Nowe odtwarzacze bluray 2014 - czy warto czekać? Jaki odtwarzacz kupić w 2014?

spinacz66

New member
Bez reklam
dzięki to jak dobrze rozumiem 5.1 łączy się z 2.0 żeby uzyskać 7.1 nie ma analogu od razu 7.1?w specyfikacji podaję 5*cyfrowo analogowy tor
 

Hermann

New member
Panasonic nie bedzie czytal na 100% SACD i DVD Audio, jesli juz to Sony. Ale macie takie plyty czy tylko chodzi wam o to aby miec wsparcie w odtwarzaczu dla takich formatow?

Oczywiście, jak dla mnie, chodzi o wsparcie tych formatów i możliwość ich bezpośredniego odczytu bez konieczności przenoszenia komputera w pobliże amplitunera czy wzmacniacza.
Kino domowe wraz z kolumnami i subwooferem też trudno przenosić do małego pokoju gdzie stoi komputer, ale by była kakofonia!.

Pewnym rozwiązaniem jest laptop. Ten odtwarza wszystko, i z laptopa właśnie często korzystam, nawet dla filmów BD, ale trzeba by dokupić przynajmniej jakiś większy dysk USB, ( a może i drugi laptop bardziej dopasowany do tego celu).
Tym bardziej, że ten jeden co posiadam jest głównie do użytku żony, i często wpadalibyśmy w kolizję.

Przy tym trzeba zauważyć, że koszt Pionka 450 jest jednak niższy, niż choćby samego tylko, w miarę sensownego laptopa, czy drogiego bluray.
Dlatego też, niezbyt chętnie spoglądam na droższe playery bluray.

Ostatecznie mógłbym się sprężyć, ewentualnie kupić na raty np Cambridge 751.
DAC na przetwornikach Wolfsona w układzie wielokanałowym jest poważnym uzasadnieniem, nie wykluczam tej możliwości.
Ale mam już DAC stereo, także na Wolfsonach, do tego mam wielokanałowe DAC'ki Burr-Brown w amplitunerze.
Myślę sobie, że mojej sytuacji kupno niejako "dedykowanego" laptopa w zaporowej cenie C 751 jest jakby sensowniejsze. jasne, to jest sprawa dyskusyjna. Oczywiście będę obserwował używki, choć wiadomo, jak to jest z używkami.
W dodatku ciężko je kupić na raty. :)

Powtórzę; z tych wszystkich opcji Pionek 450 to jednak najmniejszy wydatek.
Nie bez znaczenia jest to, o czym wspomina kolega spinacz, a mianowicie procek Qdeo.

Co do płytek SACD i DVD Audio, to nie posiadam (z wyjątkiem jednej)
Jak tu kupować te płytki, skoro nie ma na czym odtworzyć?
Ale jak już będzie na czym, nie widzę przeszkód, aby powoli kupować.
Poza tym można je wypalić samemu; SACD z plików SACD.iso, a DVD-Audio z dowolnych plików flac w gęstym formaci...:)
Ponoć Cinavia takich możliwości nie blokuje...
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Spinacz66. W środku 751BD siedzi Oppo. Tyle tylko że ze zmodyfikowaną przez inżynierów CA, sekcją audio. Wiesz, nie wiem czy jest sens porównywania 751BD z 450-tką Pioneera, bo to nie ta sama półka. Ale może być ciekawie.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Zawsze może być ciekawie bo znaczenie Drogi nie zawsze odnosi się do możliwości 103EU ma ta samą sekcje video ale inna audio niby troszkę lepszą :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Tylko ze znowu pionek 450 to nie ma wyjscia analogowego stereo wiec trzeba korzystac z osobnego DAC lub tego w amplitunerze a jak wiadomo DAC w ampli zazwyczaj nie jest wysokich lotow, co wiecej dochodzi jitter podczas przesylu PCM stereo po laczu cyfrowym.
 

Hermann

New member
dzięki to jak dobrze rozumiem 5.1 łączy się z 2.0 żeby uzyskać 7.1 nie ma analogu od razu 7.1?w specyfikacji podaję 5*cyfrowo analogowy tor

No właśnie, w specyfikacji jest tylko 5 DAC'ów Wolfsona, cziekawe co obsługują?

I także bardzo ciekawe, co robi w tym sprzęcie 8-kanałowy DAC Cirrus Logic?

Czyżby obsługiwał analogowe wyjścia 7+1 ?
No to w takim razie mój entuzjazm spada...
 

spinacz66

New member
Bez reklam
W torze audio znajduje się aż pięć dwukanałowych przetworników cyfrowo-analogowych (cztery dla wyjścia 7.1 i jedno dla niezależnych gniazd stereofonicznych).Procesor DSP Analog Devices wykonuje algorytm upsamplera Anagram.Dla poprawy stereo Jest tryb Pure Audio Stereo który skraca czas i odłącza sekcje wideo.
test
High Fidelity
 

Hermann

New member
Tylko ze znowu pionek 450 to nie ma wyjscia analogowego stereo wiec trzeba korzystac z osobnego DAC lub tego w amplitunerze a jak wiadomo DAC w ampli zazwyczaj nie jest wysokich lotow, co wiecej dochodzi jitter podczas przesylu PCM stereo po laczu cyfrowym.

Można popatrzeć na to tak;
Sam DAC 8 kanałowy na Wolfsonach (jak twierdzi kolega spinacz), kosztowałby co najmniej 3 - 3,5 k zł,
czyli cała reszta odtwarzacza CA 751 ( pokazuje się czasem na allegro w okolicy 4 k) kosztuje tyle co Pioneer 450.
A przecież jest tam jeszcze podwójny Wolfson dla stereo.Do tego taki sam Marvel jak w 450, SACD i DVD-Audio, no i brak Cinavia.

Czyli nic, tylko pędzić do sklepu i kupować! :)

A może ktoś powiedzieć, co robi tam DAC Cirrus Logic x 8?
Mam trochę brzydkie podejrzenia, że coś jednak konwertuje z cyfry na analog.
Chyba nie wstawili go tam, ot tak, dla jaj?
Co zatem jest konwertowane przez wspaniałe DAC'ki Cirrusa?

Nawet jeśli DAC'ki Cirrusa wstawili tam dla zabawy, i wszystko, zarówno stereo jak i dźwięk wielokanałowy leci przez Wolfsony, to ostateczne brzmienie będzie zależało
i tak od amplitunera do którego te analogowe wyjścia podłączymy, a jeszcze i od kolumn jakie posiadamy.

To czy nie lepiej kupić 450 (jest już z dostawą za 950 zł) i do tego amplituner np. Pioneer VSX-1123
( można dostać za 2,1 k zł) co daje razem 3050 zł i jeszcze, w porónaniu z ceną CA 751 ok 1000 zł zaoszczędzimy?
Przecież w cenie Ca 751 (powiedzmy, że się uda kupić za te 4000 zł ), możemy się nawet zmieść z wyższym i lepiej wyposażony Pioneeer VSX-1223, który można dostać za 2850 zł. czyli Łącznie z pionkiem 450 zapłacimy 3800 zł i jeszcze 2 stówki zostanie.

Od tych sum można jeszcze odjąć kwotę naszego dotychczasowego amplitunera - taką jaką uda się odzyskać :) -, przecież 2 amplitunery nie będą nam potrzebne.

Technologia PQLS obecna w obu tych amplitunerach zlikwiduje nam jitter. Do tego oba ampki potrafią znacznie więcej, np upskalują do 4K! I posiadają wiele innych zalet, nieznanych naszemu dotychczasowemu amplitunerowi.
Nie wiem czy mają Cinavię.
Ale czy już wprowadzają Cinavię do amplitunerów?
Co do dźwięku obu - nie wiem na jakich są DAC'ach - ale zewsząd płyną same ochy i achy

Osobiście skłaniałbym się do tego drugiego rozwiązania.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Hermann. Odnośnie DAC Cirrus Logic, to źle spojrzałeś. Dotyczy 651BD. Pisałem o tym, gdy edytowałem poprzedni post, a Ty w tym czasie napisałeś swój. Pamiętasz że 450 ma Cinavię?
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Hermann. Odnośnie DAC Cirrus Logic, to źle spojrzałeś. Dotyczy 651BD. Pisałem o tym, gdy edytowałem poprzedni post, a Ty w tym czasie napisałeś swój. Pamiętasz że 450 ma Cinavię?

Owszem, pamiętam.
Traktuję tą Cinavię w 450, jako "Cinawię" , w domyśle bez Cinavii...:)

Mam już przygotowaną instrukcję postępowania wraz z odpowiednimi plikami..:)

A w razie czego to przyjmując rozwiązanie z kupnem ampli, - jeśli oba ampli nie mają Cinavii, to prawdopodobnie newralgiczne filmy dadzą się odtworzyć np z USB. Albo, z najtańszego BD playera bez Cinavii. Oba mają na pokładzie prawdopodobnie Marvela z końcówką oznaczenia 255, skoro potrafią upskalować do 4 k.
Mówię, - w razie czego.

Oba też podtrzymuję DSD (od SACD), przypuszczam, że i płyty SACD przesłane cyfrowo w ten sam sposób dadzą się odtworzyć.

Co do Cirrus Logic, to możliwe, że źle spojrzałem, zaraz sprawdzę.
 

Hermann

New member
Jeżeli jeszcze mało o 751BD, to zapraszam do lektury:
Cambridge Audio - 751BD - Odtwarzacze Blu-ray - Testy sprztu audio
HFM - Cambridge Audio Azur 751BD

Hermann. Odnośnie DAC Cirrus Logic, to źle spojrzałeś. Dotyczy 651BD.

No faktycznie. Zwracam honor i odszczekuje; te Cirrusy są w 651BD.

Tym nie mniej, nie zmienia to mojego toku rozumowania, że w cenie 771BD można kupić 450 i całkiem nie najgorszy nowy ampli Pioneera do kompletu z 450
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Ja to najlepszego wielo formatowca bym kupił szweckiego Primare BD32 (cena około 15000zł)jakość dźwięku to bije on nawet Oppo105 Hermann zainteresuj się nim;)



 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Hermann. Dobrze kombinujesz, tym bardziej że masz "lekarstwo" dla 450-tki. A Pioneer VSX-1223 też "dobrze" wygląda.
 
Do góry