Nowy Epson Tw5000

benk07

New member
tomek67 napisał:
Zamiast AE2000 Panasonica wolałbym Sanyo Z2000.
Kosztuje 1000 zł mniej, a przede wszystkim o serwisie Panasonica
to sporo ostatnio było na polskich forach negatywnych opinii.
W stylu, że naprawa gwarancyjna potrafi trwać ponad 2 miesiące.
Ha!
To ja jestem jednym z tych niezadowolonych klientów Panasonica.
Pisałem trochę o swoich perypetiach z wadliwym AX200, finalnie zakończonych zwrotem projektora. I oczywiście mówiłm sobie nigdy więcej Panasonic.
Ale Panasonic AE2000 bardzo ładni świeci. A jego następca AE3000 ma kilka ciekawych funkcji i podobno usunięto też kilka wad nagminnie wystepujących w poprzedniku.
Niestety to samo mówiono po wejściu AX200, który podobno miał być mniej awaryjny niż AX100. Jak widać w przypadku mojego egz. to się nie sprawdziło.
U mnie nic jeszcze nie jest przesądzone. Po prostu nie skreślam do końca Panasonica (sam się temu dziwie). Chcę zobaczyć w akcji też Sanyo Z3000, które być może na wejściu nie przekroczy 8000 tys. (również z perspektywą szybkich obniżek). Z2000 jak i parę wchodzących modeli Full HD jest też w moim kręgu zainteresowań. Nie ukrywam jednak, że cena ma dla mnie znaczenie i pułapu 6-7 tys. nie chciałbym przekraczać. A jak spodoba mi się coś tańszego, to tym lepiej.
Jedno jest pewne, przed finalną decyzją muszę zobaczyć testy na żywo.
 

Smartek

New member
Koniecznie podziel się wrażeniami już po testach i co ostatecznie wybrałeś.

I napisz jeszcze, proszę, po ilu wyświeconych godzinach zaczęły Ci się cyrki z AX200 i co konkretnie.
Nie strasz :p, mam lekko ponad 40H dopiero i na razie wszystko cacy (odpukać)...
 

tomek67

New member
benk07 napisał:
Z2000 jak i parę wchodzących modeli Full HD jest też w moim kręgu zainteresowań.
Sam nie wiem kiedy ja będę przechodził na full HD.
Pewnie w przyszłym roku, tylko nie wiem czy na początku czy na końcu ;)
W tym Sanyo mi się podobają dwa rozwiązania:
1. Możliwość samodzielnej regulacji położenia paneli.
2. Możliwość "przedmuchania" paneli dostarczoną gruszką.
Nie wiem na ile sprawdzają się te nietypowe rozwiązania,
ale na pewno są ciekawe i o ile działają to rozwiązują dwa
z głównych problemów projektorów LCD.
 

benk07

New member
@Smartek
AX200 daje świetny obraz. To bez dwóch zdań. Żałowałem bardzo, że tak mnie do siebie zniechęcił swoimi usterkami.
Życzę Ci szczerze, żeby Tobie służył długo i bezproblemowo.
U mnie problemy zaczęły się po jakiś 100-150h od migotania lampy (po bojach z serwisem została wymieniona). A do zwrotu sprzętu ostatecznie skłoniła mnie wada polegająca na tym (to jakoś się fachowo nazywa ale zapomniałem), że projektor coś miesza z kolorami a widac to np. przy wyświetlaniu białej planszy - u mnie wychodziło na części ekranu różowe zafarbowanie. Efekt niewidoczny na filmach kolorowych, ale już na czarno-białych czy przeglądaniu fotografii monochromatycznych dość denerwujący.

@tomek67
Z2000 jest teraz naprawdę w dobrej cenie (ok. 5500zł).
Przed chwilą sprawdziłem, że jednak Z3000 wchodzi z ceną zbliżoną do AE2000. Czyli ok. 9500-10000 zł:???:
Jak zamierzasz przejść na Full HD w przyszłym roku to ceny pewnie będą niższe. Ja chciałbym coś kupić jednak przed Świętami. Mam nadzieję, że mi się uda.
 

Fanek

New member
Bez reklam
ja także chciałem kupić full hd, ale nie mam już cierpliwości czekać, biore za tydzień tw700, chyba że w ciągu tygodnia wyjdą te full hd ze spadkiem cen starszych modeli, w co już nie wierze.

tw700 najtaniej na projektor- aga.pl co , tam nie ma rzadnych problemów z wysyłką, gwarancją itp, ktoś kupował tam? i czy można tam zamawiać za pobraniem ?

btw. http://www.projektor-ag.pl/projektor/sanyo/plv-z5-p-709.html

jak drogo :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
No nie, jak jeszcze każą se płacić za przesyłkę to nie biorę!!!! :grin:

BTW. Fanek, a nie lepiej kupić Epsona za granicą i się z nim repatriować? Gwarancja europejska jest uznawana, może gdzieś za Odrą będzie taniej, a w PL stracisz na sprzedaży ojro... ;)

edit:

A Skąpiec nie zaktualizował strony...

http://www.skapiec.pl/site/cat/19/comp/108770

;)
 

Fanek

New member
Bez reklam
sam nie wiem czy lepiej za granicą, funt teraz spada od kilku dni to penwie to samo zapłace, na allegro powinni ceny zmienić za kilka dni, no i boje sie troche z tą gwarancją bo nie mam wielkiego szcześcia do tego typu sprzetu.... choć na lcd nie narzekam.

aha już widze: [FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]Za pobraniem:[/FONT] [FONT=Verdana,Arial,Helvetica,sans-serif]36,60 zł brutto (30 zł netto)

ale czy ktoś kupywał w projektor-aga.pl nie ma tam problemów ?
[/FONT]
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ktoś z forum u nich ostatnio chyba kupował, poszukaj w wątkach o Optomie HD700X i HD65.

Nie mam osobiście z nimi doświadczeń, ale wydaje mi się że to solidna firma.

Wcześniej ktoś poruszał problem gwarancji na Epsona, pytał w Epson PL i honorują gwarancję europejską... Ale zawsze można się u nich upewnić.
 

Fanek

New member
Bez reklam
dzieki za info, co do gwarancji europejskiej to wysyłałem emaila do nich jakiś czas temu, teraz mi sie przypomniało, odesłali mnie do jakiegoś działu sprzedaży czy coś, napisałem pod podany adres i odpowiedzi do tej pory nie dostałem.
 

marek301

New member
Smartek napisał:
Koniecznie podziel się wrażeniami już po testach i co ostatecznie wybrałeś.

I napisz jeszcze, proszę, po ilu wyświeconych godzinach zaczęły Ci się cyrki z AX200 i co konkretnie.
Nie strasz :p, mam lekko ponad 40H dopiero i na razie wszystko cacy (odpukać)...

Smartek jak nie "grilujesz" paneli, polaryzatorow, przyslony(temperatura, dym, kurz) to powinno byc dobrze :)
 

Buti

New member
Przewertowałem ten wątek. Ktoś wspomniał, że widział HC5500 za 4800zł. Teraz to ten proj jest prawie nieobecny na półkach sklepów internetowych a jedyna cena jaką zaobserwowałem to ok 5500zł. Gdyby naprawde był w niższej cenie to chyba byłby hit i jednocześnie będąc tańszym wyborem od sanyo z2000. Myślę, że te dwa proje można by zesobą śmiało porównać choćby ze wzgledu na zbliżoną cenę. Pytanie czy nowsze lepsze od starszego?

Ludwickik
ludwickik napisał:
Oba projektory (Sanyo Z2000 i Epson TW2000) są bardzo dobre i porównywalne. Szczególne różnice w następujących obszarach...(poza ta w specyfikacji).
Ciekawe jest porównanie twoich projów. Gdzie wśród tych opisywanych projektorów ustawić TW1000? Pytam bo cena Sanyo z2000 zbliżona jest do TW1000 a nie TW2000?

Wszystkie te proje Tw1000, HC5500 i Z2000 przywołałem bo pewnie ktoś, kto ma wyliczony budźet do ok 5500zł mógłby wśród tych projów powybierać. Jak myślicie? Który z nich zaspokoi w największym stopniu?;) Wiem że to wątek o TW5000 ale przerodził on sie w wątek o nowych projektorach wchodzących na rynek i starszych więc pytam tutaj.
 

fazo

New member
Jestem użytkownikiem HC5500 od momentu pojawienia się go w sprzedaży. Jest to mój pierwszy projektor. Do tej pory widziałem w akcji tylko kilka dość lichych projektorów więc porównania nie mam żadnego. Mogę się tylko wypowiedzieć o jakości przetwarzania obrazu przez procesor HQV który jest w tym projektorze.

Otóż jestem także posiadaczem DVD Pioneer dv400, myślałem do wczoraj że jest to w miarę przyzwoity odtwarzacz. Coż, w końcu dostałem płytę DVD HQV Benchmark i okazało się że Pioneer nie przechodzi w zasadzie żadnego testu :( Generowany przez niego obraz jest idealnym negatywnym przykładem z instrukcji na zły obraz.

Po przestawieniu sygnału z progresywnego na 576i (czyli najgorszy z możliwych) za obróbkę obrazu bierze się procesor HQV projektora i wszystkie testy zaliczone :)

Z tego co zauważyłem część "poprawiaczy" projektora nie działa w rozdzielczościach lepszych niż 576i (przynajmniej poprzez HDMI).

Marek
 

Buti

New member
Jak oceniasz HC5500?
Twoje odczucia co do poziomu czerni i szczegółowośći w cieniach były by pomocne. Z jakiej odległości rzucasz obraz i jakiej jest on wielkości. Ciekawe czy ten projektor jest w stanie wyświetlić obraz o przekątnej 92 cale z trzech metrów.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam

Attachments

  • Nowy Obraz - mapa bitowa.JPG
    Nowy Obraz - mapa bitowa.JPG
    63,3 KB · Wyś: 52

fazo

New member
Jak już wspomniałem nie mam porównania do innych projektorów. Wcześniej miałem TV CRT Panasonic PD32 - bodajże najlepszy ostatni model. Cóż ogląda się o niebo lepiej na projektorze:) Przy oglądaniu czarne pasy nie są czarne ale na TV też nie były (jak zjechałem z jasnością to nie było widać szczegółów i źle mi się oglądało), osobiście czerń nie ma dla mnie aż takiego znaczenia.
Obiektyw mam w odległości ~3,7m od ekranu i uzyskuję minimalny obraz ~96" (maksymalny jaki mi się mieści). Oglądam w trybie LOW LAMP (ponoć lampa trzyma 5000 godzin) na ekranie Wersal (miałem przygodę z ekranem firmowym za 2000zł ale nie polecam ze względu na wykonanie) który bardzo polecam (obraz taki sam jak na tym za 2000zł).
Wadą projektora jest mały lens shift pionowy (poziomego brak), w związku z czym projektor wisi mi 1m nad głową (W LOW LAMP słyszę DVD a nie projektor). Przy mocowaniu sufitowym obiektyw jest max na wys. górnej ramki obrazu, a ja wolę (muszę) patrzeć poziomo na środek ekranu a nie gdzieś do góry (ekran mam zamocowany na wys 30cm nad podłogą).
Mam płytę DVE BD do kalibracji ale za każdym razem jak mam się za to zabrać jakoś bardziej wolę coś obejrzeć. Pewnie musiałbym zobaczyć "lepszy" obraz żeby spróbować poprawić coś u siebie.
Mam też ten problem że oglądam BD z HTPC a z tego co wiem niełatwo jest skalibrować wyjście video z PC.
Myślę o kupnie stacjonarnego odtwarzacza i może wtedy się za to zabiorę.
 

Marl

New member
Miałem HC5500 ale go oddałem bo posiadał dwie wady.
Istniał problem ze zbieżnością paneli - z bliska było wyraźnie widać z jednej strony np. tekstu, różową obwódkę na ok 1 pixel z drugiej zieloną trochę szerszą.
Było to widoczne do odległości ok. 1,5 m przy ekranie o szerokości 265 cm. W praktyce nie był to duży problem. Zresztą jest to powszechna wada projektorów LCD.
Druga wada - był problem z ostrością w prawej górnej części ekranu, a to już miało widoczny wpływ na obraz.
Powyższe wady występują w HC5500 niestety dość często.
Do zalet bym zaliczył super ostrość i praktycznie bezgłośną pracę w trybie eco. Generalnie super sprzęt za małą kasę tylko można różnie trafić, najlepiej jak jest możliwość zwrotu lub wymiany.

A na marginesie, kupowałem w Niemczech w sklepie www.pipro.de, przyjęli projektor i zwrócili mi pieniądze bez gadania. Ciekawe który sklep w Polsce by tak zrobił.
 

Buti

New member
Marl, to w co teraz celujesz? Interesowałeś się może z2000?

Jeśli chodzi o zwroty do polskich sklepów internetowych to do zachodu nam brakuje dużo, dużo wiecej niż te pareset kilometrów do niemieckiej granicy. Ah - co ja piszę... Przecież od niedawna zachód to również MY. Przy szukaniu mojego obecnego proja w sklepie "uprzejma" pani na pytanie dotyczące zwrotów odpowiedziała niemiło, że takiej możliwości nie ma - podziękowałem i kupiłem w innym.
 
Do góry