Nowe modele LG z HDD

woroq

New member
No to sie dlugo moja nowiutka plazma nie nacieszylem. Szkoda ze dzis jest sobota bo nie moge zglosic sie do serwisu.

A wiec moja 42PT81:
1. Po wlaczeniu dzis rano "zgubila" wszystkie programy, na kazdym kanale jesttylko "snieg"
2. Zegar wariuje, pojawiaja sie dziwne godziny np. 42:81
3. Pilot przestaje dzialac
4. Raz sie wszystko "naprawilo", ale za chwile wrocilo do stanu smierci klinicznej
5. I wszystko od pkt 1 od poczatku

Porazka, jestem zalamany. Czy ktos mial juz kiedys taki problem?
 

andols

New member
LG 42PT81 Time Machine

Witam wszystkich.
Pierwszy raz pisze na tym forum -ale chciałem sie podzielić moimi spostrzeżeniami.
Od pewnego czasu nosilem się z zamiarem zakupu nowego TV.
Im więcej czytałem-tym bardziej nie wiedzialem na jaki się zdecydować. Plazma czy LCD, jakiej firmy czy jaki model...
W końcu wybór padł na Time Machine LG 42PT81. Z racji ceny, wyglądu i podawanych bardzo dobrych parametrów. TV mam dopiero od kilku dni w domu -no i zacznę najpierw od minusów:
Rozpakowalem go w domu -był wielki i piekny!
Ale juz podczas instalacji zauważyłem te -jak inni piszą "duszki" na ekranie. Przez cały czas instalacji jak tylko na chwilke wygaszał się ekran TV widać na czarnym tle nie duszki a DUCHY - wyraźnie czytelny ślad po menu -po tym które musialem włączyć aby wystartować z instalacją programów.
Mało tego - to w górnych rogach mam pięknie odciśnięte (czyli wypalone) znaki "4 fun TV" a w drugim rogu trójkąt z liczbą 12. Ślady po menu i innych grafikach (np z podłaczonego DVD) nakladają się na siebie i po kilku ich włączeniach w miarę niedługim czasie na ekranie juz jest ich cała masa -nakladających się na siebie ale na tyle wyraźne że da się je czytać. One faktycznie giną po jakimś czasie a trakcie oglądania programów nie da się ich zauważyć -ale chyba tak być nie powinno.
Bardziej jeszcze zastanawia mnie ten drugi fakt -znaków w górnych rogach ekranu które niestety nie znikają.... To że TV z pewnością był włączony na półce w sklepie (choć miałem zapewnienie że nie był nawet włączany) -nie jest jeszcze czymś złym -ktoś przecież i tak je kiedyś kupi nawet o tym nie wiedząc że z wystawy... Ale to że przez pare dni jego pracy w sklepie potrafił wypalić trwały ślad na matrycy świadczy o jej marnej jakości chyba...
Oczywiście reklamowałem następnego dnia- mam dostać nowy jeszcze nie rozpakowywany -jak tylko będzie dostawa, bo póki co ponoć ciężko je dostać. Ocenię więc czy inny egzemplarz jest wolny od "duchów" no i będę go bacznie obserwował -jak z tą jakością i trawałością matrycy... Do czasu wymiany patrzę sobie w ten egzepmlarz. Poza tym co opisałem to jestem pod wrażeniem! Wielki, piękny, cichy -specjalnie zwracałem na to uwagę po przeczytaniu kilku opinii -nie słysze żadnych szumów z wewnątrz -nawet dysku.
Jakość obrazu z D-Boxa (cyfra+) jest rewelacyjna -niemal jak HD, z DVD również, z telewizji kablowej (czego się najbardziej obawiałem) tez wszystko OK a już najbardziej zaskoczyła mnie dobra jakość filmów Dvix. Porównując inne odbiorniki -a szczególnie te z matrycami LCD sądzę że to był bardzo dobry wybór -gdyby nie to co wyżej. Też mam takie wrażenie że trafiła się niektórym z nas jakaś felerna partia.... Będę miał potwierdzenie jeśli kolejny egzemplarz z nowej produkcji będzie wolny od tej wady.... na razie staram się być optymistą...
 
Ostatnia edycja:

gerd

New member
Hmm kilka dni ale jak dziala po 12 godzin ciagle na tym samym programie to to robi swoje, a te kilka dni moglo stworzyc kilka tygodni!
 

przem1978

New member
42pt81

taką plazmę mam i ja !

- bzyki ciche są, ale TV też musi oddychać :)
- duszki małe są, ale znikają szybciej niż sie pojawiają :)
- napisów .txt {} też mi nie widzi, pozamieniam na .srt jak znajde czas na ogladanie divxów :)


a teraz proszę o pomoc:

1. polsat cyfrowy - dekoder samsung automatycznie włączał/wyłączał mi TV CRT Thomson 29 cali, a teraz mam plazme LG 42PT81 i juz tego nie robi - dekoder ten sam, kabel Euro ten sam, tylko telewizor inny... jest szansa na to ?

2. jakie są najlepsze ustawienia obrazu przy źródle component z dekodera polsatu cyfrowego? mam teraz:
kontrast: 70
jasność: 55
kolor: 55
ostrość: 50

jest OK, ale moze bedzie lepiej...?

3.przy COMPONENT Time machine działa, a REC już nie. Mam sie z tym pogodzić i powrócic do SCART ?

4. jakie jest optymalne połączenie zestawu (jakie kable i co z czym) TV LG 42PT81 (2xscart, 1xcomponent, 2xchinch out, 2xHDMI) + Kino LG HT552TH (1xscart, 1xcomponent, 1xHDMI, 2xchinch in) + dekoder polsat cyfrowy samsung (2xscart, 2xchinch out)

dzięki.
 

adzi

New member
Mam nadzieję, że poczekałeś i zakupisz model LG 42PT81.
Porównywałem te dwa telewizorki i raczej zmierzam w kierunku w/w.
Przede wszystkim lepszy kontrast i jasność, poza tym USB.

Za to PC1RR ma jakieś dodatkowe rzeczy w obsłudze tego Time Machine, co nie zostało zaimplementowane w LG 42PT81.
Ja jednak postawiłem na lepsze parametry wyświetlania obrazu.

pozdrawiam
zawsze sercem elblążanin - mieszkający w W-wie
:)



Slupper napisał:
No ja własnie zamierzam wejść w posiadanie (kupić) ową plazmę, ponieważ ma odpowiednią rozdzilczość na filmy HD 720p :) 80GB miło jest miec, zapakuję filmy 8GB+, cena nawet w porządku.Tylko nie wiem czy dobrze zrobię kupując plazmę a nie LCD, słyszałem i czytałem to wszystko i wypalaniu pixeli... kontraście... głębi czerni... poboru mocy itp... więć powiedzcie proszę coś o tym :D

chętnie bym podyskutował na GG: 4882922 <niewidoczny>

Pozdrowienia z Elbląga
 

adaha

New member
REC przy Componencie

Nagrywanie (REC) działa na COMPONENCIE tylko przy niższych rozdzielczościach (z N'ki 576i). Przy 720i/p oraz 1080i/p nie nagrywa - działa tylko funkcja TimeShift
 
Ostatnia edycja:

hipmen

New member
Witam, palzma 42pt81 dojechała dziś (wczoraj, jest teraz 3.00).
Kupiłem ją w Agito.pl, czekałem 6 dni (raty), zapłaciłem 1000zł taniej niż w Mediamarkt.
Teraz pierwsze szybkie opinie:
1. Jest ciche bzyczenie
2. Powidoki (duszki) są ale szybko znikają
3. Obraz C+ po złączu scart z Philipsa 6010 jest bardzo dobry
4. Divx - czyta napisy ale są one troszkę dziwnie rozmieszczone, tz. jakby im dłuższe napisy tym więcej lini tych napisów a mniej znaków w każdej lini (później zrobię foto)
5. Divx - wykombinowałem, że ściągnę z netu dema hdtv, przerobie na divx i potestuję. Niestety żaden z filmów 1280x720 nie poszedł ("Rozdzielczość nieobsługiwana") Potestuję dalej i zobaczę do jakiej chodzi.
6. Nagrywanie - Time shifting - działa pięknie i już mi się przydał (meczyk, oglądam, telefon, opóźniam, odbieram, wracam, startuje, I NIC NIE STRACIŁEM) :):)
7. PIP, nie mam kablówki ani anteny naziemnej ale AV1 i AV2 chodzą w trybie PIP bardzo ładnie, można zamieniać z którego wejścia leci dźwięk.

Telewizor bardzo w porządku, zainteresowanym polecam wybranie się do sklepu (naprzykład MM gdzie kosztuje 4599) na żywo wygląda naprawdę dużo lepiej niż na zdjęciach dostępnych w internecie, poszperanie w w sieci i kupno. Co do zakupu w sklepie internetowym to kupując w ciemno, przez tydzień byłem pewien obaw, czy dojdzie, kiedy dojdzie, czy wszystko będzie ok, był to mój pierwszy zakup za 3,5k w sieci. Na szczęście wszystko poszło ok. Polecam, stresy są ale i 1000zł w kieszeni.

Pozdrawiam
hipmen

PS
Płyta dołączona do TV coś mi nie chodzi, możecie napisać czy jest tam coś ciekawego??
 
Ostatnia edycja:

andols

New member
c.d przygody z 42PT81

czekam jeszcze na wymianę mojego egzemplarza 42PT81 ale w wolnej chwili skrobnąłem maila do głównej kwatery LG w Polsce z opisem moich spostrzeżeń (piszę o nich wyżej) oto jaką dostałem odpowiedź:
Szanowny Panie,
Telewizor wymaga regulacji w punkcie serwisowym, problem zostanie usunięty.
Proszę zgłosić sprzęt do naprawy poprzez infolinie serwisową LG 0-801-54-54-54, dostępna jest ze wszystkich telefonów stacjonarnych.
Z poważaniem ......... itd

Szkoda że w takim stanie ktoś im pozwolił opuścić fabrykę -wygląda na to że kontrola jakości leży w LG, ale przynajmniej już wiadomo że to się da wyregulować.

 

przem1978

New member
hipmen napisał:
Witam, palzma 42pt81 dojechała dziś (wczoraj, jest teraz 3.00).
Kupiłem ją w Agito.pl, czekałem 6 dni (raty), zapłaciłem 1000zł taniej niż w Mediamarkt.
Teraz pierwsze szybkie opinie:
1. Jest ciche bzyczenie
2. Powidoki (duszki) są ale szybko znikają
3. Obraz C+ po złączu scart z Philipsa 6010 jest bardzo dobry
4. Divx - czyta napisy ale są one troszkę dziwnie rozmieszczone, tz. jakby im dłuższe napisy tym więcej lini tych napisów a mniej znaków w każdej lini (później zrobię foto)
5. Divx - wykombinowałem, że ściągnę z netu dema hdtv, przerobie na divx i potestuję. Niestety żaden z filmów 1280x720 nie poszedł ("Rozdzielczość nieobsługiwana") Potestuję dalej i zobaczę do jakiej chodzi.
6. Nagrywanie - Time shifting - działa pięknie i już mi się przydał (meczyk, oglądam, telefon, opóźniam, odbieram, wracam, startuje, I NIC NIE STRACIŁEM) :):)
7. PIP, nie mam kablówki ani anteny naziemnej ale AV1 i AV2 chodzą w trybie PIP bardzo ładnie, można zamieniać z którego wejścia leci dźwięk.

Telewizor bardzo w porządku, zainteresowanym polecam wybranie się do sklepu (naprzykład MM gdzie kosztuje 4599) na żywo wygląda naprawdę dużo lepiej niż na zdjęciach dostępnych w internecie, poszperanie w w sieci i kupno. Co do zakupu w sklepie internetowym to kupując w ciemno, przez tydzień byłem pewien obaw, czy dojdzie, kiedy dojdzie, czy wszystko będzie ok, był to mój pierwszy zakup za 3,5k w sieci. Na szczęście wszystko poszło ok. Polecam, stresy są ale i 1000zł w kieszeni.

Pozdrawiam
hipmen

PS
Płyta dołączona do TV coś mi nie chodzi, możecie napisać czy jest tam coś ciekawego??

też kupiłem w Agito.pl. czekałem 5 dni, bo kompletowali zestaw (+ kino domowe LG HT552TH), ale za zestaw wart w electoworld i mediamarkt 6199 zł w Agito.pl zaplaciłem z kurierem 4600 zł - 1600 zł w kieszeni, a dokładnie wyszło na to ze kino dostałem gratis :)

p.s. dziekuje koledze w electroworld za to ze go tak wymęczyłem...
 

ropian

New member
Witam
Po przewertowaniu iles tam forum i stron wybralem LG 42PT81 mam pytania

Jezeli kupie przez internet to niemam i tak mozliwosci sprawdzenia ale jak sie trafi w sklepie w rozsadnej cenie
1.Jak sprawdzic ile godzin palila sie plazma i ile godzin mozna przyjac ze nowa jest?
2.Na co zwrocic uwage w tym modelu ?(poza bzyczeniem :) )
 

Jusand

New member
witam
Jestem posiadaczem tego modelu od tygodnia i potwierdzam wszystki "wady" tego modelu tzn bzyczenie i duszki ale naprawdę mi to nie przeszkadza, zresztą tych duszków przy normalnym ogladaniu nie widać a przecież nie będe ogladął z pól metra i czarnego ekranu :)
Ale mam inne pytanie Mam dvd Mante z wyjściem VGA i po podłączeniu pod wejście w TV PC nie ma obrazu, choć jak podłączę pod te wejście kompa to obraz jest i to super
Jak podłączyłem dvd pod monitor komputerowy to miałem obraz.
czy ktoś może wie co jest grane ??
 

Macieks34

New member
jakosc

andols napisał:
czekam jeszcze na wymianę mojego egzemplarza 42PT81 ale w wolnej chwili skrobnąłem maila do głównej kwatery LG w Polsce z opisem moich spostrzeżeń (piszę o nich wyżej) oto jaką dostałem odpowiedź:
Szanowny Panie,
Telewizor wymaga regulacji w punkcie serwisowym, problem zostanie usunięty.
Proszę zgłosić sprzęt do naprawy poprzez infolinie serwisową LG 0-801-54-54-54, dostępna jest ze wszystkich telefonów stacjonarnych.
Z poważaniem ......... itd

Szkoda że w takim stanie ktoś im pozwolił opuścić fabrykę -wygląda na to że kontrola jakości leży w LG, ale przynajmniej już wiadomo że to się da wyregulować.


potwierdza sie fakt ze fabryki nie nadazaja z produkcja.Zapotrzebowanie jest wieksze niz przewidywali..Dlatego coraz czesciej trafiaja sie trefne modele..Rozmawiałem z ludzmi z branzy ze Panasonic Polska dostał tylko 5% tego co zamawiali...A w internecie widac jak wszyscy winduja ceny na swieta ,;W agito Lg 42pt81 zdrozał przez miesiac o 250zł ,cud ze wogole majja na stanie..
 

przem1978

New member
ropian napisał:
Witam
Po przewertowaniu iles tam forum i stron wybralem LG 42PT81 mam pytania

Jezeli kupie przez internet to niemam i tak mozliwosci sprawdzenia ale jak sie trafi w sklepie w rozsadnej cenie
1.Jak sprawdzic ile godzin palila sie plazma i ile godzin mozna przyjac ze nowa jest?
2.Na co zwrocic uwage w tym modelu ?(poza bzyczeniem :) )

ad.1. ilosc godzin wyswietli sie po wcisnieciu przycisku "MENU" w pilocie i TV na raz przez 5 sek. - u mnie było 0 h - kupiłem w Agito.pl
ad.2. bzyczenie ciche słyszalne stojąc tylko za TV jest normą w wielu plazmach, to wszystko na co sie patrzy, bo reszta to po prostu parametry TV.

pozdrawiam
PB
 
Ostatnia edycja:

borkows

New member
Witam forumowiczów,

jestem posiadaczem 42PT81 i mam takie pytanie, czy tylko ja tak mam, ze przy rozzielczości 16:9 wszystko jest bardzo delikatnie 'rozciągnięte' - wyglada jek pogrubione? I jest to bardzo delikatne, nie jakiś dramat. Chodzi o obgladanie np. Faktów, Wiadomosci ... Czy tak po prostu jest? Dodam, że sygnał to C+.

Dzięki za pomoc.
 

ropian

New member
W wekend pochodzilem po sklepach i wymiotlo jakos ani MM ani Saturn ani euro jedynie Elektroworld byl ale 4300 to za duzo a po watku z agito.pl jakos odechcialo mnie sie kupowac przez internet.A po calej wawie to nie chce mi sie jakos biegac aby znalesc(chyba ze ktos cos moze polecic:) )
Pozostaje mi poczekac na jakas promocje jak zdaza zrobic przed swietami
 

amsat555

New member
Już katuję swoją plazmę od miesiąca i wszystko chodzi nawet napisy o których dowiedziałem sie z tego miejsca .Jeśli chodzi o lekkie rozciągnięcie ekranu to w moim przypodku też jest i też mam podpięta C+.Nie na wszystkich kanałach tak jest ,ale to jest normalne i nie wina plazmy.Ostatnio podłączyłem tuner do plazmy za pomocą grubego eurozłącza z RGB i przestawiłem w tunęrze sygnał na rgb i teraz obraz jest o wiele wyrażniejszy .W opcjach tunera jest regulacja nasycenia sygnału rgb 3 stopniowa i teraz nie muszę ciągle bawić sie rozjaśnianiem ekranu bo obraz jest wyrazisty i kontrastowy na każdym kanale .Co do cen tego modelu to poszły w góre i w dodatku nie można ich już dostać ! Teraz cena tego modelu dochodzi do 4799 w avansie i to jeszcze mówią ,że może będzie przed świętami .
 
Do góry