Nowe odtwarzacze bluray 2014 - czy warto czekać? Jaki odtwarzacz kupić w 2014?

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Akurat przytoczony fragment dotyczy Metallici na DVD Audio.
Ja również mam SACD.iso: Rush, Mike Oldfield, Joe Satriani, Motorhead, Manowar i najważniejsze dla mnie: Kitaro, Kraftwerk, a przede wszystkim Tangerine Dream.

No nie mów że CA 751BD. ;)
Ale myślę że Pioneer BDP-450.
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Akurat przytoczony fragment dotyczy Metallici na DVD Audio.
Ja również mam SACD.iso: Rush, Mike Oldfield, Joe Satriani, Motorhead, Manowar i najważniejsze dla mnie: Kitaro, Kraftwerk, a przede wszystkim Tangerine Dream.

No nie mów że CA 751BD. ;)
Ale myślę że Pioneer BDP-450.


Powstrzymam się od odpowiedzi, bo jestem bardzo ciekaw zdanie innych kolegów....
 

Hermann

New member
No nie mów że CA 751BD. ;)
Ale myślę że Pioneer BDP-450.

Nikt nie chce zgadywać, więc powiem.

No nie, nie CA 751 BD.

Pionier BDP-450 już blisko, obecnie jako jedyny, który daje nadzieję na pozbycie się Cinavii.
Aktualnie spadł na drugie miejsce, jako plan "B"

Na pierwszym miejscu mam aktualnie Pioneer BDP LX-58.

Początkowo wydawało mi się, że główna różnica jest w możliwości przetwarzania rozdzielczości 4 k, ewentualnie w dwurdzeniowym procesorze, który nie wiem do dziś czy jednak będzie w LX-58.
Doniesienia mówiły też, że nie będzie miał wifi.
Ponieważ do zakupu telewizora 4 k jeszcze się u mnie sporo się zejdzie, zatem wydawało mi się że zbyt mało jest postępu w tym pionku, zwłaszcza patrząc na jego cenę.

Jednak powoli pojawiały się dalsze przecieki o LX-58.
Np tutaj:
Óíčâĺđńŕëüíűĺ Blu-ray ďëĺĺđű Pioneer BDP-LX58/88 ń HDMI 2.0 ť HDTV*** - ňĺëĺâčäĺíčĺ č âčäĺî âűńîęîé ÷¸ňęîńňč

Otóż wynika z tej i innych stron, że nie tylko będzie miał wbudowane wifi, i wyjście analogowe stereo, ale także analogowe 7.1, a przede wszystkim DAC ESS Sabre 32!
W dodatku, DSD będzie obrabiał zarówno w 2,8 jak i 5,6 MHz! Z tego co wiem, dotychczasowe odtwarzacze Pioneer'a miały tylko 2,8 MHz. ( nie wiem jak CA 751 BD )
Oczywiście Marvel i Qdeo najnowszej generacji jak i technologie PQLS.

To jeszcze nie wszystko, będzie miał zmieniony napęd na (napęd "Ultra Dokładnego Odczytu", ze stabilizacją wibracji:
Pioneer BDP-LX58

I taki mały potrzebny szczególik- jeśli dobrze widzę na zdjęciu, to będzie miał też na przednim panelu
możliwość przeskakiwanie do następnego jak i poprzedniego nagrania.
Nie muszę chyba mówić, że będzie miał także możliwość sterowania z tabletu, jak i smartfona

To wszystko, o ile okaże się prawdą, zmienia całkowicie moje zdanie na temat stosunku możliwości do ceny LX-58.
Trzeba jednak poczekać aż do września na sprawdzenie tych wszystkich rewelacji.
Na rynku pojawi się dopiero po wystawie IFA 2014 w Berlinie, która będzie właśnie na początku września.

Jedyna wada jaką widzę...Cinavia, niestety...:(
Będę musiał przeboleć.
Na szczęście, podobno Cinavia nie blokuje - tak jak twierdzisz - płyt muzycznych, ani plików flac.
To dla mnie najważniejsze.

Wracając na chwilę do ceny, to np DAC Sabre32 jest dopiero w Oppo 105, ile kosztuje łatwo wyszukać, ja nie widzę taniej niż 6500 zł PLN.
Oppo 103, bez Darbee, jest za 3000zł.
To raczej drożej niż ma kosztować LX-58.
A wiesz na jakich DAC' ach pracuje Oppo 103?
Na znanych nam z Asusa za 400zł Cirrus Logic !!

Żegnaj Oppo!
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Co do czarnego albumu to zgadzam sie. Dla mnie jako starego fana metallicy material sam w sobie jest wiecej niz dobry ale niestety brzmienie albumu nie pozwala na przyjemny odsluch. Blachy sa strasznie wyostrzone, brakuje tego miekkiego zejscia perkusji.

Hmmm co to za pionek LX58? Jakas nowosc na ten rok ?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Rzeczywiście. Ten Pioneer BDP-LX58, może pokazać „pazur” i robi wrażenie.
Pytanie tylko; ile będzie "trzeszczał'? Bo za te "bajery", przyjdzie chyba trochę zapłacić.
Wiesz. Odnośnie Cinavii, to niczego nie można być pewnym.
 
Ostatnia edycja:

spinacz66

New member
Bez reklam
Też uważam że do cinavii może być różnie ale dla mnie to wsio Hermann Może ja też poczekam na ten model niż na 450 z wyglądu genialny orientujesz się jaki tam będzie dokładnie procek i jakie kości w torze audio w analogu/cyfrowym czy te same?
 

Hermann

New member
Też uważam że do cinavii może być różnie ale dla mnie to wsio Hermann Może ja też poczekam na ten model niż na 450 z wyglądu genialny orientujesz się jaki tam będzie dokładnie procek i jakie kości w torze audio w analogu/cyfrowym czy te same?

Wiem tylko tyle , co widać na tych stronkach, do których podałem linki ( no... jeszcze kilku innych, ale te same wiadomości mniej więcej).

Dotychczas nie zauważyłem nigdzie informacji odnośnie głównego procka jaki będzie w LX-58.
Domyślam się tylko, że chyba dwurdzeniowy, bo we wszystkich nowych blurayach, z obsługą
rozdzielczości 4 k, takie procki instalują.
Niestety wszystko się wyjaśni dopiero jak wejdzie do sprzedaży.
Chyba, że będą dalsze przecieki - po to założyłem ten wątek.

I tu jest pewien problem - trzeba czekać do września, a w tym czasie wariant "B" ( Pionek 450) może stać się nieaktualny.
Pamiętaj, że do pełnego zadowolenia z Pionka 450 potrzebne są 2 warunki;
po pierwsze, trzeba "wybrać" taki który jest cichy i nie wydaje dziwnych odgłosów.
Otóż śledząc opinie o 450 często (!) spotykałem skargi na głośną pracę, stuka, albo coś jakby odgłos tarcia a czasem pisk w wysokiej tonacji.( Miałem kiedyś taki CD, który piszczał w wysokiej tonacji - no nie da się tego słuchać!). Najczęściej kończyło się odesłaniem Pionka 450 do sprzedawcy.
Inni natomiast twierdzą, że od samego początku, ich 450 chodzi cicho, bez żadnych odgłosów.

Dlatego trzeba by "wybrać" taki, co chodzi cicho.
Łatwo powiedzieć "wybrać", jak już dzisiaj te Pionki są prawie wyłącznie w sprzedaży przez internet,
i nie ma jak sprawdzić. Trzeba się liczyć z odsyłaniem i ewentualnym zakupem w innym sklepie internetowym.
Nie jest to przyjemne.

Do tego w miarę upływu czasu pula tych 450-tek będzie się zmniejszać ( mam wrażenie, że produkcja nowych już została zatrzymana ) i może się okazać, że w obrocie zostają same takie odesłane, które piszczą. I co wtedy?
Naprawa reklamacyjna? O ile oczywiście uznają wadę i przyjmą w ramach reklamacji.
Wymiana napędu na własny koszt? Bez sensu no i koszty.

A teraz "po drugie". Otóż jeśli myślisz o pozbyciu się Cinavii to musisz mieć Pionka 450 z firmware -najdalej -w wersji 2.09.Lub starszej.
Tymczasem już od od końca 2013 jest "ostateczne" firmware w wersji 2.12, które blokuje możliwość zmiany firmware na "custom". Zapewne produkcja ostatnich egzemplarzy jest już z tym "kończącym" firmware 2.12. I klops. Zapomnij o pozbyciu się Cinavii. Chyba, że "Chińczycy" jeszcze coś wymyślą.

Prędzej bym się spodziewał, że wymyślą do Pionka LX-58.
 

Hermann

New member
Też uważam że do cinavii może być różnie ale dla mnie to wsio Hermann Może ja też poczekam na ten model niż na 450 z wyglądu genialny orientujesz się jaki tam będzie dokładnie procek i jakie kości w torze audio w analogu/cyfrowym czy te same?

Aktualnie podają na różnych stronach, że wejdzie do sprzedaży z ceną w granicach 600-700 €.
Kalkulator i policz.
 

bluray

Banned
ASUS BDS-700;
- pasywne chłodzenia
- gwarantowany brak cinavii
- można trafić podobno ca. 400 - 500 pln
- 2 x HDMI
- zmiana strefy i regionu
AMEN
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Cena podobna jak innych flagowych widać ten też będzie dla Pioneera wydajniejszy to na pewno będzie ciekawe czy nie będzie żadnych niespodzianego jak z najdroższym LG co wyszedł bo jak można poczytać na forach nie które egzemplarze mają trudności z odczytem przez usb widać jaka partia wyszła>Mnie akurat asus nie interesuję bo jak patrze w sklepach internetowych i mam dać 700zł i to niby od Ruskich czy Ukraińców sprowadzany i tak ciekawe jak się popsuję gdzie sklep to wysyła i ile się czeka normalnie to 30dni.to wolę dołożyć do 450
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
ASUS BDS-700;
- pasywne chłodzenia
- gwarantowany brak cinavii
- można trafić podobno ca. 400 - 500 pln
- 2 x HDMI
- zmiana strefy i regionu
AMEN

- pomimo pasywnego chłodzenia sam napęd nie jest ponoć zbyt cichy
- po aktualizacji brak Cinavii wcale nie jest gwarantowany, bez aktualizacji zacina się nie do zniesienia.
- trafić można w jednym sklepie,~450 z dowozem, wcale nie łatwo i nie wiadomo, czy jeszcze można.
- z drugim HDMI ludzie maja problemy
- zmiana strefy i regionu owszem, ale zdecydowana większość ludzi i tak nie skorzysta z braku płyt
- brak możliwości odczytu płytek SACD i DVD-Audio
- DAC na Cirrus Lodic...brrr...
AMEN
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie ale czemu sie tak napalacie na tego LX? Poprzednik nie mial rewelacyjnych ocen, pionek jak to pionek lubi miec humory, tor audio analogowy tez jak na flagowca i cene nie byl najwyzszych lotow. Szkoda bo wizualnie pioneer robi rewelacyjne sprzety. Mnie to ciekawi ten Panasonic DMP700, jako nastepca 500tki, 7.1 analog rca itd moze byc ciekawie a wygalda hmm taki do wszystkiego pasujacy ;)
 

spinacz66

New member
Bez reklam
Ten panas będzie kosztował tyle samo ciekawe jak nazwie kodową ten procek.Może być wojna między dwu rdzeniowymi prockami i technologią 4K jak na początku ery BD czy teraźniejszych telewizorów 4K. kto utoruję sobie pierwszy drogę i będzie wiódł prym.Pamiętam jak BD wchodziło to jedni przez drugich wymyślali dodatki,patenty że jest lepszy
 
Ostatnia edycja:

Hermann

New member
Panowie ale czemu sie tak napalacie na tego LX? Poprzednik nie mial rewelacyjnych ocen, pionek jak to pionek lubi miec humory, tor audio analogowy tez jak na flagowca i cene nie byl najwyzszych lotow. Szkoda bo wizualnie pioneer robi rewelacyjne sprzety. Mnie to ciekawi ten Panasonic DMP700, jako nastepca 500tki, 7.1 analog rca itd moze byc ciekawie a wygalda hmm taki do wszystkiego pasujacy ;)

Faktycznie ostatni z serii LX- a mianowicie LX-55, miał kłopoty, zwłaszcza ze wcześniej wypuszczonymi egzemplarzami, jednak po upgradzie firmware znacznie się poprawiło. Oczywiście można też myśleć, podobnie jak w 450, o pozbyciu się Cinavii, ale tu także firmware nie może przekroczyć pewnej wersji ( bodaj 3.18, ale nie jestem teraz pewien)
Jest wiele opinii bardzo pozytywnych o LX-55 (np. na Amazon, gdzie ludzie są bardzo krytyczni), a niektórym nawet podoba się ten mocno krytykowany dźwięk po analogu.
Analog jest tylko stereo RCA, nie ma 7.1
Nie wiem jaki tam jest DAC może własnie Cirrus Logic i dlatego dźwięk tak kuleje.

Co do Panasa DMP 500, to ponoć niewiele się różni od P 300, za to cena dwukrotnie wyższa.
DMP-700, prawdopodobnie nadal będzie bez możliwości SACD i DVD-Audio.
W każdym razie tak wynika z dotychczasowych przecieków.

Nie słychać też nic aby miał DAC ESS Sabre32, jak pionek LX-58, a cena podawana wygląda podobnie - ~600 €.
Ma się ukazać wcześniej -czytałem o maju.
To już niedługo. Będziemy mogli sami ocenić.

Panasonic ma wypuścić ponoć aż 6 nowych modeli, w tym jeden z nagrywarką.
Terminy nie podane (z wyjątkiem maja dla flagowca 700), ale wszystkie mają być w tym roku.
Będzie przynajmniej w czym wybierać.
Co do wyglądu panasa 700... hmm.... owszem, w zasadzie elegancki, ale nie wiem czy podobają mi się te dziwne boczki i klawisze operacyjne z góry obudowy.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No nie wiem czy 500 malo rozni sie od 3-setek ale napewno ma bardzo rozbudowane mozliwosci podlaczen no i bardzo dobry tor audio. Czytalem jakis test na stronie francuskiej no to sie zachwycali. Co warto podkreslic, najlepsze brzmienie stereo uzyskuje sie podlaczajac kabel nie do wyjsc dedykowanych stereo a do tych od 5.1 pod wyjscia frontów.

DVDaudio i SACD to na 100% nie bedzie Panasonic wspieral. Co do DAC to w 500 jest chyba Burr-Brown a reszta to jakas tania prowizorka. Nie oczekujmy po czytnikach za 300-600zl audiofilskiego toru analogowego :)
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
- napęd słychać wyłącznie w fazie indeksowania nośnika,
- Cinavii nie ma na ostatnim fw; sprawdzone (można cofać fw).
- żadnych problemów z 2-gim HDMI nie mam,
- SACD i DVD-Audio nie czyta fakt,
- nie korzystam z DAC-a więc nie wiem ...

Cytat z testu ukraińskiego:

"Odpowiedzialny za przetwarzanie dźwięku Cirrus Logic CS4398-CZZ. Jest on oparty na ulepszonym wielopoziomowej architektury delta-sigma, które zwiększyło dokładność krótkich sygnałów i ma zakres dynamiki (Dynamic Range, DR) o wartości 120 dB. THD + N (Całkowite zniekształcenia harmoniczne + szum, THD + N) jest równa -107 dB, a tłumienie w paśmie zaporowym dla PCM (Pulse Code Modulation, PCM) wynosi 102 dB. Warto również zauważyć, że kontroler dźwięku posiada wsparcie dla częstotliwości próbkowania do 192 kHz z głębi bitowej do 24-bitowej. "
 

spinacz66

New member
Bez reklam
A czy tylko Ukraińska to podaję? bo jak sądzę tylko od nich jest sprzęt dystrybuowany? A producent na stronie swojej coś podaję albo strony zachodnie pytam tak z ciekawości nie złośliwie żebyś tego nie odebrał
 
Ostatnia edycja:
Do góry