nowe modele 26 i 32 d44

a4tech

New member
Kolego @d3tr0


Widzę, że trochę w tym siedzisz :D

Właśnie planowałem zakup kabelka DVI-HDMI długości 10m... Taki za ok. 100PLN.
No dobra, ten z Allegro PROLINK-a ;)


I po Twoim poscie zgłupiałem do reszty :confused:


Mam kartę graficzną z prockiem Nvidii i z wyjściami DVI.
TV jak w podpisie, więc napewno orientujesz się, że mam dwie możliwości podłączenia PC-ta z LCD.

Typ 1. Kabel DVI-HDMI, lub Typ 2. DVI-D-Sub (VGA)
Połączenie SCART i Comozyt nie wchodzi w grę z wiadomych względów ;)

Ew. rozwarzałem jeszcze możliwość zakupu kabla DVI-DVI + przejsciówka na D-Sub.


I tu pytanie...


Która opcja jest bardziej sensowna i elastyczna (możliwość ustawień), jeżeli chodzi o pracę TV z PC ?????
-------------------------------------
ps. dodam, że póki co, TV łączyłem z laptopem kablem (D-Sub -D-Sub) i obraz był poprawny (domyślnie 1360x768 ) z możliwością regulacji :)
 
Ostatnia edycja:

d3tr0

New member
@a4trch

Ja kupiłem jakiegoś za 80zł też 10m DVI-HDMI 1.3b i powiem że mogło być lepiej. Obraz jest w porządku ale po kombinacjach w sterownikach z dopasowaniem. Jeśli wiedział bym to od razu bez zastanowienia kupił bym kabel DVI - D-Sub bo jest mniej problemów i kombinacji. Ale mądry Polak po szkodzie i dopiero wtedy przychodzi do głowy przewertowanie instrukcji obsługi od telewizora i sprawdzenie ustawień na wyjściach czym sie różnią od siebie. Szkoda czasu z tymi przejściówkami, DVI - D-Sub to lepsze rowiązanie. Jeśli podłączałeś laptopa przez D-Sub czyli do EXT4 i miałeś ten Tryb XGA z rozdzielczościami do zmiany ? Może ja mam jakiś dziwny telewizor ale o tym piszą na stronie 18 instrukcji.
 

a4tech

New member
U mnie jest to strona 36 i 38 ;)

Połączenie D-Sub ma obsługiwać wszytkie roździałki oprócz SXGA (1400x1050)
A DVI-HDMI wszystkie, łącznie z SXGA.

Tak napisano w instrukcji. W życiu to wiadomo (bywa różnie) ;)


Masz może namiar na sensowne kable (10m do 150 PLN) DVI - D-Sub ???
Bo te z Allegro to jakaś masakra :confused:

Czyżby standard się nie przyjął ??? :D
 

misiekw

New member
Kolego @d3tr0

czy przypadkiem nie jestes z Wrocławia?
Jeśli tak to może dasz namówic sie na małą prezentacje tego TV bo sam juz nie wiem czy sie na niego decydować.

Pozdrawiam
 

d3tr0

New member
@misiekw

niestety nie jestem z wrocka i daleko to troche ode mnie
możesz sie śmiało decydować ale nie oczekuj za wiele jeśli masz dobre CRT
 

d3tr0

New member
dziś podłączyłem D44 pod komputer zamiast monitora po d-sub
i potwierdza sie to co pisałem, 0 problemów z ucinaniem ekranu jak po HDMI
wybór trybu 1360x768 (WXGA) i ustawienie tej samej na komputerze
obraz idealnie dopasowany i wyraźny
 

a4tech

New member
Potwierdzam to co pisze Kolega @d3tr0 - właśnie na takiej pracuję :D

(GF7600 GT) DVI -> D-Sub (LCD) = wszysko OK i bez deformacji :)

Tylko "pixel na pixel" maluśki ;)


Pozdro.

ps. dot. LC-37DH65E
 

a4tech

New member
Powyższa konfiguracja, spięta kablem DVI-HDMI (gniazdo HDMI2) i również wszystko OK :eek:k:

Wyświetlanie w 100% poprawne, żadnych deformacji, przejaskrawień, itp.
Roździałka do 1920x1080. I pixel na pixel working :D
 

pikubi

New member
A ja coraz bardziej jestem niezadowolony z tego telewizora.

Kupiłem go w ostatnich dniach września. Niby wszystko ok. Dźwięk nawet nie jest tragiczny, obraz na kablówce przyzwoity, ale...
1. Kąty widzenia. Niestety są słabe. W pionie fatalnie, w poziomie znośnie. Niedaleko TV stoi monitor lcd 19' Samsung 940FN na matrycy p-mva (premium mva, czyli z dopalaczem). I po prostu kąty widzenia na monitorze są nieporównywalnie lepsze i jestem w stanie uwierzyć, że jest 178/178. Na tym tle telewizor wygląda bardzo kiepsko. Z drugiej strony przyglądałem się kątom widzenia na TV siostry, czyli Samsungu LE37A656 i niestety Sharp wypada słabiej. Zastanawia mnie jakiego rodzaju zastosowano w nim matrycę, bo producent jakoś się nie chwali. Zaczynam coraz bardziej wątpić, czy jest tam coś na lepszej matrycy (IPS, MVA/PVA), a wepchnęli raczej zwykłą TN. Co przy telewizorze 32' nie jest najlepszym pomysłem.
2. Kolory. Mam obraz z kablówki, ale wygląda na to, że nie mogę (nie potrafię) ustawić odpowiednich kolorów w tym telewizorze. Problem polega na tym, że twarze mają odcień mocno pomarańczowy. Wkurza mnie to. I co najgorsze nie można tego ustawić. Nie wiem, czy mam coś źle ustawione w tv, ale regulacja kolorów jest uboga. Bo mamy, albo w stronę czerwonego, albo zielonego. A przepraszam, ale gdzie jest niebieski, którego najwidoczniej brakuja do odpowiedniego zbalansowania kolorów? Producent zapomniał? A może ukrył, gdzieś regulację niebieskiego. Na obu Samsungach kolory są o wiele bardziej naturalne, a tutaj wszystko wygląda jakoś dziwnie.

Coraz bardziej żałuję zakupu :(
 

a4tech

New member
@pikubi


Co do kątów...
Jak ktoś wierzy w 180 stopni ;)


Co do ustawień kolorów...
Uboga regulacja ??? :???:

Nie wiem jak to jest dokładnie w twoim modelu, ale sprawdź czy masz coś takiego...

MENU->Obraz->Zaawansowane

Może masz tam regulacje 6-ciu barw jak i nasycenia 6-ciu kolorów (odcień, nasycenie).
Nie zapomnij również o "temperaturze kolorów" - im wyższa, tym obraz bardziej zimny :)


Nie wiem czy... Ale może Menu masz takie samo lub podobne co w DH65E.
A w tym ustawień obrazu jest bez liku :eek:k:


Pozdro.
 

pikubi

New member
a4tech:

No niestety, ale MENU jest ubogie i nie ma tam ustawienia dla 6-ciu kolorów. Po prostu po wejściu w ZAAWANSOWANE pojawiają się tylko takie kategorie: TEMP. KOLORÓW, CZERŃ, 3D Y/C, MONOCHROMATYCZNY, TRYB FILMU. Żadnego ustawiania kolorów nie ma. Albo ja głupi jestem i nie potrafię znaleźć, ale wątpię, bo w instrukcji tego też nie ma. A bawienie się ustawieniami temperatury kolorów niewiele daje.
Mam wrażenie, że coś pokopali w ustawieniach mojego TV. Z trzech podstwowych barw dali za dużo czerwonego, a za mało niebieskiego, zielonego też jakby brakowało. Aż mi się nie chce wierzyć, że nie można samodzielnie poustawiać kolorów. Może w trybie serwisowym? Bo wysyłanie tv do serwisu, żeby przestawili kolory wydaje się... hmmm... trochę dziwne.

Co do kątów. Wiadomo, że pomiarom nie ma co wierzyć, bo nierzadko 170- stopni na jednym TV nie jest równe 170-stopni na innym (zależy od sposobu mierzenia). Ale patrząc jak kąty wyglądają na matrycy mva (monitor jest 1-1,5m od tv) widzę, że tv duuużo brakuje. Mam wrażenie, że mamy do czynienia z matrycą TN. Zresztą Sharp jakoś się nie chwali rodzajem matrycy zastosowanej w tym modelu.

Model: LC-32D44E.
 
Ostatnia edycja:

d3tr0

New member
Też narzekałem gdzieś wcześniej na kąty w tym sharpie, są poprostu cienkie. Ale poza tym telewizor ujdzie w tłoku, może szukanie kanałów nie przemyślane do końca. Nie da sie włączyć auto wyszukiwania na jednym kanale, tylko przeszukuje wszystko od 1 do 100 rozprogramowując nam cały telewizor przy okazji. A ręcznie szukać to sie można ... zdenerwować :) O menu zdaje sie też pisałem, jest biedne mało ustawień, to z kolorami też mogli by dać bo zbyt rozbudowane to nie jest.
 

JKR

New member
Hmm, wszyscy zaczeli ogladac telewizje z optymalnego kata ~80stopni (;
To ja mam pytanie - zakladajac, ze w ogole ktos chce tak ogladac tv. Czego pod tym lub podobnym katem brakuje obrazowi, ze czern nie jest czernia, ze kolory sa troche zmienione i moze jszcze przeszkadza to bardziej niz "10calowy" nieproporcjonalny obraz podczas takiego ogladania? (-;
specjalnie zrobilem fotki przy różnym oświetleniu pokoju.
http://mgb111.pradnik.net/sharp/
 
Ostatnia edycja:

d3tr0

New member
nieco blaknie już z tak drobnego kąta

wproys9.jpg
kat1gp0.jpg


ustawienia nie są imponujące

usta1bu8.jpg
usta2pa3.jpg
 
Ostatnia edycja:

JKR

New member
Cos, co podales jako drobny kat to dla mnie ogromny kat - pod ktorym moglbym ogladac wiadomosci i to tylko czasem zerkajac.

Juz trzecia z ponizszych fotek (linkow) przedstawia kat pod ktorym nie ogladam rzeczy, na ktorych mi zalezy - a jednak wcale obraz nie jest jakos bardzo rozjasniony.
Moje ustawienia obrazu sa podane w tym watku, wiec tego focic mi sie nie chce. (;

http://mgb111.pradnik.net/sharp/stopniowe-1.jpg
http://mgb111.pradnik.net/sharp/stopniowe-2.jpg
http://mgb111.pradnik.net/sharp/stopniowe-3.jpg
http://mgb111.pradnik.net/sharp/stopniowe-4.jpg
 

pikubi

New member
Czy zatem istnieje jakakolwiek możliwość zredukowania z poziomu menu nadmiaru czerwonegoi?
Czy istnieje taka możliwość w "trybie serwisowym"?
Zastanawiam się, czy nie wysłać telewizora do serwisu. Ale z drugiej stronie w karcie gwarancyjnej napisane jest: "4. Gwarancja nie obejmuje: 4.1 Czynności związanych z konserwacją urządzenia (czyszczenie, regulacja, wymiana elementów podlegających naturalnemu zużyciu)." Owa regulacja mogłaby pod to podchodzić...

Żeby jako tako to wyglądało mam ustawiony kolor na -8, a temp. kolorów na wysoką. Ale dalej rażą mnie ceglaste odcienie twarzy (jak za mocno pójdę w zielony to są lekko zielonkawe) i nadmiernie intensywny czerwony.

Ps.
Mocno rozczarowałem się na Sharpie. Mam wieżę od ok. 5 let i działa super, a tutaj taki zonk z tv...
 

Tyber01

New member
Ja również mam problem z kolorem czerwonym,tyle że innej natury.Mianowice w Fife 09 granej na Xboxie 360 podłączonym przez HDMI mam dość spore smużenie,co ciekawe tylko tych czerwonych trójkącików.Dzieje sie to tylko gdy gram mecz w nocnej porze,tzn. na ciemnym tle(np. Stadion Delle Alpi,Zmierzch).Da się temu jakoś zaradzić?
 

pikubi

New member
A tutaj przykładowe zdjęcia przy następujących ustawieniach w menu:
kontrast +24
kolor -8
barwa +2
Temp. kolorów - wysoka

Wszystko, aby zminimalizować ilość czerwieni.

Ps.
Na żywo to jeszcze gorzej wygląda... :(
 

Attachments

  • DSC00769 a.JPG
    DSC00769 a.JPG
    98 KB · Wyś: 60
  • DSC00771 a.JPG
    DSC00771 a.JPG
    110,7 KB · Wyś: 63
Ostatnia edycja:

pikubi

New member
To samo na tvp1. Obraz jest nieco jaśniejszy niż na zdjęciu.

Oczywiście zwiększenie kontrastu, czy też nasycenia koloru skutkuje jeszcze mocniejszym czerwonym. Te kolory są jakieś takie suche, za bardzo czerwone, a brakuje im niebieskiego. Zresztą niebieski jest słaby. Np. mecze też wyglądają kiepsko (nienaturalny kolor trawy, nadmiar czerwieni).

Ps.
Sorki za posta pod postem i mam nadzieję, że nie zanudzam.
 

Attachments

  • DSC00776 a.JPG
    DSC00776 a.JPG
    82,1 KB · Wyś: 66
Do góry