Nowy Epson Tw5000

wiatrak

Active member
Bez reklam
W Polsce nie. Myślę że to za wcześnie.

Za zakup dokonany 08.09.2008 kartą Visa w UK, kurs do funta wychodzi 4,536... żegnajcie niskie ceny... ;)
 

benk07

New member
wiatrak napisał:
W Polsce nie. Myślę że to za wcześnie.

Za zakup dokonany 08.09.2008 kartą Visa w UK, kurs do funta wychodzi 4,536... żegnajcie niskie ceny... ;)
Strasznie zdziera na Twojej karcie Visa - mają złodziejskie kursy. Ja mam Mastercard i np. wczoraj moja transakcja (drobne zakupy w sklepie netowym w USA) została zaksięgowana przy kursie 2,41 PLN za 1 USD. To mniej wiecej rynkowy kurs sprzedaży z tego dnia. Z ciekawości sprawdziłem jaki kurs miałbym, gdybym miał transakcję w GBP księgowaną tego dnia co ty; czyli. 08.09. I u mnie na Mastercard byłoby to jakieś 4,41 PLN za 1 GBP. Aż nie chce mi się wierzyć, że VIsa tak kosi.
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Meloman69 napisał:
Z pierwszych recenzji wynika, że TW5000 pomimo, że oparty na panelach D7 może znowu zamieszać:
http://translate.google.pl/translat...&ct=result&prev=/search?q=cine4home&hl=pl&lr=

Sporo zmian - o 50% wyzszym kontrascie w stosunku do TW2000, Reon HQV i 4:4 pulldown juz wiedzielismy.
Do tego dochodzi poprawiona praca automatycznej przeslony (chociaz nadal nie pracuje w trybie rzeczywistym), jeszcze wieksze mozliwosci kalibracji, kompatybilnosc z soczewkami anamorficznymi.

Podoba mi sie tez nowy design Epsona. Calkowicie zmieniono wentylacje wewnatrz projektora, sporo wiekszy filtr powietrza, ktory dodatkowo jest z tylu. Lampa jest teraz wyjmowana od gory wiec przy wymianie nie trzeba projektora demontowac z sufitu. A poza tym jest cichszy.

Szkoda tylko, ze wraz z mocniejsza lampa jasnosc pozostala praktycznie na niezmienionym poziomie. W trybach typowo filmowych marzylo mi sie te 600-700 lumenow ;)

benk07 napisał:
Strasznie zdziera na Twojej karcie Visa - mają złodziejskie kursy. Ja mam Mastercard i np. wczoraj moja transakcja (drobne zakupy w sklepie netowym w USA) została zaksięgowana przy kursie 2,41 PLN za 1 USD. To mniej wiecej rynkowy kurs sprzedaży z tego dnia. Z ciekawości sprawdziłem jaki kurs miałbym, gdybym miał transakcję w GBP księgowaną tego dnia co ty; czyli. 08.09. I u mnie na Mastercard byłoby to jakieś 4,41 PLN za 1 GBP. Aż nie chce mi się wierzyć, że VIsa tak kosi.

To nie jest raczej kwestia visy, a banku ile sobie bierze % za przewalutowanie. U ciebie z tego co widze jest to 2%, u mnie (visa electron) podobnie, u wiatraka z kolei wychodzi to na jakies 5%
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Najśmieszniejsze, że w sierpniu pytałem o koszty przewalutowywania w oddziale (BZ-WBK), i pani z okienka stwierdziła że już nie ma jak kiedyś z Visą zamiany GBP--USD--PLN, a bezpośrednio GBP--PLN...

Poza tym Visa stosuje swój własny kurs wymiany - ale jaki on jest, informacja nie do uzyskania, bank go nie zna, na stronie Visy ani PL ani Eu też nie znalazłem... ;)

Ostatnia transakcja z 08.09.2008 to 4,53 PLN za funciaka... W tabeli banku na ten dzień stoi 4,42... Czyli 2,6% plus minus...

Wracając do wątku. Ciekawe jak się ma porównanie kontrastu mierzonego metodą ANSI w nowych Epsonach do TW2000... Za gramanicą pewnie wkrótce testy...
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Oszukańcze koszty przewalutowania, obsługa kont walutowych, to są powody dla których lobbuje się przeciwko euro. Jakbyśmy wszyscy płacili w euro, nie byłoby takich problemów, a banki nie miałyby prawa robić ludzi w bambuko.
 

Bambolo82

Banned
Mi też się podoba nowa obudowa projektorów Epson. Stara była strasznie udziwniona, taka jakaś "mydelnica", co przy w miarę sporych gabarytach było trochę groteskowe. Szkoda tylko że znowu tylko najdroższy model jest czarny...
 

benk07

New member
No własnie. Też nic nowego w naszych sklepach netowych nie zauważyłem.
Już zbyt długo jestem bez projektora. Dam sobie może jeszcze czas do końca miesiąca, ale obawiam się, że te nowości, które wejdą w listopadzie do Świąt już nie stanieją (gorączka zakupów gwiazdkowych = mnijsza chęć sprzedawców do obniżek). Czekanie do Nowego Roku mi się nie uśmiecha. Ale faktem jest, że w tym roku projektory zanotowały największe przeceny wczesną wiosną (prawdą jest jednak, że lecące na łeb waluty ostro się do tego przyczeniły).
W tej chwili rozsądane ceny cały czas ma Epson TW 980 (i jest w wielu miejscach). No i HC 4900.
Pamiętajcie jednak, że USD dziś w sprzedaży był po 2,5 zł!
Może warto brać to co jest na półkach?
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
słuszna uwaga z tym dolarem, znalazłem w zasadzie nowe sanyo full hd za 4200zl w niemieckim sklepie. co do tw980 to już bardziej opłaca sie tw1000 na allegro prawie identyczna cena.

ja wstrzymam sie do grudnia, te wynalazki musza ujrzeć światło dzienne :)
 

tomek67

New member
W naszych sklepach internetowych nie ma jeszcze żadnych nowości :(
W Niemczech już jest sporo.
Najtańszy z interesujących mnie jest Mitsubishi HC5500 cena około 1400 Euro,
Epson TW3800 kosztuje 2000.
Sanyo Z3000 kosztuje ponad 2300, ten model będzie konkurentem Epsona
TW3000, który kosztuje już moim zdaniem za dużo aż 3000.
 

dread

New member
Bez reklam
W Niemczech sa, ale pre-ordery.

Sanyo Z3000, Panasonic AE3000, Epson TW5000 - premiera pod koniec listopada/na poczatku grudnia.
Slabsze modele Sanyo i Epsona maja sie pojawic jeszcze w pazdzierniku.

PS. Ten Sanyo Z700 to jakas rewelacja dla mnie nie jest. Z2000 ma panele nieorganiczne, Z700 - organiczne, kontrast 15.000:1 vs 10.000:1, Z2000 ma dwa tryby obrazu wiecej, Z700 za to wspolpracuje z soczewkami anamorficznymi + hdmi 1.3b. A do tego Z2000 jest jedynie o 100 euro drozszy. Dla mnie wybor prosty.
 
Ostatnia edycja:

benk07

New member
Sprawdzałem dziś ceny;
1. TW 980 i TW1000 można dostać w zasadzie w tej samej cenie ok. 5400zł.
2. Z2000 za 6000zł.
3. W jednym sklepie jest też HC4900 za 4200zł.

Jeśli chodzi o nowości to na pewno nie będą poniżej 5500 zł. Obstawiam, że HC5500 będzie właśnie za jakieś 5500zł.
Ta cena (4200zł) HC4900 jest bardzo kusząca, to pewnie jakaś wyprzedaż schodzącego modelu ale jakoś mi to nie przeszkadza.
W HC5500 obawiam się trochę słabszeego zoomu. Nie jestem przekonany czy uzyskałbym w moim pokoju tak duży obraz jaki miałem z AX200. Z HC4900 nie powinno być jak sądze problemu. To, że HC4900 nie ma 24p nie jest dużą stratą. Mówimy przecież o specyficznych - rzadkich - panoramach, gdzie przewaga tego typu wyświetlania jest zauważalna.

Co byście mi poradzili?
 

tomek67

New member
benk07 napisał:
Sprawdzałem dziś ceny;
1. TW 980 i TW1000 można dostać w zasadzie w tej samej cenie ok. 5400zł.
2. Z2000 za 6000zł.
3. W jednym sklepie jest też HC4900 za 4200zł.
Co byście mi poradzili?
Epson TW1000 to jest model sprzed 2 lat TW980 to praktycznie to samo.
Jeśli musisz kupować dziś to chyba z tych najtańszych to wziąłbym HC4900.
Jak możesz ciut poczekać to wstrzymałbym się do HC5500.
Ja liczę na to, że on może mieć dobrą cenę.
Z tego co czytałem to ma on panele nieorganiczne.
Sprawdzałeś kalkulatorem czy faktycznie ten zakres zoomu Ci nie odpowiada w HC5500 ??
http://www.projectorcentral.com/Mitsubishi-HC5500.htm
Przypuszczam, że oni obcięli raczej położenie tele a nie wide.
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
jak liczyłem wcześniej tw3800 miałe być po 6500zł wiec nie jest jeszcze tak źle no i ceny powinny spaść jak pojawia sie już na allegro, czekać czekać trzeba choleraaa :)
 

benk07

New member
tomek67 napisał:
Epson TW1000 to jest model sprzed 2 lat TW980 to praktycznie to samo.
Jeśli musisz kupować dziś to chyba z tych najtańszych to wziąłbym HC4900.
Jak możesz ciut poczekać to wstrzymałbym się do HC5500.
Ja liczę na to, że on może mieć dobrą cenę.
Z tego co czytałem to ma on panele nieorganiczne.
Sprawdzałeś kalkulatorem czy faktycznie ten zakres zoomu Ci nie odpowiada w HC5500 ??
http://www.projectorcentral.com/Mitsubishi-HC5500.htm
Przypuszczam, że oni obcięli raczej położenie tele a nie wide.
Sprawdzałem i wychodzi, że da radę. Obiektyw od ekranu mam w odległości 4,4m. Na kalkulatorze dla HC5500 - przy zoomie 1.02 (ten model ma zoom do 1,2) - wychodzi mi ekran o przekątnej 295cm.
Taki sam ekran dla AX200 wychodzi przy zoomie 1.63 (ten model ma zoom do 2.0). Ktoś bardziej zorientowany wyjaśni mi może czym spowodowane są te różnice w zoomie dla takiej samej wielkości ekranu? Podejrzewam, że jakieś inne parametry optyki (różne dla tych modeli) jeszcze mają na to wpływ?

Jak HC5500 będzie po 4800 to nieźle. Taniej niż moje przewidywania.
Z kalkulatora wynika, że miałbym taki ekran jak chcę...chyba poczekam.
 

Smartek

New member
Chcesz ekran o szerokości prawie 3m?
To już naprawdę sporo. Z jakiej odległości będziesz oglądał?

Oglądam 260cm z 4m i wieeele osób uważało na forum, że to sporo za dużo.
Mnie odpowiada, ale z tej odległości 295cm nie będzie dobrze wyglądało.
 
Do góry