nowosć 32pfl7332

lisek00

New member
nocnyMarek napisał:
Pytanie podstawowe, sprawdziłeś ustawienia obu?
Bywa że żeby wysprzedać stary model ustawia się go obok nowego
i tak podkręca ustawienia, żeby sprawiał wrażenie, że gra lepiej
od tego nowego. Marketing panie, marketing :)

Niestety potwierdzam.
Dziś byłem w... mniejsza o to. Stały obok siebie 7332 i 5331. Jakbym oceniał telewizor po tym jak gra w sklepie to wziąłbym 5331 (zreszta większośc ludzi którzy tam byli wybierali właśnie w ten sposób).
Najlepsze,że na wszystkich lecialo discoveryHD a sprzedawca powiedział mi ze to żadne HD bo sygnał podobno ciągną zwykłą antenówką:D
Tak to jest w wielkich sklepach elektronicznych. Szkoda, że ludzi tak naprawdę oszukują... szkoda gadac...
 

pysio78

New member
Kupiłem!

WItam!

Kupiłem 7332 za 3200 w elektromarkit.pl w Wawie. Polecam ten sklep.
Teraz o TV.
Ocena wg obrazu C+ po kablu HDMI.
Obraz poprostu rewelacja. Czerń to czerń a nie szarość.
Kolory wyregulowałem sobie tak jak mi się podobało najlepiej. Obraz z cyfry jest bardzo ładny. Najlepszy, jak ktoś już tu napisał jest z C+ TV Polonia i TVN-ów. HBO rzeczywiście odbiera jakoś zamazanie ale wiem, że to wina nadawcy.
Ja żadnych buczeń nie uświadczyłem w moim LCD. Może dlatego, że się nie wsłuchiwałem. Wychodzę z założenia iż kupuję LCD by się móc się rozerwać a nie na siłę się unieszczęśliwiać.
Obraz z DVD to poprostu bajka. Oglądałem WŁADCĘ PIERŚCIENI (wydanie kolekcjonerskie) na zwykłym CRT i na 7332. Powiem tylko że LCD daje wrażenie jakby się oglądało aktorów przez bardzo czystą szybę. Poprostu szczękę zbierałem z podłogi.

Mam tylko jeden problem, mało dla mnie istotny ale jest.
Nie mogę uruchomić telegazety i nie wiem czemu.
Przykładowo mam włączoną C+ na TVP1 i naciskam przycisk TXT na pilocie 7332. Włącza się telegazeta ale ekran jest czarny z napisem brak sygnału teletextu. Nie wiem czemu. Nic mi nie wiadomo by TVP1 zaprzestało nadawać telegazetę. Czy może być winą to, że podpiełem dekoder z TV po HDMI? Czy może jednak TVP sprzedała sprzęt do nadawania txt w celu finansowania bezsensownych debat w Kaczogrodzie lub finansowania beznadziejnych polskich seriali?

Reasumując:
Stosunek jakości do ceny to 10/10. Ogólna ocena 9/10 (poprawię na 10/10 jeśli dowiem się o co chodzi z tą telegazetą)

Z czystym sercem polecam ten TV.
 

lisek00

New member
W zupełności się zgadzam z pysio78.
Dziś mi go przywieźli. Na razie poustawiałem go - co było dosyć proste.
obraz z kablówki taki sobie - zależy od sygnału i programu. Z dvd po component obraz miodzio :) :)
Nawet divx-y te 2płytowe super!! Czarny jest czarny choć sprawdzę to wieczorem dopiero.
W dzień nie ma do tego zastrzeżeń.
Kompa jeszcze nie sprawdzałem więc czekam aż laptopa podłączę i wrzucę coś HD.

Dzwięk przyzwoity. Nie spodziewałem się zresztą jakości kina domowego.
Ale posiada equalizer i każdy może sobie sam ustawić.

Gorąco polecam ten model. Za te pieniądze chyba nic lepszego nie ma w tej chwili.

Co do telegazety to jeszcze nie sprawdzałem - ale zobaczę :)
 

mac79

New member
Z wad to na razie zauważyłem jedną:
w instrukcji jest napisane żeby ramke otaczającą matryce czyścić specjalną dołączoną do zestawu szmatką, niestety u mnie takiej nie było......
Wziełem pierwszy lepszy kawałek w miare miękkiego materiału i wytarłem z kurzu, niestety zostały widoczne rysy, za cholere nie wiem dlaczego to jest tak delikatne jak dupa niemowlaka.... no i nie wiem czym to czyścić nastepnym razem

pozdro
 

lisek00

New member
Dzięki mac79.
Będę miał na uwadze przy sprzątaniu :)
Powodzenia w walce z rysami choć niestety nie potrafię Ci pomóc.
Pozdr.
 

paulinezrulez2

New member
mac79 napisał:
Z wad to na razie zauważyłem jedną:
w instrukcji jest napisane żeby ramke otaczającą matryce czyścić specjalną dołączoną do zestawu szmatką, niestety u mnie takiej nie było......

pozdro

U mnie szmatka była i co bardzo ciekawe również schematy serwisowe ?

Co do odbioru paczki HBO w cyfrze to HBO Comedy z nich wypada najlepiej jeśli chodzi o jakość przekazu.
 
Też niedawno przyszedł do mnie ten TV. Jak na razie wrażenia b.pozytywne. Dźwięk taki sobie, ale obraz - rewelacja.
Duże oczy zrobiłem, gdy zobaczyłem schematy. Nie widziałem czegoś takiego od czasów Triluxów i innych Unimorów.
Bardzo mnie to ucieszyło, bo lubię wiedzieć co jest w środku :) (w końcu jestem elektronikiem :D )

pozdrawiam,
Szymon

ps. szmatka była
 

pysio78

New member
Ok

Witam ponownie!
U mnie szmatka była i całkiem dobrze zbiera kurz. Nadal nie mam pojęcia o co chodzi z telegazetą. Może ktos mi pomóc?
Pozdro
 

ro-mek

New member
Gdzieś czytałem że standard HDMI nie obsługuje telegazety dlatego pisze brak sygnału,chyba że dekoder posiada telegazete to wyświetli się na telewizorze ale oczywiście obsługiwana z dekodera lub tunera sat.Pozostaje jeszcze połączenie przez kabel Euro to wtedy telegazeta bedzie obsługiwana przez pilota tv.
 

pysio78

New member
Dzięki RO-MEK własnie doczytałem się w instrukcji, że przy podłączeniu przez kabel HDMI txt nie będzie działać. Nie rozpaczam z tego powodu, gdyż txt nie jest mi do niczego potrzebna. Byłem poprostu ciekawy.

Jak obiecałem kilka postów wyżej przy ocenianiu telewizora, ocene podniosę na 10/10 jak się dowiem co z tą telegazetą.

Więc ocena 10/10. :blagam:

PS. Może ameryki nie odkryję ale TV ma USB i można oglądać fotki, słuchać muzy MP3, MP3 Pro i nawet oglądać pliki video zapisane w formacie MPEG 1 i 2 z pamięci zewnętrznych typu FLASH. Jak dla mnie rewelacja.

Uprzedzę pytania: DIVX-ów nie odtwarza. Mi to nie przeszkadza gdyż dobrze to robi moja WIWA.

Więc wszystkim niezdecydowanym mówię aby grzali do sklepu po ten TV. W tej cenie raczej nie dostanie się nic lepszego!
Pozdrawiam
 

akusztal

New member
problem podłączenia z n-ką

Witam
Zgadzam sie z poprzednikem i też tv oceniem na 10/10. Kupiłem go kilka dni temu w elektromarkecie odebrałem osobiście bo jestem z W-wy, ale wiem, że wysyłają kurierem i sprzęt jest u klienta w ciągu 24h.
http://www.electromarket.pl/produkt_philips_32pfl7332/index.html

Mam mały problem podłączenia go z n-ką.
Na 3 zakładce Luki1166 pisał, że n-kę można podłączyć na 2 sposoby:
"1-podłączyc głos do kina jam ktos ma
2-zrobic wsparcie dla głosy poprzez podłączenie kablem audi czincz z n-ki do wejscia audio in w telewizorz"

Jeżeli podłączymy na sposób 1 to nie skorzystamy z funkcji jaką został wyposażony LCD "Domyślne ustawienie głośności (AVL)" - a to dość fajna sprawa.
Natomiast jeśli chodzi o sposób 2, to powiem szczerze, wczoraj tak zrobiłem i nic. Niestety sygnał audio musiałem puścić przez kino domowe. Podłączyłem czincze z n-ki "audio out" do LCD z boku "audio in" i nie wiem dlaczego nie zadziałało, czy może trzeba gdziś coś przestawić, czy LCD powinno samo zareagować i zadziałać. Nie wiem, może ktoś już przetestował.
Mój LCD jest podłączony z n-ką czinczami.

KristoR już pisał: Czy po podłączeniu poprzez HDMI nie można regulować głośności poprzez N-kę? U mnie tak jest i reguluję poprzez TV.

i teraz nie wiem, czy jak skorzystam z podłaczenia n-ki z LCD przez HDMI to będę miał również dzwiąk z n-ki puszczony przez LCD.

pozdrawiam
Andrzej
 

chlodzio

New member
Odpowie mi ktoś w końcu dlaczego jak oglądam mecz,przechodzą jakby pionowe pasy?z lewej strony,z prawej i po środku :p Dodam,że jeśli akcja się zwolni,to pasy przestają się pojawiać
 

luki1166

New member
akusztal napisał:
Witam
Zgadzam sie z poprzednikem i też tv oceniem na 10/10. Kupiłem go kilka dni temu w elektromarkecie odebrałem osobiście bo jestem z W-wy, ale wiem, że wysyłają kurierem i sprzęt jest u klienta w ciągu 24h.
http://www.electromarket.pl/produkt_philips_32pfl7332/index.html

Mam mały problem podłączenia go z n-ką.
Na 3 zakładce Luki1166 pisał, że n-kę można podłączyć na 2 sposoby:
"1-podłączyc głos do kina jam ktos ma
2-zrobic wsparcie dla głosy poprzez podłączenie kablem audi czincz z n-ki do wejscia audio in w telewizorz"

Jeżeli podłączymy na sposób 1 to nie skorzystamy z funkcji jaką został wyposażony LCD "Domyślne ustawienie głośności (AVL)" - a to dość fajna sprawa.
Natomiast jeśli chodzi o sposób 2, to powiem szczerze, wczoraj tak zrobiłem i nic. Niestety sygnał audio musiałem puścić przez kino domowe. Podłączyłem czincze z n-ki "audio out" do LCD z boku "audio in" i nie wiem dlaczego nie zadziałało, czy może trzeba gdziś coś przestawić, czy LCD powinno samo zareagować i zadziałać. Nie wiem, może ktoś już przetestował.
Mój LCD jest podłączony z n-ką czinczami.

KristoR już pisał: Czy po podłączeniu poprzez HDMI nie można regulować głośności poprzez N-kę? U mnie tak jest i reguluję poprzez TV.

i teraz nie wiem, czy jak skorzystam z podłaczenia n-ki z LCD przez HDMI to będę miał również dzwiąk z n-ki puszczony przez LCD.

pozdrawiam
Andrzej
Zrobołeś podstawowy błąd nie podłanczaj tych kabli z n-ki do wejsc z boku bo te przenoszą dzwięk tylko dla sprzętu podłączonego na auxie, podłącz do wejscia audio nad wejsciami eurow twoim telewizorze, masz także wejcie digital audio in i także możesz podłączyć z enki kablem cyfrowym pod to wejscie.
Pozdro:)

Ps. Kabel hdmi także przenosi dzwięk ale z tego co wiadomo to bedzie on przerywał jest to spowodowane brakiem kompatybliności nki z philipem ale to także problem innych furm i telewizorów
 
Ostatnia edycja:

pysio78

New member
luki1166 napisał:
Ps. Kabel hdmi także przenosi dzwięk ale z tego co wiadomo to bedzie on przerywał jest to spowodowane brakiem kompatybliności nki z philipem ale to także problem innych furm i telewizorów

NIe wiem jak to w N-ce bo nie mam jej ale w cyfrze+ bynajmniej u mnie dźwięk nie przerywa po HDMI. Co do regulacji głośności to niestety tylko z pilota od tv.
Pozdrawiam
 

kilobyte

New member
Czy ktos wie, czy do tego modelu mozliwe jest kupienie jakiejs przedluzonej gwarancji? Bo wszedzie jest 1 rok, a to troche za malo jak na telewizor?
 

pysio78

New member
kilobyte napisał:
Czy ktos wie, czy do tego modelu mozliwe jest kupienie jakiejs przedluzonej gwarancji? Bo wszedzie jest 1 rok, a to troche za malo jak na telewizor?

Właśnie jestem po rozmowie z konsultantem PHILIPSA. Sprawa się ma tak:

1) Philips daje na model 32PFL7332/10 tylko 1 rok :xgwarancji. Jeśli jest więcej to jest to jakiegoś rodzaju ubezpieczenie ale tego philips nie robi (tylko ewentualny sprzedawca)
2) Firma PHILIPS nie oferuje czegoś takiego jak możliwość przedłużenia gwarancji.:(

Więc chyba już wszystko jasne.

Swoją drogą ciekawe ile by się zapłaciło za ubezpieczenie tv od awarii. Moze ktoś słyszał o czymś takim. Skoro można ubezpieczyć sie juz od zamachów terrorystycznych to czemu nie można by się ubezpieczyć od awarii TV?

Co wy na to?
 
tak philips daje tylko rok gwarancji, ale jest to niezgodne z jakimś tam prawem(sorki niewiem dokładnie jak sie ono nazywa), które mówi że urządzenia typu TV muszą być objęte min gwarancją 2 lata. Więc jest furtka aby dochodzić swych praw odnośnie gwarancji philipsa.
 
luki1166 napisał:
Ps. Kabel hdmi także przenosi dzwięk ale z tego co wiadomo to bedzie on przerywał jest to spowodowane brakiem kompatybliności nki z philipem ale to także problem innych furm i telewizorów
u mnie dźwięk po hdmi idzie bez problemów, choć ja mam philka 7411
 
Ostatnia edycja:

kilobyte

New member
misiek1980 napisał:
tak philips daje tylko rok gwarancji, ale jest to niezgodne z jakimś tam prawem(sorki niewiem dokładnie jak sie ono nazywa), które mówi że urządzenia typu TV muszą być objęte min gwarancją 2 lata. Więc jest furtka aby dochodzić swych praw odnośnie gwarancji philipsa.

Znalazlem cos takiego gdzies na jakims forum:

Wydaje mi sie ze ta roczną gwarancja nie ma sie co przejmowac. Wszystki ale to wszystkie firmy musza przestrzegac reklamacji na niezgodnośc towaru z umową a na to mamy dwa lata.
Tak, masz rację. Tylko trzeba pamiętać o jednym kruczku. Jeśli w okresie pierwszego roku skorzystamy z gwarancji - tracimy późniejszą możliwość korzystania z mocy ustawy. więc po prostu od razu, od początku od pierwszej reklamacji trzeba powoływać się na ustawę, natomiast gwarancję producenta "wyrzucić do kosza" (oczywiście umownie). Nie trzeba zgłaszać się bezpośrednio do serwisu, tylko sprawę załatwiać poprzez sprzedawcę, zaznaczając od razu, że rezygnujemy z gwarancji i wybieramy opcję reklamacji na mocy ustawy. I wtedy są 24 miesiące.

Jesli to prawda, to oczywiscie byloby super, ale moze ktos powiedziec czego dokladniej szukac? Jakiej ustawy?

dzieki
 
Do góry