Nowe modele LG z HDD

WombatPL

New member
LG 42" 42PT81

Mam pytanie odnośnie PIP (u) Odpowiedz , prosze czy można jednocześnie oglądać mecz z kablówki i mecz z satelity (cyfra +)
jeżeli kablówke masz przez złacze antenowe a cyfre przez jakieś zewnetrzne źródło (HDMI, DVI, EURO..itd) to nie ma żadnego problemu żeby były oba na raz albo jeden w PIP a drugi na głównym albo w trybie podzielonego ekranu. Zresztą nawet jakbyś chciał oglądac 2 mecze z 2 kanałów kablówki równoczesnie to też nie widze przeciwskazań. odbiornik ma 2 tunery i ogarnia.

Przeciez kazdy wie ze plazmy 42'' to tylko 1024x768. Rozdzielczosc 1366x768 wystepuje przy ekranach 50''
Chyba że wejdzie nowy model i wywróci to twierdzenie do góry nogami w pół sekundy. jak już nie bedzie klienta czym kusić to zaczną rozwiązania z dużych wsadzac w małe. Musza byc konkurencyjni.
17 lat temu "każdy wiedział" że ABS w samochodach to luksus i tylko za dopłatą w bogatszych modelach. Dziś to standard w każdej paczce zapałek jeżdżącej po mieście.
 
Ostatnia edycja:

baranskia

Member
WombatPL napisał:
to moze ja cos jako że chyba od 4 dni posiadam ta nową wersje tego RR.

1. Telewizor ma...
[...]
Nie umiem wyłączyć PIPa jednym guzikiem. Umiem tylko wciskac PIP az przejdzie wszystkie tryby i w końcu dojdzie do PIP off. Jak ktoś wie jak to bede wdzięczny.
[...]



@ WombatPL

:krol:

Ahoj!
Gratuluję Ci nabytku i spieszę z pomocą ;) - czy lepiej późno niż wcale? :hmm:
Podpowiadam: moja heLGa (42PC1RR - ma już prawie rok) PIP rozłącza po 1-krotnym wciśnięciu "EXIT" na pilocie - a jak u Ciebie?
Podejrzewam, że nowszy model też tak zadziała - BTW: chyba jednak najprostsze rozwiązanie wymyślić najtrudniej...
Pozdrawiam!
I wyglądam dalszych postów o zaletach/wadach nowszego modelu LG z wbudowanym HDD.
:eek:k:
 

WombatPL

New member
lepiej późno niz wcale. DZIĘKI.

kto mi jeszcze powie jak sprawdzic natywną rozdzielczosc matrycy?
Chodzi o ta informacje podana że to 1360x768 i po dwu dniach że to typowe 42" z 1024x768. Chciałbym wiedzieć która informacja jest prawdziwa - to że to taka nowosc i pierwsza 42" z 1360x768 czy też standardowe dla 42 1024x768

Porobiłem kilka testów
bardzo dobrze wyświetla 1024x768 (non HDTV) oraz 1360x768 (HDTV 1080i).

Windows wykrywa go na DVI (HDMi w TV) standardowo jako 1360x768 oraz sa dostepne nawet wyższe tryby, niektóre jakieś dziwne.
Nie wiem jak sie wykrywają inne plazmy które na 100% nie mają takiej natywnej. To co pokazuje ta sugeruje że jakoby taka rozdzielczośc posiada.

jest oczywiste że elektronika TV może wysłac karcie grafiki dowolną informacje która niekoniecznie musi byc prawdziwa - a elektronika plazmy ma sobie poradzic z obsługą sygnału. W każdym razie do 1080i radzi sobie świetnie.

Programem monitor test 3.0 pass mark Software ładowałem mu kolejne tryby. do 1360x768 obrazy testowe super, siatki geste i rowne, brak jakichś efektów skalowanie lub interpolowania pixeli. Chyba że ja ich nie widze - to moja pierwsza plazma i tego typu testy.
Dopiero 1080p wygląda gorzej ale go wyświetla poprawnie, tylko po liniach siatki widac że juz dokonuje jakichś przeliczeń i kompromisów.
posrednich trybów nie sprawdzałem bo mnie nie interesowały. I tak z definicji wszystko powyżej 1360x768 bedzie jakąś interpolacją/skalowaniem wiec nie było po co.

na moje niewprawne oko w drybie DVI zachowuje sie jak pełne HD Ready choć teoretycznie nie powinien - tylko 1024x768 powinno zostac wyświetlone bezbłędnie. Przy 1360x768 powinny wyjśc już jakies buraki. A nie wychodzą.
postawiłem to LG obok 26" LCD Grundig Cinaro też 1360x768 i podłączyłem oba do dwu wyjsc DVI z tej samej karty graficznej (oba przez HDMI).
obraz puszczałem w trybie "clone" lub Dual View jako dwa niezaleznie skonfigurowane monitory. porównywałem pracowicie. Zachowywały sie jakby oba miały matryce z identyczna natywną rozdzielczością.
Ale dalej nie wiem czy ma czy tez tylko świetnie udaje że ma.
 

lechit

New member
....a czy ktos mi powie gdzie ten TV ma wyjście słuchawkowe?? i czy jest mozliwość w trybie PIP podsłuchu foni na jakiś z wyjść?? tak aby ogladać z fonią dwa niezależne kanały
 

sebapoznan

New member
LG 42PT81 z HDD i USB

Witam od piątku jestem posiadaczem plazmy LG 42PT81 :) Obraz rewelacyjny TV podłączyłem pod platformę N więc kanały w HD rewelacja .
Pnadto złącze USB działa rewelacyjnie odpaliłem z pendriva filiki w Divix i chodzą rewelacyjnie z napisami :). Ponadto bezpośrednio po podpięciu pendrive pod USB mamy do wyboru słuchanie muzyki, oglądanie zdjęć lub filmów w zależności od tego na co mamy ochotę i co mamy na flaschu:eek:k: . gólnie telewizorek bardzo fajny Jeśli macie pytania chetnie odpowiem. Pozdrawiam Sebapoznan.
 

kubarp

New member
Witam,

Pytanie do posiadaczy LG42PT81 - czy ten model posiada wyjście Audio ? tak zeby dźwięk przekierować na kino domowe ? - niestety tej informacji nigdzie nie znalazłem...
 

lechit

New member
kubarp napisał:
Witam,

Pytanie do posiadaczy LG42PT81 - czy ten model posiada wyjście Audio ? tak zeby dźwięk przekierować na kino domowe ? - niestety tej informacji nigdzie nie znalazłem...


tak jest wyjście audio o regulowanym poziomie głośności z tyły telewizora
 

garmul

New member
Mam go! (42PT81)

Mam go od poniedziałku. Kupiłem za 3600,- w sklepie internetowym (he, he w sklepach w realu kosztuje ok 5tys.) Jest super. Oczywiście przed kupnem było dużo czytania, łażenia, oglądania. Wniosek z tego mój jest taki: przy przesiadce z 29'' 100Hz crt różnica jest za....ta i to zarówno w HD jak i SD. Obraz jest na tyle dobry, że różnica jakości (o ile istnieje) z np. 2x droższym Pionierem jest w tej chwili nie warta swojej ceny (tym bardziej że w LG mamy dysk, 2tunery, USB). Piszę "w tej chwili", bo może jak oko przywyknie to zacznę widzieć pewne niedogodności? Ale w końcu za parę lat go wymienię (wstawię do sypialni) i kupię nowy jeszcze lepszy i tańszy. Oby tylko się nie popsuł.
 

redlum

New member
Bez reklam
a bo jak wiem czy "Oby tylko się nie popsuł" - ja tam bym chcial aby tak miesiac przed koncem gwarancji padla mi matryca - mialbym wymiane na nowy model za free :)
 

Raffaello

New member
Witam szanownych forumowiczów !
Czy ktoś z Was porównywał LG 42PT81 i SAMSUNG PS-42Q91H odnośnie jakości obrazu ? Obecnie PS-42Q91H jest nieosoągalny w sklepach internetowych, a 42PT81 dzieki HDD, USB, dwa tunery TV raczej pokonuje SAMSUNGA. Cena obu TV prawie identyczna. Jeśli obraz na obu jest porównywalny to kupię LG. SAMSUNG ma jednak mocno rozbudowane menu odnośnie ustawień obrazu. Panowie co kupić ? Czy można na ten dysk w LG nagrać np. Discovery HD z n'ki i nagrany obraz będzie w jakości HD czy przekonwertowany do SD ? Czytałem,że w momencie programowania nagrywania na LG pierwszą rzeczą jaką podajemy jest źródło. Czy dostępne jest do nagrywania źródło HDMI lub COMPONENT ? I jeszcze jedno, czy z tego dysku w LG można zgrać nagrany program np. na pedriv'a lub inny dysk poprzez USB ?
 

Kedarz

New member
Witam
Mam pytania :
1. Czy w tym Tv ( PT81 ) słychać buczenie zasialacza , na które narzekaja uzytkownicy PC51 ?
2. Nagrywanie na dysk :
- ile zajmuje miejsca nagranie 1 godziny programu SD i HD ?
- w jakim formacie sa nagrane pliki ?
- czy można je "wydobyć" z HDD i np obrobić na kompie?
Z tego co wiem telwizor ten radzi sobie z divX czyli ma wbudowany przetwornik mpeg4 ?

Teraz pytanie o 42PT85 ma on wbudowany tuner DVB-T czy można przy jego pomocy oglądać programy nadawane w MPEG4 ( np testy TVP które są nadawane w tym formacie ) ?
Bardzo ciekawy model z tego tv.
 

WombatPL

New member
1. Czy w tym Tv ( PT81 ) słychać buczenie zasialacza , na które narzekaja uzytkownicy PC51 ?
buczenia nie. cichutkie bzyczenie tak. Ale to trzeba miec ucho prawie w matrycy i ściszony dzwiek

2. Nagrywanie na dysk :
- ile zajmuje miejsca nagranie 1 godziny programu SD i HD ?
80GB wystarcza na około 20h nagrania SD w trybie wyższej jakości.


- w jakim formacie sa nagrane pliki ?
nie wnikałem jeszcze w szczegoły formatu

- czy można je "wydobyć" z HDD i np obrobić na kompie?
tak
 

lechit

New member
Raffaello napisał:
Witam szanownych forumowiczów !
Czy ktoś z Was porównywał LG 42PT81 i SAMSUNG PS-42Q91H odnośnie jakości obrazu ? Obecnie PS-42Q91H jest nieosoągalny w sklepach internetowych, a 42PT81 dzieki HDD, USB, dwa tunery TV raczej pokonuje SAMSUNGA. Cena obu TV prawie identyczna. Jeśli obraz na obu jest porównywalny to kupię LG. SAMSUNG ma jednak mocno rozbudowane menu odnośnie ustawień obrazu. Panowie co kupić ? Czy można na ten dysk w LG nagrać np. Discovery HD z n'ki i nagrany obraz będzie w jakości HD czy przekonwertowany do SD ? Czytałem,że w momencie programowania nagrywania na LG pierwszą rzeczą jaką podajemy jest źródło. Czy dostępne jest do nagrywania źródło HDMI lub COMPONENT ? I jeszcze jedno, czy z tego dysku w LG można zgrać nagrany program np. na pedriv'a lub inny dysk poprzez USB ?

Po HDMI nie nagrasz jest zabezpieczennie przed kopiowaniem, po Componecie jak najbardziej tak.
 

soriek

New member
tzn. że po HDMI nie da się nic nagrać? nawet w SD?

Może ma ktoś instukcję obsługi do 42PT81?

Niby znalazłem jakaś w necie ale nie ma tam ani słowa o USB.

Natomiast mnie interesuje:

1. Czy da się nagrywac bezpośrednio na zewnętrznym dysku?
2. Czy da się kopiowac z wewnętrznego na zewnętrzny dysk?
3. W jakim formacie są zapisywane te nagrania?
4. Jaką ma w końcu rozdzielczość ten telewizor?

z góry dzięki za odpowiedzi
 

lechit

New member
soriek napisał:
tzn. że po HDMI nie da się nic nagrać? nawet w SD?

Może ma ktoś instukcję obsługi do 42PT81?

Niby znalazłem jakaś w necie ale nie ma tam ani słowa o USB.

Natomiast mnie interesuje:

1. Czy da się nagrywac bezpośrednio na zewnętrznym dysku?
2. Czy da się kopiowac z wewnętrznego na zewnętrzny dysk?
3. W jakim formacie są zapisywane te nagrania?
4. Jaką ma w końcu rozdzielczość ten telewizor?

z góry dzięki za odpowiedzi

....dokładnie z HDMI nie nagrasz, nie ma nawet nozliwości wyboru tego wejścia podczas programowania nagrań, to jakieś zabezpieczenie antypirackie (może ominą to jakoś w nowych softach).
Co do USB to sprawa wygląda tak - nagrywasz coś na wewnętrzny dysk i potem bez problemu mozesz to skopiować na urządzenie podłączone do portu USB. Nie wiem czy da się bezposrednio na zewnętrzny dysk bo aktualnie nie mam mozliwości sprawdzić, ale w każdym bądź razie gdy nic do USB nie jest podpięte to nie ma takiej opcji która by to umozliwiała. Może ukażą się dodatkowe opcje jak cos tam podepnę:)
A co do rozdzielczości to zdania są podzielone - u mnie podłączony komp wykrył 1366X768, więc już sam nie wiem jak to jest. Jak tylko przebrnę przez instrukcję i troche się im pobawie, to jeżeli bedziesz chciał mogę Ci udzielić szczegółowych informacji:)
......aha a co do opisów na stronie LG i różnych aukcji to też do końca się nimi nie sugeruj, zawierają błędy (ludzie bezmyślnie kopiują ze strony producenta). Sam się o tym przekonałem kiedy to wiekszość sprzedawców zapewniała mnie że LG wycofało sie z produkcji tv z PIP`em 2-tunerowym i ze napewno w tym modelu jest 1-tunerowy. Po obejściu paru sklepów i natrafieniu na znającego się w temacie okazało się że jest pełny 2-tunerowy, taki jak w poprzednim modelu PC1RR, więc samemu lepiej sprawdzaj dokładnie i pytaj ludzi co mają ten model w domach.
Pozdr!!!
 

Raffaello

New member
lechit napisał:
Po HDMI nie nagrasz jest zabezpieczennie przed kopiowaniem, po Componecie jak najbardziej tak.

Lechit jesteś pewny na 100%, że przy nagrywaniu ręczym w tym LG 42PT81 jest możliwe do wyboru źródło COMPONENT ??? W modelu LG PC1RR nie ma takiej możliwości !
 

soriek

New member
1. To straszne że się nie da nagrywać z HDMI. Powinno być tak jak w telewizji n że można nagrywać sygnał HD ale jest przerabiany SD.

2. A co z z odtwarzaniaem DIVX, bez problemu dodaje polskie napisy w formacie .txt?

3. A może wiesz w jakim formacie sa nagrywane na dysk programy? Czy jest to .avi?

z góry dzięki za odpowiedź
 

lechit

New member
@Raffaello - tak jest w 100% pewnien że mozna wybrać jakoś źródło nagrywania wejście Component

@soriek - nie wiem jak jest ze zwykłym sygnałem po HDMI, ale jak bawiłem się w sklepie sygnałem HD z C+ to wyskakiwał komunikat że tego nagrać nie może:( ...a co do DIVX to napisy czyta elegancko txt, srt i pare innych. Można wybrać obsługę polskich czcionek, a nawet jest taka opcja jak na kompie do przesuniecia +/- o pare sekund napisów i regulacja ich położenia na ekranie:) Formatu nagrań na HDD niestety nie mam aktualnie jak sprawdzić, ale jak chcesz to jutro przyniose PEN`driva i cos na niego zgram bo sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie
Pozdr!!!!
 
Do góry