(nowość) JVC DV1 - (lt-37dv1, lt-42dv1, 47) (wkrótce) test , opinie, wszystko o serii

Bobok

New member
Źle zrozumiałeś. Po pierwsze JVC jest lepszy co wskazuje choćby test obu telewizorów , wystarczy sprawdzić wynik końcowy obu telewizorów.W przypadku JVS to 116 pkt. a Toshiba 114 . Po drugie Toshiba Kolegi Gilka niebyła skalibrowana więc wydawała mu się gorsza od jego obecnego tv.Prawdopodobnie byłoby o wiele lepiej z tymi kontami jak tv byłby skalibrowany.W przypadku gilka zadecydował matowa matryca w której sie nic nie odbija i podczas oglądania telewizji nie musi oglądać sam siebie w roli głownej.
W teście niektóre parametry ma lepsze Tosia a niektóre jvc.To od Ciebie zależy na co zwracasz większą uwage.
Masz dostęp do testów więc posprawdzaj sobie.
Pozdrawiam.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Dzięki kolego Bobok. Właśnie o to mi chodziło. Ten mam skalibrowany, ZV nie maiłem (tylko własne ustawienia), więc dla mnie obraz w DV1 duuuuuużo lepszy :D. Poza tym szyba u mnie była nie do pzryjęcia, nawet przy zasłoniętych roletach obraz pomieszczenia bardzo mi się odbijał i nie dało się oglądać.
Zastanawia mnie tylko czy kalibracja w ZV może aż w atakim stopniu zniwelować kąty w TV? Bo nie ukrywam- małe nie były, natomiast w DV1 - mniaaaaam.....
Pozdrawiam
 

zander

New member
ok, mój błąd.dzięki za wyjaśnieia.
A czy ktoś moze ma porównanie teg JVC z SONY W 5500, nie chodzi mi otesty bo te już poczytałem alke jakieś własne odczucia.pozdrawiam
 

sterownik

New member
przylaczam sie do prosby zandera

Rozpatruję zakup ponirzszych tv
sony KDL-40W5500
Toshiba 42ZV635DG
JVC 42DV1

===
jaki sygnał ? cyfra full z hd, polsat (moze wykupie hd), Telewizja na karte, antena osiedlowa - praktycznie nie ogladam
jaka odległość od ekranu ? 2,30 dokladnie i 3 drugie miejsce
jakie urządzenia do podłączenia?
dreambox 800hd, dvd, moze laptop, komp, lustrzanka
jaka klasa cenowa? do 4 tys (jak trzeba to powyzej 4 troche)
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? raczej dzien, wieczor
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
okno od poludnia, tv stoi w rogu sciany i okna
ile osób zasiada przed telewizorem?
Max 3 osoby, nie daleko od siebie
Jaki masz ulubiony program? piłka (60% sport, rozrywka, film)
Ma stać czy wisieć? stac
Czego oczekujesz od telewizora ? ogladac mecze w hd na duzym ekranie. Obejrzenie divixa prosto z pena,
====

po przeczytaniu powyzszych postów toshiba odpada, bo tez nie lubie odbijania jak w lustrze, zwracalem na to uwage przy kupnie monitora i lapka.

Jak jednak wyklada porownanie sony i jvc. Testy czytalem. Czy ktos ogladal je obok siebie. Jak wypada wyswietlany obraz, dzwiek (na razie brak kasy na kino). Gwarancja, cena i chyba bajery typu net na korzysc sony. Za jvc chyba pobor pradu. Co jeszcze?
 

krzys7x

New member
przyłączam sie do prosby Zandera i Sterownika :p mam właśnie dylemat czy sony kdl 40w5500 czy jvc LT-42DV1. Ogladałem też dzisiaj sharp na ledach ale ekran się świecił i wszytsko się odbijało więc odpadł ale obraz super :D. Byłem zdecydowany na sonego ale po dzisiejszej wizycie w salonie chodzi mi po głowie tylko JVC bo obraz ma super ale może ktoś doradzi ;) będę wdzięczny za pomoc
 

mlynnas

New member
Lt-42dv1

panowie mam pytanko co do LT-42DV1 , czy pilot jest podświetlany? i czy jest automatyczne wyciszanie dżwieku (chodzi o reklamy) acha ... jak jest z dźwiekiem ? do zaakceptowania ? lepszy niż w szajsungach? bo tam jest tragedia, prosze o pomoc.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Pilot nie ejst podświetlany, jeśli chodzi o dźwięk to jest na bardzo wysokim poziomie, możesz spokojnie głośno słuchać i nic nie trzeszczy. JVC korzysta z głośników maxxbas. Więc o dźwięk możesz być naprawdę spokojny :).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
krzys7x -
JVC lepiej skaluje obraz w SD, obraz jest bardziej klarowny.
Ma lepsze formatowanie , clear motion drive II
http://www.jvc.pl/product.php?id=LT-42DV1BU&catid=100010
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40313
041_P1180482.JPG


017_P1180383.JPG



======================================
 

urodzony8lipca

New member
No i jest:cool:. Niecałe 2 tygodnie temu zdecydowałem i kupiłem u Kikego. Tutaj podziękowania za sprawną realizację zamówienia.
Pierwsze wrażenie to całkiem inny od natłoku pianin na rynku, mi się podoba nawet noga:D. Następnie podłączyłem do analogowej kablówki i mała załamka z 2 metrów nie bardzo szło oglądać moja poprzednia plazma Sam A451 wyglądała lepiej, nawet miałem chwilę wahania czy nie wymieniać i żałowałem że nie wziąłem prezentacji ale na drugi dzień tv powędrował do znajomej na sprawdzenie n-ki i REWELACJA. Dźwięk też dobry nic nie trzeszczy przy głośniejszym słuchaniu no i żadnych pisków czy bzyczeń elektroniki nie ma jak to się zdarza teraz w niektórych modelach, niektórych marek (nie będę wytykał palcem;)) Wczoraj Infiltrację na TVN HD naprawdę miło się oglądało. Aha i bardzo bardzo ładny pilot. Ja szukałem tv od czerwca i jestem zadowolony z tego JVC. Polecam z czystym sumieniem.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Właśnie, musisz zmienić analogową kablówkę na n-kę albo cyfre +. Sygnał w SD jest o niebo lepszy niż po analogu, który tak naprawdę nie nadaje się do LCD/plazmy. Ja po zakupie LCD/plazmy od razu rezygnuje z Aster i kupuje jedną z w/w platform.
 

tom_cio

New member
gilek1975 napisał:
Dla mnie zdecydowanie lepiej, a o odbiciach to się nie mówi, w ZV widziałem całe mieszkanie, a jeśli chodzxi o kąty to........... 10:1 dla DV1

a jak z kolorami ? czy ZV dzieki szklanej powloce nie ma leszpego nasycenia kolorow i wiekszego kontrastu od DV1?
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Wiesz teraz trudno mi powiedzieć, jak miałem ZV to z przodu było ok, ale tylko wieczorem (ze względu na odbicia), wydjae mi się że w DV1 jest lepiej, trzeba jednak pamiętać że JVC mam skalibrowany u kikiego, natomiast ZV nie była kaibrowana.
Pozdrawiam
 

wombat193

Member
Obudowa DV1

A czy może ktoś się orientuje, czy wszystkie te modele DV1 mają białą obudowę z tyłu TV. Czy istnieje możliwość zamówienia z innym kolorem niż biały. Pytam, gdyż na 99% zdjęć w sieci tył jest koloru białego. Na zdjęciach prezentujących ten model na targach w berlinie widać, że poza białym są też inne kolory, czy się mylę? Jeśli są to czy są dostępne w PL?
KIKI, zapewne Ty coś wiesz na ten temat?
 

kaczor.

New member
wieczne dylematy ... ja też może zapytam wymieniam swojego
sharpa 42 dh77e (bo się knoci) na jakies 46" i już miał byc samsung 651 ale teraz się zastanawiam czy może ten jvc nie jest lepszy :niewiem:

się na telewizorach znam jak świnia na gwiazdach może jakiś światły umysł pomoże - z góry dzięki :)
 

RychuD

New member
Może jednak JVC

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Zamierzam kupić w najbliższym czasie TV i po przestudiowaniu wielu postów mam dylamat, jaki model wybrać: JVC LT 47DV1, Toshiba 46ZV555DG, może plazmę Panasonic TX-P50S10 czy też Panasonic TX-P50G10????. Po ostatnim teście KIKI skłaniam się ku JVC. Źródło sygnału u mnie to Cyfra+ (w tym z HD) oraz DVD. Prosze szanownych forumowiczów o poradę:)
 

mlynnas

New member
jeżeli zależy ci na jakości obrazu i dżwięku to wybór tylko między JVC LT 47DV1, Toshiba 46ZV555DG ze wskazaniem na JVC , obraz rewelacja po skalibrowaniu i dzwięk też super jak na LCD bez porównania z szajsungami czy panasami
 
Do góry