Nowe plazmy LG 42PC51

Rafał28

Klub HDTV.com.pl
vip
j4rek napisał:
jutro chyba tam pójdę. Tylko nie wiem czy mówić że włączałem menu serwisowe.Bo niby z kąd wiem ile panel chodzi?
Moim zdaniem wcale nie musisz mówić, że wchodziłeś w menu serwisowe.Poprostu powiedz sprzedawcy, że masz wątpliwości co do ilości przepracowanych godzin.Niech on wejdzie w to menu i to sprawdzi.

ps.Nie odpuszczaj im.Tak jak napisał kol. mortas kupiłeś nowy tv i taki ma być.
 

kubast

New member
ynio1970
wielkie dzięki za podpowiedź z tym euro:eek:k:


marivs
do tej pory nie kombinowałem z ustawieniami DVD (było ustawione na 720x576p). Po Twoim poście postanowiłem przetestować i tu niemiła niespodzianka. Przy ustawieniu rozdzielczości HDMI na 1280x720p lub 1920x1080i, na ekranie pojawiają się jakieś kropki. Próbowałem porównać czerń na tych trybach, ale przy tych kropkach nie widzę różnicy. Może ktoś ma pomysł na ten problem?
 
Ostatnia edycja:

lukasz7-77

New member
Mam do Was 2 pytania. Jakie najlepiej ustawić parametry po dotarciu plazmy (ok. 400h)? Tak aby TV nie stał się nagle prądo-żerny, a zarazem obraz był dobry. Ewentulanie co można jeszcze zmienić w menu serwisowym, aby polepszyć obraz? Wiem, że było już o tym pisane, ale chyba do końca roku zajęło by mi dogłębne przeglądanie tego wątku w celu uzyskania odpowiedzi.


Drugie pytanie dot. kabla. Jakim kablem najlepiej puścić dźwięk z TV (LG 42PC51) na kino domowe (LG HT 552TH)? Bardzo bym prosił o przytoczenie konkretnych produktów, np. z Allegro. O to już pytałem, ale zadowalającej odpowiedzi nie uzyskałem.


Z góry dzięki za pomoc.
 

timbot

New member
Bez reklam
400 godzin to wbrew pozorom duzo, ja nie wytrzymałem tyle :)
na razie trybu serwisowego nie ruszaj, po dluzszym czasie bedziesz mogl rozjasnic bardziej tv, jesli ogladasz w jasnym oswietleniu,
jesli bedziesz podlaczal kompa z duza iloscia obrazow statycznych, to ewentualnie bedziesz mogl zwiekszysc krok/czestotliwosc orbitera (minimalne przeskakiwanie obrazu, zeby nie bylo wszystko w tym samym miejscu na ekranie)

generalnie nic nie szkodzi, zebys mial orbiter non stop wlaczonego
a co do parametrów na "docieranie" (pomijajac, czy to konieczne, czy nie) to nie ma co szalec, po prostu wlacz sobie tryb obrazu na stonowany (chyba tak sie nazywa, jest dynamiczny, jakis tam i trzeci stonowany chyba) gdybys mial za duzo zielonego lub czerwonego, to mozesz sie pobawic, ale raczej ne ma takiej potrzeby
w sumie, dla wlasnej wygody miej XD engine wlaczony na auto i tyle
na poczatku, mozesz ogladajac tv w czasie czytania gazety, albo bedac w kuchnie przelaczac na tryb oszczedny

co do kabla - potrzebujesz kabel 2xcinch na 2xcinch, nie ma co szalec, bo dzwiek z anteny lub kabla nie jest jakis super, a i kino zasze stoi blisko, np.,:
http://www.allegro.pl/item314192887_prolink_exclusive_2x_rca_2xrca_chinch_1_2_m.html
podlaczasz w tv audio out, a w kinie w IN aux L P z tyłu
 
Ostatnia edycja:

lukasz7-77

New member
Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, dzięki wielkie timbot. ;)

Z miłą chęcią wysłuchałbym też kolejnych rad co do ustawienia optymalnych parametrów.

Pozdrawiam.
 

ynio1970

New member
ja polecam tryb "oszczędny" , u mnie tak chodzi non stop i nie wypala mi oczodołów wieczorami.
Co do wyjścia audio poczytaj parę postów wyżej bo standardowe wyjście fonii w pc51 to totalna pomyłka.
 
Ostatnia edycja:

lukasz7-77

New member
W przypadku kabla 2xCinch - 2xCinch, który wskazał timbot jak wygląda sprawa jakości dźwięku? Bardzo jest gorsza od tej, puszczanej bezpośrednio z odwarzacza, czy nie ma większych różnic?
 

ynio1970

New member
wyjście audio na chinch'ach to bardzo kiepski pomysł. To wyjście w tym telewizorze zachowuje się bardzo nietypowo - poziom sygnału na wyjściu uzależniony jest od ustawionego poziomu głośności na TV (aby coś usłyszeć na kinie domowym trzeba bardzo zgłośnić TV).
Poczytaj wcześniejszą stronę to się wszystkiego dowiesz
 

marivs

New member
Połączenie chinch-chinch ani nie jest kiepskie ani bardzo dobre. Z pewnością jest to dość problematyczne rozwiązanie i mało spotykane jednak można sie do tego przyzwyczaić. Wg mnie jakość będzie identyczna jak po Euro z tą rożnicą, że po chinch-ach otrzymujemy możliwość regulacji głośności.

Odtwarzacze CD z wyższej półki są właśnie wyposażane właśnie w takie rozwiązanie, chociażby taki budżetowy Marantz CD63 KI - pozwala to na bezpośrednie podłączenie CD-ka do końcówki mocy np. Adcom GFA-5500 (nie mylić z zintegrowanym wzmacniaczem) i to jest akurat ogromna zaleta! :)
 
Ostatnia edycja:

lukasz7-77

New member
O tym, że trzeba bardzo pogłośnić TV wiem, bo już to czytałem, ale chodzi mi o samą jakość dźwięku.

Dzięki marivs, o to mi chodziło.
 

SCOTI

New member
Na mojej plaźmie uzbierało się już 1050 godzin. Próbowałem już chyba wszystkich możliwości ustawień parametrów obrazu. Fabryczne ustawienia nie nadają się do oglądania. Od kilku miesięcy odlądam ciągle na tych samych ustawieniach i myślę że są one najlepsze. Nie jest to tylko moje odczucie, lecz również kilku innych osób. Patrząc od góry; 75-55-55-30. Tryb oszczędny oczywiście wyłączony, XD kontrast wyłączony. Jestem nadal zadowolony z jakości obrazu i gdyby nie to bzyczenie do którego niestety przyzwyczajam się stopniowo, zachwalał bym tv jeszcze bardziej. Rachunki są wyższe tylko o jakieś 20zł miesięcznie, więc oby tylko grała tak dalej i się nie popsuła.
Pozdrawiam
 

j4rek

New member
Byłem w sklepie.Powiedziałem że tv ma wypalone w górnych rogach loga LG a w dolnych "EISA award" widoczne na całkiem czarnym tle(np av bez sygnału) co wskazuje na doćś długie używanie tego tv.Kierownik mi powiedział że mam włączyć wybielanie na całą noc i wszystko zniknie a jeśli nie to serwisant od LG przyjdzie do mnie i stwierdzi czy tv jest do wymiany.Po nocy na wybielaniu loga LG nie zniknęły.Zadzwoniłem do kierownika a on do serwisu.Przybył serwisant. Od razu powiedziałem mu aby włączył menu serwisowe i zobaczymy ile panel chodził.Włączył menu(musiał użyć swego serwisowego pilota chyba zwykłym nie umiał).W 4-tej pozycji od góry 500 parę, no to mu mówię że panel ma ponad 500h nabite a on na to że nie jest pewien czy to jest czas.W końcu doszedł do tego że to jednak jest czas używania tv.Złapałem więc za tel i dzwonie do sklepu.Dałem serwisanta do tel co by wyjaśnił że tv ma ponad 500h.Dalej było z górki.Odwiozłem tv do sklepu.Tam czekał już na mnie drugi tv.Aby uniknąć kolejnych komplikacji odpaliliśmy tv na sklepie.Pytam sprzedawcy czy mogę włączyć menu serwisowe.Przytaknął więc włączyłem menu serwisowe.Panel miał ok 20h więc ok.Sprzedawca był zdziwiony co ja włączyłem i jak, no to go oświeciłem.
Ku przestrodze dla innych!!! Zanim kupisz poczytaj(np na tym forum)i najlepiej odpal swój nowy tv w sklepie !!!

ps.Czy taki kabel będzie dobry do połączenia z kompem http://www.allegro.pl/item314430100_kabel_dvi_hdmi_v1_3b_10m_gold_hq_dvi_24_1_khdg10.html
Mam geforce 8800gts.
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
Super Plazma !!!

Tak panowie i panie a ja znowu swoje. Jestem bardzo zadowolony moja plazma hula że ho ho !!!. Ustawień nie zmieniam normalnie tak jak wcześniej pisałem mam wszystko ustawione poniżej 50%, tryb oszczędny włączony, XD jest na automat, orbiter włączony. Do menu serwisowego nie wchodzę i nie mieszam ( 2 lata gwarancji). Zero problemów. Co do tematu że ktoś kupił TV z przepracowaną matrycą 500h to ja takich rzeczy nie robię zawszę biorę nówke z pudła oryginalnie zapakowaną, nie kupuj z ekspozycji naprawdę nie warto !!!:-D
 
Ostatnia edycja:

szaruga

New member
Witam wszystkich forumowiczów !
Mam pytanko - w sobote odebrałem po niezłych przebojach...:confused: mój upragniony telewizorek z Saturna i przewiozłem do domciu. Po rozpakowaniu fabrycznego opakowania (nie podpadało...) i odpaleniu sprzętu moją uwagę przykuła nalepka (sticker na pilocie) z chamskim napisem długopisem symbolu telewizora. Gdy zobaczyłem jeszcze trochę kurzu na nim wiedziałem o co chodzi. Nie mam też żadnych wypalonych znaczków itp. Gdy zadzwoniłem do Saturna i powiedziałem o moich przypuszczeniach pan stwierdził, że jest to wyprzedaż więc TV jest jaki jest (przy zakupie zapewniali mnie, że to nówka...) i nie mam fizycznie możliwości go wymienić na inną sztukę (nie mają takowych). Pozostaje mi tylko zwrot (zapłaciłem dobrą cene bo 2790 zł...). Jedyna żecz jaką znalazłem i co mnie lekko dziwi, to że po kilku h oglądania w dość mocno zaciemnionym pokoju (noc) przy załączeniu np. wejście AV które nie jest używane ekran nie jest całkowicie czarny na całej powierzchni (nie mówie tu o logach stacji które oglądałem wcześniej i które z czasem wygasną...). Jest jakby taka delikatna plama która raczej chyba nie znika. Próbowałem to przed chwią zweryfikować (zaraz po włączeniu) ale przy tej ilości światła (dzień) nic nie podpada. Nie wiem, może tak działa plazma, że ten gaz po jakimś czasie dopiero wygasa. Wczoraj też raz jakby się zawiesił - nie miałem ani obrazu z DVD ani z SD. Pomógł dopiero reset przez wyłączenie kabla zasilającego. Co o tym myślicie ? Oddać go i kupić taki sam za 300 zł więcej czy po prostu tak działają te telewizory ?

Pozdrawiam !
Adam
 
Ostatnia edycja:

marivs

New member
Wyprzedaż czy też nie to TV powinien byc nówka sztuka - sami tak zapewniali.. Co ciebie biednego konsumenta obchodzi, że ten TV grał u nich - ABSOLUTNIE NIC! Chciałeś kupić nowy TV w atrakcyjnej cenie (wyprzedaż) i taki powinieneś otrzymać! Nie daj się zrobić a tzw. "JAJO". Żądaj wymiany na nowy egzemplarz lub zwrotu pieniędzy.

Dość często oni sami (sprzedawcy) po AV puszczają sygnał telewizyjny HD itp... sam to widziałem po ostatnim przeglądzie telewizorków z Saturnie (przełączałem kanały :) )
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
jak tw sie wiesza pierwszego wieczoru to nie za dobrze mu to wróży na przyszłość... raczej nie ma co 300 zlotych żałować, tylko że sie człowiek najeździ.... ale lepiej teraz niż później po serwisach
 

szaruga

New member
Sprawę załatwiłem pozytywnie (tzn. oddali mi kasę) choć panią w serwisie musiałem od razu ustawić (bo sugerowała wymianę na inny). Jak pokazałem im linka z ich strony to się lekko zdziwiła i uspokoiła:
http://www.saturnpolska.com/katowice/serwis/faq/zajawka,7480.html
Generalnie byłem mocno przygotowany na wojnę (tzn. po konsultacjach z prawnikami itp.) ale nie musiałem wytaczać dział...:D
Biorąc pod uwagę furorę jaką zrobił ten telewizorek podczas testłów w serwisie i tak sprzedają go dobrze jakiemuś biednemu dziadkowi.:???:
Ja niestety zdradziłem LG i przeszedłem na ciemną stronę Panasa :D tzn. nabyłem PV37P7 - bez wodotrysków, z zerowym przebiegiem i trochę lepiej komponuję się w naszym pokoju (42'' trochę przygniatało) choć uważam, że 40'' było by idealne (niestety nikt nie produkuje :().
Dzięki wszystkim za rady !
Pozdrawiam !
Adam
 

marivs

New member
Gratulacje - tak powinno się załatwiać sprawy!
Co do Panasa.. no cóż.. to nie jest LG ale niech ci służy długo i oby to nie był model, który ma wadę wrodzoną jaką jest pionowa krecha przez sam środek ekranu ujawniająca się po pewnym czasie! Ale spoko - Panas wymienia martycę na nową! - tak dla pokrzepienia :mrgreen:
 

Storm

New member
Wymiana !!!

Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Za tes same pieniądze dostałeś 37 cali i TV nawet nie ma 100Hz. Model podstawowy z najniższej pólki panasa i na dodatek awaryjny. No ale PANASONIC.
 

slavoy23

New member
menu serwisowe

Witam
Chcialem sprawdzić czas pracy mojego LG 42PC51,szukalem jak wejść w menu serwisowe ale jest tego dużo,może ktoś mi powie jak i gdzie jest czas pracy.
Dzięki
 
Do góry