Nowe plazmy LG 42PC51

czyrzyk

New member
Rzeczywiście warto - współpraca z Nką

Chyba o tym nie było a więc..
Lg pc51 autoformatuje obraz przez wejście euro a po hadmi z Nki skarżyłem się na nienaturalne poszerzenie.

Wystarczy w ustawieniach Nki w zakładce telewizor ustawić odbiornik panoramiczny i odblokować opcję powiększenie ekranu. Wtedy wszystkie programy przy odbiorze przez HDMI dają się powiększyc na cały ekran bez straty proporcji...:)
Ewentualnie odbieramy dobrej jakości 4:3 z czarnymi pasami z boku - raczej na TVP..
Jestem zadowolony:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

clony

New member
pc51

Widzę że euforia o tym tv koledze "Storm" mineła albo nie ma czasu na pisanie postów gdyż teraz wolne chwile spędza w serwisie KIA.
 

hiszpan_pl

New member
clony napisał:
Widzę że euforia o tym tv koledze "Storm" mineła albo nie ma czasu na pisanie postów gdyż teraz wolne chwile spędza w serwisie KIA.
Witam,
Nie wiem czemu mają służyć takie posty?
Może nudzi Ci się w domu i próbujesz ponownie wywołać dyskusję o buczeniu ?
I nie rozumiem części o serwisie KIA - rozumiem że próbujesz teraz obrazić posiadaczy samochodów KIA.
Miałeś kiedyś styczność z tym serwisem?
Miałeś wogóle kiedyś styczność z jakimkolwiek serwisem samochodowym, bo śmiem w to wątpić?
Wydaje mi się że jedynym celem dla którego się tu udzielasz jest chęć "popsioczenia" na innych oraz wdawanie się z nimi w pyskówkę.
Ps. Posiadam telewizor LG 42PC51 który buczy ale słyszalne jest to co najwyżej z 30cm.
Ps2. Nie posiadam samochodu marki KIA.
Ps3. Przepraszam forumowiczów za off-topic.
Pozdrawiam
 

katom

New member
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum, to pozwolę sobie przywitać wszystkich szanownych forumowiczów;)

Kilka słów o tym, jak stałem się posiadaczem 42"PC51...
Ponad rok temu kupiłem LG LCD 37"LC2R. Użytkowanie: sygnał z kablówki, od czasu do czasu DVD po HDMI. Generalnie byłem zadowolony z pracy lcd. Choć obraz nie był idealny, to wystarczało to na moje skromne potrzeby. Po ponad roku dojrzałem na matrycy mego LG lekki cień (pionowy pasek, o szer. ok.2-3mm), który widoczny był jedynie podczas wyświetlania statycznych obrazów, w szarych tonacjach. Zgłosiłem sprawę do serwisu - reakcja natychmiastowa: serwisant zabrał lcd,stwierdzając nierównomierne poświetlenie matrycy. Po niespełna czterech tygodniach serwis zaproponował mi wymianę na nowy tv. Miałem alternatywę: lcd 42"lc51 lub 42"pc51. Nie ukrywam, że kierując się opiniami wielu forumowiczów zdecydowałem się na 42pc51 (nie przeczę, że z "pewną dozą niepewności" związaną z "bzykaniem"). Szybka dostawa plazmy, uważny odbiór, sprawdzenie (sprzęt zafoliowany, zabezpieczony "stickerami", sprawdzenie menu serwisowego). LG otrzymuje spory plus za podejście do klienta i szybką reakcję. I w końcu wrażenia:
- obraz w porównaniu do starego lcd to niebo, a ziemia na korzyść plazmy,
- kolosalna poprawa jakości na kablówce, na dvd raczej bez zmian (ale to tylko moja subiektywna ocena)
- po kilku dniach użytkowania (włączony orbiter, tryb łagodny, odbiór w głównej mierze tvn,polsat, polsat sport - plazma "chodzi" ok. 10h/na dobę) powidoki widziałem jedynie w krótkim czasie po opuszczeniu menu (jedynie na czarnym tle),
- co do "buczenia": lcd buczał także, choć nie da się ukryć, że jego buczenie było słyszalne jedynie z odległości 30 cm. 42pc51 buczy gdzieś tak o 30% głośniej, ale jak dla mnie z odległości 2-3m nie jest słyszalne.Dość powiedzieć, że w nocy, przy volume na 4, słyszę swoją plazmę dopiero z odległości 1m (mam nadzieję, że nic się nie pogorszy). Generalnie uważam,że odgłosy pracy mieszczą się w normie i w żadnym wypadku nie wpływają na przyjemność oglądania tego tv (być może to kwestia egzemplarza).
- nie zaobserwowałem żadnych problemów z prawidłowym odwzorowaniem kolorów, bądź z jakością czerni. Cytując klasyka: czarne jest czarne, a białe jest białe;)
- po krótkim okresie użytkowania moja ocena, to 8/10 (minus za dziwne rozwiązania z wyprowadzeniem dźwięku do ampli i grubą, kompletnie bezużyteczną księgę instruktażową), stosunek cena/jakość:10-w tej cenie nie ma nic lepszego (zakładając, że trafi się egzemplarz "buczącY w normie).

Pozdrawiam.
 

radzique

New member
fajnie.
Jak widać serwis LG jest w porządku. Przecież mogli Ci dać 37lc51 np ;)

Dobrze wiedzieć, że jak mój padnie to nie ma się o co martwić.
 

arti1234

New member
Witam. Ja również stałem się posiadaczem tego tv. I to po przeczytaniu całego tego wątku:D. Obraz na SD bardzo dobry, na HD jeszcze nie mam sygnału ale widziałem w sklepie-dla mnie rewelka. TV buczy ale nie przeszkadza mi to wogóle nawet w nocy. Powiedziałbym że buczenie na poziomie akceptacji. Od miesiąca TV sprawuje się dobrze. Dodam tylko że wybierałem mając na uwadze panasa PV80 ale wygląd LG spodobał mi się bardziej. To są moje odczucia po kupnie tego modelu. Pozdrawiam wszystkich:)
 

katom

New member
:( Zgroza. Czy to jakaś plaga padła na mnie??
Włączam funkcję wybielania w swojej plasmie i co? Gdzieś na wysokości 3/4 matrycy, jak wół zapieprzają dwie równoległe linie przez całą długość ekranu. Wygląda mi to na jakąś wadę matrycy, bo inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć. Na pewno nie jest to żaden powidok, duszek,czy efekt wypalenia. Poinformowałem serwis - przyjeżdża w piątek, aby to obejrzeć. Dodam jeszcze, że te dwa paski najbardziej widoczne są na jasnym tle (np. gdy ustawimy funkcję wybielania). Jeszcze trochę, a rzeczywiście pomyslę, że LG, to Ledwo Gra...:???:
Pzdr.
 

lmx

New member
pytanie odnosnie hdmi

Witam serdecznie,

Od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem tego telewizora, aczkolwiek mniejszego 32" (taki mi sie miescil do sypialni).
Nie stwierdzilem podawanych przez innych urzytkowników wad, ale mam jedno pytanie.

Mianowicie chcialem do niego podlaczyc dvd i tu pojawil sie problem. po scarcie jest wszystko ok, ale po podlaczeniu przez hdmi mam dzwiek, ale obraz to poziome, ruchome pasy (barwy z sygnalu dvd, wiec sygnal dochodzi ale zle). nie bardzo wiem co o tym sadzic, bo odtwarzacz i kabel sa raczej ok.
niebawem podlacze laptopa przez hdmi aby zobaczyc czy bedzie to samo, ale wczesniej postanowilem zaczerpnac opinii wsrod posiadaczy.
czy Ktos spotkal sie z podobnym problemem??

zaznaczam ze jestem noobem w tym temacie (moja pierwsza plazma) wiec jak cos zle zrobilem to delikatnie mi ti wytlumaczcie :D

Pozdrawiam
 

timbot

New member
Bez reklam
no niestety, ale nie da sie zle podlaczyć hdmi....
Jakie masz dvd? ustawiles w nim wlaczenie zlacza hdmi? Jesli tak, to mozesz pokombinowac z inna rozdzielczoscia, lub wetknac w drugie zlacze hdmi w tv.
Obawiam sie, ze powysze nie pomoze. Ja bym stawial na uszkodzony kabel hdmi, lub bardzo tani. Jak nic powyzszego nie pomoze, to niestety, kolego masz problem....
 

wrobel99

New member
Witam ;) Jestem, tu nowy i od lutego myśle nad kupnem TV Najczęsciej będe ogladał cyfre+ oraz jakies dvd i divx z podłączonym komputerem Prawie jestem przekonany co do tej plazmy LG 42PC51 Bedzie ona dobrze odbierac jak podłacze ją do komputera? moja karta graficzna to GTS8800 512.

I rzecz jasna chce ją kupic jak najtaniej i na allegro znalazłem tutaj w sklepie KAJT http://www.allegro.pl/item349528708_plazma_lg_42pc52_okazja_lepszy_od_42pc51_.html

i tu mam pytanie do was Czy ktoś kupował u tego sprzedawcy czy jest on pewny?? bo nie chce aby sie potem okazało że dostane jakis telewizor z wadami albo jakis z wystawy sklepowej prosze o wasze opinie i z góry dziękuje ;)
 

lmx

New member
problem rozwiazany.
otoz ani dvd ani kabel ani tv nie bylo uszkodzone.
problem okazal sie banalny, mianowicie dvd stalo zbyt blisko listwy (tej z gniazdkami) co powodowalo zaklucenia obrazu.
 

marivs

New member
Koledzy witam po kilkumiesięcznej absencji na tym wątku.
Jak sprawują się wasze modele w codziennym użytkowaniu. Mój egzemplarz prawidłowo pracuje już od (chyba?) września 2007 i póki co nie mam najmniejszych zastrzeżeń do jakości obrazu jak również do samej pracy urządzenia. Gdybym jeszcze raz miał wybierać TV to nabyłbym dokładnie taki sam model. Nadmienię, że w międzyczasie jako TV sypialniany pojawił się LCD 32LC41 i przy sygnale z UPC radzi sobie też całkiem nieźle. Oczywiście plazma bije go na "głowę" ale do sypialni - jak znalazł :)
 

jakis

New member
witam

Witam wszystkich

Zakupiłem ten telewizor w MM w dniu bez Vat-u (2 maj) i tu w odróżnieniu od innych forumowiczów nie zauważyłem ściemy ze strony sklepu. Dzień wczesniej model kosztował 2999 a ja rano zakupiłem go zgodnie z obietnica (bez kolejki) o 18,03% mniej czyli za ok. 2450. Niestety nie załapałem sie na 50' które miałem sobie sprawić ale trudno. Za tą cenę wybaczcie panowie ale nie dostanie się dziś w Polsce nic lepszego. Telewizorek gra sobie ładnie w sypialni, głównie używany do SD i Dvix i nie mam nic mu do zarzucenia. Nie wiem skąd u innych użytkowników ta obsesja brzęczenia, jedyne co wkurza to świadomość że to plazma i może się coś wypalić, a więc takie trochę na wyrost nie używanie przeze mnie stop klatki itp. Powidoki rzeczywiście zostają aczkolwiek widać je jedynie na ciemnym tle i jak szybko sie robią tak szybko znikają. Być może nie jestem koneserem (o czym świadczy np. notoryczne oglądanie Dvix), ale zapewne należę do ogromnej rzeszy użytkowników którym telewizor służy przede wszystkim do oglądania telewizji z 2- 3 metrów a nie wynajdowania niedociągnięć typu węże w panasach lub martwy pixel który widać z kilkunastu centymetrów. Wychowany jestem na piratach VHS z lat osiemdziesiątych i tak jakoś bardziej ważne dla mnie jest co oglądam (treść) a nie jak (forma). Zobaczymy jak tv będzie się zachowywał wraz ze zwiększaniem się liczby godzin na liczniku. Za moją cenę zakupu polecam szczerze LG 42PC51.

pzdr
jakis
 

timbot

New member
Bez reklam
marivs napisał:
Koledzy witam po kilkumiesięcznej absencji na tym wątku.
Jak sprawują się wasze modele w codziennym użytkowaniu. ...
zakup początek września 2007, spawuje się bez zmian - czylie jestem bardzo zadowolony. Nie sprawdzałem ostatnio przebiegu, ale pewnie koło 700 godzin. Głównie dvd + antena naziemna.
czego się "nowego" w trakcie użytkowania dowiedziałem lub zaobserwowałem:
plusy - nie ma problemów z podłączeniem kompa przez vga (próbowałem różne kompy), przyjmuje rozdzielczości "panoramiczne", dzięki czemu nie ma zniekształceń w obrazie
- lepiej sobie radzi z kiepskim sygnałem niż nagrywarka hdd - nie używam w niej skalera, wolę podłączyć przez euro niż cyfrowo hdmi (przy sygnale naziemnym)
- zero problemów z powidokami (tzn są, ale niezbyt duże i szybko znikają) zdarza mi się pograć na starej konsoli (choć nie dłużej niż godzinę) i zegary mojego X-Wing'a zawsze grzecznie znikają
minusy - niskie natężenie dzwięku na wyjściu audio, podłączając pod wzmaka trzeba i wzmaka i telewizor rozkręcić mocno (gorzej jak się zapomni potem skręcić :)
neutralne - nie mam jak pomierzyć, ale przestaje korzystać z trybu łagodnego, przechodzę na dynamiczne i jasne. Kiedyś zbyt dla mnie świeciły - teraz się przyzwyczaiłem (lub i tv trochę ciemniej gra)

no i standardzik - powyżej 3 metrów 42 cale to mało :) przeniosłem się na kanapę bliżej

podsumowując - wtedy w kategori cena/jakość nie do pobicia i bym powtórzył taki zakup. Jeśli na pionka nie uzbieram, to pewnie kolejna plazma (50'') będzie też LG (lub panasonic, ale to już oczy ocenią za pół roku).
 

marivs

New member
timbot
fajna odpowiedź i w pełni zgodna zmoimi odczuciami - nawet co do odległości oglądania :)
niski poziom wyjścia audio (złącze RCA) - da się z tym żyć ale można zastąpić używając np. wyjścia EURO i wykorzystać przewód EURO/2xRCA - wówczas jest stały poziom na wyjściu i po kłopocie :)
 

venz

New member
Witam

Po przeczytaniu 96 stron tego postu nie mam nadal pojecia jaki tv kupic. Nastawilem sie na LG 50pc51 ale po tych wszystkich wypowiedziach forumowiczow nie chcialbym trafic na kiepski model i plakac ze wywalilem 4 tysie w bloto. Albo ze kupilem spawarke z nieciekawym obrazem. Pojade dzis do sklepu i jeszcze raz popatrze na tv. A tak przy okazji chyba z LCD nie ma takich problemow jak z plazmą, albo tylko mi sie tak wydaje? :hmm:
 

ruffnek

New member
witam

Jak juz niektorzy pisali - im wiecej ktos czyta tym mniej wie, jest tez tak i u mnie. Wiadomo o co chodzi - zakup tv. Dodam ze bedzie to moj pierwszy tv typu "nowoczesny". Chcialm zapytac siedzacych w temacie jakie roznice mozna znalezc miedzy 42PC51 a PG3000. Czy biorac pod uwage jakosc obrazu ten drugi bedzie lepszym rozwiazaniem ze wzgl na niedawne wyjscie go na świat?
zrodlo sygnalu - jakas tv sat, prawdopodobnie sky
przelaczanie kanalow w tunerze - szybkie, ekran reaguje jak nalezy?
mozliwosc podpiecia laptopa przez vga
dziekuje za wszelkie sugestie

dolaczam do tej dwojki jeszcze 42PC35
 
Ostatnia edycja:
Do góry