(nowość) JVC DV1 - (lt-37dv1, lt-42dv1, 47) (wkrótce) test , opinie, wszystko o serii

Witam ,
Czy ktoś wie jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin przez ten model, jakaś pomoc przy wejściu do menu serwisowego, co i jak szukać?
Mam okazje kupić ten TV po obniżonej cenie i dobrze byłoby żeby wiedzieć ile grał.
Dzieki
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
opracowaliśmy system sprawdzania input lag bardzo dokładnie - jutro testujemy. Gry nie smużą sprawdziłem - mamy akurat podłączonego Xboxa i Wii
 
Thomas1000 napisał:
Witam ,
Czy ktoś wie jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin przez ten model, jakaś pomoc przy wejściu do menu serwisowego, co i jak szukać?
Mam okazje kupić ten TV po obniżonej cenie i dobrze byłoby żeby wiedzieć ile grał.
Dzieki

Kiki - pomożesz :D?
 
Thomas1000 napisał:
Matryca jest matowa, nie widziałem żadnych refleksow nawet w nasłonecznionym pokoju. Generalnie matryca duużoo lepsza niż lustro samsunga :D
Witam,

I stało się..., jestem szczęśliwym posiadaczem tego modelu w 42''. Co prawda mam go dopiero kilka dni...ale mogę parę słów już napisać.

TV oceniam bardzo dobrze, czerń super, kąty faktycznie trochę słabe. Jeżeli chodzi o biel to na normal już jest bardzo jasno..., na zimny nie idzie patrzeć - tak daje po oczach:D W słoneczny dzień używam normal, wieczorem ust. użytkownika z podświetleniem na 18-23.
Jedyny problem z jakim się borykam to TUNER Cyfry PLus. Po podłączeniu przez hdmi z tunerem z HD PVR, po kilku kliknięciach pilotem od TV, pilot od Tunera nie działa, tzn przyciskasz a kanały i funkcje nie chcą się przełączać.Wygląda to tak jakby wejscie hdmi i sygnał z TV zakłócały pracę odbiornika podczerwieni tunera. Nie ma tego problemu jak podłącze przez SCART.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem?
Pozdrawiam
 

IROL

New member
Witam !!!
Dwa tygodnie temu kupiłem od "Kikiego" model 47dv1 :) razem z kalibracją obrazu , a od tygodnia go używam i mogę spokojnie powiedzieć , że niema żadnego problemu z obrazem. Obraz jest super jak na mój sygnał (cyfrowa kablówka multimedia plus zwykła kablówka )i odległość (max 3,5m). Dopiero z tym tv przyjemnie ogląda się filmy z dvd z tv i np.programy discovery , widac że tv jest dopracowany pod względem obrazu (zwłaszcza czerń ) i dżwięku. Wygląd jest również super taki dostojny z tą imitacją skóry i z tymi białymi dodatkami , bardzo dobrze prezentuje się wisząc na ścianie ponieważ jest cięki (razem z wieszakiem 10cm) i ma wąską ramkę , wygląda jak obraz.Pilot bardzo ładny i czytelny a do tego obsługuje inne urządzenia . Telewizor jest wart swojej kasy i nie żałuję wydanej swojej kasy na niego:D ! Mogę spokojnie podziękować "Kikiemu" ,że mnie namówił na ten model , oraz podziękować jemu oraz mojej córce że mnie namówili na tę wielkość tj. 47 bo zastanawiałem się nad 42 , a teraz bym żałował. Nawet moja żona w piątek podczas ogłądania 'Władcy pierścienia" stwierdziła że tv nie jest wcale taki duży i że dobrze że kupiłem taką wielkość , jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia !:D Pozdrawiam
 
IROL napisał:
Witam !!!
Dwa tygodnie temu kupiłem od "Kikiego" model 47dv1 :) razem z kalibracją obrazu ,[....].
Witam,
Przede wszystkim chciałbym pogratulować nowego nabytku :), mam jedno pytanko
Czy mógłbyś podać swoje parametry jakie masz na ustawieniach użytkownika?
z góry dzięki
Pozdrawiam
 
Thomas1000 napisał:
Witam,
Przede wszystkim chciałbym pogratulować nowego nabytku :), mam jedno pytanko
Czy mógłbyś podać swoje parametry jakie masz na ustawieniach użytkownika?
z góry dzięki
Pozdrawiam
Zrobiłem wstępną kalibrację i jest już dużo lepiej, byłoby fajnie jakby ktoś podał swoje....

IROL - podasz?


Poniżej wystarczy wpisać swoje parametry:
Podświetlenie -...
Kontrast -...
Jasność -...
Ostrość -...
Kolor -...
Temp. kolorów -...
SuperDigiPure -...
Colour Management -...
Picture Management -...
Auto obraz -...
Dynamiczne podświetlenie -...
Red. Szumu MPEG -...
System koloru -...
4:3 Ustawienia -...
Ustawienia 1080 -...


KIKI - czy da się zmienić parametry dla obrazu: normal, ciepły, zimny, gra ? Czy tylko dla użytkownika?


Ponawiam pytanie do użytkowników tego TV i Syfry plus i tunera PRV HD - też wam po pewnym czasie przestaje pilot działać, tuner podłączony przez port HDMI?

Dzieki
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
da się zmienić.
Skorzystaj z kalibracji specjalistycznej obrazu :D - kosztuje grosze w stosunku do wyników !
 

lexo

New member
A jak z tym Input Lagiem? Jak sprawuje się 100hz w dynamicznych akcjach? Dobrze działa? Ostatnie pytanie o czarne detale na ciemnym tle.
 

Daniel07

New member
Dvb-t (mpeg-2)

Gdzie znajdę jakieś informacje o modelu DV1 z tunerem DVB-T (MPEG-4), który miał się pojawić na polskim rynku właśnie w lipcu?
 

Robert1272

New member
Witam
Mam pytanie do użytkowników modelu JVC DV1, jak spisuje się w użytkowaniu obudowa skóropodobna, z szczególnie biały tył telewizora, czy nie brudzi się zbyt szybko i czy łatwo daje się czyścić?

Pozdrawiam
Robert
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
biały występuje tylko w wersji 42 S 90 i nie ma struktury skóry.
DV1 jest tylko jak na obrazku:


42 WX 70 - o podobnej strukturze obudowy/
016_P1180860.JPG


Ale tak czy tak bardzo dobrze się prezentuje jako spójny design telewizora.
017_P1180861.JPG
 

terrago

New member
nie ma co narzekac na cene w polsce, w de dzisiaj rozgladalem sie za LCD i w MM z tego co mnie interesuje:
Sony 40w5500 - 1099€
JVC 47 DV1 - 2199 !! (szukalem 42)
masakra...
chyba sie na 42HB1 zdecyduje - 1149€ w sklepie internetowym
 
Do góry