Nowe modele LG z HDD

WombatPL

New member
raczej na pendrive nie nagrasz.
chyba tylko na zewnetrzne HDD i to z własnym zasilaczem o ile pobiera więcej jak 500mA
Usiłowałem nagrać na 512MB Kingstona datatraveler z USB 2.0 i na taki pendrive Lenovo 512MB co dali z laptopem. opcje skopiowania materiału na zewetrzna pamieć były wtedy nieaktywne.

pendrive sformatowane na fat32.. ale nie były puste. może to mu przeszkadza? jak odzyskam swoje przenośne HDD to sie pobawie mocniej.

wedle instrukcji ma byc minimum 40GB sformatowane na FAT32.. kurde. a FAT32 jest do 32GB :)
 
Ostatnia edycja:

djsuszi

Member
- i ktoś sprawdzał w jakim formacie nagrywa TV i czy da się to na komputer zgrać/obejrzeć ?
- czy da sie podmienić na dysk większy niż 80Gb ?? jak się da to czy to możliwe bez utraty gwarancji ?
- jakie dokładniej formaty divx'ów obsługuje TV ?
- ile wynosi czas Gwarancji ?
- nie widzę w opisach aby miał jakiś Audio Out, da się podłączyć jakieś starsze kino domowe do niego, aby grało kablówke/konsole ?? nie sam sub o którym ktoś tu już pisał
 

soriek

New member
Dzięki za instrukcje. Wreszcie coś o USB można przeczytać.

1. Tragedia że przez HDMI nie da się nagrywać.

2. jestem bardzo ciekaw w jakim formacie to sie nagrywa, jak ktoś sprawdzi niech napisze tu na forum

3. FAT32 partycja może mieć do 124,55 GB
 

WombatPL

New member
ale da sie nagrywac przez komponnet :), zresztą nie o tym.

ja wiem ile może miec FAT32 tylko sporubuj taka partycje przygotować standardowymi XPkami podlaczając taki zewnetrzny dysk. W IkSZPi ograniczenie "zakładania" partycji FAT32 jest do 32GB albo trzeba sie nakombinować
albo podpiac goły dysk i formatowac z poziomu systemu telewizora

w poniedziałek odzyskam mojego przenośniaka to zobacze może dokładnie co np GSpot poda jako kodeki. Ale na oko jakosc jest porównywalna do zrzutu sygnału przez np Winfast TV DVR2000 lub Winfast PalmTop.
 

Raffaello

New member
Dzięki serdeczne WombatPL za instrukcje do tego TV. Wreszcie wiadomo coś więcej na temat 42PT81 !!! Z tego co wyczytałem przy korzystaniu z funkcji TimeShift Mode dostępny jest tryb COMPONENT 1080 i. Tak więc jest możliwość nagrania w jakości HDTV !!! Jednak w trybie nagrywania ręcznego nie ma już możliwości nagrania sygnału HDTV (jedynie 480i/576i). Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.
I panowie już na 98% kupuje ten telewizorek !
 

olopl

New member
Pt 81

Pytanko do uzytkownikow pt 81. czy nagrywajac film obojetnie z jakiego zrodla mozna w tym czasie odladac cos innego??
 

Raffaello

New member
Witam wszystkich.

Jak podaje instrukcja obsługi 42TP81 na stronie 55 podłączony dysk zewnętrzy sformatowany przez telewizor jako urządzenie USB Backup nie będzie rozpoznawany przez komputer. Tak więc według mojego rozumienia nie można w żaden sposób przegrać nagranych programów na zewnętrzne urządzenie USB tak aby edytować, odtwarzać lub przerabiać dane nagranie na kompie. Smutna wiadomość. Czekam na jakieś potwierdzenie od użytkowników 42PT81.
 

WombatPL

New member
Czyli co? Filmik DivX tylko z pendrive USB bo z innego HDD juz nie? Nie sądze bo jest tam FAT32

ja dziś chciałem potestować ale wyszło słabo.

W TV jest teoretycznie USB 2.0.
Mam 2 sztuki 2,5" dyski ATA z laptopów w zewnetrznych kieszeniach podpinanych USB. Obie niestety nie maja własnych zasilaczy wiec liczą na dobre porty USB 2.0 które wersja 2.0 powinna zapewniać.
No tylko że w TV niestety nie zapewnia.
W razie kłopotów z zasilaniem oba można podpiac do drugiego USB żeby z niego sie "dosilać" (takie dosc typowe rozwiązanie). Tylko niestety TV ma jedno USB i raczej nie jest ono przewidziane do zasilania urządzeń innych niż Pendrive. Wiec jeden dysk sie rozkreca ale nie jest rozpoznany a drugi sie nawet nie rozkręca podpiety do TV.

Wiec jest potrzebny conajmniej 40GB HDD na złaczu USB ale z własnym zasilaczem. Takiego luzem nie mam.
 

garmul

New member
Pilot Uniwersalny

Witam,
czy komuś udało się zaprogramować pilota od tego telewizora tak, aby obsługiwał przynajmniej podstawowe funkcje dekodera satelitarnego Philips 6010 - od Cyfry+. W instrukcji są podane kody tylko do niektórych magnetowidów i odtwarzaczy DVD, brak nawet "SAT" klawisza na pilocie.
 

Raffaello

New member
WombatPL napisał:
Czyli co? Filmik DivX tylko z pendrive USB bo z innego HDD juz nie? Nie sądze bo jest tam FAT32

No wlasnie w instrukcji nie jest to jasno opisane. Czy zew. dysk twardy moze pracowac tylko jako "Kopia zapasowa USB", czy rowniez jako zew. urzadzenie USB ? Wedug mnie powinien pracowac tez jako zew. urzadzenie USB. Jesli dasz dodatkowe zasilanie do dysku to powinien odpalic.
 

Raffaello

New member
Noise nie znalazlem w instrukcji nic na temat wylaczenia dysku twardego w TV. Dysk jest caly czas aktywny. Dobre jest to ze TV nagrywa zaprogramowane programy i nie musi byc w tym czasie wlaczony.
 

kubarp

New member
Odtwarzanie z dysku podłączonego do USB jest normalnie mozliwe tak samo zresztą na z Pen-a... filmy idą płynnie i nie ma z nimi problemu.

przy sformatowaniu dysku na FAT32 telewizor widzi dysk ale nie daje mozliwosci wykonania kopi nagranego programu (mozna odtwarzac z dysku filmy, zdjecia itp.). Natomiast po użyciu formatu poprzez funkcje telewizora nie ma mozliwosci przeczytania tych plików na kompie (rozpoznaje dysk jako niesformatowany). Nie znalazlem jeszcze sposobu zeby to otworzyc ale nadal szukam. jezeli ktos cos na ten temat wie do dajcie znac.

WombatPL - daj znac jak cos znajdziesz...

pozdrawiam
KubarUS
 
Ostatnia edycja:

Kedarz

New member
spróbuj pod Linuxem może bedzie widział. Jeżeli nie posiadasz to mona jakiegoś na LiveCD wykorzystać bez instalacji.
 
Do góry