Nowy Epson Tw5000

benk07

New member
Smartek napisał:
Chcesz ekran o szerokości prawie 3m?

Tak, napisałem 295cm... ale przekątnej.
To jest szerokość gdzieś 258cm-260cm.
De facto czasami obraz miałem trochę mniejszy - ok 250 cm szerokości.
Na początku też wydawło mi się dużo ale mając oczy w odległości 4,3-4,4 od ekranu (sofa dokładnie pod projektorem) było zupełnie okej. Rodzina, znajomi, nikt nie narzekał, że ekran za duży. Wręcz przeciwnie; opad szczęki - bo fajne kino w dość niewielkim pokoju.

A co do HC5500 to marwi mnie trochę brak poziomego lens shiftu. Mocowanie pod sufitem mam "prawie" w linii środkowej ekranu, ale jak wisiał tam AX200 to jednak i poziomy, i pionowy shift się przydał.
 

tomek67

New member
Już jest na skąpcu pierwszy sklep w Polsce
z tym projektorem Mitsubishi HC5500.
Cena 4800.
Moim zdaniem bardzo dobra.
A kilka miesięcy temu niektórzy nie wierzyli,
że sprzęt Ful HD będzie jeszcze taniał ;)
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Już jest na skąpcu pierwszy sklep w Polsce
z tym projektorem Mitsubishi HC550.
Cena 4800.
Moim zdaniem bardzo dobra.
A kilka miesięcy temu niektórzy nie wierzyli,
że sprzęt Ful HD będzie jeszcze taniał ;)
a mozesz podac linka ? bo co nie moge tam znalesc...
 

Fanek

New member
Bez reklam
sanyo plv-z700 full hd ma kosztować 4999zł ale pewnie pojawi sie za mniej, wiec mitsu nie koniecznie bedzie najtańszy, jeszcze ekonomiczny full hd epson tw2800 , trzeba poczekać na wysyp allegro.
 

tomek67

New member
Fanek napisał:
sanyo plv-z700 full hd ma kosztować 4999zł ale pewnie pojawi sie za mniej, wiec mitsu nie koniecznie bedzie najtańszy, jeszcze ekonomiczny full hd epson tw2800 , trzeba poczekać na wysyp allegro.
To Sanyo ma mieć panele organiczne o ile pamiętam
i ogólnie chyba to bardzo oszczędna wersja.
Pomijając, ze nowsze panele są teoretycznie trwalsze to mają też lepszy kontrast.
Mitsubishi z tego co widziałem to oszczędzał tylko na wielkości zoomu i poziomym lens shifcie.
Dla mnie obie te sprawy nie mają znaczenia.
 

Fanek

New member
Bez reklam
tak masz racje, ale jak te panele beda przekładały sie na jakość obrazu w praktyce okaże sie chyba tlyko po testach, na poczatku to zakup w ciemno.
 

przemo-kielce

New member
Siema,

A ja tam biorę w Ciemno Mitsu 5500 :)
Mam nadzieje ze zapanuje jasność...

W tym przedziale cenowym nie do pobicia !!!
I żadne tam Benki na to nic nie poradzą :)

Ceny pod koniec października powinny się już ustabilizować.
Do tego czeka już PS3 oraz Onkyo 805 tak że będzie git.

Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
A ja przypierzam się w kolejności do:
- Sim2 HT380 - no, kurde zakup na lata. Tyle tylko, że wciąż cholernie drogi. No i jednak niestety jestem uczulony na projekcję DLP. :( Praktycznie high-end jeżeli chodzi o jakość obrazu.
- JVC HD-750 - warunke, waga poniżej 10 kg, abym go mógł powiesić na uchwycie Vogelsa. Żonka nie zgodzi się już na jakiekolwiek nowe zmiany w pokoju gościnnym.
- Sim2 D80E - na pewno lepszy od RS2, czy lepszy od HD-750? Czas pokaże... Na niemieckim ebayu za ok. 21 tysiaków. Wciąż dość drogo, ale obraz wysokich lotów (prawie high-end).
- Epson TW5000 - no zobaczym panie, zobaczym. Pierwsze opinie są wielce obiecujące. Ale japońscy inżynierowie - zwiększcie proszę jasność, przy zachowaniu parametrów kontrastu z TW2000.
 

timonek

Member
Bez reklam
Witam nie wiem jak inni ale ja czytalem ze mitsubishi hc5500 ma miec starszy panel d6 tak samo jak i wyzsze modele tej marki , czy ktos ma inne informacje na ten temat, a np. jvc hd350 ma bys w niezlej cenie porownujac poprzednie modele i ma byc lepszy podobno.
A co do tego jak co niektorzy pisali wczesniej ze fullhd spadnie ponizej 4000 to raczej takich spadkow cen nie bedzie wiec i hd redy nie potanieja ,a tak wogole to jakos nie widzialem zadnych nowosci wlasnie nie w fullhd a to juz nie dobrze dla osob ktore nie maja jescze kasy na projektor fullhd za okolo 5000zl.
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
timonek napisał:
Witam nie wiem jak inni ale ja czytalem ze mitsubishi hc5500 ma miec starszy panel d6 tak samo jak i wyzsze modele tej marki , czy ktos ma inne informacje na ten temat
Aż przejrzałem trochę net.
Na jednych stronach piszą, że ma panele "organic"
na innych wręcz przeciwnie.
A projektorki będą tanieć.
Teraz będzie sporo nowych modeli w sklepach
ceny powinny spaść.
 

tomek67

New member
http://www.projectorreviews.com/mitsubishi/hc5500/index.php

Piszą o HC5500
Ogólnie bardzo pozytywnie.
Ma wysoką jasność, kontrast lepszy jak stary model.
Jakość obrazu jest porównywalna z Sanyo Z2000 i Panasonikiem AE2000,
Epson TW2000 ma wciąż lepszy kontrast (ale mniejszą praktyczną jasność).
Wygląda na to, że jeśli ktoś nie potrzebuje dużego zoomu i nie przeszkadza mu brak lens-shiftu w poziomie to Mitsubishi jest dobrą ofertą.
Aha ostrość podobno jest najlepsza z tych modeli.
 

timonek

Member
Bez reklam
Tylko dlaczego mitsubishi korzysta z starych paneli d6 a nie d7 a tak wogole to czytalem ze nawet lepsze modele( hc6500 i hc7000 ? jak sie nie myle co do oznaczen ) to sa gorsze od jvc hd350 a ten model to ma miec niby podobna cene do najlepszych modeli mitsubishi, zreszta zobaczymy jak sie wszystkie pojawia i beda przetestowane.
 

dread

New member
Bez reklam
Fanek napisał:
a jaka wogle jest roznica miedyz panelami organicznymi i nieorganicznymi ?

Nie wiem czy to jest do konca prawda, ale pisza, ze te organiczne panele sa bardziej podatne na degradacje. Ale to tez zalezy od danego projektora jaka ma sekcje chlodzenia, w jakich warunkach sie go uzytkuje, itp.
Jak ktos zamierza kupic projektor na lata to powinien to jednak wziac pod uwage...

A widzieliscie co sie dzieje ze zlotowka ? Kryzysik zza wielkiej wody i nas w pewnym stopniu dosiegnal. W ciagu tygodnia euro zdrozalo o 20gr i teraz jest w zakupie za 3.60zl, o dolarze juz nawet nie wspominam. Ciekawe na ilu sie skonczy... raczej nadchodza zle czasy dla kupujacych zagranica :(
 
Do góry