Nowy Epson Tw5000

Marl

New member
W Niemczech HC4900 i Z700 są za ok. 4500 zł. więc chyba źle nie jest. Ciekawe, że ostatnio taniej wychodzi coś kupić w Europie niż USA. A HC5500 jest tańszy nawet Polsce niż w Stanach
 

Marl

New member
Rok temu wydawało się niemożliwe, że full hd będzie można mieć w 2008 r. za niewiele ponad 4000 zł. Więc chyba wypadałoby się cieszyć, a nie narzekać. Ale to chyba taka narodowa przypadłość.
 

tomek67

New member
Marl napisał:
Rok temu wydawało się niemożliwe, że full hd będzie można mieć w 2008 r. za niewiele ponad 4000 zł. Więc chyba wypadałoby się cieszyć, a nie narzekać. Ale to chyba taka narodowa przypadłość.
Fakt ludzie przesadzają.
Teraz można kupić za 5000 fajny projektor HC5500.
Rok temu nawet nie można było marzyć o takim sprzęcie za taką kasę.
Ciekawią mnie relacje cenowe różnych producentów.
Np. to Mitsubishi jest chyba u nas tańsze nawet jak w USA,
a niektóre projektory Full HD u nas mają ceny znacznie wyższe.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nowość w cenniku, i owszem, ale z dostępnością to chyba jeszcze nie jest tak różowo... ;)

Mitsu 5500 przynajmniej do kupienia od ręki.
 

Fanek

New member
Bez reklam

timonek

Member
Bez reklam
Witam zastanawia mnie jedna rzecz w tej chwili jest dostepny epson tw3800 za mniej niz 6000zl a ztego co pisza to epwon tw3000 mialby kosztowac wiecej przeciez jest to prostszy model powinien byc tanszy.
 

Fanek

New member
Bez reklam
timonek napisał:
Witam zastanawia mnie jedna rzecz w tej chwili jest dostepny epson tw3800 za mniej niz 6000zl a ztego co pisza to epwon tw3000 mialby kosztowac wiecej przeciez jest to prostszy model powinien byc tanszy.
troche nie rozumiem co napisales przez ten brak przecinkow ale:

tw3800 z kontrastem 20.000 6500zl
tw3000 z kontrastem 20.000 6000zl

takie ceny były zapowiedziane wczesniej, tw3000 to model tańszy.
 

timonek

Member
Bez reklam
Fanek napisał:
troche nie rozumiem co napisales przez ten brak przecinkow ale:

tw3800 z kontrastem 20.000 6500zl
tw3000 z kontrastem 20.000 6000zl

takie ceny były zapowiedziane wczesniej, tw3000 to model tańszy.

Witam tyle tylko ze ja gdzies czytalem ze epson tw3800 kosztuje ponizej 6000zl ( nawet tutaj w ktoryms linku wyzej jest ten model w tej cenie), wiec tw3000 powinien jeszcze mniej kosztowac przynajmniej 5000zl bo jest o prostszym modelem nie posiada kalibracji ISF jak tw3800 i nie ma tez deepblack, wiec mnie troche dziwia te zapowidzi cen na model tw3000 ktore maja byc prawie takie same.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
A nie jest przypadkiem tak, że "Deep Black" to tylko czarny kolor obudowy Epsona? Wydaje mi się, że jak oglądałem prezentację tw-2000 na youtube to była mowa o "deep black body".

Ceny nowych modeli na razie potraktujmy jako umowne (marzenia księgowych firmy Epson i polskich krwiopijców-dystrybutorów próbujących znowu zmowy cenowej). Rynek zrobi swoje, wcześniej czy później.

Tak jak teraz głośno o cenach nowych samochodów Polsce, które potrafią nagle tanieć, pomimo umacniania się Euro i Dolara względem złotówki.

Panowie Dystrybutorzy, pogódźcie się wreszcie z przyzwoitymi dwucyfrowymi (%) marżami!
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
timonek napisał:
Witam tyle tylko ze ja gdzies czytalem ze epson tw3800 kosztuje ponizej 6000zl ( nawet tutaj w ktoryms linku wyzej jest ten model w tej cenie), wiec tw3000 powinien jeszcze mniej kosztowac przynajmniej 5000zl bo jest o prostszym modelem nie posiada kalibracji ISF jak tw3800 i nie ma tez deepblack, wiec mnie troche dziwia te zapowidzi cen na model tw3000 ktore maja byc prawie takie same.
te ceny co podałem zdaje sie są dobre, 2 miesiace temu nowe modele były zapowiadane właśnie w takich liczbach. ceny były by niższe gdyby dolar stał niżej, zobacz kurs z wczoraj 2.60zł , tego nikt sie nie spodział, bo 2 miesiace temu był po 2zł.
wdg. mnie ceny po wejściu nowych modeli na rynek Polski bedą kształtowały sie tak jak zapowiadano.
Bambolo82 napisał:
A nie jest przypadkiem tak, że "Deep Black" to tylko czarny kolor obudowy Epsona? Wydaje mi się, że jak oglądałem prezentację tw-2000 na youtube to była mowa o "deep black body".
:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

deep black technology.

Bambolo82 napisał:
Ceny nowych modeli na razie potraktujmy jako umowne (marzenia księgowych firmy Epson i polskich krwiopijców-dystrybutorów próbujących znowu zmowy cenowej). Rynek zrobi swoje, wcześniej czy później.
a ten dalej swoje spiskowe teorie rynkowe, poczytaj gazety, obejrzyj wiadomości, poczytaj na onecie, co dzieje sie na świecie, przebywam w tej chwili w londynie gdzie dało sie to odczuć, mam nadzieje żeominie to Polske. poanalizuj kursy walut, marzycielu ;)
 

Bambolo82

Banned
Napisałem Ci jak jest Polsce z cenami. Nie ma Ciebie, to się nie wypowiadaj w tym tonie, bo jako emigrant trochę jesteś oderwany od Macierzy.

Ostatnio bardzo tanieją u nas nowe auta, pomimo osłabienia złotówki. Podejrzane, nieprawdaż?!?!?

Uważam że w Polsce częste są zmowy cenowe dystrybutorów markowych produktów.

Dla przykładu: Epson tw-2000 kosztował u nas ponad 12000 zł, a w USA wtedy około 6000 zł (po przeliczeniu). Wiele było na ten temat na tym forum zanim na nie przywędrowałeś.

Podobnie jest z ciuchami, kosmetykami i innym drobnym sprzętem A/V w Polsce, dlatego mam prawo wierzyć że działają u nas kartele handlowe, które na zasadzie wyłączności sprowadzają markowe wyroby do Polski i ustalają miedzy sobą ceny.

Polskie prawo zakazuje takich praktyk, ale nasze instytucje m. in. UOKiK, PiH niewiele z tym robią, dlatego My konsumenci ciągle padamy ofiarą drożyzny i nieuczciwej konkurencji.

Jak na razie moje przewidywania dot. Full HD i jego cen okazały się bliższe rzeczywistości, niż przewidywania kolegów sprzed paru miesięcy. Jesien się zaczęła i już nie które ceny Full HD zbliżyły się do 4000 zł, a wszystkie nowe modele Epsona są już Full HD.

Co do "deep black", to proszę zauważyć iż tą "technologię" możemy przypisać tylko modelom o czarnej obudowie (zawsze tylko najdrozszy model Epsona). I jestem pewien że usłyszałem na prezentacji, że "deep black" oznacza czarny kolor obudowy w Epsonie (znam dobrze angielski).
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Jak na razie moje przewidywania dot. Full HD i jego cen okazały się bliższe rzeczywistości, niż przewidywania kolegów sprzed paru miesięcy. Jesien się zaczęła i już nie które ceny Full HD zbliżyły się do 4000 zł, a wszystkie nowe modele Epsona są już Full HD.
jestem za granicą ale wiem co sie dzieje w Polsce, za minute do Polski płace mniej niż za minute na tel w UK, nie bede sie kłucił w kwesti rynkowej w Poland. emigracja chwilowa, 1 listopada wracam bo dobry londyn to już sie skończył.
Planowałem kupić full hd, ale one nie beda po 4tyś i pewnie wezme tw700, to bedzie mój pierwszy projektor wiec wiem że i tak bede zadowolony.

podaj mi choć jeden model full hd który kosztuje około 4000zł. ?
 

benk07

New member
Bambolo82 napisał:
Dla przykładu: Epson tw-2000 kosztował u nas ponad 12000 zł, a w USA wtedy około 6000 zł (po przeliczeniu). Wiele było na ten temat na tym forum zanim na nie przywędrowałeś.

Podobnie jest z ciuchami, kosmetykami i innym drobnym sprzętem A/V w Polsce, dlatego mam prawo wierzyć że działają u nas kartele handlowe, które na zasadzie wyłączności sprowadzają markowe wyroby do Polski i ustalają miedzy sobą ceny.

Dobra, ale nie róbmy ludziom wody z mózgu. To co piszesz to tylko mały procent wytłumaczenia tych olbrzymich różnic cenowych. Przede wszystkim to w USA mamy liberalizm a w UE demokratyczną odmianę socjalnego-kapitalizmu. Podatki (wszelkie a VATu nie ma w ogóle) w Stanach są na dramatycznie niższych poziomach i generalnie chciwość fiskusa jest zdecydowanie mniejsza. Ale zawsze jest jakieś ale. Masz tam liberalizm z niskimi podatkami ale o wiele rzeczy musisz troszczyć się sam (służba zdrowia, dobra edukacja etc.). Polecam film Moore'a "Chorować w USA". Przerysowany, ale daje pojęcie o co w tym wszystkim chodzi.
 

Bambolo82

Banned
Tylko dlaczego "deep black" jest tylko zawsze w najdroższym modelu Epsona, bez względu na jego generację? W USA był jakiś biały model 1080, ale nie jestem pewien czy to aby był najwyższy model, bo USA było trochę inaczej niż w Europie.
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
Bambolo nie wprowadzaj ludzi na tym forum w błąd, bo bedziemy zmuszeni zgłosić cie do moderatora ! skończ z tego typu postami, bazującymi jedynie na twoim przypuszczeniu.
 

Bambolo82

Banned
1080 UB. U-ultra B-black. To nie to samo.

W USA sprzedawano 2 rodzaje Epsona 1080. Tańszy (biały) i droższy (czarny "Ultra Black" z kalibracją ISF, w Europie tylko "Deep Black" bez kalibracji ISF, czyli nomen nomen czarny tw-2000).

Wygląda więc na to że, "Deep Black" oznacza tylko kolor obudowy. Tak jak powiedziano na prezentacji Epsona.

Sprytnie. Epson ma dobrych speców od marketingu. Bardzo sprytnie.
 
Ostatnia edycja:

dread

New member
Bez reklam
Bzdurzysz. Epson 1080 to jest TW1000.
W USA wyszly dwa rodzaje projektorow 1080UB, Home bialy i Pro czarny. Roznica miedzy Home i Pro polega na kalibracji, uchwycie sufitowym i dodatkowej lampie. Poza tym sa to te same projektory.

Jesli tekst do ciebie nie dociera to tu nizej masz na obrazku.

TW5000-37.jpg


Te dodatkowe filtry polaryzacyjne to jest to oslawione deep black, ultra black, jet black czy jak to sobie ktos jeszcze nazwie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry