Nowy Epson Tw5000

tomek67

New member
timonek napisał:
Tylko dlaczego mitsubishi korzysta z starych paneli d6 a nie d7 a tak wogole to czytalem ze nawet lepsze modele( hc6500 i hc7000 ? jak sie nie myle co do oznaczen ) to sa gorsze od jvc hd350 a ten model to ma miec niby podobna cene do najlepszych modeli mitsubishi, zreszta zobaczymy jak sie wszystkie pojawia i beda przetestowane.
Mógłbyś podać źródło tych informacji, że Mitsubishi mają stare panele ??
Na projectorcentral.com piszą, że HC5500 ma panele nieorganiczne.
To dość solidna strona.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Eeee, a nie jest tak że D7 to nieorganiczne a D6 jeszcze organiczne?

A w ogóle coś mi kołacze jakaś dyskusja na AVForums o nowych 1080p, że Epson wprowadził do produkcji nieorganiczne D6, ale w tym roku dopiero...
Musiałbym jeszcze raz wejść na AVF i to odszukać, zdaje się że to wątek o "plotkach o nowych PJ"...
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Wszystkie panele D6 i D7 są nieorganiczne. Wersje organiczne są do D5 włącznie.

Cytat ze stronki Mitsubishi o HC4900:

The Latest in Inorganic LCD Projector Technology
This home theater projector features a new-generation of true HD (1920X1080) resolution, C2Fine inorganic LCD panel. Inorganic LCD components extend the life of your high definition projector and produce a more robust picture with smooth transitions and fast response.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Fanek napisał:
gdzieś mi dziś przemkneło nowe sanyo z700 za 1700$ jako że dolar już po 2.60zł ( czyli 4400zł) ciekawe jakie ceny beda w Polsce, wstepna podawana była na 4999zł dostepny od pazdziernika, miałem nadzieje że bedzie taniej, bo myślałem o zakupie jego, ale........

Na projektor-ag.pl jest za 4600zl, ale biorac pod uwage, ze zastosowano w nim tansze panele d7 organiczne to osobiscie nie widze najmniejszego sensu zeby sie w niego pakowac przy tej cenie biorac pod uwage ze sanyo z2000 (zagranica) i mitsu hc5500 sa jedyne kilka stowek drozsze.
 

marek301

New member
Smartek napisał:
Akurat za 2 lata się coś kupi.
I materiały FullHD się upowszechnią.

;-)

My akurat mozemy spokojnie poczekac nawet i 3 lata :):mrgreen:

Mamy najlepsze proje 720p (obraz lepszy od tych gorszych 1080p)
wiec pelen komfort czekania i ogladania, a i cena za 3 latka
bedzie na pewno dobra, bo Pan-Sloniki to nie "tanie bieńki" :):roll::mrgreen:
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
marek301, domyślam się, że ten post miał służyć jako marna prowokacja i jakkolwiek lubię PTAX200 za mocną lampę, to zapytam: od których projektorów 1080p jest lepszy?
 

marek301

New member
Tidus1024 napisał:
...jakkolwiek lubię PTAX200 za mocną lampę...
A reszta? Jeszcze by sie "pare plusow znalazlo" :)

Masz racje, ze jesli chodzi o material 1080p i konkretnie ostrosc obrazu,
to 1080p ma teoretycznie lepsza(jak sie oglada z bardzo bliska- nos na obrazie) ale co wtedy ze "screen door"? :roll:

A co z soczystoscia kolorow, kontrastem, nie wspominam o cenach? :)


 

Tidus1024

New member
Bez reklam
marek301, to Ty napisałeś, że jest lepszy, więc proszę kontynuuj tę myśl. No więc jak to jest z tymi soczystymi kolorami, kontrastem i w ogóle w porównaniu do 1080p. Weźmy pierwszy pierwszej generacji projektor 1080p i chyba pierwszy na świecie projektor LCD 1080p HC5000. O ile dobrze czytam, napisałeś "obraz lepszy od tych gorszych 1080p". Argumentuj, chętnie poczytam.
 

marek301

New member
Tidus1024 napisał:
Argumentuj, chętnie poczytam.
Hmmmm :)
BTW
I would say that people who, in a normal movie theater, like to sit half way back, or closer to the screen, are definitely 1080p people. Those who prefer the last row, instead, are probably fine with a 720p projector.

Pozdrawiam :) Tidus

Nooo 1080 lepszy jest, ale nie zawsze widac dramatyczna roznice. :)
Ale ta cena !!!:p Np "prymitywny bieńek" za 2000 pln,
a te "fule" "take droge" :roll::mrgreen:

No i te lumeny u Pana Slonika :)
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
hehe dobre wyzwanie ;)

ja po czesci zgadzam sie z tym ale tylko po czesci. mi kiedys szanowny Meloman napisal, sredni projektor 1080p jest lepszy od dobrego 720p.

trudno tu troche zdefiniowac slowo lepszy, ale dzis tak ogladlaem screeny z 720p i 1080p przeskalowalem do tej samej rozdzielczosci 720p i obraz byl prawie - prawie identyczny.

moj wniosek: roznica miedzy 1080p i 720p jesli porownujemy 1080p budzetowe nie jest wcale duza, ogladajac z tej samej odleglosci nie bedzie tak duzego szalu jak dvd i 720p, ilosc szczegolow jest minimalnie wieksza dla 1080p.

pomijam tu projektory za 20k zl i wiecej, mi szkoda by bylo tyle kasy ladowac w kino.
 

marek301

New member
Fanek napisał:
...moj wniosek: roznica miedzy 1080p i 720p jesli porownujemy 1080p budzetowe nie jest wcale duza...

If you like to sit close to medium - let's say no more than 1.6 times screen width (about 11 feet from a 100" screen), I have no doubt you will be able to see, and appreciate, the difference between the 1080p and a very good 720p projector.

Tak po prostu, za blisko siedzac,
zobaczymy "wyrazniejsze wloski lonowe" :):mrgreen:,
siadajac dalej zobaczymy b. podobny obraz na 1080p i 720p,
oczywiscie zakladajac, ze nie bedzie "rozjechana zbiznosc w 1080"
bowiem jak wiadomo jest to bardziej prawdopodobne w 1080p,
tak wiec... wszystko jest mozliwe! :):):)
 
Do góry