nowosć 32pfl7332

gatess

New member
Spróbuj moze kreatora ustawien, po tym moze uaktywni ci sie ta funkcja.
Widze ze masz fergusona hd, wiec domniemywam ze odpaliles c+ na nim, jak u ciebie ze smuzeniem w szynszych akcjach , filmy szczegolnie ?
 

Markus1

New member
Z kreatorem już próbowałem.
Nic to nie daje. Obawiam się, że zawaliłem uaktualniając soft.
Jeśłi chodzi o smużenie na tv przy sygnale z tunera to czasem przy słabszym jakościowo sygnale (polsat) jest dostrzegalne. Jeśli zaś chodzi o sygnał HD obraz jest bez zastrzeżeń.
 

pysio78

New member
Nie wiem co pokręciłem ale nie mogę zmusić telewizora do włączenia funkcji "Digital Natural Motion"
Jest ona wyszarzona i nie mogę jej po prostu zmienić.

U mnie też ona nie działa (po HDMI) jeśli np puszczę film z DVD funkcja robi się aktywna i działa. Wnioskuję więc że ta funkcja po HDMI nie jest aktywna.
 

c00ler

New member
U mnie też ona nie działa (po HDMI) jeśli np puszczę film z DVD funkcja robi się aktywna i działa. Wnioskuję więc że ta funkcja po HDMI nie jest aktywna.
Raczej chodzi o to, że Digital Natural Motion działa wyłącznie na sygnale standardowej rozdzielczości, w przeciwieństwie do HD Natural Motion w wyższych modelach. Jeśli sygnał z DVD jest upscalowany, np. do 720p czy 1080i, to telewizor zapewne traktuje go jako sygnał HD i tak obrabia, a w przypadku DNM - właśnie nie obrabia...
 
Ostatnia edycja:

pysio78

New member
No mniej więcej o to mi chodziło. Poprostu nie ma co się martwić, że coś jest zepsute czy pomieszane. Poprostu tak jest w tym modelu i już.
 

Markus1

New member
@pysio78
Masz rację faktycznie, funkcja nie działa dla sygnału 1080i. Jeśli włączę zwyklą antenę lub nawet dvd po komponencie już się pojawia.
Dzięki za wyjaśnienie.
 

paulinezrulez2

New member
Info dla posiadaczy tego modelu.
W menu serwisowym mozna właczyć odbiór tansmisji DVB-T
Wtedy telewizor odbiera kanały analogowe i cyfrowe.
Sprawdziłem to z nadajnika z Śremu (wielkopolska), odebrałem obydwa strumienie z kanału 23 i 39 bez problemu. Strumień z kanału 23 jest chyba nadawany w MPEG-2 więc na kanach tv mam obraz i dzwięk. Na strumieniu z kanału 39 kanały tv maja tylko dzwięk.
Po dokładniejszym obejrzeniu tego modelu wydaje mi się, ze ma on interfejs CI (nie wiem tylko czy jest czynny), możliwe, że obsłuzy on jakiś transkoder MPEG-4 -> MPEG-2 a mozliwe, że ten telewizorek może nawet obsłuzyć MPEG-4.
Pewnie nie długo czas pokaże, może jeszcze czymś nas Philips zaskoczy.
 

xw9

Klub HDTV.com.pl
VIP
W wątku http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19618 podałem jakie moduły CI z MPEG-4 są aktualnie dostępne w Polsce. Potrafią one zdekodować obraz w Sony Bravia więc czemu by nie miały w telewizorach Philips. Ktoś też napisał, że najnowsze modele Philipsa mają już zainstalowane dekodery MPEG-4 ale tylko te przewidziane na Polskę. Pozostaje więc dowiedzieć się u żródła które to modele, lub testy muszą przeprowadzić użytkownicy jeśli mają taką możliwość czyli mieszkańcy np. Warszawy, Poznania i podzielić się spostrzeżeniami. Nie wykluczone, że Philips wypuści własne moduły CI do swoich telewizorów.
 

paulinezrulez2

New member
paulinezrulez2 napisał:
Info dla posiadaczy tego modelu.
W menu serwisowym mozna właczyć odbiór tansmisji DVB-T
Wtedy telewizor odbiera kanały analogowe i cyfrowe.
Sprawdziłem to z nadajnika z Śremu (wielkopolska), odebrałem obydwa strumienie z kanału 23 i 39 bez problemu. Strumień z kanału 23 jest chyba nadawany w MPEG-2 więc na kanach tv mam obraz i dzwięk. Na strumieniu z kanału 39 kanały tv maja tylko dzwięk.
Po dokładniejszym obejrzeniu tego modelu wydaje mi się, ze ma on interfejs CI (nie wiem tylko czy jest czynny), możliwe, że obsłuzy on jakiś transkoder MPEG-4 -> MPEG-2 a mozliwe, że ten telewizorek może nawet obsłuzyć MPEG-4.
Pewnie nie długo czas pokaże, może jeszcze czymś nas Philips zaskoczy.

Witam
Dziś otrzymałem moduł NP4 Viaccess MPEG4.
Niestety pomimo to, ze został prawidłowo rozpoznany i mogłem odczytać wszystkie danez niego obrazu na kanałach z paczli TVP nadawanych z Sremu nie dekodował.
Dane odcztane z modułu:
BoootRam ID:1
Target_ID 0x000001
System: L1.0 S4
Serial Number: 657235
Card UA:-
#SOID:-

Pozdr.
 

luigi

New member
Uwaga!!! Ciekawostka

Ciekawostka:
po wgraniu najnowszego firmware 0.101.0.0 ze strony Philipsa ustępują drgania i poszarpane krawędzie ruchomego paska info np. na TVN24 czy TV Biznes
:D :D :D
może komuś to też przeszkadzało a nigdy nie zmieniał oprogramowania tak jak ja-więc jak najbardziej warto.
 
Do góry