Nvidia Shield TV jako odtwarzacz multimedialny.

kaminskakl

Active member
Bez reklam
https://gazetawroclawska.pl/ogladales-telewizje-w-internecie-teraz-grozi-ci-wiezienie/ar/c1-14528841



Chciałbym Ci również przypomnieć ,że w tym względzie nadrzędne jest prawo unijne i nie ma znaczenia czy w tej chwili ktoś zapłacił karę za ogladanie czy nie bo zalezy to jedynie od skrupulatnosci i chęci dochodzeniowców- unijne regulacje jak najbardziej umozliwiają karanie użytkowników.Zawsze jest ten pierwszy raz....We Włoszech już się grzywny posypały , fakt nie jakieś porażające ale na opłacenie kilku-kilkunastoletniej subskrycji VPN-a by wystaczyło.



https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/iptv-piractwo-smart-tv-android-tv-wlochy-grzywny-dla-abonentow
Pomyliłeś nielegalne oglądanie sygnału telewizyjnego z kopiami filmów.
"Za używanie urządzeń, umożliwiających nielegalny odbiór sygnału telewizyjnego, można zostać skazanym na rok więzienia, grzywnę albo na prace społeczne."

Ciągle czekam na potwierdzenie skazania kogoś na karę za pobieranie filmów :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam

mat74

Well-known member
Bez reklam
To tak.



- czy są jakieś specjalne funkcje czy addony które mogą mi poprawić działanie Kodi?

Pozdrawiam :)

W repozytorium https://k19.kwp.ovh/ , w programach masz EZ Maintenance, zainstaluj , nic nie musisz ustawiać, bedzie Ci czyscił cache przy kazdym uruchomieniu Kodi.
Z repozytorium : https://a4k-openproject.github.io/repository.openwizard/ instalujesz program openwizard.
Wchodzisz w dodatek OpenWizard->Mantenance->System tweaks/fixes->Advanced Setttings->Cache network presets-> i dla Nvidii pro ustawiasz "High end device preset". Trzeba zrestartować Kodi.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tu masz podstawę prawną : https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/HTML/?uri=CELEX:32019L0790&from=PL
a tu masz informację na temat narzędzia stworzonego specjalnie do scigania piractwa: https://cordis.europa.eu/article/id/421569-new-digital-tool-to-fight-online-piracy/pl
Natomiast jeżeli nadal uważasz ,że korzystanie z nielegalnej sieci dystrybucji i pobieranie nielegalnych kopii nie jest nielegalne ,to cóż.....nie moje IP nie mój problem.
Oczywiście, że tak. Brniesz w swoje, a ciągle brak przykładu ukarania kogokolwiek w Polsce za posiadanie pirackiego filmu na użytek własny.

Druga sprawa to naprawdę myślisz, że VPN daje Ci bezpieczeństwo? :)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
To mój ostatni post na ten temat bo na prawdę nie widzę sensu bazowania na jakis wypowiedziach internetowych, domorosłych prawników i wmawiania sobie że korzystanie z nielegalnych żródeł czyli piractwo jest legalne.
8 lat temu dostałem ostrzeżenie od swojego providera internetowego , od tego czasu uzywam VPN i mam spokój.W zeszłym miesiacu mój znajomy (taki sam twardziel jak TY) dostał ostrzeżenie za IPTV.
Każdy jest dorosły i każdy powinien byc odpowiedzialny za siebie.Gdyby ten VPN kosztował jeszcze nie wiadomo jakie pieniądze....Ostatnio kupiłem licencje lifetime na social stocku za 20 baksów....Naprawdę uważam ,że korzystanie prawie za darmo z wszystkiego co jest w sieci i skąpienie 20 dolców by nie robic tego pod własnym IP to szczyt dziadowienia.
Czy uważam ,że VPN daje mi pełne bezpieczeństwo ?
Dopóki nie skrzykuje siatki terrorystycznej, nie handuje materiałami radioaktywnymi , nie handluje ludzmi ani rozpowszechniam pedofilskiej poronografii a żadnej z tych rzeczy nie mam zamiaru robić - to tak uważam,że daje mi bezpieczeństwo.
Nie znam żadnego przypadku by ktoś wpadł na toorentowaniu,streamowaniu czy IPTV korzystając z VPN-a natomiast bez korzystania z niego wpadłem ja sam.
Wole więc wydać 20 dolców i spać spokojnie zamiast zagłębiac sie w polemiki internetowych filozofów.
Tyle w temacie.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
To mój ostatni post na ten temat bo na prawdę nie widzę sensu bazowania na jakis wypowiedziach internetowych, domorosłych prawników i wmawiania sobie że korzystanie z nielegalnych żródeł czyli piractwo jest legalne.
8 lat temu dostałem ostrzeżenie od swojego providera internetowego , od tego czasu uzywam VPN i mam spokój.W zeszłym miesiacu mój znajomy (taki sam twardziel jak TY) dostał ostrzeżenie za IPTV.
Każdy jest dorosły i każdy powinien byc odpowiedzialny za siebie.Gdyby ten VPN kosztował jeszcze nie wiadomo jakie pieniądze....Ostatnio kupiłem licencje lifetime na social stocku za 20 baksów....Naprawdę uważam ,że korzystanie prawie za darmo z wszystkiego co jest w sieci i skąpienie 20 dolców by nie robic tego pod własnym IP to szczyt dziadowienia.
Czy uważam ,że VPN daje mi pełne bezpieczeństwo ?
Dopóki nie skrzykuje siatki terrorystycznej, nie handuje materiałami radioaktywnymi , nie handluje ludzmi ani rozpowszechniam pedofilskiej poronografii a żadnej z tych rzeczy nie mam zamiaru robić - to tak uważam,że daje mi bezpieczeństwo.
Nie znam żadnego przypadku by ktoś wpadł na toorentowaniu,streamowaniu czy IPTV korzystając z VPN-a natomiast bez korzystania z niego wpadłem ja sam.
Wole więc wydać 20 dolców i spać spokojnie zamiast zagłębiac sie w polemiki internetowych filozofów.
Tyle w temacie.
Jak stawiasz ostrzeżenia od providera na równi z organami służącymi do ścigania i karania piractwa to rzeczywiście nie pisz więcej w tym temacie ;)
Żeby ktoś źle nie zrozumiał to nie neguje sieci VPN, sam korzystam do zakupów treści cyfrowych z Brazylii, Turcji itd. Nie o to w powyższej dyskusji jednak chodzi.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jak stawiasz ostrzeżenia od providera na równi z organami służącymi do ścigania i karania piractwa to rzeczywiście nie pisz więcej w tym temacie ;)

Wiem czym różni się ostrzeżenie od providera od kary za piractwo , nie mam jednak zamiaru sprawdzać na własnej skórze jak długo będzie trwało przejście od jednego do drugiego....
Nie wiem jak to wygląda na dzień obecny w Polsce jednak w UK nikt się z tym nie szczypie.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Wiem czym różni się ostrzeżenie od providera od kary za piractwo , nie mam jednak zamiaru sprawdzać na własnej skórze jak długo będzie trwało przejście od jednego do drugiego....

Nie wiem jak to wygląda na dzień obecny w Polsce jednak w UK nikt się z tym nie szczypie.
Poprzedni post miał być ostatni ;)

Zostawmy już ten temat, bo sam widzisz jak jest. Od początku proszę o przykład z Polski, a teraz mówisz, że sam nie wiesz jak to wygląda. EOT z mojej strony.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem jak wygląda współpraca w Polsce pomiedzy providerami a organami ścigania.Wiem natomiast jak to wyglada w świetle prawa , bo w Polsce obowiazuje prawo unijne któremu jeszcze do niedawna równiez podlegałem.
W kazdym razie skoro juz sie tyle rozpisalismy na ten temat , to by ta dyskusja cokolwiek wniosła prosiłbym cię ponownie o podanie przykładów gdy ktokolwiek poniósł jakiekolwiek konsekwencje pomimo korzystania z VPN.Tak jak ja podałem w przypadku działań pod własnym IP (bez VPN).
Oczywiscie najbardziej wartościowe byłoby podanie nazw usługodawców - by się ich wystrzegać.
 

SNiP3R

Member
Tak teraz sobie myślę... czy wszystkie te subskrypcje: Netflix, Prime Video, Apple TV itp. mają sens opłacania tego?

Przecież takie Oath to ma wszystko i jeszcze więcej (HBO MAX czy Disney+)...
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Właściwie twoje pytanie zawiera równiez odpowiedz...;-)
aczkolwiek cos tam trzeba miec jako backup "w razie czego" no i producentów tez wypada choc troche wesprzeć :lol:
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Poprzedni post miał być ostatni ;)

Zostawmy już ten temat, bo sam widzisz jak jest. Od początku proszę o przykład z Polski, a teraz mówisz, że sam nie wiesz jak to wygląda. EOT z mojej strony.

Przykład pierwszy z brzegu: https://biznes.wprost.pl/gospodarka...e-filmow-25-latek-zaplaci-47-milionow-zl.html

To przypadek "przemysłowy". Natomiast w ostatnich latach było kilkanaście wyroków za ściąganie, czyli jednoczesne udostępnianie materiałów bez licencji, z sieci torrent. Dotyczyło to przede wszystkim polskich produkcji. Pojawiła się swego czasu taka kancelaria prawna, która pokazywała właścicielom praw do filmów, ile nielegalnych kopii zostało pobranych i zabawiała się z policją ściganiem i ściąganiem kasy od przyłapanych delikwentów.

Robił też takie rzeczy Związek Producentów Audio Video, który niby miał zgody i pełnomocnictwa od światowych właścicieli praw. Też paręnaście osób skasowali.

I teraz clou... Łapali i kasowali oczywiście tych, którzy "wystawiali" swoje IP, bo gdy ktoś stosował VPN lub choćby Proxy to już im nie chciało. A gdy mieli polskie IP to pisemko do providera, później do ujawnionego delikwenta list adwokacki z propozycją ugody i zapłaty odpowiedniej sumy, a jak nie chciał to do sądu.

To tak na gorąco.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Przykład pierwszy z brzegu: https://biznes.wprost.pl/gospodarka...e-filmow-25-latek-zaplaci-47-milionow-zl.html



To przypadek "przemysłowy". Natomiast w ostatnich latach było kilkanaście wyroków za ściąganie, czyli jednoczesne udostępnianie materiałów bez licencji, z sieci torrent. Dotyczyło to przede wszystkim polskich produkcji. Pojawiła się swego czasu taka kancelaria prawna, która pokazywała właścicielom praw do filmów, ile nielegalnych kopii zostało pobranych i zabawiała się z policją ściganiem i ściąganiem kasy od przyłapanych delikwentów.



Robił też takie rzeczy Związek Producentów Audio Video, który niby miał zgody i pełnomocnictwa od światowych właścicieli praw. Też paręnaście osób skasowali.



I teraz clou... Łapali i kasowali oczywiście tych, którzy "wystawiali" swoje IP, bo gdy ktoś stosował VPN lub choćby Proxy to już im nie chciało. A gdy mieli polskie IP to pisemko do providera, później do ujawnionego delikwenta list adwokacki z propozycją ugody i zapłaty odpowiedniej sumy, a jak nie chciał to do sądu.



To tak na gorąco.
Przecież nawet w tytule jest, że rozpowszechniał filmy. Czytaj że zrozumieniem.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przecież nawet w tytule jest, że rozpowszechniał filmy. Czytaj że zrozumieniem.

Czytam. I nawet sporo rozumiem. Przykład z linku jest skrajny, przytoczony celowo (najwyższa grzywna zasądzona w Polsce za to przestępstwo). Ciąg dalszy mojego wpisu dotyczy również posiadania, choć rozumianego w sposób specyficzny. Ściąganie przez sieć torrent=posiadanie+udostępnianie/rozpowszechnianie.

I tak, to prawda, że nikt nie został skazany za posiadanie pirackiej kopii materiału wideo na własny użytek. Ale już np. za zainstalowany software tak, choć to trochę inna bajka.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Czytam. I nawet sporo rozumiem. Przykład z linku jest skrajny, przytoczony celowo (najwyższa grzywna zasądzona w Polsce za to przestępstwo). Ciąg dalszy mojego wpisu dotyczy również posiadania, choć rozumianego w sposób specyficzny. Ściąganie przez sieć torrent=posiadanie+udostępnianie/rozpowszechnianie.

I tak, to prawda, że nikt nie został skazany za posiadanie pirackiej kopii materiału wideo na własny użytek. Ale już np. za zainstalowany software tak, choć to trochę inna bajka.
Ciągle wbiłeś się w temat nie patrząc czego dotyczył. Nikt nawet słowem o torrentach nie wspomniał.
Trzeba się też zastanowić czy płacenie za dostęp do RD kartą czy innym środkiem to super pomysł. Nawet jak masz VPN, ciągle podajesz swoje dane ;D ;D
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
Powiedzcie jak robicie oplaty z RD ? Ja pierwszy miesiąc testowy wykupiłem normalnie za pomocą karty. Ale czy to bezpieczne ?

RD jest całkowicie legalną usługą/narzędziem ,nóż w sklepie tez niekoniecznie musisz kupować by dziabnąć nim sąsiada ...;)
 
Do góry