Nowe plazmy LG 42PC51

KotD

New member
Dzięki za odpowiedzi.
Kontaktowali się ze mną z serwisu i znów chcą wymieniać płytę główną. Mówiłem im, ze to prawdopodobnie wina softu, że nie chce się łączyć z PS3, ale oni uważają, że wiedzą najlepiej i najlepiej wymienić płytę główną. Najgorsze jest to, że znowu zabiorą TV do serwisu, gdzie i tak nie maja PS3 i nie sprawdzą, czy wszystko jest OK.
TV mam powieszony na ścianie i nie mam opakowania. Wożą go bez i to mnie troche denerwuje.
 

SCOTI

New member
Po kilku latach użytkowania cyfrowego polsatu na święta sprawiłem sobie N-kę. Po podłączeniu kablem hdmi i ustawieniu na dekoderze 1080i obraz w HD rewelacyjny. Już myślałem że poczciwy dziadek jakim jest LGPC51 nie zaskoczy mnie już niczym a tu taka niespodzianka. Nie rozumiem tylko jednego co oznacza komunikat który pojawia się po każdym włączeniu dekodera i po chwili znika cytuję; telewizor nie zapewnia ochrony praw autorskich (HDCP) przed kopiowaniem w związku z tym nie należy używać złącza hdmi.
 

bigxlx

New member
KotD napisał:
Dzięki za odpowiedzi.
Kontaktowali się ze mną z serwisu i znów chcą wymieniać płytę główną. Mówiłem im, ze to prawdopodobnie wina softu, że nie chce się łączyć z PS3, ale oni uważają, że wiedzą najlepiej i najlepiej wymienić płytę główną. Najgorsze jest to, że znowu zabiorą TV do serwisu, gdzie i tak nie maja PS3 i nie sprawdzą, czy wszystko jest OK.
TV mam powieszony na ścianie i nie mam opakowania. Wożą go bez i to mnie troche denerwuje.

Tu nie chodzi o soft, a o dogranie tablicy, które robi się bez zdejmowania plazmy ze ściany.

PS. próbowałeś przestawić PS3 na 1080i lub 720p, a jaki masz firmware w PS3, bo sewgo czasu SONY zaliczylo wtopę, poczytaj na forach PS3.
 
Ostatnia edycja:

bigxlx

New member
SCOTI napisał:
Po kilku latach użytkowania cyfrowego polsatu na święta sprawiłem sobie N-kę. Po podłączeniu kablem hdmi i ustawieniu na dekoderze 1080i obraz w HD rewelacyjny. Już myślałem że poczciwy dziadek jakim jest LGPC51 nie zaskoczy mnie już niczym a tu taka niespodzianka. Nie rozumiem tylko jednego co oznacza komunikat który pojawia się po każdym włączeniu dekodera i po chwili znika cytuję; telewizor nie zapewnia ochrony praw autorskich (HDCP) przed kopiowaniem w związku z tym nie należy używać złącza hdmi.

To urok NBOX'a, czsami pomija pierwsze klucze HDCP po włączeniu.

PS. to prawda PC51 ostro rysuje:) na HD, ale nTV nie oszczędza na paśmie, tak że i SD jest przyzwoite.
 

KotD

New member
wszystkiego już próbowałem, nawet podłączyłem do plazmy kolegi Panasonica 46PY8 i tam wszystko jest OK. Wystarczył reset PS3 i połaczył się bez problemu.
 

bigxlx

New member
KotD napisał:
wszystkiego już próbowałem, nawet podłączyłem do plazmy kolegi Panasonica 46PY8 i tam wszystko jest OK. Wystarczył reset PS3 i połaczył się bez problemu.

Jeśli twierdzisz że "wszystkiego już próbowałeś" to zakup kabelek COMPONENT do PS3 za 15zł i po temacie.
 

KotD

New member
witam ponownie:)
Zauważyłem jeszcze jeden problem na moim TV.
Przy włączonym TV na czarnym ekranie widać wyrzęśćaźnie, że część pewna ekranu jest jaśniejsza.
Co to może być? Wygląda to tak jakby nierównomierne podświetlenie.
Pozdrawiam
 

mahuk

New member
KotD napisał:
witam ponownie:)
Przy włączonym TV na czarnym ekranie widać wyraźnie, że część pewna ekranu jest jaśniejsza.
mam podobny problem, u mnie prawy górny róg jest szary a reszta czarna.
oprócz tego mam z tym telewizorem same problemy już 2 razy był w serwisie i za każdym razem otrzymuję tą samą odpowiedź: "nie dajemy gwarancji na wypalanie się matrycy"
plazmę mam od roku i powidoki mnie dobijają, kiedy oglądam jakiś film na 16:9 i potem rozciągnę go sobie na pełny ekran przez 40 minut pasy u góry i u dołu są ciemniejsze (ostre i wyraźne)
wybielanie nic nie daje bo cały ekran robi się szary, przez co mniej wyraźny.
no i oczywiście brzęczenie pojawia się od czasu do czasu i muszę TV zdejmować ze ściany, luzować śrubki i od nowa dokręcać (raz na 2 miesiące).

mam pytanie do innych użytkowników PC51 czy u Was powidoki też są kolorowe? u mnie na przykład gdy przez kilka sekund wyświetlam paletę barw, na powidoku można te barwy odróżnić. wcześniej powidok był szary i wypalał się dopiero po kilku minutach wyświetlania statycznego obrazu.

pozdrawiam
 

KotD

New member
U mnie TV jest od września 2007. Dzisaij pojechał do serwisu drugi raz. Problem: nie łaczy się z PS3, a przy okazji zgłosiłem problem, który opisałem w poprzednim poście. Ciekawe co powie serwis.
Powidoki u mnie też są kolorowe.
Pozdrawiam
 

jacek1956

New member
Powidoki na panelach LG to katastrofa! I czerń, która jest szara. Pasy widać bardzo, wszystkie plansze, napisy, loga itd. Nie pozwalam obok tej plazmy nawet przechodzić z PS3. Wyobrażam sobie, jak by wyglądał obraz po paru godzinach gry. Brrr.
 

KotD

New member
wady nie stwierdzili. Nie widać tego na włączonym sygnale, widoczne to jest tylko na właczonym TV bez sygnału. Będę jeszcze walczył z tym tematem.
Pozdr.
 

mirilan

New member
hehe

storm sprzedał tego rzęcha, popłakałem się ze śmiechu, u mojego kumpla, który do tej pory lubił ten model, na samym środku pojawił się wielki świecący piksel (po roku używania) w moim śp. lg-syfie tak piksel świecił już po miesiącu...
 

norman

New member
witam

hmmm....ja posiadam od września 2007 model 42pc3ra który teoretycznie ma tą samą matrycę (model matrycy PP61A). Mam już wygrzane na niej 2646 godzin (nieco mało jakieś niepełne 4 miesiące non-stop działania) i żadnych efektów ubocznych nie stwierdziłem. Fakt że są powidoki, ale jak się dba to można je szybko polikwidować.

Jak na razie (odpukać) sprzęt sprawuje mi się bardzo dobrze i na LG złego słowa nie powiem.

Pozdrawiam
 

bigxlx

New member
42PC3RA ma inna matryce niz 42PC51, a PP61A to oznaczenie generacji elektroniki.

PS. masz racje 42PC3RA to bardzo solidny sprzet
 

SCOTI

New member
U mnie na liczniku wybiło 4000 tys. godzin. Plazma nadal sprawuje się bardzo dobrze i co najważniejsze nie psuję się. We wrześniu kończy mi się gwarancja i wtedy przyjdzie czas na zmianę. A jak tam wasze PC51.
 
Do góry