Nowe odtwarzacze bluray 2014 - czy warto czekać? Jaki odtwarzacz kupić w 2014?

Hermann

New member
pod koniec miesiąca ukazuję się będzie porównywany w tej cenie z panasam i samsungiem nowym>Sony na pewno to badziewie mieć będą a ta 751 to ma osobne kości do toru analogowego 2.0/5.1 czy wspólne?Ja akurat tylko filmy oglądam muzyki nie słucham na BD więc mam łatwiejszy wybór

spinacz66, gdzie ma się ukazać to porównanie, na które czekasz?
Dziś wpadł mi w ręce kwietniowy numer AUDIO-VIDEO, przejrzałem w kiosku i takiego porównanie nie zauważyłem. Czyżbym przeoczył?
A może chodzi o jakieś inne czasopismo?
 

spinacz66

New member
Bez reklam
w majowym numerem pod koniec kwietnia.Kwietniowy nr masz na okładce B&W 683 S2 na ostatnie stronie pisze co będzie za miesią
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Whiplash. Jak dla mnie, aż tak duża różnica w cenie między 1713 a 3313 nie ma uzasadnienia. Odtwarzacze te aż tak bardzo nie różnią się między sobą. Nie porównywałem jch środkami. Ale wystarczy spojrzeć i porównać choćby tylną ściankę obu. Jedyny plus dla 3313 to to, że ma dwa wyjścia hdmi. Autorskie rozwiązanie Denon Link. Kto tak naprawdę z tego korzysta? A to dość drogie rozwiązanie, na pewno rzutujące również na cenę. Z resztą, w przypadku Twojego wzmacniacza i tak tego nie wykorzystasz. A audio dla drugiej strefy? Nie wiem, czy ma sens. Chyba że faktycznie, komuś jest to potrzebne i w jakiś sposób chce to wykorzystać. Ja też miałem dylemat przy wyborze nowego bluraya. Jako że mam Denona AVR-4311, to również szukałem Denona, choćby ze względu na wygodę sterowania jednym pilotem. I byłem zdecydowany na DBT-1713 bez dwóch zdań, bo w zupełności by mi wystarczył. No ale Cinavia. Jedynie mogę Ci zaproponować link, ale pewnie już go znasz: Denon - DBT-1713 - Odtwarzacze Blu-ray - Testy sprztu audio Ale, to tylko moje skromne zdanie.

Testy czytałem juz. Cinavia to jest juz chyba w kazdym odtwarzaczu a jak nie ma to aktualizacja softu chyba juz z automatu wprowadza to zabezpieczenie. Ja filmow na DVD nie mam, same koncerty wiec chyba mnie nie to nie dotyczy. 1713 ma wyjscie analogowe audio a dla mnie to jest koniecznosc. Dac dosc znany z innych konstrukcji, w testach pisza ze sam odtwarzacz gra dobrze. Jak narazie dziala moj Panasonic wiec rozmawiamy czysto teoretycznie. Moze cos nowego Denon wypusci, te blu ray sa juz chyba 2 lata na rynku.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie a wiecie moze na jakiej zasadzie odbywa sie downmix 5.1 do stereo i wysylanie to na RCA? Czy to w kazdym odtwarzaczu jakosc takiego procesu jest taka sama? Bo np. zauwazylem ze DD5.1 ladnie wysyla w stereo a DTS juz znacznie ciszej. Mam pare DVD z na nich tylko dzwiek 5.1 i sila rzeczy odtwarzacz musi to przerobic na stereo.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To ja nie mam w pansie takich ustawien, przynajmniej nie zauwazylem a przekopalem menu w kazda strone. Gdzie ty masz cos takiego?
 

spinacz66

New member
Bez reklam
powinneś mieć ja mam w panasie 45 ust.dźwięku albo zaawansowane tam zawsze jest LT/RL to uwypukla dźwięk na 2 głośnikach jak cholera To każde ma BD nawet DVD to już miało
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
W zakladce Dzwiek mam kompresje zakresu, reformatowanie dzwieku 7.1 i downmix a wnim wybor Stereo albo "Zaszyfrowany dzwiek dook.."
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No u mnie nie ma nic takiego jak u Ciebie tylko jest do wyboru "Stereo" lub "Zaszyfrowany dzwiek dook" Roznic zadnych nie slysze w dzwieku podczas dekodowania DTS.

Czytam instrukcje twojego Pansa 45 i z tego co widze to mamy identyczne menu, wiec powiedz mi gdzie ty masz ta opcje Stereo lub LT/RT bo u mnie tego nie moge znajsc a i w instrukcji do Twojego tez nie znalazlem. Powiedz mi krok po kroku gdzie ona sie znajduje.
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
ja mam firmware 1,78.1 nie oficjalne wgrane angielskie.Umnie wchodzę:
Downmix-sourround encoder(tam mam wybór stereo,LT/RT) z tym audio hdmi musi być ust.na off a w philipsie bdp7700/12 jest w opcjach zaawansowane i nazywa się to Tryb konwersji stereo.Może ty nie masz bo ja mam nie oficjalne wgrane ale soft z mojego do twojego by nie pasował.We wzmaku nie masz polepszaczy DSP
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Philips BDP9700

Wróćmy na chwilę do tematu odtwarzaczu z roku 1014.

Philips BDP9700.
Otóż przyglądam się opiniom o nim, jak i cenom i wychodzi konkluzja, że ten model raczej można odpuścić. Jest dużo opinii wskazujących, że zacina się bardzo często. Pomaga jedynie wyciągnięcie
wtyczki z kontaktu.
Opinie są zróżnicowane, zwłaszcza na temat dźwięku. Od wychwalających, aż po baardzo krytyczne.
Dotyczy to zarówno dźwięku jak i całego odtwarzacza.

Ale ciekawe jak wyglądają jego ceny, od 2200 poprzez 2000 ( najczęściej ) aż do 1700 zł:

Philips BDP9700 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

I najmniej - 1100 z lombardu. Co prawda z lekkim "widocznym tylko pod światło" :) wgnieceniem, i zapewne bez gwarancji, ale nie poszedł nawet za 1100 zł:

Odtwarzacz BLU-RAY 3D PHILIPS BDP9700 Wi-Fi (3958681493) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Warto się przyjrzeć zdjęciom. Sprzedawca zrobił je tak, żeby nie było widać jego zaokrąglonych bocznych krawędzi, które nadają playerowi kształt mydelniczki...

Heh, nie tylko mnie się to nie podoba....:)
 

spinacz66

New member
Bez reklam
całkiem zapomniałem o tym sofcie sorry :D patrzyłem na LG420 to ma tylko stereo a Philips 7700/12 ma orginalnie w sofcie zmianę formatu stereo L,R na LT/RT widać Holendrzy lubią to.Herman ten problem już został rozwiązany przez aktualizacje zresztą u philipsa to nie żadna nowość z wieszaniem urządzeń słabych programistów mają ale support po skargach moment to rozwiązuję.ma lekkie za okraglenia kiedyś na stronie philipsa było obracanie w 360 stopni zdjęć tam dobrze widać to co mi się w nim nie podoba to beznadziejny wyświetlacz zmarnowany potencjał a tyle miejsca na panelu.Tor audio ma niezły kości Burr Browny
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Gerus6. Al Di Meola, John Mclaughlin, Paco de Lucia - Friday Night In San Francisco (1981) [Reissue 1999] (SACD). Polecam gorąco każdemu. Gdy wysłuchacie tej płyty, nic już nie będzie takie samo.
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Gerus6. Al Di Meola, John Mclaughlin, Paco de Lucia - Friday Night In San Francisco (1981) [Reissue 1999] (SACD). Polecam gorąco każdemu. Gdy wysłuchacie tej płyty, nic już nie będzie takie samo.

To trio to specyficzna muzyka.
Nie mam co prawda Friday Night, ale mam Passion, Grace & Fire.

Ciekawe, można wysłuchać, ale mnie nie powala.
Tematy muzyczne wydaja się monotoniczne.
Może Fiday Night jest ciekawsze, ale nie posiadam, ( jak na razie...:) )
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wiesz. A by zasmakować jakości SACD, to należy odsłuchać materiału, który nie koniecznie musi się wszystkim podobać. I nie chodzi tu przede wszystkim o jakikolwiek łomot. Bo nie o to tu chodzi. Ja również nie jestem fanem takiej muzyki, ale przy takim wykonaniu możemy usłyszeć, a nie kiedy odkryć, prawdziwy kunszt i artyzm muzyków. Tym bardziej, że nie ma w tym elektroniki, a instrumenty akustyczne. Dopiero w tedy będziemy mogli zrozumieć potencjał i jakość SACD. Mam również jedną płytę konkurencyjnego formatu, a mianowicie DVD Audio. Jest to płyta Metallicy tzw. „Czarny Album”. Mam go również w wersji CD, więc można porównać obie płyty bezpośrednio. No cóż. Od razu słychać różnicę. Ale… No właśnie. O ile jakość przemawia za DVD Audio, to ogólnie płyta nie zrobiła na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia. Jak dla mnie, wszystko brzmi jakoś tak ostro, wysoko. Być może jest to spowodowane właśnie takim typem muzyki o jakim pisałem, że nie jest to materiał do „testowania”. Do tego najlepiej nadają się właśnie nagrania akustyczne. Tak uważam. Zresztą można zobaczyć, jaki materiał muzyczny przeważa w wydaniach SACD. Rocka jest tam jak na lekarstwo.

Odnośnie Twojego zakupu. Możesz się pochwalić?
 

Hermann

New member
Jak dla mnie, wszystko brzmi jakoś tak ostro, wysoko. Być może jest to spowodowane właśnie takim typem muzyki o jakim pisałem, że nie jest to materiał do „testowania”. Do tego najlepiej nadają się właśnie nagrania akustyczne. Tak uważam. Zresztą można zobaczyć, jaki materiał muzyczny przeważa w wydaniach SACD. Rocka jest tam jak na lekarstwo.

Odnośnie Twojego zakupu. Możesz się pochwalić?

Mamy i rocka.
I regge w wykonaniu samego Boba Marleya. i bluesa, a nawet kolekcje takich artystów jak Jimi Hendrix,
czy Bob Dylan. A także jedną płytkę Janis Joplin. Wszystko w SACD.iso
Owszem, płyty SACD pokazują górę pasma w całej okazałości i dynamice, co może sprawiać czasem wrażenie nadmiernej ostrości, ale jek odsłuchasz w Pure Direct to jest wszystko na miejscu i O.K. , nie narzekam też na resztę pasma. Przeciwnie , poprawa dynamiki jest często nie gorzej słyszalna także w basach i średnicy.
Może to odtwarzacz na DAC Wolfsona nadaje lekkie uwypuklenie góry?
Mam MagicDac'a na Wolfsonach...:)

A co do mojego bluraya faworyta, to tyle się już wypowiadałem, że chyba się domyślasz. Podobnie jak i inni koledzy.
Ciekaw jestem kto zgadnie...:)
 
Do góry