nowosć 32pfl7332

Jarod

New member
Miałem zamiar kupić ten tv, ale jak czytam te wypowiedzi to mam wrażenie, że z każdym jest coś nie tak...
 

jusiek

New member
Generalnie jest SUPER, tak na prawd w kazdym moze cos sie znalezc moj juz wrocil i jestem bardzo zadowolony z jakosci obrazu i dzwieku
 

wszary

New member
jusiek napisał:
Generalnie jest SUPER, tak na prawd w kazdym moze cos sie znalezc moj juz wrocil i jestem bardzo zadowolony z jakosci obrazu i dzwieku

Zgadzam się. Mój został wymieniony na nowy i bez zarzutu teraz śmiga:).

Pozdrawiam,
 

bobo84

New member
kupiłem ten telewizor miesiac temu i po takim czasie użytkowanie opisze moje sugestie.

obraz z kablówki czy też z siatkowej anteny jest dobry byłem mile zaskoczony obrazem bo na wszesniejszym kineskopowym telewizorze sony miałem gorszy ograz. co do obrazu na cyfra+ to obraz bdobry choc nie na wszystkich kanałach (hbo gorszy od canal+) co do telewizji hd to nie sprawdzałem ale mam zamiar kupic enke i wtedy opisze co mysle o jakosci!!! co do menu telewizora to jest oczywiscie po polsku i według mnie bardzo proste w obsłudze nie trzeba zagladac do instrukcji:) jedynym minusem menu jest ustawianie czasu wyłaczenia tv. szesciokrotne wcisniecia przycisków powoduje wejscie dopiero do tej funkcji i na dodatek nie widzimy obrazu aktualnie ogladanego kanału. co do kątow widzenia tv jak tu niektórzy opisuja nie maja racji kąty sa bardzo dobre( ja siedząc przy pcecie w kącie ok 120-130 stopni i odległosci 1metra od tv moge bez zadnych problemów go ogladac i to nie widzac róznicy w jakosci obrazu. a pozatym nie wiem kto oglada tv w takim dużym kącie nio chyba ze tak lubi:)heh
pilot lekki, sredniej wielkosci jak dla mnie dobry. a pozatym tak go żadko używam ponieważ kanały przełaczam pilotem od cyfry.
co do wyglądu to bardzo ekskluzywny. swieconca ramka ładna poprawia wyglad ale ten kurz niesamowicie widoczny na ramce a dołaczona szmatka do tej ramki nie sprawdza sie w 100% i tak robi bardzo minimalne ryski. do do dzwieku o którym zapomniałem wspomniec jest dobry i tyle do ogladanie tv bdobry do słuchania muziki juz gorzej!!
A teraz cos o tutejszy opniach innych
kontrasy 4000:1 oczywiscie dynamiczy, żeczywisty to ok 1700:1 co nie jest złym wynikiem. a pozatym liczy sie jakos obrazu jaki jest a nie jakies tam kontrast podany tylko po to by niektórzy sie nim cieszyli.
Co do ruszajacej matrycy w górnych rogach ramki to rzeczywiscie tak jest nie wiem dlaczego kontrola jakosci w tej firmie wogóle pracuje. czy tez technolodzy nie wymysla czegos co by usunąc ten powtarzajacy sie problem. choc nikt w domu nie dotyka matrycy bo to nie zdrowe dla telewizora:) a co do piszczenia to jest takze ale bardzo słabo słyszalne i tylko jak sie chce te piszczenie usłyszec czyli dostawiajac ucho do tv:) inne firmy tez maja to do siebie ze piszcza:)
Jeszcze wspomne o mozliwosci powieszenia na scianie. ja zaryzykowałem i go powiesiłem kupiłem uchwyt za 130zł z allegro ale przeraziłem sie gdy zobaczyłem ze tv mocowany a śróbki m4. po powieszeniu plastik niezle sie wygiął ale naszczescie wisi i mam nadzieje ze nie spadnie heh:)

Podsumujac nie załuje wyboru pixel plus 2 robi to ca ma robic.
a te małe minusy tak naprawde drobiazgowe nie przeszkadzaja w niczym a napewno nie w ogladani bardzo dobrego obrazu. oceniam na 8 poniewarz marzy mi sie tv full hd napewno lepszy ale na którego narazie mnie nie stac. za ta cene czyli ok 3100 spokojnie mozna go kupic. kto kupi nie bedzie żałowac wyboru. pozdawiam kupujacych
 

malki

New member
Mój TV po naprawie wrócił do mnie.

Przypomę że chodziło o głośną pracę przetwornicy napięcia przy trybie stand-by. Została wymieniona. Przy okazji serwis wgrał nowszy soft.

Jeśli chodzi o poziom serwisu w Radomiu to jestem zadowolony.
Wygląd TV i jego obraz - super.
Jedyne co mnie martwi to duża awaryjność tego modelu. Jak na markę PHILPS to raczej niedopuszczalne i czekam z niecieprliwością że przeniosą fabrykę od Szokolo-Mokolo-Buraki do nas :)
 

Placebo

New member
PC TV po HDMI

Witam.
Mam prośbę do wszystkich ktorzy mają PC podlączony do tego TV. Osobiście użyłem kabla DVI->HDMI, karta graficzna w kompie to Asus GF 7950 GS. W windowsie tak podłączony TV Philips LCD 32PFL7322 (na najnowszych sterownikach nVidii) wykrywa mi jako Philips 105S (105S2) - trochę dziwacznie go wykrywa, nie sądzicie? Obsługuje mi wszystkie rozdzielczości jakie mu daję, jednak mam jedno ale - obraz wyświetlany, szczególnie okna windowsa które nie są otwarte na cały ekran drgają, migotaja; myślałem że obraz będzie żyleta i się chyba pomyliłem. Jak już odpalę film z kompa to obraz jest piękny, jednak drgania powracają w momencie powrotu do windowsa. Obraz w windowsie wydaje mi sie też niezbyt ostry. W właściwościach odświeżania dla TV mam takie opcje:
- 25Hz z przeplotem
- 29Hz z przeplotem
- 30HZ z przeplotem
Czy to nie za mało??? Czy ktoś jest w stanie mi coś doradzić? Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

micalrudy

New member
Mój TV po naprawie wrócił do mnie.

Przypomę że chodziło o głośną pracę przetwornicy napięcia przy trybie stand-by.

witam od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem takowego telewizorka i chyba mam ten sam problem, mianowicie przy wyłączonym telewizorku słychać dość dokuczliwy pisk, u góry odbiornika. mam pytanko czy długo czekałeś i czy nie robili problemu ze zgłoszeniem tego. (ja to słysze i mnie denerwuje, inni twierdzą za mam urojenia :D)
 

Harpo

New member
micalrudy napisał:
(ja to słysze i mnie denerwuje, inni twierdzą za mam urojenia :D)
haha, mam to samo: wszyscy pukaja sie w glowe, a mnie po prostu denerwuje (podobnie jak delikatnebrzeczenie kiedy calkowicie cicho ogladam TV). Nie chce mi sie czekac 2 tyg (albo wiecej?) na usuniecie tych usterek, z drugiej srtony martwi mnie ten pionowy pas, kiedy jednokolorowe tlo szybko przesuwa sie (wspominalem o tym wczesniej-przyklad mecze). Ciekawe, czy ktos z Was tez ma takie objawy?
 

mac79

New member
Placebo napisał:
Witam.
Mam prośbę do wszystkich ktorzy mają PC podlączony do tego TV.
.
.
.
Pozdrawiam.
Witam,
mam również podłączonego PC do tego TV za pomocą kabla DVI->HDMI.
W zakładce "monitory" również mam Philips 105S, a w "NVidia nView" pokazuje poprostu Philips FTV, karta graficzna to stara FX5600 Ultra II, rozdzielczość to 1280x720, odświeżanie to 60Hz, innych mi nie wyświetla.

Obraz chyba nie musze pisać że doskonały, zarówno zwykły pulpit jak i filmy, oglądam większość w HD więc nie może być mowy o jakiś niedoskonałościach :)

Pomimo że karta graficzna jest bez wspomagania HD i dość stary gruchot, to filmy 720p chodzą doskonale, lecz procek 80% zajętości.

ps. a w ustawieniach TV przypisałeś dla danego wyjścia HDMI odpowiedni rodzaj sygnału ?? w tym przypadku oczywiście "PC". Podobnie miałem przy nBoxie, jak nie ustawiłem sygnału to miałem różne krzaki, migało, ucinało po bokach.....

pozdrawiam
 

Harpo

New member
Szanowny Moderatore,
fatalnie wygldaj te "wpisy" (czyt. reklamy) - zaciemnia obraz forum, nie moznaprzyhamowac z ta reklama ??? Litosci...:roll:
 

malki

New member
micalrudy napisał:
Mój TV po naprawie wrócił do mnie.

Przypomę że chodziło o głośną pracę przetwornicy napięcia przy trybie stand-by.

witam od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem takowego telewizorka i chyba mam ten sam problem, mianowicie przy wyłączonym telewizorku słychać dość dokuczliwy pisk, u góry odbiornika. mam pytanko czy długo czekałeś i czy nie robili problemu ze zgłoszeniem tego. (ja to słysze i mnie denerwuje, inni twierdzą za mam urojenia :D)

Wg mnie możesz spokojnie zgłaszać tę usterkę do serwisu. Naprawa jest w miarę szybka. Ale ja osobiście proponuje Ci (o ile to możliwe) zanieść TV do sklepu gdzie kupiłeś i poprosić o wymianę na nowy (masz na to 10 dni od daty zakupu.
 

JMM

New member
Witam,
od niedawna posiadam Philipsa 32pf7411 i ogólnie jest OK
być może zdecydowałbym się na zakup modelu innej firmy gdybym wczesniej wiedziało wadzie montażu matrycy, co niestety wystepuje w moim egzemplarzu,
mam w związku z tym pytanie do uczestników forum, którzy mieli lub mają ten sam problem - czy ta usterka (odchylające się podczas czyszczenia ekranu rogi matrycy) jest usuwana przez serwis, czy jest to typowa cecha tego TV, której sie nie naprawia
a ponadto, czy nie unieruchamiając odchylających się części matrycy, po jakimś czasie ulegnie uszkodzeniu.

pozdrawiam wszystkich zadowolonych i niezadowolonych z Phil'ów
 

lukaso

Banned
JMM napisał:
Witam,
od niedawna posiadam Philipsa 32pf7411 i ogólnie jest OK
być może zdecydowałbym się na zakup modelu innej firmy gdybym wczesniej wiedziało wadzie montażu matrycy, co niestety wystepuje w moim egzemplarzu,
mam w związku z tym pytanie do uczestników forum, którzy mieli lub mają ten sam problem - czy ta usterka (odchylające się podczas czyszczenia ekranu rogi matrycy) jest usuwana przez serwis, czy jest to typowa cecha tego TV, której sie nie naprawia
a ponadto, czy nie unieruchamiając odchylających się części matrycy, po jakimś czasie ulegnie uszkodzeniu.

pozdrawiam wszystkich zadowolonych i niezadowolonych z Phil'ów
Witam mam tak samo i więksość użytkowników tego tv też ja się tym nie przejmuje byłem w kilku sklepach i oglądałem więc wszystkie tak mają nawet wyższe modele ,więc tak chyba jest.
 

kernit1

New member
Witam,
Przy okazji naprawy wejścia audio in w moim 7332 wyszczególniłem również odchylanie się matrycy, ale serwis odpowiedział, że mieści się w granicach dopuszczalnych norm Philipsa nie wpływa na pogorszenie odbioru nie podlega więc naprawie.
Ja osobiście nie zwracam już na to uwagi.

Pozdrawiam
 

lukaso

Banned
Witam dzisiaj rano próbuje odpalić mijego Philipkaa tu nic nie startuje tylko czerwona dioda mruga w instrukcji znalazłem że w takiej sytuacji trzeba wyłączyć go z gniazdka na 10sek.Czy ktoś tak miał i o co chodzi ?Po włączeniu do sieci jest ok.
 

boci

New member
Witam. Mam zamiar kupic P... 32PFL7332 z Niemiec. Pytanka: Czy jest wybór języka w menu (oczywiście chodzi o polski)? Jeśli nie to czy wgraniu nowego softu mozna wgrać polskie menu? Zastanawiam się jak z gwarancją. Wiem, że Philips daje na rok. Zastanawiam się czy w razie usterki - (odpukać) - nie będą stwarzać problemów, ponieważ dowód zakupu będzie z Niemiec.
Mała załamka. Czytając posty wynika, że nie bardzo chodzi on z N-ką. No cóż.....
 

gatess

New member
Co do TV z niemiec mam takowy , lang jest tez polski wiec bez obaw, tak dla ciekawości niedawno wyszedł nowy firmware do tego modelu tv:

English (UK), Zip file (22.92 MB) Version: 000.100.000.000

Wrzucilem przez USB, wszystko hula ok, wydaje sie ze obraz jest jakby stabilniejszy pod c+ (component).Później sprawdze jeszcze pod hdmi-dvi.

W razie pytań słuze pomocą.
 

Markus1

New member
Witam!
Ja także wgrałem ten najnowszy firmware.
Tak samo jak 2 poprzednie.
Mam niestety inny problem.
Nie wiem co pokręciłem ale nie mogę zmusić telewizora do włączenia funkcji "Digital Natural Motion"
Jest ona wyszarzona i nie mogę jej po prostu zmienić.
Nie wiem czy ma to związek z innymi ustawieniami obrazu.
Ma ktoś może jakiś pomysł?
 
Do góry