Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

robertuss

Active member
Bez reklam
ja jestem fanem Transformersów :) i na każdej części byłem w kinie :). Po prostu pod pasował mi ten klimat. I ten efekt dźwiękowy jak się przemieniają i ich głosy zajebiście mi się to podoba:)

wystarczy odpalić zwykłemu śmiertelnikowi sam początek "intro" wytwórni filmowej ,jak te gwiazdki lecą ...:) nie wiele do szczęścia człowiekowi potrzeba....
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze z klasyki gatunku - "Bliskie spotkania trzeciego stopnia", niesamowity film. To sie oglada od deski do deski, ten specyficzny klimat gry aktorskiej.
Skyline przy tym to jak serialik Afrykanskiej telewizji, lataja po schodach tam i z powrotem i to w zasadzie caly film + efekty. Podobnie, swietny "Powrot do przyszlosci" i gra M.J.Fox`a. Dlaczego dzis w kazdym niemal filmie musi byc wymuskany koles latajacy po ekranie, oczywiscie zawsze napakowany.
Kurcze, z tych nowych produkcji wieje taka tandeta i sztucznoscia ze sie odniechciewa. Nie ma tego specyficznego humoru i klimatu jakie wytwarzaja te starsze produkcje (do dnia dzisiejszego)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Może to głupie, ale ja ogólnie lubię filmy o superbochaterach. Mnie się podobają produkcje typu: Blade, Avengers, Kapitan Ameryka, Hulk, Spawn itd. Takie fajne kino typowo rozrywkowe, z mnóstwem fajnych efektów na KD. U mnie to duzo zależy od nastroju, czasami mam ochotę na ambitniejsze produkcje, a nieraz włączam komedie typu Hot Shots, Naga Broń:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja nie przepadam za filmami o Hobbitach, i tych wszystkich dziwnych stworzeniach. Nie moja bajka, ale szanuje i rozumiem fanow tego gatunku.
Nie pisze tu o efektach, bo to juz osobny temat.
Natomiast pierwszym filmem z "superbohaterem" ktory faktycznie mi sie spodobal, byl IronMan. Z checia ogladalem takze druga czesc. Avengers takze jest fajny.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jeszcze z klasyki gatunku - "Bliskie spotkania trzeciego stopnia", niesamowity film. To sie oglada od deski do deski, ten specyficzny klimat gry aktorskiej.
Skyline przy tym to jak serialik Afrykanskiej telewizji, lataja po schodach tam i z powrotem i to w zasadzie caly film + efekty. Podobnie, swietny "Powrot do przyszlosci" i gra M.J.Fox`a. Dlaczego dzis w kazdym niemal filmie musi byc wymuskany koles latajacy po ekranie, oczywiscie zawsze napakowany.
Kurcze, z tych nowych produkcji wieje taka tandeta i sztucznoscia ze sie odniechciewa. Nie ma tego specyficznego humoru i klimatu jakie wytwarzaja te starsze produkcje (do dnia dzisiejszego)

Piszesz o produkcji z 77 roku, to wlasnie czasy pierwotnego Trona. Tamte filmy mialy to coś, pełnię, czego brakuje obecnym.

Może to głupie, ale ja ogólnie lubię filmy o superbochaterach. Mnie się podobają produkcje typu: Blade, Avengers, Kapitan Ameryka, Hulk, Spawn itd. Takie fajne kino typowo rozrywkowe, z mnóstwem fajnych efektów na KD. U mnie to duzo zależy od nastroju, czasami mam ochotę na ambitniejsze produkcje, a nieraz włączam komedie typu Hot Shots, Naga Broń:)

Tez lubię, ale zdaje sobie sprawe, ze ogladam je bardziej dla efektow i ze do ambitnego kina ten gatunek nie nalezy ;)
 

pawelk452

New member
W pełni popieram post pana wyżej,dziś na ekranie plastik fantastik i sterydowce, choć czasem wyjdzie jakiś dobry film,rzadziej z dobrą fabułą,bardziej napakowane efektami.
 

GracX

New member
Bez reklam
no Panowie właśnie leci Avatar na Polsacie ale tragedia to nie jest nawet namiastka tego filmu naprawdę żał mi osób które dziś oglądają ten film pierwszy raz w 'wydaniu' polsatu
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Natomiast ja to bardziej wspolczuje tym co wytrwaja przez 3.5h przed tv, film trwa 2.42min. Na polsacie zaczal sie o 20.00, konczy o 23.30. Wiec prawie 1h zarerezerwowana na reklamy, milego ogladania :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
to co powiedzieć na Titanicu tego samego reżysera ;) nie wspominając o ekranizacj iTolkiena?

Wiedzialem, ze teraz przeniesiemy się na Avatara. W wydaniu 2D to wątek jakich było już wiele, nic specjalnego. Teraz oglądam i zwracam uwagę na sceny, ich realizacje, nie złe są ;) ale gdybym oglądam dziś pierwszy raz to byłby to komputerowy kicz.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
to co powiedzieć na Titanicu tego samego reżysera ;) nie wspominając o ekranizacj iTolkiena?

Wiedzialem, ze teraz przeniesiemy się na Avatara. W wydaniu 2D to wątek jakich było już wiele, nic specjalnego. Teraz oglądam i zwracam uwagę na sceny, ich realizacje, nie złe są ;) ale gdybym oglądam dziś pierwszy raz to byłby to komputerowy kicz.

Krzychu, czyli piszesz że lepiej oglądać tą produkcję w 3D? A jak oceniasz jakość Avatara na Polsat HD w stosunku do wydania BD? To co, teraz będę musiał kupić TV z 3D? To już przestaje być śmieszne:-(
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dlaczego bedziesz musial kupic? Jest kilka pozycji gdzie 3d faktycznie daja frajde, jak wspomniany Avatar, ale dla mnie to bubel (3d) w tym wydaniu jakie mamy obecnie ma rynku. Kilka dni zabawy a potem zapomniec. Osobiscie wole tresc 2d kazdego materialu. To sie nie zmieni do czasu jak bedziemy miec prawdziwe 3d bez okularow, ale to jeszcze dluga droga.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może to głupie, ale ja ogólnie lubię filmy o superbochaterach. Mnie się podobają produkcje typu: Blade, Avengers, Kapitan Ameryka, Hulk, Spawn itd. Takie fajne kino typowo rozrywkowe, z mnóstwem fajnych efektów na KD. U mnie to duzo zależy od nastroju, czasami mam ochotę na ambitniejsze produkcje, a nieraz włączam komedie typu Hot Shots, Naga Broń:)

Mam coś podobnego. Też lubię filmy o super bohaterach, ale niektórych pozycji z tej serii nie za bardzo lubię :). Duży wpływa na to miały za dzieciaka komiksy :) i bajki z super bohaterami:)
 

kini0

New member
Bez reklam
Dlaczego bedziesz musial kupic? Jest kilka pozycji gdzie 3d faktycznie daja frajde, jak wspomniany Avatar, ale dla mnie to bubel (3d) w tym wydaniu jakie mamy obecnie ma rynku. Kilka dni zabawy a potem zapomniec. Osobiscie wole tresc 2d kazdego materialu. To sie nie zmieni do czasu jak bedziemy miec prawdziwe 3d bez okularow, ale to jeszcze dluga droga.
Top Gun w 3D miażdży! Ja Robot też jest super przerobione...
- A co do 3D bez okularów jestem sceptyczny, gdyż nic teoretycznie nie powinno wychodzić z ekranu bo nie ma się na czym zatrzymać. Brakuje przestrzeni ekran=>okulary. A może się mylę....?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzychu, czyli piszesz że lepiej oglądać tą produkcję w 3D? A jak oceniasz jakość Avatara na Polsat HD w stosunku do wydania BD? To co, teraz będę musiał kupić TV z 3D? To już przestaje być śmieszne:-(

Na BD nie widziałem, ale tez nie mam tv 3D i raczej nie zamierzam, no chyba ze bez okularow, kiedy będzie to już norma. Jak nawet spojrzysz na kolorystykę tego filmu, postaci, tła, faktury powierzchni robione specjalnie pod 3D. Ten film w wersji 2D pozbawiony jest tego do czego został stworzony czyli do zaprezentowania metody, a bez niej jest w moim przekonaniu co najmniej słaby.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pierwsze powazne podejscie do 3D, nakupic filmow, w tym sciagnac slynnego "weza" z pozycją "Zolwik Sammy", fotel podsunac maks do 120cm przy 64" w (Samsungu 64" na jakim ogladalem) i radosc. Radosc ta trwala kilka dni, znajomi zobaczyli (wielkie Wow) nastepnie nikt juz nie mial ochoty wracac do tych "przyjemnosci". Gry na PS3 to samo. 3d w obecnej formie to zart i wabik marketingowy, czekam na prawdziwe 3d bez okularow. Nieporozumieniem (moim zdaniem) jest tez ogladanie takiego materialu z 4m, koniecznie trzeba siedziec z nosem przy tv aby uzyskac maks frajdy. Takze dla mnie moze nie istniec.
Ale wracajac do filmow bo o tym watek, Avatar na PolsacieHD nie byl taki zly, jakosc w pelni akceptowalna, nie ma to wiele wspolnego z jakoscia Blu, ale nie bylo tez tragedi (UPC).
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
szkoda że wszystkie filmy nie są tak nagrane jak Avatar, zero ziarna i obraz mega czysty:). Ten film potrafi pokazać co potrafi dany model TV:)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Dlaczego bedziesz musial kupic? Jest kilka pozycji gdzie 3d faktycznie daja frajde, jak wspomniany Avatar, ale dla mnie to bubel (3d) w tym wydaniu jakie mamy obecnie ma rynku. Kilka dni zabawy a potem zapomniec. Osobiscie wole tresc 2d kazdego materialu. To sie nie zmieni do czasu jak bedziemy miec prawdziwe 3d bez okularow, ale to jeszcze dluga droga.


Nie koniecznie musimy czekać na 3D bez okularów.Ludzie którzy widzieli obraz na żywo w rozdzielczości 4K i 8K opisują doznania lepsze niż 3D obraz po prostu jest tak ostry wyrażny że wychodzi wszystko z ekranu .Ehh jak ja bym chciał aby to się zadomowiło w naszych domach jak najszybciej..taka rozdzielczość...
 

robertuss

Active member
Bez reklam
szkoda że wszystkie filmy nie są tak nagrane jak Avatar, zero ziarna i obraz mega czysty:). Ten film potrafi pokazać co potrafi dany model TV:)


Avatar rozpoczął erę 3D i jest to raczej do dziś wzorzec do naśladowania dla innych , nakręcany od początku super kamerami 3D.Na horyzoncie bo chyba 2014-2015 rok?? Avatar 2 i powinien podnieśc poprzeczkę jeśli chodzi o widowisko 3D akcja ma się częściowo dziać pod wodą....Ahh takie coć odpalić na projektorze 150cali....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeszcze 1080p dobrze sie nie zadomowil, a dla mnie 3d moglo by nie istniec w tej formie, wiec nie mam cisnienia na 4k, a docelowo i tak 8k. Owszem bajka i kiedys przyjdzie na to czas. Na chwile obecna ta jakosc jaka mamy obecnie daje mi pelna satysfakcje, ale rozmawiajmy moze o filmach :)
 
Do góry