Nowe plazmy LG 42PC51

marivs

New member
venz napisał:
A tak przy okazji chyba z LCD nie ma takich problemow jak z plazmą, albo tylko mi sie tak wydaje? :hmm:

no i cóż tutaj napisać o LCD... 32LC41 - słychać buczenie przy ustawionej głośności poniżej 5 - jednostajny dźwięk o niskiej częstotliwości (inaczej niż w plaźmie), nie wiem dokładnie co to jest (może przetwornica?) :)
 

makaveli2006

New member
Pomimo "buczenio-bzyczenia":)..jak myślicie warto go kupić np. jutro w MM(śląsk) jest za 2499zł przy ratach 0%. Bo cena chyba jak na sklep całkiem ciekawa..;)
 

timbot

New member
Bez reklam
cena super, jeszcze w ratach, jesli oczywiscie jakis egzemplarz zostanie jeszcze:) poza tym zawsze przy promocjach na wszelki wypadek trzeba uważać na egzemplarze poekspozycyjne
 

jareqqq

New member
makaveli2006 napisał:
Pomimo "buczenio-bzyczenia":)..jak myślicie warto go kupić np. jutro w MM(śląsk) jest za 2499zł przy ratach 0%. Bo cena chyba jak na sklep całkiem ciekawa..;)
Witam, w Avansie z kolei tylko dzisiaj i jutro 42PC51 za 2295 PLN (!) Czy warto? Wydaje mi się, pomimo że nie jestem fachowcem w tej tematyce, że zdecydowanie tak :D Promocja w stylu MM "Taniej o Vat 22%". Oczytałem się trochę opinii o tym modelu i jestem ZA, czekam tylko na ostatnie "wsparcie" w podjęciu decyzji :) Porównywałem jeszcze to Panasonica 37 lub 42PV8 ale tamten, pomimo podobnych paramatrów, jest droższy i do kupienia w atrakcyjnej cenie tylko przez net a tutaj mam sklep, można obejrzeć, pomacać i na ratki wziąć :cool:
 

krolik28

New member
Dzisiaj kupiłem taki TV w mega avans (Poznań) w promocji(- VAT) w cenie 2376 zł z groszami. Co do bzyczenie też mam (42") ale nawet jak zrobie mute jest ledwo słyszalne nie jest to az tak bardzo denerwujace.:)
 

makaveli2006

New member
Kurcze..byłem dziś w tym MM ze zdecydowanym zamiarem kupna:)..no i zupełnie nie spodziewałem się że wymiarowo nie spasuje mi ten tv do mebli(w sensie wysokość--ja mam w segmencie max 70cm, a tv wraz z podstawą mierzyłem osobiście w sklepie to ok.74cm)..:(... trudno... pozostaje więc może kupić coś z 37" ale w tym przedziale cenowym to chyba problem będzie..są jeszcze Lg i Daewoo 32", ale tu mniejsza rozdzielczość znów..:(
Poza tym tych Lg-ków chyba ze 4 ok. południa jeszcze było, więc aż tak źle nie było;).
Pozdrawiam
 

mahuk

New member
makaveli2006 napisał:
-ja mam w segmencie max 70cm, a tv wraz z podstawą mierzyłem osobiście w sklepie to ok.74cm)..:(... trudno...
witam
jest na to prosty sposób, zdejmujesz podstawę, kupujesz wieszak, przykręcasz z tyłu w meblach wstawiasz grubą deskę dł 70cm w pionie, przykręcasz deskę z góry i od dołu (i tak jej nie będzie widać, ale w razie czego pomaluj na ciemny kolor) do deski mocujesz wieszak i po kłopocie.
tylko deskę kup naprawdę grubą ok 5cm, żebyś mógł ją dobrze umocować.
u mnie tak wisi i nie ma problemów tylko trzeba z tyłu trochę miejsca zostawić na cyrkulację powietrza.

pozdrawiam
mahuk
 

makaveli2006

New member
mahuk dziękuje za na pewno pomocną instrukcję:), też myślałem o powieszeniu go ale jak pisałem miejsca mam max 70cm wysokości, a TV bez podstawy to 71cm, nie da rady wcisnąć(no chyba że głośniki mu przerobie na boki:D )
Opcje są takie: mniejsza plazma lub zmiana mebli:)
pozdrawiam
 

ptysiub

New member
a może jest szansa, że nowo wypuszczone egzemplarze tego LG są już poprawione,jeśli chodzi o buczenie/bzyczenie w stosunku do egzemplarzy zeszłorocznych ? Bo jeżeli coś poprawili,że ledwie to słychać lub nie słychać wogóle - to by mnie przekonało do kupna tego telewizorka :)
 

bastan

New member
Kupiłem

:D

No więc też kupiłem to cudo...
Planowałem zakup SAMSUNGA lub PANASONICA PV8.
Tyle się naczytałem, natestowałem. Zakup był planowany od 2 miesięcy.
Koniecznie chciałem plazmę z racji mniejszej natywnej rozdzielczości. Bo kanały SD wyglądają poprostu lepiej. I nie ma co sie spierać. 1024x768 to nie to samo co 1366x768 (w LCD) przez co obraz z SD jest najnormalniej w świecie lepszy.(wyższe rozdziałki to inna bajka)...

No więc zadzwoniłem do sklepu zapytałem się czy mają Panasonica PV8 (mieli za 3200), pojechałem i kupiłem.....LG :grin:
Kupiłem telewizor, którego nie brałem kompletnie pod uwagę przez "bzyczenie" o jakim wyczytałem na forach. Jednak kazałem sobie w sklepie podłączyć Panasa i LG obok siebie... Zamykali już (mały sklepik w Gliwicach)i zrobiło się cicho i zacząłem porównywać obraz. Znaczy nie było co porównywać bo ja tam różnicy nie widziałem (nie należę do osób siedzących przy telewizorze i szukających różnic w pikselach:)...
Jedyna różnica, że na Panasie później pojawiały się chwilowe powidoki... Za to na LG szybciej znikają :)
A najśmieśniejsze było to, że to Panas "bzyczał" głośniej... Krótka piłka... LG do bagażnika... 900Zł w kieszeni...:p
A w domu po rozpakowaniu i postawieniu w salonie (wszak to 42 cale) pierwsze wrażenie mojej połowicy...cytuje: "fajny... ale mógłby być trochę większy... 50-tek nie mieli?" :mrgreen: :eek:k:

Jest to "pozytywne skrzywienie" po projektorze , który sprzedaliśmy na rzecz plazmy (lepsze walory użytkowe)...

No więc co mogę powiedzieć po kilku dniach użytkowania... Oglądając telewizję z anteny zbiorczej jakość programów dobra a TVN i Polsat bardzo dobra... Mecze ME ogląda się super... Zero smużenia, trawa nie pływa, pełna naturalność... Jestem w 100% zadowolony...KOLORY BEZCENNE !!!!!! Opad szczeny... Czarny jest smolisty... Nie mam żadnej zieleni, o której niektórzy piszą.... Ale to nie wszystko....:rolleyes:
Podpiąłem DVD ( badziwie Medion na badziewnym kablu euro)...
Zapuściłem " Ja Robot" i odpadłem... Mimo, że widziałem ten foilm ze 3 razy obejrzałem raz jeszcze... Cuś pięknego...:)
Lepiej nie będzie, pomyślałem i poszedłem spać...W jak wielkim błędzie byłem uzmysłowiły mi kolejne dwa dni...
Jako, że przy zakupie zaoszczędziłem sporo kasy zapadła szybka decyzja o złożeniu komputera Media Center. No więc kupiłem procek Dual Core, Dysk 500MB, 2 GB ramu i kartę Geforce`a 8800GS . Wrzuciłem wszystko w śliczną malutką obudowę i ustawiłem na stoliku ze sprzętem.
Podłączenie po HDMI (karta ma właśnie takie wyjście) i pierwszy zgrzyt. Obraz strasznie drga :( ...
Ochłonąłem i pomyślałem, że jak zainstaluje Winde to może jak karta dostanie strerowniki to się uspokoi. Tak też się stało...:D
To co ukazało się moim oczom rzuciło mnie o podłogę... Ten sam film "Ja robot" puszczony z kompa "rozwalił" mi uczucia :grin: :grin: :grin:
Ale to nie wszystko.... Puszczony "sampel" HD spowodował opad mojej szczęki najniżej jak się da... Obraz WYMIATA !!!!!!!!!!!!!!!

Teraz do kompa dołożę tuner satelitarny, sprzęgne to wszystko z pilotem i system jak się patrzy :D

Nie będę pisał, że jest on najlepszy na świecie, że LCD to syf, bo nie mam tego naprawdę z czym porównać... W sklepie można porównywać.... Ale w domu... w nocy jak światła zgasną.... To jest obraz !!!

Także nieważne co piszą inni... Jak tobie pasuje telewizor to bierz i nie słuchaj co inni piszą...

Nie buczy głośniej jak inne plazmy (cichutko bzyczy jak się ucho przyłoży za telewizor... w normalnych warunkach z 30 cm od ekranu jest bezgłośny)...
Powidoki występują po 10 sekundach... Bardzo szybko... Ale też bardzo szybko znikają... pozatym nie oszukujmy się. Decydując się na plazmę musimy się z tym liczyć. Taka jest technologia i koniec. Nie pasuje to można kupić LCD. Ja mam właśnie do tego takie podejście... Tak więc nie będę telewizora "docierał", "wypalał" czy może zapuszczał "śniegu" na 3 godziny i może jeszcze odprawiał tańcy godowych żeby mi się nic nie wypaliło... Nie dajmy się zwariować... Obraz mam tak podbity aby mnie satysfakcjonował w 100%... Nie będę niewolnikiem pudła :twisted: :-D
Jak się wypali to trudno... TV nie kupuje się na całe życie .

I tak za 3 czy 4 lata zmienie :roll:

Przecież technologia idzie naprzód 8)

Pozdrawiam wszystkich
Bastan
 

kolbi123

New member
tak sie składa że mam oba tv w domu i lg i panasa dokładnie te o których piszesz, i teraz tak powiem ci że panas mi sie zdecydowanie bardziej spodobał (obraz), w sklepie nie ma jak porównać, jak włączyłem panasa myslałem na 1 rzut to samo, po 20 min wiedziałem już że panas ma zdecydowanie czarnniejszą czerń, ale mysle kij tam to tak nie przeszkadza znowu, w końcu przyszła pora na x360 i tutaj nie moge sie nadziwić do tej pory obraz z 360 na tym panasie wygląda przy lg nie porównywalnie nie wiem czemu tak jest, na lg wszystkie gry wydają sie być takie szare jak by za lekka mgiełka, na panasie obraz bajka, moze by sie cos dało w menu serwisowym podkręcić tego lg próbował może ktoś coś robić ?.Pewnie ktoś mi powie czemu nie grasz na panasie a no temu ze kupiłem go dla brata. Co do bzyczenia panas wydaje ten sam dźwięk co LG z tym ze ledwo słychać trzeba iśc za telewizor a lg słysze bardzo dobrze z 4 metów, do bzyczenia w nocy ciążko sie przezwyczaić, jak oglądam film to m inie przeszkadza bo mam głosno audio./
 

kolbi123

New member
nowe pytanie czy przy cyfrowym podpięciu obrazu jest jaka kolwiek możliwość uruchomić ratio (powiększanie obrazu) np w menu serwisowym, konkretnie chodzi mi o component ?.
 

Storm

New member
LG lepszy od panasa i sony !!!

Po 10 miesiącach użytkowania nie żałuję tego zakupu. TV spisuję się swietnie, nic nie buczy, obraz jak żyleta pod hdmi (z dvd denona oraz z n-ki). Widziałem wczoraj w media nową plazme LG PG6000 i powiem tak LG to jeden z najlepszych producentów TV na rynku. Jest to pierwsza plazma która dostała cetyfikat THX Lucasa. Zaden panas tego nie ma a sony w ogóle nie produkuje już plazm. Co ciekawe nawet panele LCD do Sony Bravi robi chińska firma z Taiwanu tj Chai Mai czy jakoś tak ( ha,ha !!!):)
 

Shavri

New member
50 PC 51 czy inny ?!

Witam bardzo serdecznie wszytkich uzytkowników. Od pewnego czasu zastanawiamy się z narzeczonym nad wyborem nowego tv. Z poczatku byliśmy nastawieni na LG 50 PC 51 (głównie przemawiały cena i estetyka i rozmiar :D), lecz pózniej do listy kandydatów doszły Samsung LE 40A552 Full-HD , oraz Sony Bravia LCD Sony KDL-40V4000 Full-HD. Cenowo są niemal identyczne ( przedział 950-980 Euro). Chciałabym spytać Was o radę gdyż nie mamy pojęcia który wybór będzie najbardziej opłacalny. Tv miałby służyć głownie dla rozrywki (w dużej mierze PS3 :D ), więc zwykła telewizja nie wchodzi tu w grę. Zauważyłam wiele dobrych opinii o produkcie LG (pomijając jego zasilacz i "buczenie" , ale to żaden problem), Samsung również prezentował się bardzo efektownie, głównie ze względu na piękny, czysty i wyraźny obraz. Sony również jest zachęcający , wielu ludzi chwali go że to doskonały wybór do PS (chociaż natrafiłam na kilka wypowiedzi o problemach z wykrywaniem przez niego złącz HDMI, ile w tym prawdy - nie mam pojęcia , sama nie jestem w stanie sprawdzić :D ). Jeżeli mielibyśmy wybrać z pośród tych 3 , bardzo prosiłabym posiadaczy owych urządzeń o pomocne i konkretne opinie , gdyż mamy juz istny mętlik w głowach za sprawą tych TV :/ W każdym razie faworytem jest narazie LG. Z góry dziękuję !
 

mortas

New member
Jesli TV ma służyć głównie do giercowania to ja wybrałbym LCD -przy plaźmie mogą się szybko utrwalić stałe elementy obrazu występujące w grach
 

Shavri

New member
W takim razie LG by odpadł niestety. Teraz pozostaje pytanie czy wziąść Samsunga czy Bravie (Osobiście byłabym za Sony , lecz jeśli to prawda że ma problemy z wykryciem HDMI to rozczarowanie i złość byłyby spore :/ ) Obecnie posiadamy Samsunga E40R87 LCD hd-ready i przez cały ten czas spisywał się dobrze, więc sentyment do szajsunga ciągle pozostaje . Byłabym bardzo wdzięczna jeżeli ktoś byłby w stanie podać zalety/wady tych tv i który byłby lepszy, gdyż nie chcielibyśmy się nadziać na coś niemiłego.
 

Milo

New member
Shavri napisał:
W takim razie LG by odpadł niestety. Teraz pozostaje pytanie czy wziąść Samsunga czy Bravie (Osobiście byłabym za Sony , lecz jeśli to prawda że ma problemy z wykryciem HDMI to rozczarowanie i złość byłyby spore :/ ) Obecnie posiadamy Samsunga E40R87 LCD hd-ready i przez cały ten czas spisywał się dobrze, więc sentyment do szajsunga ciągle pozostaje . Byłabym bardzo wdzięczna jeżeli ktoś byłby w stanie podać zalety/wady tych tv i który byłby lepszy, gdyż nie chcielibyśmy się nadziać na coś niemiłego.
Nie wiem czy ci to pomoże ale już długo gram na LG 50PC51 Xboxie 360 przez component (mam starsza wersje konsoli) i obraz jest świetny smugi zostają przy dłuzszej grze ale tylko na chwile a w czasie gry wogole ich nie widać.Ostatnio dziadek kupił sobie w bardzo dobrej cenie Toshibe 52 Regza i myśłałem ze mnie powali na kolana w porówaniniu do mojego LG ale szczerze mówiąc kłócił bym sie czy jest mega duża róznica w sygnale SD bo w HD nie było mi dane jej ogladac jeszcze.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Storm

New member
LG po roku !!!

Minąl dokłdnie rok jak kupiłem tą plazme. Powiem krótko zero problemów. Jest to bardzo fajny i udany model plazmy. Ale marzy mi się plazma LG Full HD. Pozdrawiam wszystkich na formum:eek:
 
Do góry