Nowe odtwarzacze bluray 2014 - czy warto czekać? Jaki odtwarzacz kupić w 2014?

spinacz66

New member
Bez reklam
Ciężko się czyta waszą konwersację. Poprawcie ortografię. Będziecie mieli więksą siłę rażenia.




ja już zakończyłem i nie będę odp.na zaczepki ktoś tu musi być mądrzejszy nie szukam zwad jak można wyczytać Lepiej pisać w temacie jak jest o playerach 2014.Kolega sam zjada literki :)
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Pioneer BDP-170

To co powiedział mi przedstawiciel Pioneera o zamknięciu produkcji Pionka 160 w maju oraz rozpoczęcie produkcji pionka 170 już od czerwca 2014, staje się faktem.

Już od kwietnia są zapowiedzi na oficjalnych strona Pioneera:

Pioneer zaprezentował nowy odtwarzacz Blu-ray z wbudowanym Wi-Fi, funkcją Miracast i Youtube

Nawet na naszym forum już są zaczątki dyskusji:

http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/109620-pioneer-bdp-170-miracast-sacd-wifi.html.

Wiadomo też , że już w czerwcu ma pojawić się w sklepach, o cenie było głucho, teraz zaczynają pojawiać się przecieki o cenie.

Jedne portale podają, że wejdzie w cenie 180 €, tj ok 750 PLN:

Pioneer BDP-170: BD3D con SACD e Miracast | AV Magazine

Pioneer introduceert BDP-170 Blu-ray speler | Homecinema Magazine


Inne już mówią o cenie 200 € tj ok 840 pln:

Pioneer BDP-170 : lecteur Blu-ray 3D & S.A.CD, DLNA, Miracast, DivX Plus HD | HDfever


W sumie, trudno sie domyśleć co się zmieniło poza pojawienie się Miracast (komu to potrzebne?)

Z wyglądu jest identyczny jak Pionek 160 ( a i chyba 150 ) po prostu zmieniają tylko napisy na
obudowie.
Być może poprawili jakieś błędy sprzętowe ( np różne kłopoty z wifi, które nie dały się usunąć
poprzez zmianę FW).

Pod tym pretekstem podwyższyli cenę niemal dwukrotnie, tak, że właściwie zbliża się
do ceny pionka BDP-450.

No to jeśli o mnie chodzi, to dzięki za taką ewolucję, jednak 450 ma kilka technologi więcej np. Qdeo, czy możliwość odczytu DVD audio.

Krótko mówiąc, mimo ewentualnych drobnych poprawek, to w sumie -biorąc także pod uwagę ceny -
raczej krok wstecz.

Pionek 450 nadal zostaje w kręgu zainteresowań.

Nos do góry, kolego spinacz! :)
 

spinacz66

New member
Bez reklam
To tak jak piszesz zabiegi kosmetyczne nie wnoszące nic nowego albo mało a cena ta sama. Dodawanie Aplikacji czy nowego smarta można zrobić w aktualizacji a nie wypuszczać nowy model ale to jest marketing zarabiać trzeba.Widać że te nowe odtwarzacze będą odgrzewane poczekamy na innych producentów co za oferują możliwe że producenci już wyczerpali wszytko co można wycisnąć z BD a zmiany dopiero wejdą z ewolucją 4K.Moim zdanie lepiej brać to co było sprawdzone bo z tymi nowościami różnie bywa jak się czyta a nie które nowe modele cofają się o krok wstecz.To samo zrobił Philips7750/12 to jest ten sam model który ja posiadam 7700/12 różni się tylko że dodali Miracast
Co sądzisz o tym modelu Pioneer BDP-62FD Elite

http://blu-ray-player-review.toptenreviews.com/pioneer-elite-review.html
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
To tak jak piszesz zabiegi kosmetyczne nie wnoszące nic nowego albo mało a cena ta sama. Dodawanie Aplikacji czy nowego smarta można zrobić w aktualizacji a nie wypuszczać nowy model ale to jest marketing zarabiać trzeba.Widać że te nowe odtwarzacze będą odgrzewane poczekamy na innych producentów co za oferują możliwe że producenci już wyczerpali wszytko co można wycisnąć z BD a zmiany dopiero wejdą z ewolucją 4K.Moim zdanie lepiej brać to co było sprawdzone bo z tymi nowościami różnie bywa jak się czyta a nie które nowe modele cofają się o krok wstecz.To samo zrobił Philips7750/12 to jest ten sam model który ja posiadam 7700/12 różni się tylko że dodali Miracast
Co sądzisz o tym modelu Pioneer BDP-62FD Elite

Pioneer Elite BDP Review 2014 | Elite Blu-ray Player - TopTenREVIEWS


Szukałem w necie, ale za mało znalazłem danych, aby się sensownie wypowiedzieć.
Ogólnie opinie o odtwarzaczach Elite, są raczej wstrzemięźliwe. (oceny gdzieś w granicach 7-8/10)
Ogólnie biorąc, ta seria to poprzednicy serii aktualnych pionków 450 i LX-55.
Przede wszystkim wygląda na to, że są wolniejsze w obsłudze, co też jest chyba napisane w znanym artykule w A-V z maja.
Być może Pioneer BDP-62FD Elite nie posiada Cinavii, i to może jest jakiś powód, żeby się nad nim zastanawiać. Ale pewności nie mam.

A propos, przecież kupiłeś Pionka 450; chcesz go sprzedać?
 

Hermann

New member
Panasonic DMP BDT 700

Tadam, Tadam....

No to mamy pierwszego z odtwarzaczy BD panasonica, zapowiadanych na ten rok!

Panasonic DMP-BDT700EG 3D Blu-ray-Player (Miracast, 2x HDMI, Wireless-LAN, SD-Kartenslot, DLNA, USB) schwarz: Amazon.de: Heimkino, TV & Video

Cena wywoławcza ~550€, czyli po średnim kursie złotego na dziś -~2265 PLN.
Hmm...mało to nie jest, zwłaszcza, że...ale o tym za chwilę.
Można kupić już dziś, ale dostępne będą za 3-4 tygodnie, czyli można przyjąć, że za miesiąc.

Wreszcie pokazali tylną ściankę tego modelu.
Początkowo myślałem, że jest tam wszystko, co powinno być.
Jednak po bliższym przyjrzeniu się, zdumiał mnie fakt braku gniazda USB.
Jakoś nie mogę dojrzeć, także na ściance przedniej, czyżby nie miał portu USB w ogóle?
Może ja ma coś ze wzrokiem?

W opisie też jakoś nie ma wzmianki na temat USB.
Nie ma też nic o odtwarzaniu płytek SACD, ani też DVD-Audio.

Nie chwalą się także, jakie pliki muzyczne ( a także video ) odtwarza.

A zresztą jakby miał odtwarzać, skoro, jak się wydaje, nie ma gniazd USB?

Czyżby nagrane na płytky DVD-data, lub BD-data?
Na ten temat również nic nie jest napisane.

Wygląda na to, że jest to dobry odtwarzacz BD (i pewnie też DVD, choć nie jest to pewne).
Natomiast z odsłuchem samej muzyki sprawa wygląda niewyraźnie.
Co prawda pełny zestaw wyjść audio jest. ale chyba nie tylko do odsłuchu CD?

No to wróćmy do ceny.
Jeśli się potwierdzi, że nie odtwarza SACD, ani DVD Audio, to cena chyba przesadzona.

Poczekajmy, może jeszcze pojawią się bardziej szczegółowe specyfikacje, i z odtwarzaniem muzy nie wygląda tak pesymistycznie, ja jednak przyglądam się temu Panasowi z dużą rezerwą.

Może już ktoś wie coś więcej?
 

Hermann

New member

Ze stronki, którą podałeś wynika, że nie czyta ani SACD, ani DVD-Audio. :(
Do tego wygląda, że nie czyta FLAC i zapewne APE także.
O gęstych formatach chyba nie ma co mówić.

Podobno posiada USB, ale ja nadal nie mogę się nigdzie dopatrzeć gniazda USB.
Ukryli na spodniej ściance, czy co? A może jest na bocznych, których nie pokazują?

Zapewne posiada także Cinavię.

W każdym razie to nie dla mnie.
Zdecydowanie nadal na czele Pioneer 450, w dodatku za ~1000 zł.

No cóż, nadal czekam, co przyniesie życie.
Pionków 450 (niestety z FW 2.12 ) chyba nie zabraknie do jesieni?
 

DeeBass

New member
Bez reklam
w panasie przedni panel jest odchylany i tam znajduje się szuflada, gniazda sd oraz usb, jak nie potrzebujesz 4k to polecam model obecny czyli500, on czyta flac
 

Hermann

New member

Dzięki za linka.

Faktycznie można zobaczyć, że za szufladą ma gniazdo USB, a także gniazdo dla kart SD.
Takie gniazdo SD, to bardzo fajna sprawa. zwłaszcza, ze po włożeniu karty można zamknąć przednią ściankę.
Natomiast w przypadku USB, jak cokolwiek tam wetkniesz, to przenia ścianka nie da się zamknąć.

Mało eleganckie.
Podają, też, że czyta FLAC i to w HR. Szkoda że nie podano do jakich rozdzielczości, i na jakich układach jest DAC.

Bo jakby się okazało jeszcze, że DAC jest np na ESS SABRE32 , i że jednak czyta przynajmniej SACD...
Nio, to wtedy owszm, owszem.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Pytanie do uzytkownikow markowych blu ray typu Marantz, Denona itd ktore maja mozliwosc ustawienia wyjscia obrazu w "source direct" czyli bez upscalingu przez odtwarzacz, TV dostaje wtedy sygnal oryginalny z plyty i sam go skaluje do swojej natywnej rozdzielczosci. Uzywacie tego trybu? Bo czytalem kiedys ze dzieki niemu TV otrzymuje oryginalne 4:2:0 a odtwarzacze zazwyczaj maja mozliwosc wysylania 4:4:2 i 4:4:4 a konwersja nie zawsze wychodzi odpowiednio.
 

Hermann

New member
No to jeszcze o Panasie 700:
Panasonic's flagship Blu-ray has 4K & HDMI 2.0 - FlatpanelsHD
Panasonic DMP-BDT700 | SatelliteGuys
Hermann. Co do SACD i DVD Audio, to bym raczej na to nie liczył. O ile pamięć mnie nie myli, to Panas nigdy nie wspierał tych formatów.

Jeszcze raz dzięki za link.

Muszę przyznać , że ten Panas 700 to kusząca oferta.
Ciekawe, że tylko ten model, jak wynika z podanych linków, ma możliwość odczytu z zewnętrznego dysku HDD. I jako jedyny ma aluminiowy panel frontowy.
Pozostałe Panasy, jak wynika z linków, nie mają ani jednego , ani drugiego.
Jeśli potwierdzi się, że pozostałe Panasy nie czytają z zewnętrznego HDD, to można je od razu skreślić, jako przestarzałe.

Szkoda, że nie ma możliwości odtwarzania SACD i DVD-Audio.
Aha, nie chwalą się też, żeby odtwarzał pliki .ape. To też wygląda na cofanie się w czasie.

Poza tym, ma co potrzeba.
Nie wiadomo jeszcze też czy pliki .flac potrafi odtwarzać z płytek, i z jakich płytek.

Czytanie przez playery wizyjne (DVD, BD) płyt CD i mp3, w tym także z płytek, jest od tak dawna,
że trudno sobie wyobrazić, aby jakaś firma to pominęła.

Dlaczego jednak Panas pomija SACD i DVD-Audio, nie wiem.
Żyjemy jednak w innych czasach, i takie olanie nowszych formatów, to, moim zdaniem, poważny błąd.

Po prostu olewanie klientów, za ich własne pieniądze.

Dlatego czekam dalej.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
SACD jeszcze jako tako istenieje na rynku ale DVD AUDIO juz umarlo wiec nie dziw sie ze producenci nie wspieraja tych formatow..
 

Hermann

New member
SACD jeszcze jako tako istenieje na rynku ale DVD AUDIO juz umarlo wiec nie dziw sie ze producenci nie wspieraja tych formatow..

W pewnym sensie masz rację.
Po pierwsze, ludzie coraz bardziej korzystają z plików bezstratnych z internetu, w sumie po co mają kupować drogie płytki SACD, czy DVD-Audio.
Niewykluczone, że taka będzie przyszłość, będziemy kupowali wybrane pojedyncze pliki bezstratne, lub całe płytki w plikach, zamiast na płytkach. Przez internet oczywiście.

Gęstsze formaty są naturalną potrzebą ludzi, którzy mają słuch jako taki i mieli okazję posłuchać jak ma brzmieć dobrze nagrana muzyka - już wcześniej - na płytach analogowych.

Po drugie, ludzi z prawidłowym słuchem jest coraz mniej - słuchanie od przedszkola przez słuchawki rozkręcone na pełną moc zrobiło swoje - ludzie są głusi.

Można powiedzieć, że są na pierwszym stopniu umuzykalnienia: odróżniają tylko czy muzyka gra, czy też nie. Innych niuansów nie są w stanie wyłapać.
Dla takich nie ma różnicy pomiędzy dobrze nagranym plikiem bezstratnym, a mp3 w 128, albo nawet w 96 kb/s. Dla nich taki cienki plik mp3 jest wystarczający.

Wrzucanie w tej dość trudnej sytuacji zaporowych cen, ( jak wiadomo świat zginie przez ludzką chciwość ), przez producentów płytek SACD i DVD-Audio sprawia, że sprzedaż maleje.

Mam nadzieję, że w końcu producenci zrozumieją, że podcinają sobie sami gałąź na której siedzą.
Dawno już powinny być w cenie CD, a nie są.
A może pojawi się jakiś nowy, wspólny standard nagrywania w Hi-Res.
Bo rozbicie na SACD i DVD-Audio, nie ułatwia sprawy

Nie mniej nie zgodzę się z tym, że są to formaty umierające.
DVD-Audio, ma się gorzej w sprzedaży, być może dlatego, że płytkę DVD-Audio można sobie samemu
zrobić przy pomocy odpowiednich programów z własnych plików bezstratnych, a producenci płyt tego nie lubią.

No, ale po zrobieni takiej płytki trzeba mieć ją na czym odtworzyć. I tu przychodzą w sukurs, producenci sprzętu, którzy uniemożliwiają ( tak jak Panasonic ) odsłuch płytek SACD i DVD-Audio na swoich playerach.
No cóż, rządzi business, a tu brudy i własne interesy zupełnie jak w polityce.

A kto płaci za to? Oczywiście biedni klienci.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Niestety ale jest tak jak mowisz. Dla wiekszosci osob MP3 jest wystarczajaca. Dla nas zapalencow oczywiscie nie i szukamy czegos lepszego. Inna kwestia jest jeszcze to ze takie SACD jest troche jak DTS i DTS MA w blu ray i dvd. Roznica jest ale zeby jakas kolosalna tak jak w przypadku obrazu SD/HD to juz nie.
Niestety geste formaty na plytach sie generalnie nie przyjely. SACD jako tako ale powiedzmy szczerze to nisza, DVD Audio czy obecny Blu Ray Audio to juz w ogole egzotyka, obecnie do mody wracaja winile. Inna kwestia to brak wydawnictw "gestych" znanych zespolow. Oki znajdziemy pojedyncze albumy Dire Straits czy Scorpions. Ale np. taka Metallica miala kiedys DVD Audio czarnego albumu, obecnie juz nie dostapne i na tym koniec. Nie mozemy kupic sobie kazdego albumu w wersji SACD a szkoda.
Sklepy interenetowe z muzyka u nas w polsce do tej pory nie bylo zadnego, teraz pojawil sie gaude ale z tego co patrzylem to Hi Res z mojego gustu muzycznego nie ma wcale. Co wiecej zwykly FLAC kosztuje 67zl kiedy w sklepie na CD kosztuje 40..
 

Hermann

New member
Co słychać, Kolego spinacz?

mam taka nadzieję bo z gdańska do Gdyni mam nie daleko a jak się przejadę do nich to nie bedzie już tak miło można mnie łatwo zdenerwować czekam 30dni bo tyle serwis ma,Czyli pionki wszystkie nie są testowane jak wychodzą z fabryki


Minęło już chyba ponad 30 dni, od chwili, kiedy wysłałeś swojego nowego Pionka 450 do serwisu.
Chciałbym zapytać, czy wymienili na nowy, względnie, czy już naprawili?

Nie po to aby Ci dokuczać, ale naprawdę jestem bardzo ciekawy co się dalej stało, i jak zachowuje się serwis Pioneera?
 

kubek24

New member
Witam Panowie .. Chciałbym zakupić sobie jakiegoś blu-ray .. do 500 zł Zastanawiam się nad modelami :
Samsung BD-F6500 3D

Samsung BD-H6500 3D - Ten chyba troszkę nowszy od poprzedniego ale jakieś inne różnice ??

Panasonic Dmp-bdt460

Sony BDP-S4100 3D


Chyba że polecacie coś innego lepszeg, więc proszę o porady i jakieś propozycję.
 

wujekr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

Rozważam zakup odtwarzacza SONY BDP-S7200 lub innego rozwiązania, np: Marantz 5007 czy inne podobne. Chodzi mi o jakość w odtwarzaniu muzyki z CD i ewentualnie MP3.

Nie wiem czy zdecydować się na rozwiązanie "jako takiego" odtwarzacz BR i do tego dokupić oddzielny odtwarzacz CD, czy jakiś dobry odtwarzacz All in One. Posiadam Ampli Marantza SR5008.
Budżet max 2 tyś

Ciekawi mnie ten nowy model Sony
Szczególnie że jest wyposażony jest w High Res Audio

Czy ktoś to testował ?

Swoją drogą to szkoda że Sony nie zdecydowało się umieścić wyjść RCA analogowych w tym modelu.
Skoro dźwięk ma być aż tak rewelacyjny.

Z góry dzięki za info !
 

Whiplash

New member
Bez reklam
UD5007 to dobry blu ray z dobra jakoscia dzwieku z CD po RCA. Do amplitunera raczej nie oplaca sie kupowanie osobnego CD chyba ze posiada sie bardzo kiepski blu ray. Moim zdaniem UD5007 zapewni Ci wystarczajaca jakosc dzwieku.
 
Do góry