(nowość) JVC DV1 - (lt-37dv1, lt-42dv1, 47) (wkrótce) test , opinie, wszystko o serii

p0m0r

New member
Potwierdzam,
kupiłem ten model od KiKi-ego z kalibracją (brzmi jak reklama :) - ale taki zakup jest tego warty) 3 tyg. temu. Obawiałem się trochę tego białego koloru ale w rzeczywistości prezentuje się bardzo ładnie - jest tak jak pisze KiKi.
Pozdrawiam.
 

wombat193

Member
a mnie ten biały kolor, upieram się, że to jednak biały :) trochę zniechęca.
No chyba że...w czasie prezentacji w domu przekonam się do tego koloru, albo go zakleję samoprzylepną tapetą koloru drewna np. ! :) To jest patent, zakleić te boki innym kolorem :):)
Muszę uzbierać kasę i .... po ew. prezentacji 42 i 46 cali podjąć jedyną i słuszną decyzję. najchętniej postawiłbym obok siebie DV1 z Tośką ZV, Philipsem 9664 i Panasen G15 lub V10...wtedy miałbym ułatwiony wybór. :)
hehehe, tylko kto mi postawi w salonie 20 m2 4 wielkie TV obok siebie hehehe. pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.
 

pabbllo

New member
Witam serdecznie.

Jutro odbieram swojego DV1 w wersji 47". Niestety mam dekoder cyfrowy od Cyfry - Mediasat.
Czy opłaci kupować się dekoder HD dla programów SD? Jak ten telewizor radzi sobie z SD po RGB Scart. Abonament HD będę miał po nowym roku.

Mam na oku Fergusona Arriva 200, ciekawe jak z niego odbierają programy SD.

Jeszcze jedno - KIKI ile za kalibrację (czy w kalibracji chodzi tylko o ustawienia parametrów?), prześlij ofertę...
 
Ostatnia edycja:

faithless70

Klub HDTV.com.pl
vip
wombat193 napisał:
a mnie ten biały kolor, upieram się, że to jednak biały :) trochę zniechęca...
Twoje obawy odnośnie tylnej obudowy są mocno przesadzone. Mam ten model (42'') od prawie dwóch miesięcy i nikt z moich znajomych, którzy go widzieli, nie zareagował w stylu "kurcze, fajny tylko gdyby nie ten obciachowy tył". Opinie są zdecydowanie odwrotne. Bardziej bym przypuszczał że jego noga będzie szybciej celem "ataków" niż biała ramka ;)
 

pabbllo

New member
Witam ponownie.

Telewizor już przetestowany. Podłączony jest pod tuner Mediasat Kenwood DTF-1 po Euro RGB oraz DVD Philips 5690 po HDMI. Mój opis więc będzie dotyczył sygnałów SD oglądanych z 3,4m.

Pierwszym obrazem jaki ujrzałem była bajka dzieci z gazety, która była włożona do DVD. Szczerze mówiąc przeżyłem szok. Na animacji kolory wylewały się z ekranu. Skalowanie całkiem niezłe w trybie Auto - pełny. Zero pikselozy.

Dalej był DIVX 600x300 pix. Pikseloza już była widoczna ale bez przesady, film wyglądał lepiej niż na ekranie mojego Laptopa.

Potem przyszła pora na Cyfrę. Bardzo byłem ciekawy, ponieważ widziałem wcześniej CP na plażmie HDready i N-kę na Plaźmie FullHD, oba 42".
Znów zaskoczenie - obraz jest lepszy niż na plaźmie HDready (Panas PY)- szok... mój przez EURO, tamte były przez HDMI, najgożej Plazma FullHD (Panas S). W dodatku S-ka jak dla mnie troszkę mrugała.

Kolory i kontrast bez porównania z plazmami, oczywiście lepsze na moim telewizorku :) - ustawienia parametrów trwały ponad godzinę ale różnica w obrazie znaczna.

No i oczywiście minusy. Biel porównywalna z S-ką Panasa, czerń i kąty niestety nie.

Powtarzam, że opis dotyczy kanałów SD w dodatku na telewizorze 47".

Już niedługo testowanie HD i SD po HDMI. Nie przypuszczam aby obraz był lepszy po HDMI ale mam nadzieję mile się zdziwić.
 

urodzony8lipca

New member
tom_cio napisał:
Dzisiaj, bezskutecznie probowalem sparować pilota DV1 z recorderem eNki, czy komus z Was, udalo sie to zrobic ?

Też mi się nie udało. Mam ten biały dekoder. I muszę używać tego klocka który przy pilocie od JVC wygląda jak gruba baba przy smukłej modelce.;)
 

pyrzan

New member
Sledze ten temat o DV-1 i tak sie zastanawiam, czy jest sens zmieniac moj monitor 42'' HITACHI z panelem IPS(podlaczony pod N i PS3) na tego JVC.
 

toms83qwe19

New member
pyrzan napisał:
Sledze ten temat o DV-1 i tak sie zastanawiam, czy jest sens zmieniac moj monitor 42'' HITACHI z panelem IPS(podlaczony pod N i PS3) na tego JVC.

Imo nie warto. Panel wolniejszy niż IPS ( matryca Sharpa ) będzie lekkie smużenie, o wiele gorsze kąty w kolorach. Zyskasz jedynie na czerni, a co do skalowania ( N ) to Ci nie powiem bo TV miałem podłączony pod kompa.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
toms83qwe19 napisał:
Imo nie warto. Panel wolniejszy niż IPS ( matryca Sharpa ) będzie lekkie smużenie, o wiele gorsze kąty w kolorach. Zyskasz jedynie na czerni, a co do skalowania ( N ) to Ci nie powiem bo TV miałem podłączony pod kompa.

A na czym Ty to smużenie widziałaś, bo póki co gram na PS3, używałem już wszystkiego pod tym TV i nic nie widziałem, czyżbym miał oczopląsy, albo był ślepy ? Na czym będzie to lekkie smuzenie?? A czy wiesz pod jakim kątem trzeba ogladać na tym TV żeby były kolory słabsze i gorsze kąty? Oczywiście mówie o telewizorze, który jest skalibrowany!
 

Hartson

New member
Bez reklam
W lipcowo/sierpniowym numerze "Płaskie Ekrany", przeprowadzono test tego LCD 37" w towarzystwie 4 innych. Oceniono go najsłabiej (dostał 3 gwiazdki na pięć). W podsumowaniu napisano, że owszem dobrze skaluje ,ale ma słabe kąty pionowe i poziomie oraz brak wyrazistości 2 planu.
A ja go widziałem w MM i mi się podobał.
 

toms83qwe19

New member
Najważniejsze jest to, czy Tobie się podoba, a te wszystkie testy to trzeba traktować z dużą rezerwą. Zwłaszcza, jeżeli testy nie są wsparte pomiarami a tylko oceną recenzenta.
 

jgx

New member
Bez reklam
małem kupić plazme samsunga 50b850 ale brzęczą okrutnie więc rozglądam się za czymś innym - kupie albo plazme 50b650 sama albo jakiegoś matowego lcd - z tąd moje zainteresowanie tym jvc - czy twierdzicie że obraz SD z cyfry oraz DVD (tylko taki mam i będe w najbliższym czasie miał) będzie lepszy na tym lcd?
 
Do góry