Nowe modele LG z HDD

jacecek

New member
możliwości HDD w 42PT81

Witam wszystkich Forumowiczów a w szczególności tych, którzy eksploatują plazmę LG 42PT81. Ja już niedługo również będę mógł się wypowiadać na rózne tematy typu "duszki, pierduszki ipt".
Jednak przed zakupem chciałbym jeszcze rozwiać kilka wątpliwości (które chyba i tak nie zmienią mojego wyboru). Mam dwa pytania :

1. Czy podczas nagrywania na HDD (z kablówki UPC) np. z TVP1 serialu PLEBANIA (dla żony oczywiście) mogę oglądać nagrany na HDD (z kablówki UPC) nagrany wczoraj na TVNTurbo Turboerotyk (przez syna oczywiście) ?

2. Jeśli rozpocznie się automatycznie nagrywanie na HDD (na podstawie ustawień timera) to czy mogę w trakcie tego nagrania rozpocząć jego odtwarzanie, czy muszę zaczekać aż skończy się wyznaczony czas. Oczywiście wiem, że mogę w każdej chwili przerwać nagrywanie ale nie o to mi chodzi. Wiem, że tego typu rozwiązanie było stosowane w nagrywarkach z hdd Philipsa.

Jak wspomniałem na wstępie - mojej decyzji raczej nic już nie zmieni ale z niecierpliwością będę oczekiwał na odpowiedzi. A poza tym może obecnym i przyszłym użytkownikom tego modelu coś to wyjaśni lub pomoże w podjęciu jedynie słusznej (za lub przeciw) decyzji.

Pozdrawiam -Jacecek
 

miniola

New member
jacecek napisał:
1. Czy podczas nagrywania na HDD (z kablówki UPC) np. z TVP1 serialu PLEBANIA (dla żony oczywiście) mogę oglądać nagrany na HDD (z kablówki UPC) nagrany wczoraj na TVNTurbo Turboerotyk (przez syna oczywiście) ?

2. Jeśli rozpocznie się automatycznie nagrywanie na HDD (na podstawie ustawień timera) to czy mogę w trakcie tego nagrania rozpocząć jego odtwarzanie, czy muszę zaczekać aż skończy się wyznaczony czas. Oczywiście wiem, że mogę w każdej chwili przerwać nagrywanie ale nie o to mi chodzi. Wiem, że tego typu rozwiązanie było stosowane w nagrywarkach z hdd Philipsa.

Sprawdziłem. Można odtwarzać zapisane wcześniej pozycje podczas nagrywania. Lecz pliku, który się nagrywa nie ma na liście, więc odtworzenie go podczas nagrywania jest raczej nie możliwe.
 

amsat555

New member
Witam!Mam tą plazmę parę dni i nie mam problemów z jakimi się borykają inni ,coś tam zostaje na ekranie , ale to taka technologia i zaraz przy innym obrazie znika .Decyzję podjąłem w 5 minut bo cena niska i po podłączeniu swojej MP3 z filmem w sklepie wszystko działało - koniec z siedzeniem przy kompie i oglądania filmów na 15 " .Po podłączeniu do cyfry jest rewelacyjnie .Wcześniej miałem 32 100 Hz philipsa , który kosztował mnie sześć lat temu prawie dwa razy więcej niż ten LG , a jakość i funkcje nie do porównania .Super zakup i tyle .Jeśli chodzi o nagrywanie to co się nagrywa z usb nie można cofnąć - dopiero po nagraniu na HDD .Pozdrawiam wszystkich i radzę pamiętać do czego to urządzenie służy.
 

WombatPL

New member
roon7, chyba masz pecha. Albo sam go sobie wmawiasz. Kupiłeś TANI model. A wymagasz cudów. Trzeba było kupic 2-krotnie droższy i nie marudzic kaske podobno masz na to. Ale nie moja kieszeń i nie mój problem.
Natomiast to "codzienne wypalanie 2h" pilnowanie kanałów żeby nie za długo, przyglądanie sie co zostało z powidoków i odbieranie kazdego jak rane w serce... przesadzasz SAM WOBEC SIEBIE.
Znam ten stan. Audio zawsze lepiej gra u znajomych niż u nas (choć mamy niekiepskie i naprawde dobrze wymyślone) choc oni twierdza że nasz e lepsze i to zarowno w domu jaki w samochodzie, ich TV ma lepszy i przyjemniejszy obraz.. itd. To w głowie siedzi. też tak miałem ale sie oduczyłem.

Ja mam gdzies ten TV, dziecko uzywa go jako ścianki od której odbija piłke (lekką, ale czasem sie odbije od TV) albo godzinami pali sie tam menu od CD Audio, oglądam sobie jakis kanał całą noc bo TV robi za radio.. po prostu sobie gra. Nie bawie sie w jakieś wygrzewanie/wypalanie/VooDoo magic bo to jest sprzet dla mnie a nie ja dla sprzetu. Nie ma trwałych powidoków.
Owszem, oglądajc film z napisami po napisach zostaje "wyszarzone" przez chwile ale zaraz znika. i Jeszcze z 80% czasu chodzi w prawym dolnym rogu PIP z kamery w pokoju dziecka.
A w nocy tatuś siada na dywanie i gatuje gierki z kompa. I jakoś na razie jest OK. Ale nie oczekuje od niego cudów bo wiem ile kosztował. A lubie dobry obraz i na razie jest bardzo OK.

Akurat pilota uważam że tragedie. Za dlugi, dwuręczny, mało intuicyjny, stoi głupio w druga strone.


Wiec na moje oko. Albo sobie wmawiasz albo masz felerną sztukę. Ale przy tym co wyczyniasz stawiam na to że sie sam nakręcasz.
 

zibi_z

New member
Witam wszystkich
Mam pytanie do posiadaczy plazmy LG 42PT81 - przymierzam sie do niego na 99%.

W instrukcji przy opisie gniazd Euro (str 6) jest:

Gniazda Euroscart (AV1/AV2)
Do tych gniazd można podłączyć urządzenia
zewnętrzne dostarczające sygnał wyjściowy
lub
odbierające sygnał wejściowy za
pośrednictwem złącza Euroscart
.
I tu moje pytanie: Czy po podłaczeniu np. magnetowidu lub nagrywarki DVD pod takie złacze uzyskam mozliwość nagrania tego co jest na aktualnie na ekranie?

Pewnie niektórzy sie zapytają w jakim celu taka konfiguracja: otóż uzywając TV z HDD bedę potrzebował pewnie czasmi jakieś nagranie "przenieść"/odtworzyć w innym miejscu.

Prosze o odpowiedz posiadaczy - najlepiej jeżeli przetestowali taką koniguracje.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

roon7

New member
WombatPL napisał:
roon7, chyba masz pecha. Albo sam go sobie wmawiasz. Kupiłeś TANI model. A wymagasz cudów. Trzeba było kupic 2-krotnie droższy i nie marudzic kaske podobno masz na to. Ale nie moja kieszeń i nie mój problem.
Żadnych cudów nie wymagam, wystarczyło by mi ogladanie filmow z napisami bez tych wkurzających "paseczków",
właśnie trzeba było i teraz nie moge sobie tego darować , że się skusiłem na cene hdd itd.

WombatPL napisał:
Natomiast to "codzienne wypalanie 2h" pilnowanie kanałów żeby nie za długo, przyglądanie sie co zostało z powidoków i odbieranie kazdego jak rane w serce... przesadzasz SAM WOBEC SIEBIE.
Cóż to tu właśnie na tym forum wyczytałem jak ważne jest "docieranie plazmy" gdy by nie to pewnie nie robił bym takich cyrków.

WombatPL napisał:
Owszem, oglądajc film z napisami po napisach zostaje "wyszarzone" przez chwile ale zaraz znika.
Możesz sprecyzować chwilę ?
Być może tobie to nie przeszkadza, ale mnie owszem, być może nie było by to uciążliwe gdyby napisy w filmie wyświetlane były co 3 min, ale tak nie jest, jak to napisałeś zostaje wyszarzone przez chwile i znika ? ciekawe, jak kolejne napisy znów powodują powielają ten stan . I jeśli widze ten efekt z paru metrów to sry :(
 

amsat555

New member
napisy przez usb

djsuszi napisał:
udało mi się uruchomić napisy i tak:
1. napisy chodzą mi w formacie tmplayer czyli "00:13:23:jakis tekst"
2. nazwa pliku musi być jak nazwa avi , tylko, że z końcówka txt.
Witam !Nie mogę odtworzyć napisów do filmu przez moją mp3 .Przeczytałem jak to robić ale nic nie czyta .Może ktoś napisze krok po kroku jak to zapisać aby je czytał.
 

djsuszi

Member
amsat555 napisał:
Witam !Nie mogę odtworzyć napisów do filmu przez moją mp3 .Przeczytałem jak to robić ale nic nie czyta .Może ktoś napisze krok po kroku jak to zapisać aby je czytał.

post wyżej od mojego jest opisane jak z napisami zrobić
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=136579&postcount=92
musisz mieć w katalogu:
jakis_film.avi
jakis_film.srt w formacie SubRipera
lub
jakis_film.avi
jakis_film.txt w formacie TMPlayer

Format SubRipera wygląda tak:
-----------------------------------------------
5
00:00:15,555 --> 00:00:18,057
Nasze rozprawy
odbędą się w tym samym czasie.
6
00:00:18,098 --> 00:00:20,392
- Radź sobie sam.
- Sofia Lugo.
7
00:00:20,434 --> 00:00:23,812
Jestem dziewczyną Jamesa Whistlera.
-----------------------------------------------

Format TMPlayer wygląda tak:
-----------------------------------------------
00:02:20:Masz rację.
00:02:22:Jesteśmy winni.
00:02:24:Każdy z nas.
00:02:27:Ale nie oni.
00:02:29:Chcę pomóc.
-----------------------------------------------

Jeżeli Ci w ogołe nie czyta filmu to znaczy, że masz format pliku nie odtwarzany przez ten TV.

Napisy należy jednorazowo włączyć w "Menu->DVR->Napisy" i czasami wybrac poprawne kodowanie czyli polskich napisów Latin2
 

WombatPL

New member
roon7, pomijając wszelkie inne kwestie typu sprawnym niesprawny, ile dla kogo trwa "chwile" i co to znaczy "nieznaczne" ile to już jest "wkurzające"sprzedaj ten z małą stratą (rozumiem że jest prawie nowy) dołóż z tej kaski co i tak miałes wydać i przestań sie męczyć. Będziesz teraz kilka lat cierpiał gapiac sie w TV które ci nie pasi?

natomiast proponuje kupić lcd a nie plazme.
 

roon7

New member
WombatPL czy Ty aby nie przesadzasz ?
Co jest wkurzające to , że pisze co myśle :confused: , mam do tego prawo, wiesz co, mnie zarzucałeś , że się nakrecam a popatrz na siebie jak dla mnie to Ty się tu unosisz , weź wyluzuj. Masz słabe nerwy nie czytaj, nie rozumiem dlaczego tak bardzo Cię wkurza , że napisałem to co mnie się nie podoba w tym TV, nie każdemu może odpowiadać to że widać "paseczki" .
No ale dobra specjalnie dla Ciebie, zarabiasty TV, zero zero poświaty, na LCD predzej :-D i co szokujące mój syn używa go jako stół do bilarda i zero ryski.
Zadowolony ?
Czy rozmowa w takim tonie jak do tej pory uprawiasz jest tym o co chodzi na forum ?
Czy może do wymiany opinii, doświadczeń bez zarzucania komuś, że zle widzi bo przecież ten stół ma trzy nogi :p
 

WombatPL

New member
WombatPL czy Ty aby nie przesadzasz ?
Co jest wkurzające to , że pisze co myśle :confused: , mam do tego prawo, wiesz co, mnie zarzucałeś , że się nakrecam a popatrz na siebie jak dla mnie to Ty się tu unosisz , weź wyluzuj. Masz słabe nerwy nie czytaj, nie rozumiem dlaczego tak bardzo Cię wkurza , że napisałem to co mnie się nie podoba w tym TV, nie każdemu może odpowiadać to że widać "paseczki" .
No ale dobra specjalnie dla Ciebie, zarabiasty TV, zero zero poświaty, na LCD predzej :grin: i co szokujące mój syn używa go jako stół do bilarda i zero ryski.
Zadowolony ?

Nie bardzo - bo nic nie zrozumiałeś. Wysluchałem ("wyczytałem") twoją opinię, szanuje ją, masz do niej prawo, jest twoja własna i trudno dyskutowac z faktem że cos ci sie podoba lub nie. Niepodoba sie - OK. Nie każdemu musi.
A ja z jednej strony usiłuje dojsć dlaczego tak to odbierasz a z drugiej juz bez wnikania "dlaczego" doradzam ci chyba najlepiej co powinienes zrobic. Pozbyć sie go i nabyc taki ktory cie zachwycił. Proste jak obręcz.
Wybacz, ale codzienne 2 godzinne "naprawienie" plazmy jednolitym obrazem ociera sie o gonienie w pietke. Gdybym miał wracać z pracy o 18tej i do 20 mieć 42" żółtego prostokata na ścianie "dla jego zdrowia" to bym go wyrzucił za okno, wystrugał sobie teatrzyk z kukiełek i bawił sie lepiej.
ty zostałeś niewolnikiem swojego TV, twoje dziecko to zauważa, ludzie którzy ci czytają to widzą a ty nie.
Wiec juz nie analizuj, nie porównuj, nie usiłuj sie przekonac że ten Tv jednak jest fajny lub nie doszukuj sie w nim kolejnych złych cech tylko go zmień. to tylko sprzet.
Ja sie nie napinam na highendowe wrażenia wzrokowe za 4 tys zł ale też mimo tego że swojego nie wygrzewam, nie wypalam, uzywam tak jak mi jest wygodnie a jak sie dziecku odbije od niego piłeczka to nie lece patrzec czy nie ma skazy na matrycy, generalnie NIE DBAM - i nie zauważam wad o ktorych piszesz.
Owszem, jak w absolutnych ciemnościach oglądałem film z napisami to zwróciłem uwage że wmijscu gdzie sa napisy zostaje poświata. Z drugiej strony było ciemno, obraz był ciemny a napisy swieciły bardzo mocno. Taki obraz zostaje nie tylko na plazmie ale tez na oku w takich warunkach. Ale wiem że plazma tak ma. 5 minut po zapaleniu światła i zmianie kanału juz nie ma tych powidoków, rozświetleń. Owszem, zapewne po 14 godzinach świecenia na jednym kanale z jasnym logo przez chwile ono zostanie. Ale nie wsadze nosa w wyświetlacz żeby je koniecznie dostrzec. Ty jednak tak robisz.
Wiec zmień na LCD, nie bedzie tego przez dłuższy czas.
Widocznie twoje oczekiwania przerosły ten sprzet - zdarza sie. Pamietam jak składałem swoje pierwsze zestawy audio - zawsze cos mi szumiało, nie rowno grało. Kumple przychodzili i im opadała kopara a ja szukałem dziury w całym. I znajdowałem. A szedłem do nich i ich radio z Unitry z głosnikami Tonsila wydawało mi sie szalenie dobrze brzmiacym sprzetem. Jakbym mógł to bym chciał miec to co oni mieli w domu. A miałem wtedy ze 2 połki lepszy. Moja ulubiona muzyka były nagrania Demo-test a 30cm basowego głosnika słuchałem z odległości 3cm na minimalnej głosności i słyszałem że "pyrczy"... i to co opisujesz bardzo mi to przypomina. BA! z 5 metrów tez słyszałem to pyrczenie. pyrczenie które było ledwo słyszalne z 3 cm PRZEBIJAłO MI SIE przez muzyka 4x200W pracująca na 50% skali. SŁYSZAŁEM TO PYRCZENIA. Dam sobie za to reke uciąc. tyle że ja nie oszczędziłem kupując i juz nie bardzo można było isc w górę. A ty możesz - no to zmieniaj.
To LG nie jest moim wymarzonym TV ale tylko ten mdel wszedł w mebel w ktorym miał stać. 100x bardziej podobały mi sie inne. Nawet w zasadzie w tej samej cenie. Ale bym ich nie zmieścił. Kupiłem to LG ze świadomością że to średnia połka (np Kiki tu na forum mnie uświadomił) i jest całkiem OK.
Ma wszystkie wady i zalety plazm bo plazmą jest. A z biegiem czasu bedzie tylko gorzej bo to jest plazma. Ale to plazma za 4 tysie a nie za 12 tysi.
Czy może do wymiany opinii, doświadczeń bez zarzucania komuś, że zle widzi bo przecież ten stół ma trzy nogi

To tak w nawiązaniu do tego że jeden słyszy a drugi nie co pisaem o głosnikach. Ty widzisz i ci rażąco przeszkadza a ja czasem zauważam i zaraz już zaewne tego nie ma bo przestaje zauważac. Może mamy inny stopień tolerancji na to, może czego innego oczekujemy, a może nasze odbiorniki pracują inaczej - np twój ma jakiś feler. to tylko LG.
Ale ty załozyłeś jedyny słusznym "patrzeniem" jest Twoje patrzenie. tylko ci sugeruje że może napiąłeś sie na plazme, oczekiwałes cudów, nie kupiłes najdroższej/najlepszej jakiej mogłes a teraz masz o to pretensje do odbiornika że niejest tak doskonały jak tego oczekiwałeś. Stąd moja rada: juz nie wnikaj tylko go zmień. Po co sie męczyc?
bedziesz najbliższe 2 lata wpatarywał sie w niego, patrzył jak ci przyrasta ilosc coraz trwalszych powidoków mając z tego zero przyjmności oglądania filmów i do tego bulił za prad i grzał pokuj codziennym 2h wypalaniem go na max poborze energii? choć lepiej nie bedzie? PO CO?
Zmieniaj - najlepsza rada na świecie.
 
Ostatnia edycja:

WombatPL

New member
co do tego systemu plików RAW. NA tym dysku niema RAW.

tylko windows jest głupie. Jak sie wsadzi w XP nowy dysk i załozy partycje ale je nie sformatuje to XP tez poda we własciwościach że to system plików RAW. A znaczy to w uproszczeniu dokładnie tyle "o rany o rany nie rozpoznaje systemu plików na twoim dysku". No coż, XP rozpoznaje tylko FAT/32 i NTFS i to do tego zakładane w bardzo standardowy sposób. Ale sa wtyki lub soft nawet do XP pozwalający explorowac wiele róznych systemów plikowych.

Można też dziaąć w jedną strone - wynosząc pliki z TV. taki dysk "niby RAW" przejechany programem narzędziowym odbudowywuje informacje o strukturze plików i można z niego pliki zgrywać. Można też skopiowac backup boot sector we właciwe miesjce.. powinno pomóc na raw pod XP. Ale TV zapewne znowu bedzie chciał go formatowac.
 
Ostatnia edycja:

Jusand

New member
To co w końcu wybrać, jeśli nie ten LG, z plazm pozstaje jeszcze Panasonic PV70 i Samsung Q91H a może wogóle zmienić orientację i kupić LCD, np samsung Serii R82B ??
pomóżcie bo jestem w wielkiej krpoce oglądał będe telewizję N, dvd (manta:)) i być może PC, odległość 2,5-3,5 m pokój nie słoneczny, (tzn słońce z rana wczesnego) potem od ok 10 słońca brak w oknach

Pozdrawiam
 

garmul

New member
Jusand napisał:
To co w końcu wybrać, jeśli nie ten LG, z plazm pozstaje jeszcze Panasonic PV70 i Samsung Q91H a może wogóle zmienić orientację i kupić LCD, np samsung Serii R82B ??
Pozdrawiam
Wg mnie odrzuć z tego zestawienia Panasa. Wiele osób na tym forum podziela moje zdanie. Tteż zastanawiałem się pomiędzy tymi trzema plazmami - bo najpierw wybrałem plazmę. Po odrzuceniu PV70 i niemożnosci kupna Samsunga w sklepach internetowych został ten LG. I jestem ZADOWOLONY!
PS. Nie mogłem porównać bezpośrednio Samsunga z LG. Jak już kupiłem LG obejrzałem jeszcze raz dokładnie Samsunga w MM - nie widzę różnicy. A bajery są po stronie LG.
 

amsat555

New member
te napisy

Raffaello napisał:
Problem z napisami jest łatwy do rozwiązania. Wiem, bo testowałem sobie ten telewizorek w SATURNIE. Generalnie trzeba zamienić napisy .txt na .srt i wszystko będzie git. Jak to zrobić ? Dziecinnie łatwo. Ściągacie CinemaPlayer i odpalacie filmik. Napisy wczytają się automatycznie. Potem otwieramy "edytor napisów" (w CinemaPlayer oczywiście) i robimy "zapisz jako" zapisz jako typ wybierając Sub Ripper. Gotowe. 42PT81 łyknie te napisy bez problemu. Oczywiście zawsze nazwa filmu i napisów identyczna.
Witam!Robię te napisy na wszystkie sposoby i lipa .Zapisuje jako srt i txt ale w katalogu nie ma końcówki avi i txt .Czy trzeba to dopisać ?Sprzęt widzi avi choć plik na kompie nie ma jej .Gdy dopiszę to telewizor widzi dwa razy avi.Umieszczam w jednym pliku i też nic.Gdy chcę je otworzyć na tv to wyskakuje ten wredny napis ,że ich nie znaleziono.Coś chyba producenci przedobrzyli z tymi napisami i ich otwieraniem bo mam zwykłą dvd wiwę i czyta wszystko co tylko się da chyba płytę chodnikową tylko nie .Jest jeszcze możliwość ,że ta pm3 nie zapodaje tekstu ale filmy z niej chodzą.Plis może jakieś jeszcze porady ?Pozdrawiam!
 

Raffaello

New member
Djsuszi kilka postów niżej dokładnie opisał jak to ma wyglądać. Jeśli tak robisz i telewizor nie widzi napisów to chyba powód do reklamacji. Sprawdź na innym telewizorku (np. w Saturnie).
Kiedy testowałem telewizorek w Saturnie nie miałem żadnych problemów. Po włożeniu pendriv'a do telewizorka pojawiło się menu z którego wybrałem "Lista filmów". Wybralem katalog i widać było nazwę filmu. Nie pamiętam czy było widać rozszerzenie .avi. Pliku z napisami nie było widać. Plik z filmem i napisami miał taką samą nazwę. Napisy były w formacie Sub Rippera, a więc z rozszerzeniem .srt
 

woroq

New member
Czy jakosci matrycy jest porownywalna z LG 42PC51? Zamowilem ten TV ale w zwiazku z kompletnym brakiem na rynku zmienilem zamowienie na 42PT81.

Obraz na PC51 mi sie podobal wiec mam nadzieje ze technologia w PT81 nie jest gorsza. Prosze o odpowiedz.
 
Ostatnia edycja:

WombatPL

New member
amsat555

zrób prosty test. na jakiś pendrive USB nagraj film ktory twoj TV odtwarza. Nazwij go jakoś np aa.avi

potem zrób tak:

utworz w Windows na pulpicie nowy plik tekstowy o nazwie aa.txt
wrzuc do niego to:

1
00:00:00,417 --> 00:00:06,840
to jest pierwsza linijka:
/to jest druga linijka
2
00:00:07,549 --> 00:00:11,178
to jest kolejna linijka:
/a to jest kolejna linia 2
3
00:00:11,345 --> 00:00:13,597
bbbbzzzz bzzzz
/bzuuuu bzzuuuuu
4
00:00:13,847 --> 00:00:18,185
taki sobie test:
/aaaabbbb ccccććććśśśśńńń


zapisz go i zmień rozszerzenie na .srt (bedzie aa.srt)

wsadź go na pendrive w tem sam folder co jest w nim aa.avi
i jak odpalisz film to 1 , 7, 11, 13 sekundzie powinny być te napisy

o ile masz je włączone w Menu telewizora


subtitleTool przygotuje ci na 100% zgodne z TV napisy - własnie sprawdzałem

irytujące jest jedno - małe litery napisów. da sie powiększyć???
 
Ostatnia edycja:

Macieks34

New member
obraz

woroq napisał:
Czy jakosci matrycy jest porownywalna z LG 42PC51? Zamowilem ten TV ale w zwiazku z kompletnym brakiem na rynku zmienilem zamowienie na 42PT81.

Obraz na PC51 mi sie podobal wiec mam nadzieje ze technologia w PT81 nie jest gorsza. Prosze o odpowiedz.

Ja widziałem w MM tego Pt 81 obraz mi sie bardzo podobał,a sygnał był słąbej jakosci..sam tv wyglada super,całkiem inaczej niz na zdjeciach ,nie wiem czy to dlatego ze słabe swiatło było na studio,czy po prostu zdjecia w internecie sa wszytkie jednakowe dlatego szukałem innego tv>.Gdyby nie było naklejek oznaczajacych dysk twardy itp to bym szukał dalej..Tez sie nastawilem na ten model podoba mi sie czern i bajery obraz podobny jak na samsungu ale mniej pradu czerpie;)
 
Do góry