Nowe modele LG z HDD

oski_Tm88

New member
A jak panowie z czernią w tym modelu? z buczeniem?
i napisami-powidoki, na które skarżą się niektórzy posiadacze modelu pc51- przecież to nieporozumienie, aby podczas oglądania dvdzostawały napisy z filmu! moje 5letnie fujitsu nigdy nie miało żadnego duszka i powidoków! teraz chcę zmienić, ale i tak nic nie ma w Wrocławskich hurtowniach!
wszystko wykupione!
 

kicek71

New member
witam.czerń jest czarna a białe to białe mimo że czerń mam ustawioną na niską buczenia też nie ma,jedynie bzyczenie bardzo cicho słychać jak się przystawi ucho do telewizora z tyły.obraz bajka na kanalach hd tj.nsport,mgm,gorzej jest na tvp ale do zaakceptowania myślałem że będzie gorzej.mam podłączonego tylko nboxa białego.
 

krajeski

New member
djsuszi napisał:
kurcze, tv nie widzi mi żadnych napisów, włączam jakieś avi w którego katalogu są napisy w formacie klatkowym {213}{1231}xxxx i format czasowy 00:12:23 xxx i nie widać żadnych napisów, w przycisku DIVX nie ma co wybrać, w Menu->DVR->Napisy wyświetla, że nie znaleziono.
Może ktoś dac linka do jakichś napisów co mu działają ? bo zaczynam się martwić :|

zawartość katalogu na Pendrive'ie:
Prison.Break.S03E04.HDTV.xvid-caph.avi
Prison.Break.S03E04.HDTV.xvid-caph.txt
Prison.Break.S03E05.HDTV.XviD-XOR.avi
Prison.Break.S03E05.HDTV.XviD-XOR.txt
Prison.Break.S03E04.HDTV.xvid-caph2.txt
Prison.Break.S03E05.HDTV.XviD-XOR2.txt
s0304_1.txt
s0304_2.txt
s0305_1.txt
s0305_2.txt

pliki txt wrzuciłem na stronę http://www.in.lublin.pl/txt/
może ktoś sprawdzić u siebie ?

Nazwa pliku z napisami powinna być identyczna jka nazwa pliku z którym mają być odtwarzane....;)
Prison.Break.S03E04.HDTV.xvid-caph.avi
Prison.Break.S03E04.HDTV.xvid-caph.txt

... a gdyby to nie dzialalo poumieszcaj kolejne odcinki wraz z napisami w osobnych folderach...
 

djsuszi

Member
krajeski napisał:
Nazwa pliku z napisami powinna być identyczna jka nazwa pliku z którym mają być odtwarzane....;)
Prison.Break.S03E04.HDTV.xvid-caph.avi
Prison.Break.S03E04.HDTV.xvid-caph.txt

... a gdyby to nie dzialalo poumieszcaj kolejne odcinki wraz z napisami w osobnych folderach...

no własnie nazwy plików są takie same co zresztą widać, wrzuciłem nawet 1 plik avi z napisami do niego do głównego katalogu i tylko to było na pen'ie i dalej nie działa.
Rozumiem, że u Ciebie to działa bezproblemowo ?? napisy wybierasz/włączasz (przyciskiem Divx czy z Menu->DVR->napisy??) jakoś za każdym razem czy same powinny się załadować ?
możesz przesłać mi przykładowy plik z napisami który Ci działa ?? może kodowanie/format plików mam zły, choć i próbowałem z angielskimi.
moj mail info-hdtv(maupa)in.lublin.pl
Pendrive próbowałem jako FAT i jako FAT32 i też nie widzi, spróbuję jeszcze z innym pendrivem.


minola jak możesz napisz jaki masz soft i czy działają Ci napisy z divx'ami
 

miniola

New member
Z napisami jest problem. Jedne napisy wczytuje, inne nie. Próbowałem też umieścić film i tekst w jednym folderze, ale nic nie pomogło. Myślę, że problem tkwi w sposobie zapisania tekstu. Jedne są w nawiasach, inne w cudzysłowiach. Będę próbował, jak sie pokapuję to dam znać.
 

Raffaello

New member
Problem z napisami jest łatwy do rozwiązania. Wiem, bo testowałem sobie ten telewizorek w SATURNIE. Generalnie trzeba zamienić napisy .txt na .srt i wszystko będzie git. Jak to zrobić ? Dziecinnie łatwo. Ściągacie CinemaPlayer i odpalacie filmik. Napisy wczytają się automatycznie. Potem otwieramy "edytor napisów" (w CinemaPlayer oczywiście) i robimy "zapisz jako" zapisz jako typ wybierając Sub Ripper. Gotowe. 42PT81 łyknie te napisy bez problemu. Oczywiście zawsze nazwa filmu i napisów identyczna.
 

djsuszi

Member
udało mi się uruchomić napisy i tak:
1. napisy chodzą mi w formacie tmplayer czyli "00:13:23:jakis tekst"
2. nazwa pliku musi być jak nazwa avi , tylko, że z końcówka txt.
 

AmRoZ

New member
Tak to przeczytałem ten temat już chyba ze 2 razy :p i sie chyba jednak skusze na tego LG-ka ... tak naprawde caly weekend mysle nad kupnem nowego TV ... w sumie pierwszego swojego TV ... wybor nie jest łatwy tym bardziej ze jest tak wielki wybor i roznorodnosc produktow na rynku ... najpierw był LCD 32" LCD SAMSUNG LE32R82B teraz LG PLAZMA 42PT81 i tak naprawde do konca niewiem co wybrac dzis chyba podlece do media albo jakiegos saturna i na wlasne oczy obejrze te dwa telewizorki i wtedy dokonam wyboru ostatecznego chodz po przeczytaniu tego forum chyba przy LG-iku sie zatrzymam .. biorac pod uwage ze i tak biore sprzet na raty wiec czy placic 300zl miesiecznie za LCD czy za PLAZME to wybor chyba jest oczywisty czyz nie ??
 

djsuszi

Member
Raffaello napisał:
Problem z napisami jest łatwy do rozwiązania. Wiem, bo testowałem sobie ten telewizorek w SATURNIE. Generalnie trzeba zamienić napisy .txt na .srt i wszystko będzie git. Jak to zrobić ? Dziecinnie łatwo. Ściągacie CinemaPlayer i odpalacie filmik. Napisy wczytają się automatycznie. Potem otwieramy "edytor napisów" (w CinemaPlayer oczywiście) i robimy "zapisz jako" zapisz jako typ wybierając Sub Ripper. Gotowe. 42PT81 łyknie te napisy bez problemu. Oczywiście zawsze nazwa filmu i napisów identyczna.

no własnie z LG Polska Pan mi odpisał, że srt też czyta, tylko pytanie czy końcówkę ma mieć .srt czy dalej .txt tylko że format subrippera ??
 

Raffaello

New member
Końcówka pliku z napisami .srt (oczywiście w środku format Sub Ripper)
Napisałem wcześniej dokładnie jak łatwo i porsto to zrobić.
 

roon7

New member
Witam,
mam tą plazme od 2 tygodni. i tak
plusy:
bardzo ładnie zrobiona, wygodny pilot , wygodne menu, jak dla mnie naprawde fajny obraz, Świetne tak Świetne "Time Shift" , czyli nagrywanie na HDD, właściwie wszytko czego potrzeba przeciętnemu oglądaczowi.
To naprawdę mógł by to być hit w tej klasie cenowej.
(format dysku na kompie nagran z TV nie jest rozpoznawalny, na kompie rozpoznaje jako raw, więc w prosty sposób nie można użyć nagran na kompie, właściewie nie wiem jak można :D )
Wszystko to sprawia , że TV godny polecenie ale ... ja bym go 2 raz nie kupił, za nic w świecie, jak dla mnie to kiepska , stara technologia plazmy obudowana w ładne funkcionalne opakowanie.
Mój ma 106h na liczniku, cackałem się z nim jak głupi, żadnych programów z "wypalajacymi" logami ( do tego mam starą dobrą 29" Vege ) same filmy z dvd, C+ film i to rozciągnięty na zoomie żeby schować logo i znaczek, włączony tyb oszczędny, zmniejszony kontrast, 2 x dziennie wygrzewanie białym ekranem ok. 2h, aż mój syn smiał się ze mnie , że to tylko TV , czemu z nim się tak cackam.
I co .. i lipa na filmach dvd napisy zostawiają poświatę (pare parenaście minut filmu i masz jaśniejsze paseczki ) , bardzo to widać na ciemnych scenach, załamałem się oglądając Piratów jedynkę, doszło do tego, że oglądam filmy z dvd z lektorem, coś co dla mnie było wcześniej profanacją.
W sobotę zaszalałem cieszyłem oko meczem na C sport, pózniej jakiś film na dvd a na drugi dzień szok, na "czarnym tle" wyraznie widać napis
"WIS 0:0 GRO"
kolejny dzień kolejny test TVN24 oglądany ok 45 min. po tym film dvd, c+ film (rozciągnięty) ok 2h, i .... następnego dnia rano po włączeniu (fakt z bliska) na dole logo i pasek tvn24 widoczne bardzo dobrze.
W między czasie oczywiście wypalanie białym ekranem.
Dlatego ja jestem bardzo nie zadowolony, chyba nigdy więcej nie kupie nic z logo LG, o ile mogę darować sobie oglądanie TV z logami na tej plazmie to nie mogę znieść dwóch pasków wyrażnie widocznych przy oglądaniu filmów z napisami na dvd, ciekawe co będzie jak minie 1000h heh.
Jak nic za rok dwa muszę kupić nowy TV tym razem nie patrząc na bajery ale markę!
Dlatego ja nie polecam, a wręcz odradzam, może to ja mam pecha i felerny model, ale wątpie, a nawet gdyby nie warto ryzykować, jest tak duży wybór.
A dla tych co mnie tu pewnie zjadą , przygladnijcie się Waszym 81 i sami zobaczcie, to co widzicie ale z czym się pogodzić nie możecie i powiedzcie czy warto było. Jak dla mnie nie.

edit.
Jeszcze jedno piszę to nie dla tego żeby się wyżyć, wyżalić, itp.
tylko dla tego żeby ktoś kto rozważa zakup tej plazmy mógł poczytać dobre i złe posty, po to są fora, czasem mieszają w głowie czasem pomagają,
zawsze coś dają, można zapuści film dvd i po parunastu minutach przekonać się samemu :twisted:
 
Ostatnia edycja:

oski_Tm88

New member
wielkie dzięki! roon7

roon7 bardzo Cidziękuję!
myślałem o zakupie tego modelu i na prawdę wielkie dzięki za opinię! rezygnuję, czaiłem się na samsunga, ale w hurcie wywiało cały sprzęt plazmowy!
czekam cierpliwie i pojawił się pt81, mówię hmmm hdd biorę! i już tylko czekam na jakąś miłą opinię kilka dni i nic nic i nagle Ty uratowałeś moje nerwy!
pozdrawiam serdecznie!
 

Raffaello

New member
Serdeczne dzięki roon7 za uczciwą ocenę tego telewizora. Ja równierz już miałem brać tego 42PT81, ale potestowałem go dwa dni w saturnie i mi przeszło. Jest za dużo wad w tym telewizorku . Twoje zdanie "stara technologia plazmy obudowana w ładne funkcionalne opakowanie" perfekcyjnie podsumowuje tą plazmę. Coż ja czekam na powrót Samsunga Q91H. A może w między czasie pojawi się coś nowego ...
Jeszcze raz roon7 równy gość z Ciebie. Pozdrawiam.
 
Do góry