(nowość) JVC DV1 - (lt-37dv1, lt-42dv1, 47) (wkrótce) test , opinie, wszystko o serii

Hartson

New member
Bez reklam
Test zrobiony przez Kikiego bardzo dobrze ocenia ten LCD. Wg testującego jest to jeden z czołówki jeżeli chodzi o skalowanie w SD. Czerń na wprost jest bardzo dobra, kolory również niczego sobie. Jedyny mankament to niestety nie najlepsze kąty i brak MPEG4, ale czy będziesz z tego korzystał jak i tak wszyscy mają dekodery.
Tym testem w "Płaskich Ekranach" raczej się nie przejmuj. Podałem go dla przykładu. Tak jak napisałem LCD mi się podoba. Ma również fajny wygląd (ale to rzecz gustu), inny niż dotychczasowe TV.
Jeżeli jesteś z W-wy to ten LCD możesz zobaczyć w MM na ul. Ostrobramskiej.
 

mlynnas

New member
Hartson napisał:
W lipcowo/sierpniowym numerze "Płaskie Ekrany", przeprowadzono test tego LCD 37" w towarzystwie 4 innych. Oceniono go najsłabiej (dostał 3 gwiazdki na pięć). W podsumowaniu napisano, że owszem dobrze skaluje ,ale ma słabe kąty pionowe i poziomie oraz brak wyrazistości 2 planu.
A ja go widziałem w MM i mi się podobał.

Hartson a mozesz podac w towarzystwie jakich innych był testowany i który dostał najlepsza notke? jakoś nie moge trafic tych "płaskich ekranów"
 

Hartson

New member
Bez reklam
Przepraszam moja pomyłka, test ukazał się we wrześniowym numerze "Płaskich Ekranów", a nie jak napisałem wcześniej w lipcowo/sierpniowym.

Telewizory testowane razem z JVC to:
LG 37LH5000 4 gwiazdki/5,
Panasonic TX-L37V10E 4,5 gwiazdki/5
Philips 37PFL9604H 5 gwiazdek/5 - zwycięzca testu
Sony KDL-37W5500 5 gwiazdek/5 - wyróżnienie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście - bardzo dobrze się prezentuje, ma mały input lag .
Dziś na prezentacjach wygrał dwa razy :D
 

cloud7777777

New member
Od dluzszego czasu szukam telewizora tylko do gry na xbox-ie 360. Juz pytalem sie na forum jaki telewizor kupic i dzisiaj przeczytalem o tym JVC DV1 i wnioskuje po wypowiedziach innych ze jest to bardzo dobry model. I wlasnie chcialbym sie dowiedziec czy to by bylo dobre rozwiazanie kupno wlasnie tego modelu TV. I jaka wielkosc by byla najlepsza do mojego pokoju? odleglosc od tv to jakies 2m max 2,5m. Chyba ze ktos widzial inny tv w akcji z konsolka gdzie obraz byl naprawde bardzo dobry to jak by mi mogl podpowiedziec czy warto to bym byl bardzo wdzieczny. I ostatnie pytanie ile kosztuje ta cala kalibracja obrazu?
Pozdrawiam
 

kapsell

New member
Bez reklam
dv1 v zv

U mnie na prezentacji JVC nie wytrzymal z Toshiba zv. To bdb tv i zastanawialem sie powaznie nad nim (super biel i obraz w jasnych scenach, fajny ekran), ale czern i ciemne sceny - jak dla mnie oczywiscie - okazala sie totalna i zaskakujaca porazka. I kilka innych elementów rowniez mi nie podeszlo zupelnie.

Prezentaca domowa to obecnie dla mnie jedyna droga wyboru tego JEDYNEGO sposrod wielu tv...
 

gilek1975

New member
Bez reklam
No to gratuluje, jak widać na powyższym przykładzie każdy ma inny gust i u każdego indywidualnie inaczej sprawdza się telewizor. U mnie ewidentnie wygrał z ZV ze względu na matrycę i kąty boczne (w ZV były nie do przyjęcia, po prostu były szare i to bardzo). Już dużo lepiej było w starej ZF355.
Obecnie uważam osobiście że DV1 póki co jest jednym z najlepszych na rynku (takie jest moje zdanie). Przy lustrzanej matrycy chyba trzeba mieć czarne rolety aby było naprawdę komfortowo można było oglądać TV w południe.
pozdarwiam
 

bobik007

New member
Bez reklam
u mnie też został JVC dv1 po prezentacji, a do boju stanął także zv 635 który najszybciej wrócił do pudełka, jakoś mi w ogóle nie podszedł. w ostatecznej decyzji zostawiłem Sony w5740 i dv1. początkowo bardzo myślałem nad Sony, ale JVC był moim faworytem i on zawiśnie na ścianie. prezentacja to naprawdę super sposób na wybranie czegoś najlepszego dla siebie, wielkie podziękowania dla Kikiego i Gilek1975 :eek:k: niedługo pokuszę się pewnie o mini teścik ze zdjęciami :D
 

kapsell

New member
Bez reklam
zvjvc

Ludzie patrza na te sane tv i widza co innego...hmmm... ciekawe ;)

Ja mialem Zv, dv1 i Samsunga 850 - plazma odpadla z jednego powodu - biel byla wyraznie szara - tego nie moglem zaakceptowac.

Ja roznic w katach nie zauwazylem zadnych miedzy dv a zv. Natomiast uderzyly mnie dwie rzeczy: dwa razy mi szczena opadla jak ogladalem obraz na jvc - jak zobaczylem karaibskie krajobrazy - miod, cud i orzeszki, piekny, wyrazny jasny obraz, niesamowite przejscia tonalne w jasnych partiach... Drugi raz mi szczenka opadla jak zobaczylem ciemne sceny na tym tv - tragiczna czern, a raczej ciemno-szare plamy, szumy i zaklucenia. Druga rzecz to kiepski obraz w ruchu, rozmazany i tnacy sie w porownaniu z zv. Aha i zupelnie niepraktycznie ustawione z tylu wejscia/wyjscia w jvc.

To oczywiscie moje zupelnie subiektywne i osobiste zdanie.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy dv1 ;)
 

bobik007

New member
Bez reklam
no i stało się wisi na ścianie 47dv1, o to mi chodziło.tv po kalibracji,podłączony pod tuner cyfry hd i playstation 3, wcześniej miałem 40xf350 (byłem zadowolony), a później przez chwilę 46w5740 jednak wady które posiadał ten tv były dla mnie nie do zaakceptowania, dlatego zdecydowałem się na zamianę na 47dv1. prawdą jest że jvc to czołówka jeśli chodzi o kanały sd, dobre formatowanie i ładny odbiór kanałów sd. w hd wiadomo rewelacja, współpraca z konsolą bezproblemowa, tutaj zaskoczenia nie ma.jak będę miał chwilę, myślę że w weekend postaram się o jakiś foto-teścik, pozdrawiam
 

gilek1975

New member
Bez reklam
L
Ja roznic w katach nie zauwazylem zadnych miedzy dv a zv.

Ja za to zauważyłem bardzo duże. W związku z tym że mam na tym punkcie hopla, oba TV oglądałem z każdej strony pod różnymi źródłami - i ZV z boku miał mleko i tyle.

L Drugi raz mi szczenka opadla jak zobaczylem ciemne sceny na tym tv - tragiczna czern, a raczej ciemno-szare plamy, szumy i zaklucenia. Druga rzecz to kiepski obraz w ruchu, rozmazany i tnacy sie w porownaniu z zv. Aha i zupelnie niepraktycznie ustawione z tylu wejscia/wyjscia w jvc.;)

Hmm, miałeś prezentację od kikiego bez profesjonalniej kalibracji obrazu, nie chce mi się w to wierzyć. A jeśli miałeś kalibrację zrobioną i twierdzisz że ZV ma lepsze kąty od DV1 to szacunek dla twojego wzroku. Chyba szarego, a raczej białego mleka nie widziałeś, Ja za to widziałem - bo miałem długo ten TV i oddałem w zamian za DV1. Moja żona co nie ma o tym pojęcia widziała różnicę. W nocy tylko naprzeciw było ok, leeko w bok z 1m i już szare mleko - Ja tak widziałem i nikt mi nie wmówi że jest inaczej. Poza tym szwagier widział mój TV (ZV) i tylko pokiwał głową. Jak zobaczył DV1, też zamówił u kikiego i również go użytkuje. Zresztą spytaj kikiego który jest lepszy przy profesjonalnej kalibracji. Ja ZV za nic bym nie chciał bo - kąty i lustrzana matryca. Za to w nocy piękny obraz na przeciwko, pod PS3 tez rewelacja.
W DV1 gram w PS3, oglądam BD, DVD, cyfrę pełen pakiet i obraz jest żyleta - oczywiście TV mam skalibrowany u kikiego.
Pozdrawiam kolegów z ZV.
gilek1975
 

kapsell

New member
Bez reklam
cdn zv v dv1

Ja za to zauważyłem bardzo duże. W związku z tym że mam na tym punkcie hopla, oba TV oglądałem z każdej strony pod różnymi źródłami - i ZV z boku miał mleko i tyle.

Patrzylem z boku i nie zauwazlem miedzy nimi roznic (przynajmniej nie dostrzegalne). Ale nie ma to dla mnie znaczenia bo przy moim ustawieniu pokoju zawsze mam tv prze soba :D Katy to szczegoly wiec.


Zresztą spytaj kikiego który jest lepszy przy profesjonalnej kalibracji. Ja ZV za nic bym nie chciał bo - kąty i lustrzana matryca.

Mam zv skalibrowany profesjonalnie i co tu duzo gadac - miazga!
Przy duzym naswietleniu zadnego tv nie poogladasz w komforcie - a ze lustro to pogarsza, zgoda. Ale dla mnie to nie problem bo mam rolety (taki wynalazek sprytny, znasz?:D )
Tak jak pisalem, ten tv odpadl ze wzgledu na baaardzo kiepski ruch (staly obok siebie zv i dv1 - lecial obraz w hd a na nim biegacze, pedzace konie czy Forca Mororsport 3 z x360 - na zv super plynnosc a na dv1 zamaznie, ciecie itd - i nie tlumacz mi ze jest inaczej jak widzialem na wlasne oczy! A dla mnie w tv najwazniejszy jest obraz w ruchu bo nie po to wydaje kilka tysi zeby miec piekna i duza ramke na zdjecia - choc zdj tez wygladaja pieknie na zv) Jeszcze bardziej kiepsko wypadly ciemne sceny - ale o tym juz pisalem wyzej i to jest tez fakt.
A ciemne sceny w ruchu to juz lepiej nic nie mowic!
Ma ten tv tez wiele wspanialych cech ale zv nie ustepowal.

Pozdrowienia dla wszystkich posiadaczy dv1 ;)
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Patrz Ty się znam ten wynalazek i g..... daje. Chyba że czarne w słoneczne południe. Ale Ty masz pewnie "amerykańskie".
Ciemne sceny w ruchu.....no cóż Ty masz swoje zdanie, Ja swoje. Ja właśnie teraz gram......i patrz.... zamazania nie widzę. Może mam inny DV1 ? Co za numer!!
Pozdarwiam
 

kapsell

New member
Bez reklam
luzik

Nie obrazaj sie gilek. Uwazam dv1 za jeden z najlepszych tv na rynku, i mialem duza zagwostke czy wybrac dv czy zv. Po dluzszym namysle wybor padl na toshibe i nie zaleuje.
Dobrze ze ty tez jestes zadowolony ;)
Pozdrawiam
 
Do góry