(nowość) JVC DV1 - (lt-37dv1, lt-42dv1, 47) (wkrótce) test , opinie, wszystko o serii

PiotrM_

New member
Czy ktoś może natknął się na instrukcję LT-37DV1 w sieci?
Chętnie bym ją przejrzał, gdyż zastanawiam się nad tym modelem.
Producent na swej stronie nie zamiescił jeszcze instrukcji do nowych serii (zrobi to pewnie jak już wyjdą ze sprzedaży).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
napisz co chcesz wiedzieć - to może potrafię odpowiedzieć. Lub skieruję Cię do osoby w JVC Polska :D
 

PiotrM_

New member
Daniel07:
dzięki za opdowiedź, niestety linki nie działają u mnie, chyba potrzebne zalogowanie do tej witryny(?)

kiki:
już tak jakoś jest, że przed kupieniem droższego sprzętu, mam potrzebę przeczytania instrukcji. Chcę w ten sposób uniknąć rozczarowań i poznać lepiej sprzęt - przekonać się czy to jest dokładnie to czego szukam. Tabelka ze specyfikacją nie opisuje wszystkich funkcji wyczerpująco, a czasami drobnostki potrafią zepsuć radość z użytkowania sprzętu. Nie chodzi tu o jakieś konkretne zagadnienia, a o całokształt raczej. Tym bardziej , że wciąż nie zdecydowałem sie na konkretny model, jednak w obszarze mojego zainteresowania są 3-4 modele, m.in ten i na razie chyba wygrywa ;)
Próbowałem skontaktować się z JVC, za pomocą adresów podanych na ich stronie, w kwestii wyposażenia serii ..DV1 w tuner Mpeg-4 (ktoś na forum wspominał, że są szanse na to), jednak nie otrzymałem odpowiedzi zwrotnej. Prawdę mówiąc nie bardzo wierzę, że to nastąpi, ale zapytać warto...Jeśli masz kontakt do kogoś z JVC, kto odpowiada na maile i mógłbyś mi udostępnić, to jestem zainteresowany :)
 

Daniel07

New member
Nie wiem dokładnie dlaczego teraz linki nie działają i po "obcięciu" adresu wymaga logowania; wczoraj sprawdzałem i działało, ale nie restartowałem przeglądarki - pewnie jakaś blokada bezpośredniego dostępu do serwera... Instrukcje są ze stron niemieckiej i angielskiej JVC, ale tu masz linki do .pdf:
DE >> http://de.jvc-service.net/public/document.cfm?prog=InstrBook.cfm&Model=LT-47DV1
EN >> http://uk.jvc-service.net/public/document.cfm?prog=InstrBook.cfm&Model=LT-47DV1

A jeśli chodzi o MPEG-4 w modelu LT-47DV1BU to typ z JVC Polska napisał:
"Z tego co mi wiadomo na razie nie ma w planach produkcji tego modelu z
tunerem mpeg-4. A jeżeli jest coś o czym nie wiem to w najbliższych dwóch
miesiącach nie pojawi się żaden nowy model.
"
Tak więc JVC Polska (i nie tylko) dało plamę pod tym względem. Ale wydaje mi się, że warty jest rozpatrzenia wariant B, czyli tv + tuner zewnętrzny/combo. I ja chyba na taki właśnie się zdecyduję, bo:
1) zależy mi na DV1
2) zewnętrzny tuner/combo ma dużo dużo więcej do zaoferowania
 

PiotrM_

New member
Wielkie dzięki za linki.
Również myślałem o dokupieniu dodatkowego dekodera, zastanawiam się tylko, czy istnieje jakaś wada takiego rozwiązania np. gorsza jakość obrazu niż z wbudowanego tunera (?)
 

Daniel07

New member
...raczej odwrotnie :) Nie od dziś wiadomo, że nie istnieje 1 "combo" zastępujące wszystkie urządzenia rtv w domu i dające sygnał audio video najlepszej jakości :D Dzięki tunerowi zewnętrznemu przeważnie otrzymujemy lepszą jakość sygnału (warunek: m.in. dobre kable pomiędzy urządzeniami). Jest to właśnie główna zaleta takiego wariantu. Inne plusy zależą od tego co jeszcze byśmy chcieli (tuner cyfry/polsatu, twardy dysk, LAN...)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skorzystaj z nowej promocji na DV1 . Chociaż naprawdę ten model nie potrzebuje wsparcia bo samym wsparciem jesr extra jakość obrazu :D
 

urodzony8lipca

New member
Czy w tym tv występuje efekt tzw teatru czy we wszystkich LCD tak jest bo u kumpla, który ma jakiś starszy model Samsunga (wyczytałem że nowe też to mają) ma to non stop i powiem że strasznie mnie to drażni i na bank bym się nie przyzwyczaił.
 

piteremiter

New member
JVC DV1 widziałem ostatnio w saturnie w Jankach, był to model 47 cali i stał biedak samotnie w samym końcu sali :)
Faktycznie mimo kiepskiego sygnałuobraz prezentował sie bardzo dobrze,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
czy w towarzystwie czy bez - zawsze jest "sobą " :D:D:D
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=40313
012_P1180916.JPG


031_P1180747.JPG
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Dla mnie zdecydowanie lepiej, a o odbiciach to się nie mówi, w ZV widziałem całe mieszkanie, a jeśli chodzxi o kąty to........... 10:1 dla DV1
 
Do góry