Nowe modele LG z HDD

gurolpl

New member
Zyżycie energii

witam ponownie,
inspirowany różnymi dziwnymi infromacjami nt. poboru prądu przez telewizory plazmowe (na naszym TV zdaje się pisze 350W podczas gdy na LCD 40" jest ok. 220-250W) i jego zależnością od jasności obrazu (w LCD pobór prądu nie zależy od jasności - sam sprawdziłem na moim monitorze LCD 24") postanowiłem wykonać kilka pomiarów.
Jako obrazu testowego użyłem stopklatki (a więc nie było audio) z DVD z koncertu rockowego który wydał mi się "średnio-jasny" - jasna scena i ciemniejsze boki obrazu (widownia)
Oto wyniki:
1) Tryb "oszczędny" - wyłączony
- ustawienie obrazu: dynamiczny - 282W
- ustawienie obrazu: standardowy - 239W
- ustawienie obrazu: łagodny - 195W
2) Tryb "oszczędny" - włączony
- ustawienie obrazu: dynamiczny - 210W
- ustawienie obrazu: standardowy - 186W
- ustawienie obrazu: łagodny - 158W
Jak widać różnice są znaczne ;)
Dla zilustrowania zależności poboru prądu od jasności wykonałem
też test na idealnie białym ekranie ("wybielanie" w ICM czy jak tam)
1) Tryb "oszczędny" - wyłączony - 347W
2) Tryb "oszczędny" - włączony - 243W
tryb obrazu nie ma tu znaczenia (przetestowałem).
Dla kompletności pomiarów zbadałem pobór prądu przez wyłączony telewizor:
tryb standby - 18W
tryb standby z nagrywaniem programu - 55W
Przy nagrywaniu programu na włączonym telewizorze nie zaobserowałem specjalnego wzrostu poboru prądu.
Dodam tylko że podczas oglądania filmu na TVP pobór prądu dla trybu z oszczędzaniem i obrazu standardowego (takich ustawień używam) wahał się średnio od 140 do 230W, w zależności od tego co było na ekranie.
Podsumowując - nie jest tak źle jak mówią o plazmach, ale mogłoby być lepiej ;) Tylko po co ten standby 18W....to w sumie 5 zł miesięcznie "podatku" dla energetyki...
Aha - jeszcze jedna uwaga - ponieważ pomiaru dokonywałem amperomierzem rzeczywisty pobór mocy może być minimalnie mniejszy (cosinus fi <1 dla tych co wiedzą o co chodzi) ale nie więcej niż 5-10%, jeśli tylko telewizor spełnia normy obowiązujące w UE ;) (cos fi > 0,9 a średnio komputery np. mają 0,95)
 

gurolpl

New member
wbrew pozorom był to moment - same testy trwały krócej niż napisanie tego przydługawego posta ;)
sam byłem ciekawy jak naprawdę wygląda sprawa słynnego "ogromnego" zużycia energii przez plazmy, może dla kogoś będzie to także argument przy wyborze LCD-plazma.
 

timbot

New member
Bez reklam
w koncu ktos zrobil rzetelny pomiar poboru pradu plazmy! i to powinno uciac wszystkie marudzenia z serii "a ile plazma pali", zostaja tylko te "a podobno krótko żyje" :)
a na serio to dzieki kolego!
 

jkrauz

New member
przem1978 napisał:
taką plazmę

4. jakie jest optymalne połączenie zestawu (jakie kable i co z czym) TV LG 42PT81 (2xscart, 1xcomponent, 2xchinch out, 2xHDMI) + Kino LG HT552TH (1xscart, 1xcomponent, 1xHDMI, 2xchinch in) + dekoder polsat cyfrowy samsung (2xscart, 2xchinch out)

dzięki.

witam,
mam problem z połączeniem tego telewizora z kinem domowym jak wyżej przez przewód hdmi. dvd nie wysyła ani obrazu ani dźwięku na tv. oczywiście wybrałem na tv odpowiednie wejście hdmi, nie wiem czy coś jeszcze mam zmienić w ustawiaeniach tv lub dvd...?

druga sprawa to mam nieaktyne ustawenia "ekran" w menu, o co chodzi...?
 

ropian

New member
Mam pytanie odnosnie menu serwisowego jakos nieumiem tego wlaczyc chyba,
wciskam na raz menu w pilocie i menu w tv trzymam ale co najwyzej pojawia mi sie zwykle menu cos zle robie ?(nigdy nie widzialem menu serwisowego wiec niewiem co szukac)
 

szad66

New member
witam
po raz pierwszy piszę na tym forum panowie mam ten telewizor od 10-11-2007 na liczniku ponad 230 godzin ogólnie jest super jakieś tam duszki delikatne się pojawiają ale zaraz znikają buczenia brak ale moje pytanie odnośnie możliwości ustawienia go w takim tryb żeby w momencie nadawania filmu z czarnymi pasami automatycznie je usuwał tak jak ma to na przykład panasonic lub nawet LCD LG albo chociaż żeby nie trzeba było pozycjonować tego obrazu za każdym razem kiedy zmienię kanał na ustawieniu ZOOM2 bo to jest naprawdę denerwujące
:) :) :) :) :)
 

kubarp

New member
Buczenie...

Panowie i Panie - jezeli idzie o buczenie w mojej plaźmie jest ono tylko i wyłącznie efektem wibracji (swoistego rezonansu).

Opis : podczas oglądania od czasu do czasu (raz dziennie) dysk twardy (najprawdopodobniej) wpada w swoisty rezonans i wtedy słyszalne jest buczenie. Sprawdziłem że w tym momencie drży obudowa (dotknięcie jej powoduje zanik buczenia) - efekt ten zanika po jakiś 30s. i już nie wraca (przynajmniej w tym dniu).

Pytanie : czy wasze "buczenie" to jest podobny efekt czy poprostu u mnie nie buczy tylko wibruje ? :)
 

borowiak

New member
co z napisami?

Nie mogę w żaden sposób zmusić naszego LG 42PT81 do wyświetlania napisów towarzyszących filmowi DivX prze USB.

Na penie mam dwa pliki: film.avi i film.txt. Film "leci" OK, natomiast próba uruchomienia napisów przez Menu "Napisy" kończy się komunikatem, że TV nie widzi pliku napisów.

Czy ktoś, kto ten problem rozwiązał, może mi podać owo rozwiązanie? Pewnie potrzebna jakaś konwersja z formatu .txt na inny? Ale po co w instrukcji napisano, że obsługiwane są także pliki .txt?

Ukłony

Krzysztof
.
 

hipmen

New member
Czytaj!! - było już wiele razy - napisy w formacie SRT czyta bez problemu, możesz je przekonwertować z TXT np za pomocą SubEdit-Playera:
Otwierasz plik z filmem, napisy wczytują się automatycznie jeśli mają taką samą nazwę jak film - wybierasz z menu plik Eksport i wybierasz format SubRipp (SRT) i wszystko powinno śmigac - na pendrive nagrywasz plik z filmem i napisy SRT
(takie napisy są jak dla mnie trochę zbyt małe)

Można także programem avisub dodać dodatkową ścieżkę z napisami - trwa to ok 2-3 minuty: otwierasz AVI, potem plik z napisami, ustawiasz czcionkę na (u mnie 23 i jest ok) i Generate avi - powstaje plik z avisub.divx - bez problemu czytany przez nasz TV - napisy wybieramy klawiszem divx na pilocie.
(czasem przy dodawaniu pliku z napisami program zgłasza, że linia do wyświetlania jest za długa, możesz wtedy albo zmniejszyć czcionkę albo podzielić linie na krótsze - także programem subedit-player)

Pozdrawiam
hipmen
 
Ostatnia edycja:

Macieks34

New member
napisy

hipmen napisał:
Czytaj!! - było już wiele razy - napisy w formacie SRT czyta bez problemu, możesz je przekonwertować z TXT np za pomocą SubEdit-Playera:
Otwierasz plik z filmem, napisy wczytują się automatycznie jeśli mają taką samą nazwę jak film - wybierasz z menu plik Eksport i wybierasz format SubRipp (SRT) i wszystko powinno śmigac - na pendrive nagrywasz plik z filmem i napisy SRT
(takie napisy są jak dla mnie trochę zbyt małe)

Można także programem avisub dodać dodatkową ścieżkę z napisami - trwa to ok 2-3 minuty: otwierasz AVI, potem plik z napisami, ustawiasz czcionkę na (u mnie 23 i jest ok) i Generate avi - powstaje plik z avisub.divx - bez problemu czytany przez nasz TV - napisy wybieramy klawiszem divx na pilocie.
(czasem przy dodawaniu pliku z napisami program zgłasza, że linia do wyświetlania jest za długa, możesz wtedy albo zmniejszyć czcionkę albo podzielić linie na krótsze - także programem subedit-player)

Pozdrawiam
hipmen



a jak sobie LG radzi z polska czcionka??wyswietla ok czy zamienia ogonki na cyferki?
 

hipmen

New member
Jeśli masz krzaczki to w menu NAPISY zamień stronę kodową na latin 1 (lub latin 2) nie pamiętam dokładnie i napisy srt (bo o te chodzi) są wyświetlane poprawnie, jeśli chodzi o te dodane programem avisub to ustalasz sobie czcionkę jaką chcesz i też nie ma problemu.

Pozdrawiam
hipmen
 

007Łukasz

New member
Witam
Kupiłem LG 42PT81 ok. miesiąc temu. Nie miałem czasu dobrze go potestować ale większych problemów nie było. To mój pierwszy post na forum więc może będe pytać o rzeczy oczywiste ale trudno - początki nie są łatwe w żadnej dziedzinie.
Przeczytałem posty o tym, że nie można nagrywać sygnału przez HDMI. Dla mnie jest to potężny problem bo tuner (Ferguson HF 8800) mam kilka metrów od TV, a kabel HDMI 15 m między nimi puszczony ścianami i sufitem. Nic mi więcej w peszel nie wejdzie więc jestem na to połączenie skazany. Czy naprawdę nie ma żadnej możliwości nagrywania z tego źródła? Rozumiem że może mieć to przeznaczenie antypirackie ale to mi wycina wszelkie programy TV - nawet niekodowane.

Jeśli tak jednak jest i nie ma możliwości obejścia tego ograniczenia (jakiś inny soft lub tym podobne) to czy uważacie, że warto wymienić tego Fergusona na model HF 8900? Ten ma dwa wyjścia USB więc jak rozumiem np. na pendriva tam podłączonego mógłbym zgrać program z TV Sat - czy też się mylę? Czy uważacie, że warto dopłacić w celu wymiany ok. 280 zł?
Co ten model (poza wyjściami USB) oferuje mi dodatkowo poza tym co mam w HF 8800?

I jeszcze jedno tylko. Czy ten TV ma teletekst? Nie mogę go znaleźć choć niby powinien być. Czy jest możliwe, że go nie ma?

Z góry dziękuję za poratowanie początkującego :)
 
Ostatnia edycja:

NinJa22

New member
Usterka LG 42PT81

Witam ponownie , po mojej interwencji na infolinii LGE Polska , 2 dni temu zjawili się Panowie servisanci , którzy regulowali napiecia bo stwierdzili , iż 80% tych telewizorów wychodzi z fabryki z wadą i trzeba te napięcia wyregulować ( czyli podkręcić ) , takie dostali wytyczne od LG Polska po ostatnim szkoleniu ( ciekawe czy po tej regulacji ta plazma ne będzie szybciej się wypalała lub zużywała w inny sposób ), po tej regulcji to co zostaje na ekranie po jasnych napisach lub logach stacji telewizyjnych ( które właczy się nawet na kilkanaście sekund ) nie jest już jakąś smugą , tylko mogę odczytać wyraźnie co było napisane lub jaka była stacja TV oglądana , znika to dopiero po około 20-30 minutach i najlepiej widać na ciemnych tłach lub programach , załączam zdjęcia MENU z TV po którym zostaje bardzo ładny powidok lub duszek zależy jak kto to nazywa , na środku ekranu gdzie było MENU widać pozostałości ( chociaż te zdjęcia i tak do końca nie pokazują tego problemu , trzeba to zobaczyc na żywo ) mogę wysłać na e-maila zdjęcia i filmy ( tej usterki ) lepszej jakości jak ktoś chce , ale niestety Panowie z servisu LG stwierdzili , że nic więcej nie mogą zrobić , POZDRAWIAM WSZYTKICH UŻYTKOWNIKÓW TEJ PLAZMY, piszcie : szwejo@wp.pl .
 

Attachments

  • 100_4555new.jpg
    100_4555new.jpg
    91,5 KB · Wyś: 267
  • 100_4518new.jpg
    100_4518new.jpg
    84,1 KB · Wyś: 166
  • 100_4519new.jpg
    100_4519new.jpg
    76,8 KB · Wyś: 154
  • 100_4525new.jpg
    100_4525new.jpg
    80,2 KB · Wyś: 169

Macieks34

New member
pendrvie

moze kwestai klatek,,troszeczke przycina ,nie jest to zauwazalne dla laika ale da sie wyczuc ,tak mysle ze gdyby było 30 klatek to by to nie wystepowało..szkoda ze nie widzi klipow full hd :(
 

joydis

New member
Ale tych duszków w LG przy normalnym obrazie to nie widać? Pytałem się gościa w serwisie LG to mi mówił, ze przy odpowiedniej pielęgnacji problem nie jest uciążliwy:) Natomiast dowiedziałem się ciekawej rzeczy o wypalonych pikselach. Generalnie kryteria według których należy się wymiana panelu albo nie są dość płynne. Kurde czas leci, muszę kupić jakąś plazmę i mam zgryza. Ale to LG mimo wszystko wydaje mi się dobrą opcją. Obym się nie przejechał:)
 

Macieks34

New member
plazma

Kazdy ma takie obiekcje przed kupieniem..podstawa to cieszyc sie obrazem a nie siedziec z głowa w obudowie nasłuchiwac albo wypatrywac jakis cienie na wylaczonym tv:cool:..Sa w tym Tv takie rzeczy ze naprawde mozna zapomniec o jakism tak "buczeniu'funkcja Time Machine jest naprawde super wkladamy usb i normalnie jakbysmy mieli nagrywarke,jezeli chodzi o obraz jest taki jak w wielu plazmach w tej cenie ,kontrast jest troche lepszy,ale nikt nie ustawi tego na full bo za kolorowo..:eek:k:te 3600 zł to nie jest znow majatek..a kupic KURO za 7 tys i byc niezadowolonym to by sie człowiek dołował...Tak wiec kupowac nie patrzec na nic ,na poczatku delikatnie zeby sie "dotarła"a pozniej zapminamy ze mamy plazme tylko duzy 42 calowy tv z Dyskiem do nagrywania:krol:
 
Do góry