nowe modele 26 i 32 d44

d3tr0

New member
Kupiłem wczoraj kabelek DVI-HDMI aby sie przekonać czy rzeczywiście jest problem jak tu piszecie, no i to prawda jest. Obraz jest rozciągnięty ale zauważyłem że tylko pod Windowsem nie widać całych pasków, pod grami jest wszystko wporządku. W ustawieniach sterowników (NVIDIA) można dostosować szerokość i wysokość ale tylko przy ustawieniu "Only use one display) bo jeśli mamy ustawione Clone to nie ma tej opcji. Problem tylko w tym że nie zapisują sie te ustawienia na stałe.
 

a4tech

New member
@janux

Serdeczne dzięki.


Mój LCD grał łącznie: 175 H i 44 M (ciut ponad 7 pełnych dób) :)

Więc licząc, że kupiłem go 22.12.08 to by się zgadzało :D


Pozdro.

--------------------------------------------------------------------
Aaa... I menu serwisowego wyszedłem poprostu wyłączając TV pilotem.
--------------------------------------------------------------------

Do panujących nam Moderatorów.
Uważam, że warto by było podpiąć opis Kolegi @janux-a, w "Istotnych tematach" w dziale SHARP :)
 
Ostatnia edycja:

JKR

New member
janux napisał:
2. Włączyć wtyczkę do gniazdka, jak się pojawi obraz (z literą K) puścić przyciski,

Prosciej jest wcisnac power na obudowie, niz bawic sie wtyczkami (i zeby nie bylo, tez dziala) (-;
 

a4tech

New member
JKR napisał:
Prosciej jest wcisnac power na obudowie, niz bawic sie wtyczkami (i zeby nie bylo, tez dziala) (-;

Pewnie działa póki z TV jest wszystko OK, lecz co zrobisz jak TV ma np. jakiś błąd ???
W końcu jak sama nazwa mówi... To tryb serwisowy ;)

Pozdro.
 

JKR

New member
My tu naszczescie jeszcze niczego nie naprawiamy, tylko sie bawimy dzialajacymi (-;
I jak to zaraz wklepie Ci moderator "nie cytujemy postu wyzej"
 

janux

New member
Większość producentów zaleca wejście w tryb serwisowy z " zimnego startu " podobnie jak w kompie w bios. Skoro producent tak napisał w serwisówce, to należy się tego trzymać. Gwarantuje to stabilniejszą pracę w tym trybie.
 

shadowman816

New member
janux napisał:
Ja też kupiłem w podobnym sklepie (EUKASA) i oryginalnej gwarancji nie dostałem. Jak dzwoniłem do sklepu to powiedziano mi że faktura jest gwarancją. Sklepy, które sprowadzają towar np. z Niemiec, za zwrot gwarancji dostają upust kilkanaście %.
Wejdź w tryb serwisowy i zobacz ile godzin grał.

Pojechalem do sklepu i bez problem mi wydal gwarancje :)
 

d3tr0

New member
Jednak da sie ustawić wszystko po kablu DVI-HDMI. Chodzi dobrze, nawet po klonowaniu obrazu. Jedyny minus to że kiedy chcesz odpalić na TV musisz w komputerze ustawić rozdziałke jakiej monitor nie akceptuje to znaczy wszystko będzie rozciągnięte ale na TV będzie widać wporządku z wszystkimi paskami.

Jak to jest z tym dzwiękiem po HDMI ? Przenosi dzwięk czy nie
Na różnych forumach można znaleźć sprzeczne informacje, jedni mówią tak inni nie
W tej chwili mam podpięte samo DVI-HDMI i dzwięku nie ma, w EXT6 jak i EXT7
 

janux

New member
d3tr0 napisał:
Jak to jest z tym dzwiękiem po HDMI ? Przenosi dzwięk czy nie
Na różnych forumach można znaleźć sprzeczne informacje, jedni mówią tak inni nie
W tej chwili mam podpięte samo DVI-HDMI i dzwięku nie ma, w EXT6 jak i EXT7

HDMI przenosi dźwięk i obraz, a DVI tylko obraz. Systemy DIGITAL VIDEO są takie same w HDMI i DVI dlatego przejściówka DVI - HDMI wystarczy " po kablu" bez elektroniki.
dźwięk podłączysz przewodem jack-jack. W kompie z wyjścia na głośniki a w TV koło gniazda HDMI masz dniazdo na małego jacka, i z tej pary gniazd korzystaj. W TV trzeba ustawić w menu wejścia HDMI: dźwięk i obraz.
 

d3tr0

New member
janux napisał:
HDMI przenosi dźwięk i obraz, a DVI tylko obraz. Systemy DIGITAL VIDEO są takie same w HDMI i DVI dlatego przejściówka DVI - HDMI wystarczy " po kablu" bez elektroniki.
dźwięk podłączysz przewodem jack-jack. W kompie z wyjścia na głośniki a w TV koło gniazda HDMI masz dniazdo na małego jacka, i z tej pary gniazd korzystaj. W TV trzeba ustawić w menu wejścia HDMI: dźwięk i obraz.

czyli HDMI-HDMI miało by od razu dzwięk ?
a HDMI-DVI go nie ma, i trzeba dodatkowym jackiem go podłączyć więc dodatkowy kabelek
 

shadowman816

New member
d3tr0 napisał:
Jednak da sie ustawić wszystko po kablu DVI-HDMI. Chodzi dobrze, nawet po klonowaniu obrazu. Jedyny minus to że kiedy chcesz odpalić na TV musisz w komputerze ustawić rozdziałke jakiej monitor nie akceptuje to znaczy wszystko będzie rozciągnięte ale na TV będzie widać wporządku z wszystkimi paskami.
A jaka rodzialke ustawiles ??
I czy zmieniales ustawienia telewizora - chodzi mi o ustawienia video??
 
Ostatnia edycja:

janux

New member
d3tr0 napisał:
czyli HDMI-HDMI miało by od razu dzwięk ?
a HDMI-DVI go nie ma, i trzeba dodatkowym jackiem go podłączyć więc dodatkowy kabelek
Dokładnie tak.
Ustawienia dźwięku dla połączenia HDMI-HDMI (D44E):

1. Przełączyć na wejście EXT6 ( EXT7 bez ustawień)
2. MENU/OPCJA/UST. HDMI/WYBÓR DŹW./CYFROWY

Ustawienia dźwięku dla połączenia DVI-HDMI (wymagany dodatkowy kabel):

1. Przełączyć na wejście EXT6 ( EXT7 - brak dźwięku)
2. MENU/OPCJA/UST. HDMI/WYBÓR DŹW./ANALOGOWY
 

d3tr0

New member
shadowman816 napisał:
A jaka rodzialke ustawiles ??
I czy zmieniales ustawienia telewizora - chodzi mi o ustawienia video??

mam ustawione 720p HDTV 60Hz
rozdzielczość ustawiłem na 1280x720 ale po zmianie rozciągnięcia ustawia mi sam na 1200x684
 

misiekw

New member
Witam!
Mam dwa pytania/wątpliwości dotyczące tego modelu.
1. Wyczytałem w tym temacie że przy podłaczeniu komputera pod wejście PC można ustawić tryb wyświetlania "piksel do piksela" (czy jakos tak było to nazwane). Poszedłem do Saturna z laptopem żeby sprawdzic ten tryb wyświetlania i okazało sie że przy podłazceniu komputera mozliwe są tylko dwa tryby do wyboru: NORMALNY i PEŁNY. Tryb PEŁNY to tryb 16:9 a tryb NORMALNY to tryb 4:3 (bez względu na to jaki format obrazu był podany z komputera). Z komputera podawałem obraz w rozdzielczości 1360x768 czyli w formacie 16:9. W trybie PEŁNYM obraz wyglądał OK ale niestety był rozciągnięty na cały ekran (a powinien zostawić po bokach paski o szerości 3 pikseli z każdej strony). W trybie NORMALNYM obraz był sztucznie ściskany w poziomie do formatu 4:3. I teraz moje pytanie jak ustawić tryb wyświetlana "piksel do piksela", czyli jak zrobić żeby TV wyświetlał dokładnie taką rozdzielczość jaka podaje z komputera a nie rozciągał obraz na cały ekran.
2. Druga sprawa jest nastepująca: przy wyswietlaniu w trybie PEŁNYM kiedy obraz wyświetlany był na całym ekranie, pulpit komputera wyświetlany był na środku ekranu czyli poprawnie. Natomiast gdy odpaliłem film w Allplayerze lub innym programie i przeszedłem na pełny ekran film był przesunięty w lewo (lewy bok był przycięty a z prawejstrony był czarny pas). Czy ktos spotkał sie z czymś takim? Jak przesunąć film bez psucia pulpitu który wyświetlany był na środku czyli poprawnie?

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi
 

d3tr0

New member
Wydaje mi sie że może być to problem podłączenia sygnału PC-TV
Instrukcja nie zaleca podłączenia HDMI z komputerem, tylko zwyczajnym kablem RGB
Nikt tego nie bierze pod uwage bo to jedno i to samo - a jednak różnica jest
W trybie HDMI w menu brak magicznej opcji :
Tryb XGA (1024x768 , 1280x768 , 1360x768 )
Więc można sobie ustawić w komputerze i w TV jedną rozdzielczość
A tak w przypadku HDMI jesteśmy zdani na rozciąganie ekranu i dopasowywanie samemu
Po HDMI klawisz do zmiany trybu z pilota nie działa, telewizor reaguje ale opcji nie ma
W menu/ustawienia Tryb 4:3 są tylko ustawienia (Panorama i Normalny) nie ma tam nic innego
 

misiekw

New member
ale ja podłączałem się właśnie kablem RGB (VGA 15 pinowym) a nie kablem HDMI i z poziomu TV nie widziałem żadnego trybu XGA (i różnych rozdzielczości które mozna byłoby ustawic na TV) o którym piszesz. Pan z saturna przełączał pilotem tryby wyświetlania i były tylko dwa o których pisałem wczesniej.
 

d3tr0

New member
masz podłączone do EXT4 ? tak to powinno wyglądać :

xgach0.jpg
 
Do góry