Nowe plazmy LG 42PC51

KotD

New member
a ja oddaję swoja na serwis. Mruga obraz przez HDMI z n-rec. i z PS3.
Dzisiaj juz był serwisant, ale niestety nie posiadam juz kartonu i muszą przyjechać ze swoim.
 

Storm

New member
LG nie jest takie złe !!!

Pozdrawiam wszystkich po dłuższej przerwie. Dzisiaj minął dokładnie rok jak kupiłem tę plazmę. Był to jeden z najlepszych zakupów w tamtym roku. Plazma hula na cacy i jestem bardzo zadowolony. Nic nie trzeszczy i nic nie buczy, obraz jak marzenie żyleta, piękne kolorki, głęboka czerń i bezproblemowa współpraca z n-ką poo HDMI i z DVD Denona !!! Naprawdę super:-D
 

timbot

New member
Bez reklam
kolega Storm to jest wielkim fanem tego modelu :mrgreen: ale skoro już zacząłeś, to dorzuce od siebie, że moja ma 14 miesięcy i śmiga bez problemu :)
może teraz niech wypowiedzą się ci co mieli problemy?
Pozdrawiam!
 

Storm

New member
LG is FUN !!!

Kochani koledzy ta plazma jest super ale pospieszyłem się trochę z zakupem bo PG6000 to dopiero odjazd z certyfikatem THX Lucasa.:roll:
 

Milo

New member
Storm jak by sie tak do sprawy podchodziło to nigdy by sie telewizora nie kupiło...Ja swoją Plazme mam juz około 9-10 miesiecy i jedyna wada po tym okresie jaka moge zgłosci to lekko słychac jeden z wiatraczków ale nie wiem czy bede zgłaszał do serwisu czy sam sproboje przedmuchac sprezonym powietrzem moze przejdzie,takto jest to moim zdaniem jedna z lepszych plazm!!!!Polecam
 

mortas

New member
U mnie jedyna niedogodność występuje przy ustawieniu Ratio na zoom2 -obraz nie jest centralnie na środku lecz przesunięty do góry -trzeba pilotem "opuszczać".
Czy jest możliwe to jakoś wyregulować?
 

SCOTI

New member
U mnie wybiło na liczniku 3000 godzin przez 1.5 roku. Już nawet do bzyczenia się przyzwyczaiłem. Ogólnie żadnych zastrzeżeń nie mam. Następny tv jaki kupię będzie na pewno większy, choć obecnie mam 42 i oglądam z 3m. Czy będzie to plazma, tego jeszcze nie wiem. Coraz bardziej przekonuje mnie jednak LCD. Ostatnio miałem okazję oglądać lcd Samsunga, którego kupił teściu za ok.6000zł. i muszę przyznać że przy sygnale HD z cyfry+ obraz był powalający a czerń niesamowicie czarna. Oczywiście przy sygnale złej jakości plazma ma ładniejszy obraz.
 

Storm

New member
Plazma The End

Kolega Scotti ma chyba rację. Ja sprzedałem wczoraj swoją plazmę i kupiłem LG LCD 42 cale i powiem tak na sygnałach HDTV jest lepszy obraz jak z plazmy. Ale wracając do 42PC51 to bardzo udany model nie miałem z nim żadnych problemów i już miałem kupić plamę LG model 6000 lub 6900 ale zdecydowałem się na pięknego LCD-ka. Pozdrawiam :)
 

SCOTI

New member
Ale mnie kolego Storm zaskoczyłeś tym posunięciem. Myślałem że będziesz ostatnim, który zmieni swoją plazmę na inną a tym bardziej na LCD :). Ja od kilku dni śledzę wątek o Samsungu LCD 956. Myślę że jest to jedyny lcd, który dorównuje tv plazmowym. Wygląda nawet na to, że na dobrym sygnale jest nawet lepszy. Zapewne jest to zasługa technologii LED. Jeśli tylko cena spadnie to chyba już wiem jaki tv zakupię.
 

ernestpierwszy

New member
mortas napisał:
U mnie jedyna niedogodność występuje przy ustawieniu Ratio na zoom2 -obraz nie jest centralnie na środku lecz przesunięty do góry -trzeba pilotem "opuszczać".
Czy jest możliwe to jakoś wyregulować?

LG chyba tak ma... u mnie w 200R jest podobnie.
 

KotD

New member
Tak jak obiecałem mówie jak było z moim TV.
Została wymienionma płyta główna i wszystko teraz działa OK. Dokładnej przyczyny nie znam.
 

KotD

New member
witam ponownie,
Może ktoś z Was miał problem przy połaczeniu tego TV z PS3 przez HDMI? TV nie rozpoznaje sygnału. PS sprawny, sprawdzony na innym TV.
TV jest po serwisie, przed serwisem łaczył sie bez problemu, tylko, że obraz mrugał. Inne urządzenia pod HDMI działają bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
KotD napisał:
witam ponownie,
Może ktoś z Was miał problem przy połaczeniu tego TV z PS3 przez HDMI? TV nie rozpoznaje sygnału. PS sprawny, sprawdzony na innym TV.
TV jest po serwisie, przed serwisem łaczył sie bez problemu, tylko, że obraz mrugał. Inne urządzenia pod HDMI działają bez problemu.

A co miałeś wymieniane w serwisie? Jeśli płyte to może zapomnieli o EDID (Extended display identification data)
 

KotD

New member
Witam ponownie,
Nadal walczę z serwisem. Czekam na nastepna wymiane płyty głównej, TV nie łaczy się PS3.
Mam prośbę. Może ktoś sprawdzic u siebie i podac co jest w pierszej lini tak gdzie jest "chyba" nazwa TV w menu serwisowym.
Nie pamietam jak było u mnie przed serwisem, ale teraz wyswietla sie taka nazwa: P42XGA.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry