Nowe odtwarzacze bluray 2014 - czy warto czekać? Jaki odtwarzacz kupić w 2014?

ro35

New member
Oczywiście czyta SACD (choć jeszcze SACD nie sprawdzałem) jak i DVD-Audio, w tym także
DVD-Audio własnej produkcji !

chciałbym sprostować, 170-ka nie do końca wspiera DVD-audio:
testowane na "in the court of the crimson king" 40th anniversary series,
porównanie do starego multiformatowego samsunga hd745:
różny obraz menu płytki na ww odtwarzaczach - pioneer nie widzi utworów MLP losseless
ps.
przy okazji polecam to wydanie ITCOTCK - alternatywne wersje klasycznych utworów niesamowite...
 

Hermann

New member
chciałbym sprostować, 170-ka nie do końca wspiera DVD-audio:
testowane na "in the court of the crimson king" 40th anniversary series,
porównanie do starego multiformatowego samsunga hd745:
różny obraz menu płytki na ww odtwarzaczach - pioneer nie widzi utworów MLP losseless
ps.
przy okazji polecam to wydanie ITCOTCK - alternatywne wersje klasycznych utworów niesamowite...

Trudno mi coś powiedzieć o utworach MLP lossless.
Nie wiem nawet co się kryje za tym oznaczeniem.

Może trochę rozjaśnisz?
 

Hermann

New member
chciałbym sprostować, 170-ka nie do końca wspiera DVD-audio:
testowane na "in the court of the crimson king" 40th anniversary series,
porównanie do starego multiformatowego samsunga hd745:
różny obraz menu płytki na ww odtwarzaczach - pioneer nie widzi utworów MLP losseless
ps.
przy okazji polecam to wydanie ITCOTCK - alternatywne wersje klasycznych utworów niesamowite...

Nie musisz rozjaśniać. Już doczytałem.
 

Hermann

New member
chciałbym sprostować, 170-ka nie do końca wspiera DVD-audio:
testowane na "in the court of the crimson king" 40th anniversary series,
porównanie do starego multiformatowego samsunga hd745:
różny obraz menu płytki na ww odtwarzaczach - pioneer nie widzi utworów MLP losseless
ps.
przy okazji polecam to wydanie ITCOTCK - alternatywne wersje klasycznych utworów niesamowite...

No to może wyjaśnij; co to właściwie znaczy; "nie do końca wspiera DVD-Audio"?
Wspiera do połowy czy do 80%??
I ostatecznie, czy Pioneer odtworzył Ci tą płytkę DVD-Audio ( "in the court of the crimson king"), czy też nie.
I w jakim formacie dźwięku?
A może odtwarzał z artefaktami, czy robił jakiś downmix do stereo?

A jakich utworów MLP lossless 170 nie widzi? Masz może jakieś pliki tego typu luzem?

Co do innych obrazów w menu; chyba żaden z odtwarzaczy sam z siebie tych obrazów nie wygenerował.
Muszą oba być na płytce, zapewne z jakimś zamysłem. Może to jest płyta z wieloma formatami np multichannel i stereo, i w zależności od ustawień odtwarzacza płyta rozpoznaje jakie ścieżki mogą być odtworzone i przedstawia odpowiednie menu?.
Np. osobne menu dla CD i osobne dla BR.
 

ro35

New member
hmm,
po prostu 170-ka nie jest odtwarzaczem dvd-audio
na płytce są dwa katalogi:
VIDEO_TS i AUDIO_TS
pioneer odtwarza to co jest w V_TS i generuje na tv obraz menu zawarty w tym katalogu,
samsung odtwarza to co jest w A_TS i generuje obraz menu zawarty w tym katalogu.
na okładce wydawnictwa jest tabelka, jaką zawartość odtworzą urządzenia:
http://www.free-covers.org/covers/9125.jpg
i dokładnie 170 zachowuje się jak na odtwarzacz dvd-video przystało :>
jeszcze raz dla przypomnienia, bo źle się wyraziłem w poprzedniej wypowiedzi:
"170 nie jest odtwarzaczem DVD-Audio"
wężykiem...
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
W uzupełnieniu tematu.
Meridian Lossless Packing (PPCM) - firmowy standard bezstratnej kompresji sygnału PCM, stworzony przez firmę Meridian Audio, Ltd.
Jest standardem bezstratnej kompresji dla płyt DVD-Audio.
Pozwala na zapisanie do 6 kanałów audio przy 96 kHz i 24 bitach lub 2 kanałów przy 192 kHz i 24 bitach.

“There is another interesting feature when it comes to some DVD-Audio players, the ability to set the Priority Content. What this does is change the personality of the player between DVD-Video and DVD-Audio. When set to DVD-Video, the player will behave exactly as a DVD-Video player, and when presented with a DVD-Audio disc, it will read the VIDEO_TS folder (just as a DVD-Video player would). When set to DVD-Audio, it will read the AUDIO_TS folder when presented with a DVD-Audio disc”.

“With the introduction of the DVD-Audio format, some kind of backward compatibility with existing DVD-Video players was desired, although not required. To address this, most DVD-Audio discs also contain DVD-Video compatible data that allows the standard DVD-Video Dolby Digital 5.1-channel audio track on the disc (which can be downmixed to two channels for listeners with no surround sound setup). Many DVD-Video players also offer the option to create a Dolby MP matrix-encoded soundtrack for older surround sound systems lacking Dolby Digital or DTS decoding. Some discs also include a native Dolby Digital 2.0 stereo, and even a DTS 96/24 5.1-channel, audio track.

Since the DVD-Audio format is a member of the DVD family, a single disc can have multiple layers, and even two sides that contain audio and video material. A common configuration is a single-sided DVD with content in both the DVD-Video (VIDEO_TS) and DVD-Audio (AUDIO_TS) directories. The high-resolution, Packed PCM audio encoded using MLP is only playable by DVD players containing DVD-Audio decoding capability. DVD-Video content, which can include LPCM, Dolby or DTS material, and even video, makes the disc compatible with all DVD players. Other disc configurations may consist of double layer DVDs (DVD-9) or two-sided discs (DVD-10, DVD-14 or DVD-18. Some labels have released two-sided DVD titles that contain DVD-Audio content on one side and DVD-Video content on the other, the Classic Records HDAD being one such example.

Unofficial playback of DVD-Audio on a PC is possible through freeware audio player foobar2000 for Windows using an open source plug-in extension called DVDADecoder. VLC media player has DVD-Audio support Cyberlink's PowerDVD Version 8 provides an official method of playing DVD-Audio discs. This feature was dropped from version 9 onwards. Creative also provide a dedicated DVD-Audio player with some of its Soundblaster Audigy and X-Fi cards”.
 

Hermann

New member
hmm,
po prostu 170-ka nie jest odtwarzaczem dvd-audio
na płytce są dwa katalogi:
VIDEO_TS i AUDIO_TS
pioneer odtwarza to co jest w V_TS i generuje na tv obraz menu zawarty w tym katalogu,
samsung odtwarza to co jest w A_TS i generuje obraz menu zawarty w tym katalogu.
na okładce wydawnictwa jest tabelka, jaką zawartość odtworzą urządzenia:
http://www.free-covers.org/covers/9125.jpg
i dokładnie 170 zachowuje się jak na odtwarzacz dvd-video przystało :>
jeszcze raz dla przypomnienia, bo źle się wyraziłem w poprzedniej wypowiedzi:
"170 nie jest odtwarzaczem DVD-Audio"
wężykiem...


Faktycznie!
Doczytałem, posprawdzałem u siebie i wygląda, że faktycznie tak jest.
Masz rację!

Wypada podziękować, że zwróciłeś mi na to uwagę.

Ja poeksperymentowałem u siebie na płycie DVD-A Pink Floyd- Dark Side Side of the Moon.

Ponieważ odtwarzałem ją na 170 elegancko, w 4+1, czyli jak trzeba, zarówno w DTS jaki i w Dolby Digital, do tego gapless, to myślałem, że 170 odtwarza DVD-audio.
Bo płyta jest niewątpliwie DVD-Audio.

No owszem, odtwarza, ale tak jak piszesz z katalogu V_TS.

Zdziwiło mnie trochę, że w menu nie ma opcji stereo, którą pokazywał foobar.

Zacząłem przyglądać się katalogowi A_TS.
Przy pomocy DVD-Audio Explorer wyciągnąłem z tego katalogu pliki, a jakże *. mlp!

No wreszcie mam takie pliki luzem.
Foobar odtwarza bez problemu, i od razu ujawnił, że są kodowane w VBR, i stąd pewnie tak duży stopień kompresji.

Prawdę mówiąc, nigdy się nie spotkałem z VBR przy plikach lossless.
A trochę tych formatów poznałem.

Spróbowałem na Pionku 170 i figa!
W ogóle tych plików (*.mlp) nie widzi.

Nic to mówię, w końcu najtańszy Pionek nie musi odtwarzać wszystkich formatów bezstratnych.

Przy pomoc tegoż samego Explorera wyciągnąłem do plików *.wav.

W foobarze wszystko ok. Tym razem CBR z bitrate 11520 kbs!
Zgoda, wyciągnąłem w multichanel, ale mimo wszystko robi wrażenie.

Przenoszę na 170, który *.wav zasadniczo odtwarza.
Tym razem pliki zobaczył, ale... też nie odtwarza - "format nie jest podtrzymywany"!

No i na tym stanęło.
Myślę co dalej zrobić, aby posłuchać tych plików z katalogu A_TS na pionku 170.

Jakieś podpowiedzi?
 

Hermann

New member
raczej nie ma takiej możliwości,
jak już to z komputera, sprawdzałem - VLC też rusza dvd-audio, albo...
zainwestować w :
Samsung DVD-HD745 (4807194536) - Allegro.pl - Wi
mam taki już z dziesięć lat, nadal łyka wszystko :)

No tak.
Cena właściwie żadna.
Odtwarza sporo, ale zdaje się, że też nie wszystko.
W dodatku, jak na uniwersalny odtwarzacz barak mu USB.
A dziś to podstawa.
Nie wspominając , że nie ma nawet HDMI czy gnazda sieciowego.

Chyba pomęczę się jeszcze z tym 170. :)
 

mvladez

New member
To jak w końcu warto kupić Panasonica BDT-700 czy nie? :) Parę stron wcześniej są wstępne utyskiwania, że nie jest wart tych pieniędzy. Co w takim razie kupić mając na uwadze przede wszystkim obraz i dźwięk oraz skalowanie DVD (wciąż pokaźna kolekcja na półce).
 

Hermann

New member
Zakończenie wątku!

No cóż, rok 2014 mamy już za sobą.
Temat odtwarzaczy z roku 2014 już się zdezaktualizował!

Niełatwo było wybrać dobry odtwarzacz bluray w tym roku.

Zwłaszcza, jeśli miałby to być uniwersalny odtwarzacz, i w miarę sensownej cenie.
W tej dziedzinie nowe technologie następują tak szybko po sobie, że producenci nie nadążają.

Łatwiej byłoby wskazać, w jakim segmencie rynku, czy w jakiej firmie BRAKUJE odtwarzacza,
który by posiadał aktualne technologie.
Do tego nie ustanowiono standardu płyt bluray 4K, i nie jest dokładnie jasne, czy , nawet te najdroższe tegoroczne odtwarzacze, sprawdzą się po wejściu nowego standardu.

Zobaczymy, może rok 2015 przyniesie nowości, które można by było polecić.
Tego Wszystkim Kolegom Życzę!

Wątek o odtwarzaczach roku 2014 uważam za zamknięty!
 

ghotan

New member
co zamknąć, jak niedokończone.
Pioneer BDP-170 jak i kilka z tej serii może być sterowany z aplikacji iControlAV5 . Apka fajna, ale nie do
urządzeń DBD- ( taki ubogi smartfonowy pilot ). W amplitunerach ta aplikacja kapitalnie nadaje się do kontrolowana multimediów. Można sterować odtwarzaczem muzycznym bez TV. na smartfonie wyświetlana jest playlista i kursory nawigacyjne. w zasadzie DBD-170 także ma usb , ale aplikację okrojoną.
Lepiej to wygląda w odtwarzaczach yamahy. Ale tu z kolei proste modele pozbawione są wyjść audio.
Nawet wykastrowali spdif.
 
Do góry