Nowe odtwarzacze bluray 2014 - czy warto czekać? Jaki odtwarzacz kupić w 2014?

Hermann

New member
Hermann. Mam 751. Po prostu nie ma "gówna" zwanego Cinavią!. Ot i cała tajemnica.

No dobrze, chce mieć 751 bez Cinavii, to dlaczego chce żeby mu dopłacić jeszcze? Z tego co widzę ceny nowych obydwu odtwarzaczy są zbliżone. Możliwości zresztą też.

A propos, to 751 schodzi na allegro czasem poniżej 4000. z tym, że używki, albo powystawowe.

Muszę też się przyglądać.
A czemu właściwie 751 nie ma a 752 już ma? Jaki to jest rok produkcji obu tych playerów?

Oba Cambridge na zdjęciach wyglądają jakby nie były zupełnie czarne, ale trochę wpadały w niebieski.
Czy tak jest w rzeczywistości?

Aha, podobno Pioneer BDP LX-55 też był bez Cinavi do czasu firmware 3.18.
Jak ktoś dopadnie ze starszym firmware to rzekomo nie będzie miał Cinavii. Ciekawe.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Hermann. Azur 752BD jest ostatnim, najnowszym, zeszłorocznym, a zarazem pierwszym odtwarzaczem CA z Cinavią. Model 751BD z kolei, jest ostatnim, który Cinavi nie ma. Różnica w cenie między nimi na Allegro jest dość znaczna. Gość musiał kupić go w dość wysokiej cenie. Stąd pewnie taka dopłata. Swojego 751BD kupiłem za 3999 zł i bynajmniej nie używkę, tylko nówkę od polskiego dystrybutora. Dopiero co sprawdzałem aktualizację. Nic dla niego nie ma. A co to za sprzęt, to mówią recenzje, testy i nagrody.

default.jpeg
 

spinacz66

New member
Bez reklam
W testach jak wykazało 752 ma nieznacznie lepsza sekcję audio niż Opoo103eu a sekcja wideo na tym samym poziomie bo taka sama jest w obydwu modelach.
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Zainteresuj się używką Yamaha BD-S1067 wieloformatowiec posiada posiada sekcje audio 2.0/7.1

Fakt ciekawa propozycja.
Tyle że nie widzę nigdzie używek, ani nawet nowych, wszędzie jest jako "archiwalny"

Do tego nie ma najnowszych kodeków Dolby i DTS.
Także 3D jest podejrzane - napisane jest: 3D-ready.
Co to oznacza? HDMI 1.3?

W necie znalazłem że nie czyta BD z dysku USB, nie czyta plików .ape, oraz prawdopodobnie nie czyta plików m2ts. :(

A przy okazji spytam, czy kolega już ma jakiegoś faworyta?
Czy czekamy dalej? :)
 

spinacz66

New member
Bez reklam
ja czekam na test pionka450 jak wypadnie dobrze to kupuję go za miesiąc jak wypadniee gorzej to panas500 tylko on ma cinavie:sad: chodź mi to nie przeszkadza bo mam 2 BD które po aktualizacjach nie posiadaja tego dziadostwa jak dotej pory Yamaha dosyć poczciwy model ale wysoko oceniany kosztował około 2500zł na tamte czasy nowy
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ten Pioneer BDP-450 to rzeczywiście bardzo ciekawy transport, o dużych możliwościach. Ale trzeba wiedzieć, że niestety ma Cinavię. Jeśli komuś to nie przeszkadza.
 

Hermann

New member
ja czekam na test pionka450 jak wypadnie dobrze to kupuję go za miesiąc jak wypadniee gorzej to panas500 tylko on ma cinavie:sad: chodź mi to nie przeszkadza bo mam 2 BD które po aktualizacjach nie posiadaja tego dziadostwa jak dotej pory


Pionek 450 też ma Cinavię...:)
Poza tym, nie podejmowałbym ostatecznej decyzji na podstawie testu redaktora z Audio-Video.
Już nieraz przekonałem się, że ich testy raczej średnio przystają do rzeczywistości.
Do tego nie wiesz czyją stronę trzymają.
Ale ponieważ wciąż się wstrzymuję, to pewnie doczekam tego testu i przeczytam, choćby z ciekawości. Kiedy to ma się ukazać?

Osobiście, skłaniam się raczej do Pionka 450, ze względu na to że bardziej będę używał playera do słuchania muzyki, niż do filmów, a jest to w tej cenie bodaj jedyny player, który posiada możliwość odtworzenia zarówno SACD, jak i DVD-Audio.
I jeśli robi to dobrze, to chyba nie ma sensu przepłacać za starszego brata - być może w okolicy 3k pln.
To już raczej wolałbym Cambridge Audio 751 bez Cinavii, do tego na DAC'ach Wolfsona.
Tyle że ta zaporowa cena Cambridge...
I nie spodziewam się, że szybko spadnie.

Wracając do pionka 450, jak słyszę, Cinavia ponoć nie blokuje ani SACD, ani DVD-Audio, więc dopóki w tych formatach Cinavii nie zaaplikują, będę miał spokój.

Dlaczego się wciąż wstrzymuję?
Ano, po pierwsze mają się ukazać nowy SONY i Panas, może Panas wreszcie będzie miał SACD i DVD-Audio, może też będą miały bardziej umiarkowane ceny niż nowy Pioneer.

Po drugie- wady samego Pionka, - jak do słuchania muzyki, to jednak brak wyjścia analogowego RCA ( tego się nie zmieni), niektórzy skarżą się też na bardzo głośną pracę napędu + dziwne odgłosy, które ponoć wydaje.
Są też tacy, którzy twierdzą, że u nich chodzi cicho.
Nie mam jak kupić, żeby to sprawdzić.
Wygląda na to, że trzeba mieć szczęście, aby trafić na egzemplarz, który chodzi cicho (a przynajmniej w miarę cicho).

A po trzecie, to może się uda w tym czasie trafić jakąś używkę bez Cinavii ( np tą Yamachy 1067) w przyzwoitej cenie.
Ale ty nie sugeruj się moim zdaniem.
Wybierz sam! :)
 

spinacz66

New member
Bez reklam
pod koniec miesiąca ukazuję się będzie porównywany w tej cenie z panasam i samsungiem nowym>Sony na pewno to badziewie mieć będą a ta 751 to ma osobne kości do toru analogowego 2.0/5.1 czy wspólne?Ja akurat tylko filmy oglądam muzyki nie słucham na BD więc mam łatwiejszy wybór
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie poczekajcie na Pansa DMP 700, flagowiec na ten rok, chyba zastapi 500tke, komplet wyjsc analogowych 7.1 i bardzo fajny nowoczesny wyglad.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panasonic nie bedzie czytal na 100% SACD i DVD Audio, jesli juz to Sony. Ale macie takie plyty czy tylko chodzi wam o to aby miec wsparcie w odtwarzaczu dla takich formatow?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Spinacz66. Odnośnie CA 751BD. Dysponuje on sekcją przetworników C/A z dziesięcioma niezależnymi torami. W tym przypadku - 7.1 + 2.0.
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Panasonic nie bedzie czytal na 100% SACD i DVD Audio, jesli juz to Sony. Ale macie takie plyty czy tylko chodzi wam o to aby miec wsparcie w odtwarzaczu dla takich formatow?

Mi akurat nie zależy na tym wsparciu Podoba mi się wygląd i Podobno Bardzo dobrze Marvel ten skaluje DVD a właśnie do tego mi jest potrzebny.CA ma w takim razie wyśmienity tor audio czy 2.0 i 7.1 oznaczenia te same kości mają czy 2.0 wyższe są?Podobno tamte formaty są podobno pomału wycofywane na korzyść Audio HD
 
Ostatnia edycja:
Do góry