korzystałem i korzystam z porad innych użytkowników róznych for internetowych więc w miarę swej wiedzy i umiejętności staram się tym samym odpłacać.
Jeżeli ktoś w tym względzie chciałby jakieś porady lub linków do darmowych triali bądż stron na których można takowe usługi wykupić za przyzwoite pieniądze (20-30 dolców plus tax) - odpowiadam na pw.
Z mojej strony - koniec OT.
 
Ostatnia edycja:

leszekgd

Member
Od wczoraj używam dodatku Oath razem z RD. Niestety jestem w delegacji i mam średnio szybki net. Zamierzam zmienić Shielda 2017 na "tubkę" 2019. Czy 2GB pamięci wystarczy, żeby oglądać filmy z wysokim bitrate'm (pliki o wielkości 60GB lub więcej), bez buforowania?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Na łączu 300mb wystarcza.Na łaczu 80mb potrafi przyciąć pliki powyżej 60gb nawet z 3gb pamieci (nvidia pro).
Do czego ta "tuba" będzie podłączona ?
 

leszekgd

Member
Miała być podłączona do netu 500Mbit, ale znalazłem na polskim Amazonie wersję Pro za 200pln drożej od "tubki". No i już zamówiłem, w środę będzie. Zrobię testy odtwarzania Dolby Vision na różnych playerach i opublikuję tutaj.
 

SNiP3R

Member
Ja mam światłowód 1gb i pliki rzędu 140gb oglądam bez żadnego buforowania. Nvidia Shield PRO (2019) daje wszystkiemu radę. Nie ma chyba lepszej (wydajniejszej) przystawki od Shielda PRO...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Miała być podłączona do netu 500Mbit, ale znalazłem na polskim Amazonie wersję Pro za 200pln drożej od "tubki". No i już zamówiłem, w środę będzie. Zrobię testy odtwarzania Dolby Vision na różnych playerach i opublikuję tutaj.

Dobra decyzja. :eek:k:
DV i Atmos szczególnie w True Hd to chyba tylko Kodi ewentualnie Plex.

Ja mam światłowód 1gb i pliki rzędu 140gb oglądam bez żadnego buforowania. Nvidia Shield PRO (2019) daje wszystkiemu radę. Nie ma chyba lepszej (wydajniejszej) przystawki od Shielda PRO...

Instalowałeś dodatki ,które Ci linkowałem?
 

negatyw001

Member
Mam parę kultowych koncertów DVD w postaci folderów Video_TS.
Kodi sobie z nimi generalnie radzi, ale w niektórych nie mam dźwięku przez wzmacniacz stereo. Odtwarza je jedynie TV. Co może być tego przyczyną?
 

negatyw001

Member
Mam parę kultowych koncertów DVD w postaci folderów Video_TS.
Kodi sobie z nimi generalnie radzi, ale w niektórych nie mam dźwięku przez wzmacniacz stereo. Odtwarza je jedynie TV. Co może być tego przyczyną?
P.S.
Temat ogarnięty i chodzi jak burza. Trzeba bylo ustawić przełącznik "przekazywanie dźwięku" w Kodi na Off.
 

rufi10

Member
Pełny Atmos bez problemu ale tylko jeśli materiał źródłowy ma takową ścieżkę.
Netflix streamuje gówniany Atmos DD+
jak sprawdzić, czy to Atmos DD+? U mnie np. na filmach z Netflixa wyświetla się komunikat Dolby Atmos, no i głośnik te od atmosa zaczynają swoją pracę...
W jaki sposób rozróżniasz Dolby Atmos od Atmos DD+? Czy w ogóle istnieje taki format Atmos DD+?


Doskonale wiem, ze soundbar nie umywa się do pełnego kina domowego lecz niestety mieszkam w bloku i sąsiedzi by mnie na widłach wynieśli gdybym kupił i używał kina tak, jakbym tego chciał. Zresztą mam za mały salon. @Zlotnik86 slyszałeś kiedyś Atmosa z soundbara?


Mam soundbar Samsunga serii Q z wyższej półki, jakie są Twoje wrażenia z odsłuchu w dolby Atmos? Z jakich źródeł korzystasz? U mnie jest to Netflix i Apple TV.
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Niezupełnie...Atmos w streamingu może być również oparty na True HD ,oczywiscie nie z oficjalnych platform streamingowych.
Chociaż nie jestem pewny jak jest z Sony pure stream.
 
Do góry