nowosć 32pfl7332

Mi-ś

New member
mac79 napisał:
cholerka, jak nie dolega matryca do obudowy to Polsat wątpię żeby działał:fool:
A co ma Polsat do ,,dolegania" matrycy do obudowy (Polsat to sygnał,a obudowa i matryca to estetyka) . A morze ma?
 

jusiek

New member
Witam serdecznie,

Właśnie odebrałem PHILA 32PFL7332. Narazie tuner sat jak i DVD połączone poprzez EURO. O ile na jednym jestok i pokazuje RGB /może można to zmienić?/ o tyle na drugim /EXT 1/ pomimorównież info o RGB jest obraz przekrwiony bez naturalnych kolorów. Wzależności co do niego podłączę/DVD bądź tuner sat/ tak jest /przekrwiony obraz/. Sprawdziłem kabel ale wszystko ok.Jak to doprowadzić do"normalności". Mam wrażenie /czy to możliwe?/, że walnięty jest SCART i nie ma zielongo koloru. Obraz jest na EXT 1 czerwono-niebieski.
 
Ostatnia edycja:

piotrenzo

New member
odbiór polsatu cyfrowego ma się nijak do jakosci montażu matrycy pragne zauważyc że tylko w philipsach ta jakośc przylegania matrycy do obudowy jest marna wręcz kary godna inne firmy bardziej się starają i ten problem nie wystepuje ---a pozatym po wykonaniu telefonu do philips polska i rozmowie z serwisem powiedzieli mi ze jezeli taka żecz wystepuje to jest to usterka serwisowa i kwalifikuje telewizor do naprawy take wpadki co do jakosci firmie nie przystoją
 

jusiek

New member
Pisałem powyżej o problemie z wejściem SCART. TV już oddany /niestety/ do serwisu. Szkoda bo to za pewne pierdoła a TV nie bedzie przez ok 2 tygodnie. Mam nadzieję, że Radom uwinie się szybko. Macie może doświadczenia z serwisem w Radomiu? Jezeli tak to prosze o info. Obraz na TV cudny, tylko ten SCART.
 

Agrescik

New member
A ja w kwestii PC

Ogolnie nastawilem sie na kupno 42pfl7332. Od momentu kiedy zobaczylem go w akcji w sklepie(nie MM i jakims innym badziewiu - gdzie tylko sygnal z demo albo z rozdzielacza sat leci). NO i powiem jak zobaczylem ten model w polaczeniu ze zwykla kablowka - to oniemialem. Jakosc oki. Mam jedno pytanie. Czy w tym modelu moge jakos PC podlaczyc aby obraz byl gitowy? W stanie obecnym posiadam jakiegos kompa przedpotopowego z karta NVidia GeForce2 Mx 100/200. Jedynie istnieje mozliwosc puszczenia tam syganlu po S-video. Jaki bedzie obraz jesli puszcze ten sygnal na kablu ekranowanym max 7m????? OKI? NO i jak dzwiek puscic do TV tego? Tez "ekranem" z karty dzwiekowej ktora jest na plycie? Podlaczalem pod CRT po S-Video obraz ale jakosc nie byla zadawalajaca ... no moze ze wzgledu na dlugosc i jakos polaczen (dupiasty kabelek no i znacznie dluzsza odleglosc) Czy jest mozliwe ogladanie obrazu w dobrej jakosci z kompa? Laptopa moze zakupie w przyszlosci zeby polaczyc blisko PC i TV. Widzialem w akcji Samsunga 32'' z wejsciem PC .. obraz rewelka. Ale czy w wersji tego modelu jest mozliwe uzyskanie dobrej jakosci obrazu?(nadmienie ze to co pusczalem na CRT bylo w niskiej jakosci kabelku ekranowanym dlugim i w obecnosci pewnie zaklocajacej rownolegle biegnacej kablowki). Ktos moze cos doradzic w tej kwestii????
Dzieki za porady.
 

wszary

New member
jusiek napisał:
Pisałem powyżej o problemie z wejściem SCART. TV już oddany /niestety/ do serwisu. Szkoda bo to za pewne pierdoła a TV nie bedzie przez ok 2 tygodnie. Mam nadzieję, że Radom uwinie się szybko. Macie może doświadczenia z serwisem w Radomiu? Jezeli tak to prosze o info. Obraz na TV cudny, tylko ten SCART.

Witam,
Mój tv jest juz przeszło dwa tygodnie w Radomiu i dalej nic. Z tego co wiem to na dzień dzisiejszy nie mają jeszcze części, ale zostałem pionformowany, że w tym tygodniu mam go dostać spowrotem.
Jak oddałeś tv do serwisu przez sklep i napisałeś, że usterka ma być usunięta w dwa tygodnie, to albo dostaniesz go w dwa tygodnie, albo masz prawo otzrymać nowy po upływie tego terminu. Ja niestety zareklamowałem na własną rękę i teraz cierpie, a miałbym już nowy.
Ale nie martw się! Napewno go dostaniesz!!

Pozdrawiam,
 

wszary

New member
Hurra!!

W końcu po ponad 3 tygodniach posuchy mój filipek wraca jutro na swoje miejsce:grin:. oj będę teraz nadrabiać zaległości!!!!!!!!!:grin:.

To pozdrawiam wszystkich i polecam do obejrzenia FFVII advent children 5.1
 

luigi

New member
Coś ucichł wątek o naszym filipku, czyżby dlatego że pojawił się konkurent na rynku w tym segmencie cenowym w postaci panasa TX-32LX70f :p
 

grzeinik

New member
Witam. Po wielu godzinach spędzonych na forach i w sklepach w końcu wybór padł na 7332. Pierwsze wrażenie bardzo dobre, obraz rewelacja. Jedyny minus to współpraca z dekoderem UPC. Niestety jest problem z kanałami kodowanymi, które ów dekoder musi odkodować. NA C+, +Film, +Sport oraz HBO występuje po prawej stronie czarny pasek, około 1cm którego krawędzie drgają, są trochę poszarpane, nie jest to zbyt uciążliwe no ale jest. Serwisant UPC podłączył inny dekoder i niestety było to samo./ Jednak muszę powiedzieć, że inne programy wyświetla bez zarzutu. Jedyna nadzieja w tym, że na przełomie roku UPC ma przejść na cyfrowy sygnał i będą wymieniać dekodery. Nic nie brzęczy- jak niektórzy pisali w tym wątku. Potwierdzam fakt, że wykonane na wysoki połysk obramowanie przyciąga z wielką chęcią kurz. Po podłączeniu do PC bardzo pozytywne odczucie.) nawet Divix'y wyglądają ładnie, wiadomo jak na moje oko.) To chyba tyle.
 

wszary

New member
luigi napisał:
Coś ucichł wątek o naszym filipku, czyżby dlatego że pojawił się konkurent na rynku w tym segmencie cenowym w postaci panasa TX-32LX70f :p

Luigi.

Odkąd dostałem go spowrotem z serwisu (nie chwaląc się wymienili mi na nową sztukę:D ), to cały czas nadrabiam zaległości. Napiszę krótko: W połączeniu z kinem Philips HTS3115 bomba, nic tylko oglądac nowości.

Pozdrawiam!!!
 

kernit1

New member
wszary napisał:
Luigi.

Odkąd dostałem go spowrotem z serwisu (nie chwaląc się wymienili mi na nową sztukę:D ), to cały czas nadrabiam zaległości. Napiszę krótko: W połączeniu z kinem Philips HTS3115 bomba, nic tylko oglądac nowości.

Pozdrawiam!!!

Co było podstawą do wymiany i jak to załatwiłeś?. Coraz bardziej dojrzewa we mnie decyzja o oddaniu mojego tv do serwisu lub reklamować przez sklep. Nie ukrywam, że wolałbym mieć nowy i zastanawiam się którym sposobem jest większe prawdopodobieństwo załatwienia sprawy jak bym chciał.

Pozdrawiam
 

wszary

New member
kernit1 napisał:
Co było podstawą do wymiany i jak to załatwiłeś?. Coraz bardziej dojrzewa we mnie decyzja o oddaniu mojego tv do serwisu lub reklamować przez sklep. Nie ukrywam, że wolałbym mieć nowy i zastanawiam się którym sposobem jest większe prawdopodobieństwo załatwienia sprawy jak bym chciał.

Pozdrawiam

Kernit1
Miałem problem z włączaniem telewizora. Gdy nacisnąłem przycisk na pilocie tv załączał sie, ale nie miałem obrazu, miałem tylko dźwięk. Musiałem go wyłączyć i załączyć jeszcze raz (pilotem) wtedy wszystko grało. Na początku myślałem, że to wina kina, ale zrobiłem mały test i podłączyłem same kino przez HDMI, co nie przyniosło rezultatu. Potem zapiołem sam tuner sat. prze euro i też było to samo. To pozwoliło mi stwierdzić, że to wada tv.
Jak będziesz reklamowac to radze przez sklep i napisać pismo, że żądasz aby wada była usunięta w terminie 14 dni. Jeżeli oddasz go na własną rękę to wtedy philips zoobowiązuje sie do usunięcia usterki w możliwie jak najkrótszym czasie (ja czekałem ponad 3 tygodnie). Wszystkie LCD i plazmy jadą do Radomia i tylko tam mogą być naprawiane.
Gdy po mój tv przyjechał facet z serwisu to powiedział, że przetwornica sygnałowa nawaliła. Jedna nie wiem czy naprawa była zbyt droga, czy brakowało części, czy też nie dało sie tego naprawić. Dokładnie to nie podali przyczyny wymiany. Na karcie gwarancyjnej mam tylko napisane "wymiana sprzętu" z czego bardzo się cieszę, bo teraz śmiga jak trzeba.

Pozdrawiam,
 

wszary

New member
Kernit1

Najlepiej będzie jak zadzwonisz do autoryzowanej jednostki i zapytasz w jaki sposób oddając tv przez sklep sprzęt możesz zoobowiązać producenta do usunięcia usterki w terminie 14 dni (a on może się nie wyrobić).
Jako, że jestem z połódnia kraju to dam ci numery do serwisu do Katowic i Rybnika.
Katowice: 32 203 62 10
Rybnik: 32 422 82 92; 32 423 01 69

Pod którymś z tych numerów powinieneś uzyskać dokładniejsze informacje na ten temat.

Pozdrawiam!!!
 

kernit1

New member
Dziekuje za rady. Jutro dzwonie do serwisu i w nastepnym tygodniu wysyłam tv (prawdopodobnie przez sklep) do naprawy.

Pozdrawiam
 

Harpo

New member
Hmmm...co to sie porobilo, same naprawy :(
Moze i ja wysle mojego Philipka? :D

Ktos kiedys wspominal, ze ma pasy w czasie meczu: zauwazylem, ze nie tylko w czasie meczow, ale zawsze tam,kiedyTŁO jest ruchome (tzn. kamera obraca sie a w tle jest kolor zielony (wspomniane mecze), albo jakis jasny) W ogole tego nie widac przy pozostalych scenach, dziwne...

Odnosnie obrazu, to dodam, ze rewelacyjnie wygladaja bajki (Mini Mini) na Vectrze - te kolory! :shock: :) A dobre divXy z odlegosci 2.5-3 m rowniez wygladaja swietnie.
 

kernit1

New member
U mnie obraz jest bardzo dobry, a na HD fantastyczny, ale problem jest ze zrywaniem dźwięku po hdmi przy połączeniu z dekoderem n-ki. Jest to zjawisko występujące w wielu tv, znane i poruszane również było na tym forum. Można to obejść puszczając dźwięk chinchami lub wykorzystując połączenie optyczne z kinem domowym. Kina domowego nie mam więc pozostawał tylko przewód z chinchami a z drugiej strony zakończony jackiem bo takie jest wejście na audio in w tym tv. Po próbach podłączenia w taki sposób dźwięku nie udało się uzyskać. Kabelek sprawdzałem w sklepie na innym Philipku 7332 i był dobry. Więc wywnioskowałem, że wejście audio in musi być uszkodzone i to będzie podstawą reklamacji. Oczywiście poinformuję serwis o kłopotach po podłączeniu po hdmi, ale sam ten fakt mogłby nie być wystarczający do uznania reklamacji, gdyż philips ani n-ka nie poczuwają się do winy i zwalają odpowiedzialność na przeciwna stronę. Po cichu liczę na wymianę na nowy. Dla przyszłych potencjalnych nabywców tego tv do współpracy z n-ką mam radę aby przed kupnem w miarę możliwości sprawdzić działanie po hdmi każdy tv, gdyż okazuje się że nawet ten sam model może na jednym odbierać dobrze, a na drugim już nie. Jeżeli jednak ktoś będzie miał więcej szczęścia z dźwiękiem, to tv godny polecenia za walory wizualne.

Pozdrawiam
 

luigi

New member
Trochę to dziwne żeby na tym samym modelu telewizora u jednych zrywało dźwięk a drugich nie :confused: U mnie na N-ce zawsze zrywało i zrywa, kiedyś myślałem, że to wina kabla ale sprawdzałem różżne kable i stwierdzam na 100% w naszym pfl7332 zrywa dźwięk na N-ce i nie ma na to reguły czasami gra dosyć długo dobrze a po przełączeniu już nie ma głosu. Myślałem że N-ka to poprawi w nowym sofcie ale okazuje się że odbijają piłeczkę twierdząc że wina leży po stronie niedopracowanego standardu HDCP w LCD (czyli wina producenta).
Dodam z mojej strony że jest to spory dyskomfort gdyż nie widzę żadnego sensu włączania kina domowego gdy program nie jest nadawany w DD lub surround (lub podłączania dźwięku osobnym kabelkiem skoro po HDMI miało być to i to). Teraz chcę czy nie zawsze muszę włączać bo nigdy nie wiadomo kiedy urwie dźwięk. Jednym słowem lipa straszna z tym wwejściem HDMI jeśli chodzi o dźwięk.
Wątpie żeby ktokolwiek uznał tego typu reklamację, choć słyszałem że są tacy co nie płacą za N-kę z tego powodu że im dźwięk przerywa ;)
może by w końcu za ten problem się wzieli. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz jak ten problem rozwiązały platformy cyfrowe HD w innych krajach?
 

wszary

New member
Ja narazie nie mam problemu z żadną platformą cyfrową, bo nir posiadam, ale martwią mnie wasze wypowiedzi na ten temat ponieważ zamierzam kupić w niedługim czasie i perspektywa kolejnych problemów mi nie odpowiada. Będę próbował skombinować od kogoś dekoder i wypróbować przed kupnem, tak aby nie być zdziwionym po fakcie. Jak narazie to mam połączone kino po HDMI i problemów z dźwiękiem nie ma (i dobrze), a obraz jest super szczególnie na produkcjach DVD.

Pozdrawiam,
 

jusiek

New member
Witam serdecznie

Napiszcie proszę czy Wasze filipki przyjmują RGB na SCART 1/EXT 1/. Dostałem mojego filipka z Radomia z adnotacją, że sprzęt jest w 100% sprawny i że pewnie coś źle podłączam. Przypomnę. Na SCART 2/EXT 2/ nie ma żadnego problemu z przyjęciem RGB. SCART 1 przyjmuje RGB dając obraz niebiesko-czerwony. Dająć CVBS na SCART 1 kolory są ok ale wiadomo, że RGB daje lepszy efekt. Sprawdzane były trzy kable EURO i źródła sygnału DVD /Manta, Panasonic/ i tunery sat /Ferguson i Philips 6010/. Zawsze na EXT 1 brakowało zielonego koloru. Wszystkie te modele były testowane na EXT 2 i żadnych problemów. W instrukcji wyraźnie jest napisane, że zarówno EXT 1 i EXT 2 przyjmują sygnał RGB. Proszę Was o info jak to wygląda na EXT 1.
Pozdrawiam

EDIT: Niestety to ja miałem rację i TV nie jest sprawny. Radom odesłał mi TV z info, że wszystko jest ok. Dzięki uprzejmości ludzi z "Nowa Technika" w Warszawie TV został przy mnie sprawdzony i znowu niestety usterka potwierdzona. Nie wiem jak Radom sprawdza TV ale to zgroza, znowu pewnie 2 tygodnie bez TV
 
Ostatnia edycja:
Do góry