Nowe modele LG z HDD

djsuszi

Member
właśnie dziś dostałem swoje cacko :)
tylko troche mam problem z oglądaniem filmow divx z komputera
może ktoś podać jak tam uzyskać pełnowymiarowe 16:9 ?
bo mi filmy wyswietla tak samo jak na monitorze 4:3 czyli standardowe 1024/768, napiszcie jakie macie ustawienia w komputerze rozdzielczości, jaki tryb, jaką proporcje w TV i jak XGA ustawione w TV
 

bandyta

New member
Witam

Jest taka możliwość. O ile pamiętam to należy wejść w menu ustaw/strojenie ręczne/nazwa i tam dokonać edycji po zakończeniu dwa razy nacisnąć OK na pilocie.


Pozdrawiam
 

Raffaello

New member
Djsuszi napisz coś więcej o pierwszych wrażeniach z tym 42PT81. Z jakiego źródła korzystasz oglądając TV (kablówka, dvd, nbox) ? Jak oceniasz jakość obrazu ? Zauważyłeś jakieś buczenie ?
 

djsuszi

Member
Raffaello napisał:
Djsuszi napisz coś więcej o pierwszych wrażeniach z tym 42PT81. Z jakiego źródła korzystasz oglądając TV (kablówka, dvd, nbox) ? Jak oceniasz jakość obrazu ? Zauważyłeś jakieś buczenie ?

mam go od wczoraj także ciężko coś więcej powiedzieć, ale:
Korzystam w kablówki UPC, musze przyznać, że spodziewałem się gorszego obrazu i zastanawiałem się na n'ką, ale jakość obrazu pozytywnie mnie zaskoczyła, w tej chwili oglądam z około 1,5-2m ;] i jak program nie jest w stylu Mango/Sex Reklamy, gdzie kolory/obraz na CRT były zawsze tragiczne, a np. wiadomości TVN/Viva to całkiem dobrze się ogląda, nawet bardzo dobrze, w życiu to nie przypomina kaszany jaką widziałem np. w Media na niektórych 42", albo tam specjalnie zapodają taką sieke na niektóre telewizory albo sam już nie wiem. Żyleta HD to napewno nie jest, ale nie ma takiej pixelozy jakiej się spodziewałem, w sumie to może za dużo się naoglądałem LCD w marketach, a dodam, ze koncetryk od kablówki mam skręcony rączkami o 2 w nocy ;] także i idealny nie jest. Zaraz może jakieś zdjęcia porobie to pokaże.

Czy Buczy? trzeba przyznać, że buczy, jak się ściszy na maxa, siedze blisko to muszę przyznać, że dość nie przyjemnie, choć może nie tyle buczy co szmera czy bzyczy, no ale kto ogląda z 2m 42" normalnie i ze ściszonym głośnikiem ? :) dodam, że od 2 miesięcy żyłem w ascezie bez żadnego TV, sam w domu, także może i do ciszy się przyzwyczaiłem, bo i wkurza mnie nowa lodówka Boscha którą czasem słysze z 4-5 metrów ;]

Timeshift całkiem fajnie się spisuje, jakość na Wysoka ma jakoś dziwnie trochę inne kolory niż org. Jakość zwykła aż tak super nie pogarsza jakości, choć to narazie ze 2-3 razy patrzyłem. Całe szczęście da się wyłączyć timeshift'a jak się go nie chce, bo po co żona/dzieci mają wiedzieć co tatuś oglądał ;]

Ogółem jak narazie BARDZO Polecam, za tą cene to REWELACJA, choć jeszcze zauważyłem minus, że nie ma chyba mocowania Vesa, bo nie widzę tu dziur o rozstawie 50/75/100mm, mam nadzieję, że się mylę
 

djsuszi

Member
a jeszcze dodam, dla tych co się boją kiepskiego wyświetlania, to jakby nie patrzeć, jak content dobry to i marnej jakości youtub'a bardzo fajnie się ogląda :), a onaniści sprzętowi mogą kupić 2-3 razy droższy sprzęt. Mimo to i tak twierdze, że jakość SD na tym TV jest wg. mnie 8 na 10 punktów, przy założeniu, że 10 nigdy nie zobacze ;]
 

krajeski

New member
Lg 42pt81

Witam
Mam LG 42PT81 od kilku dni i mmusze przyznać że za tą cenę rewelacja zastanawialem sie nad tym i modelelm i SAMSUNGIEM Q91 ten akurat przyjechał do sklepu więc wziołem na próbę i tak już zostało obraz z Cyfry+ OK, zależy od kanału ale i tak HBO wygląda lepiej niż na Samsungu, Samsung ma lepsze kolory (18 bitowy przetwornik) lecz różnica nie jest jakaś kolosalna...największym plusem i różnicą jaka dzieli LG od SAMSUNGA jest ostrość obrazu na SAMSUNGU na gorzej odbierających kanałach Samsung nie dawał rady a tu jest znośnie......;) buczenie też zauważyłem i jak narazie to jest największa jak dla mnie wada tej plazmy...
 

Jusand

New member
Witam
Zastanawiam się nad kupnem plazmy i mam trzech kandydatów
1. Panasonic TH 42PV70P
2. Samsung PS-42Q91H
3. LG 42PT81

Może mi doradzicie bo chyba wszystkie 3 kupie :)




 

Raffaello

New member
Jusand jestem w identycznej sytuacji jak Ty. Jednak od razu odrzuciłem TH 42PV70P. Ta plazma jest najdroższa tych trzech. Poza tym oglądądając ten telewizorek w różnych elektomarketach i innych sklepach RTV, zawsze (jak dla mnie) radził on sobie najgorzej w przypadku słabego sygnału SD. Latające tzw. węże i zakłócenia widziałem wiele razy na tym panasonicu. Nigdy nie zauważyłem takiego zjawiska na Samsungu Q91H. Byłem już zdecydowany na tego samsunga i nawet go zamówiłem go w sklepie internetowym, ale nagle okazało się że jest niedostępny. Sytuacja taka trwa do dziś, a na czoło moich preferencji odnośnie plazy wysunął się LG 42PT81. Gniazdo USB, dysk twardy i związane z tym możliwości tej plazmy są bardzo interesujące. Muszę go jednak najpierw zobaczyć na "żywo" w jakimś sklepie. Jeśli ktoś wie gdzie można zobaczyć ten telewizor na "żywo" w Warszawie to niech da info. Q91H i 42PT81 mają wiele zalet jak i wad, każdy inne :)
Poczytaj wątki na temat Q91H, 42PV70P, a wszystkiego się dowiesz.
 

djsuszi

Member
Jusand napisał:
Może mi doradzicie bo chyba wszystkie 3 kupie :)
dokładnie bierz wszystkie 3 , będziesz miał pulpit jak w boeingu ;]

ja bym to zrobił drogą eliminacji:
- czy któryś z nich ma rozdzielczość wyższą niż 1024x768 ?
- czy któryś z nich ma odpada ze względu na jakość obrazu ?
- czy któryś z nich ma mniej/więcej wejść/wyjść niż pozostałe ?
- czy którys z nich ma wbudowany dysk/usb/czytnik kart ?
- czy któryś z nich jest niepolecany więcej niż przez 1-2 osoby ?
- czy któryś z nich odstaje cenowo od pozostałych ?
zliczasz plusy/minusy i gotowe ;]
 

Jusand

New member
No też jestem ciekaw jak gra ten LG więc czekam na opnie, i udam się do Saturna żeby zobaczyć jak gra,
zresztą napoczatku się napaliłem na panasonica cięzko z dostępnością, samsung też aż tu nagle LG i może wybór padnie na nią
 

miniola

New member
Witam wszystkich.
Jestem posiadaczem tej plazmy od tygodnia. Kupiłem ją dzięki forum więc postanowiłem się odwdzięczyć i pomóc innym w wyborze. Więc pokolei:
1. Stylistyka . Po wyjęciu z pudła miłe zaskoczenie. Na zdjęciach w sieci ten telewizor ma pod ekranem białą listwę, która opisywana jest jako srebrna. Trochę mi się to nie podobało, no ale nie kupuję mebla tylko telewizor więc jakoś to olałem. Okazało się że kolor jest satynowy a nie srebrny( taki jak nowe lodówki). Wygląda super, brawa dla stylistów.
2. Montaż. Bez problemów. Podstawa przymocowana, wyciągasz z pudła i stawiasz, to wszystko.
3. Odgłosy. Brak jakich kolwiek. Moj telewizor nie bzyczy, nie buczy, nie cyka.
Po przyłożeniu ucha przy kompletnym ściszeniu coś tam słychać ale nikt normalny tak nie korzysta z tv.
4. Dźwięk. Pierwsze wrażenie - porażka. Wiedziałem, że po 2x10W nie ma się co spodziewać cudów, ale żeby taka kicha? I znów miłe zaskoczenie. Telewizor był oklejony folią taką co to się zrywa bez śladu. Zerwałem i szok. Dźwięk super, wysokie, niskie jak należy. Wiadomo że nie jest to Hi-Fi, ale od czego wzmacniacze, kina itp. Poza tym jest korektor. Do oglądania spoko, wystarczy.
5. Obraz. Programy oglądam tylko z dekodera ( Cyfrowy Polsat Samsung [SIZE=-1]DSB 305G[/SIZE]), odległość 3,5 - 4m, kabel Euro-Euro za 80zł. TVNy brzytwa, TVP1 i 2 kasza, ale to znany problem. Dziady biorą kase za reklamy i abonamenty, ale na poprawę sygnału ich nie stać. Ogólnie OK. Czarny jest czarny, biały jest biały, nie różowy czy zielony tylko biały. Nie zauważyłem smużenia czy coś tam.
6. DVD. Tu jest nieciekawie, widać ziarno, ale to chyba wina peryferii. Mam tanie kino Filipsa .Połączenie Euro-Euro - nie mam innej możliwości.
7. DivX. I tu jest bajka. Jakość powala, lepsza jak na kompie. Napisy OK. Tylko pamiętajcie w nazwie pliku dodać .txt bo nie odczyta. Obsługa odtwarzacza OK.
8.Technika .Reakcja na pilota szybka. Powidoków brak przynajmiej narazie. Nagrywanie, stop-klatka, cofanie live, pip. Dużo zabawy. Ma nawet funkcję stałego poziomu głosu ( zmora zgłaśniających się reklam ).
No i na koniec kilka minusów, żeby nie było za kolorowo.
- Tragiczna instrukcja obsługi - dołączyli książkę grubości encyklopedii a w niej kilka kartek po polsku. Jest wprawdzie CD z trochę obszerniejszym pdf-em, ale czy każdy musi mieć komputer? Kompletny laik nie jest w stanie się połapać.
- Brak wyjścia słuchawkowego - a szkoda bo korzystałem.
- Brak jakich kolwiek kabli - jest oczywiście zasilający, ale nic pozatym. Chyba, że tylko ja nie dostałem.
- Nie ma możliwości regulacji wielkości napisów - jak dla mnie trochę za małe. No, chyba, że można a ja nie umiem. Jeśli tak to proszę o info.

I to by było na tyle, jak coś jeszcze wynajdę to się podzielę.
pozdr
 

miniola

New member
I jeszcze jedno. Telewizora szukałem ok 2 miesiące. Byłem za Samsungiem 42Q91H. Ale gdy pojawił się ten LG podjęcie decyzji zajeło mi jeden dzień(dosłownie). Myślę, że porównywanie tych modeli mija się z celem. Twardy dysk i usb przebija wszystkie zalety Samsunga. No, ale jest to oczywiście moja ocena. To jest wolny kraj, wybór należy do Was.
 

djsuszi

Member
miniola napisał:
- Brak jakich kolwiek kabli - jest oczywiście zasilający, ale nic pozatym. Chyba, że tylko ja nie dostałem.
ja nawet zasilającego nie miałem :)
na początku myślałem,że w fetorze walki z pudełem gdzieś zginął i musiałem szukać wolnego w piwnicy, ale po 3 dniach dalej go nie znalazłem, także na 100% nawet go nie miałem ;]
 

jkrauz

New member
a jakim przewodem połączyć ten telewizor z dekoderem cyfrowego polsatu ECHOSTAR DSB-616 żeby była dobra jakość obrazu.
Ma on następującą specyfikację techniczną:






1. Dane Ogólne

- EPG ( elektroniczny przewodnik po programach)
- Obsługa do 4500 kanałów cyfrowych, 100 satelitów, 1300 transponderów
- Wiele trybów wyszukiwania
- Sortowanie i grupowanie kanałów
- Aktualizacja oprogramowania poprzez satelitę (OTA)
- Tryb TV, Radio
- Przypisanie poziomu głośności do każdego kanału
- Proporcje ekranu: 4:3, 16:9
- Wyciszenie audio
- Nadzór rodzicielski, blokada instalacji, blokada tunera
- Zgodność z MPEG-2/DVB
2. Demodulator odbiornika

- Pobieranie częstotliwości
- Złącze IF
- Sterowanie LNB
- Demodulator
- Przepływność danych
- System wideo
950 - 2150 MHz
gniazdowe, 1 wejście, 1wyjście (przelotka)
13/18 V, 0/22 kHz, DISEqC 1.2
QPSK, C/Ku - Band
2 - 45 Msym/s (zgodne z SCPC/MCPC)
PAL B/G, D/K
3. Wymiary fizyczne

- Waga
- Wymiary (SxDxW)
1300 g
28cm x 20cm x 4 cm
4. Złącza

- SCART TV
- SCART VCR
- RCA
- Złącze RS - 232
Video (CVBS, RGB) Audio RL
Video (CVBS) Audio RL
AUDIO R/L
RS - 232
 

djsuszi

Member
kurcze, tv nie widzi mi żadnych napisów, włączam jakieś avi w którego katalogu są napisy w formacie klatkowym {213}{1231}xxxx i format czasowy 00:12:23 xxx i nie widać żadnych napisów, w przycisku DIVX nie ma co wybrać, w Menu->DVR->Napisy wyświetla, że nie znaleziono.
Może ktoś dac linka do jakichś napisów co mu działają ? bo zaczynam się martwić :|

zawartość katalogu na Pendrive'ie:
Prison.Break.S03E04.HDTV.xvid-caph.avi
Prison.Break.S03E04.HDTV.xvid-caph.txt
Prison.Break.S03E05.HDTV.XviD-XOR.avi
Prison.Break.S03E05.HDTV.XviD-XOR.txt
Prison.Break.S03E04.HDTV.xvid-caph2.txt
Prison.Break.S03E05.HDTV.XviD-XOR2.txt
s0304_1.txt
s0304_2.txt
s0305_1.txt
s0305_2.txt

pliki txt wrzuciłem na stronę http://www.in.lublin.pl/txt/
może ktoś sprawdzić u siebie ?
 
Ostatnia edycja:

miniola

New member
jkrauz napisał:
a jakim przewodem połączyć ten telewizor z dekoderem cyfrowego polsatu ECHOSTAR DSB-616 żeby była dobra jakość obrazu.
Możiwości, to ty za dużo nie masz. Euro-Euro to najlepsze wyjście. Pomyśl o wymianie dekodera na HD.
 
Ostatnia edycja:
Do góry