nowe modele 26 i 32 d44

przekorn

New member
niestety jak podlacze lapka do sharpa kablem dvi - hdmi to obraz jest sredni, overscena nie da sie zrobic bo poprostu przycisk od niego nie dziala niewiem czemu...po d-sub jest znacznie znacznie lepszy obraz..kurde niewiem co zrobic..szkoda mi 80 zl na wydany kabel :(

ogolnie jak sobie w lapku ustawie rozdzialke 1366x768 to tv mi pokazuje 1080i i obraz jets lipny..ocb?
 

JKR

New member
sprawdz co sie stanie gdy zmienisz ustawienia pod <> zanim podlaczysz kabel. bo nie mam innego pomyslu. nie uzywam kompa po hdmi wiec nie mam jak przetestowac czy jest to roznica dla telewizora (w dzialaniu opcji - wedlug instrukcji powinno dzialac normalnie), w porownaniu do tunera sat.
 

lordwilku

New member
przekorn napisał:
niestety jak podlacze lapka do sharpa kablem dvi - hdmi to obraz jest sredni, overscena nie da sie zrobic bo poprostu przycisk od niego nie dziala niewiem czemu...po d-sub jest znacznie znacznie lepszy obraz..kurde niewiem co zrobic..szkoda mi 80 zl na wydany kabel :(

ogolnie jak sobie w lapku ustawie rozdzialke 1366x768 to tv mi pokazuje 1080i i obraz jets lipny..ocb?

No i jak - udał Ci się z tym zawalczyć?? ja się właśnie poważnie zastanawiam nad tym sharpem - a będe go używał głównie do kompa a potem do tv...dlatego BARDZO mnie interesuje kwestia podłączenia go przed DVI/HDMI i tego czy wszystko jest wyraźne i czy jest mapowanie pixeli 1:1 a tym samym czy nie ma Overscanu?????
Bardzo proszę o odpowiedzi.
 

d3tr0

New member
odświeżam temat, nie ma sensu pisać nowego jak o tej seri sie pisze
może ktoś podać jakieś sensowne ustawienia do 26D44E ?
obraz wydaje mi sie za lekką mgiełką lub jest poprostu rozjaśniony
czarny jest czarny na wprost, pod lekkim kątem już wpada w szary
podam banalny przykład, kiedy obraz jest panoramiczny między czarnymi pasami
to właśnie owe pasy z lekkiego już kąta są poprostu szare (w scenach nocnych też dobrze widać)
czy ten telewizor ma coś takiego jak menu serwisowe ? nigdzie nic na ten temat nie piszą
 
Ostatnia edycja:

a4tech

New member
merkant napisał:
Ściszanie reklam....

Czy reklamy tak ladnie Ci scisza na wszystkich kanalach (wejsciach) ???
Dokladnie chodzi mi o to czy ten system poprawnie pracuje na sygnale zewnetrznym np. tuner c+ ???

Pytam Cie o to poniewaz u mnie sprawdza sie to tylko na kanalach naziemnych :confused:


Co do tego trzeszczenia obudowy to radze Ci uwazac, poniewaz producent nie uwzgledni Ci uszkodzen mechanicznych.
Takowych gwarancja nie obejmuje !!!
 

JKR

New member
d3tr0 napisał:
może ktoś podać jakieś sensowne ustawienia do 26D44E ?
Sensownych nie podam (dla kazdego beda inne), podam takie ktorych uzywam na wejsciu ypbpr z nboxem:

obraz->
tryb av: standard
podswietlanie: -3
kontrast: +26
jasnosc, kolor, barwa: 0
ostrosc: +3

obraz->zaawansowane->
temp kolorow: srednia
czern: wlaczona
film: wlaczone

opcja->
dnr: poziom niski
 

SR-71

New member
d3tr0 napisał:
może ktoś podać jakieś sensowne ustawienia do 26D44E ?

Oto moje nastawy w 26D44
Dzień kablówka analogowa:Tryb standardowy>podśw std > kontr +32 > jasn 0 > kolor +2 > odcień +2 > ostrość + 2 > zaaw czerń wył, temp średnioniska.
Euro RGB sat i dvd to samo,tylko kolor -2.
Noc: tryb eco,podś -4 > kont +32 > jasn 0 > kol 0 > odcień +2 > ostrość +2 >zaaw czerń wył, temp średnioniska.
Co do ściszania reklam z satki to też ścisza,ale trochę mniej wyraźnie niż z kablówki.
 

janux

New member
Kupiłem 26D44E i jestem trochę zawiedziony. Czy w tych modelach też tak macie?
Na niektórych obrazach i napisach szczególnie o wysokim kontraście jest strzępienie linii w poziomie. Mam tak samo w tunerze TV w kompie, bo procek A/D jest za wolny.
Na czarnym tle obraz wpada w fiolet, a wcześniej oglądałem w różnych sklepach i tak nie było. Czyżby SHARP podobnie jak SAMSUNG potrafi w tym samym modelu TV wstawić różne matryce? W serwisie samsunga w tym samym modelu spotkano się z czterema różnymi matrycami. Ten TV kupiłem w sklepie internetowym bez oryginalnej gwarancji. Zapewniano mnie że jest to produkt pełnowartościowy.
Z tunera C+ i kablówki na większości kanałów obraz jest jak z divixa.
 

janux

New member
Problem w tym, ze już te 10 dni minęło. Może w serwisie sharpa coś mi powiedzą o pochodzeniu tego modelu po n-rze fabrycznym.
 

shadowman816

New member
Telewizor kupilem w sklepie internetowym Zadowolenie.pl, wiec wydaje mi sie powinna byc gwarnacja, a nie ma ;/ w pudelku znajduja sie tylko 3 instrukcje obslugi i kartka od sciereczki.
Czy ktos z Was kupowal w tym sklepie ten telewizor i tez nie mial gwarancji??
 

janux

New member
shadowman816 napisał:
Telewizor kupilem w sklepie internetowym Zadowolenie.pl, wiec wydaje mi sie powinna byc gwarnacja, a nie ma ;/ w pudelku znajduja sie tylko 3 instrukcje obslugi i kartka od sciereczki.
Czy ktos z Was kupowal w tym sklepie ten telewizor i tez nie mial gwarancji??
Ja też kupiłem w podobnym sklepie (EUKASA) i oryginalnej gwarancji nie dostałem. Jak dzwoniłem do sklepu to powiedziano mi że faktura jest gwarancją. Sklepy, które sprowadzają towar np. z Niemiec, za zwrot gwarancji dostają upust kilkanaście %.
Wejdź w tryb serwisowy i zobacz ile godzin grał.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wystarczy sama faktura. Dlatego Sharp Polska wprowadził swoje gwarancje . Inaczej mówiąc to tak jakbyś kupił bez gwarancji . Schody się zaczną jak coś się zepsuje . Życzę aby telewizory grałay bezawaryjnie jak najdłużej.
 

janux

New member
Wejście w tryb serwisowy poziom K:
(robisz to na własną odpowiedzialność !!!)
1. Przytrzymać jednocześnie na TV (VOL-) i (INPUT),
2. Włączyć wtyczkę do gniazdka, jak się pojawi obraz (z literą K) puścić przyciski,
3. Wcisnąć na TV jednocześnie (VOL-) i (P v), pojawi się menu serwisowe.
(przyciski CH = nawigacja, VOL = regulacja - nie używać !!!)
4. Przyciskami CH na pilocie wejść na str. 2/11 i w poz. Backlight Acutime masz czas pracy podswietlenia matrycy, a więc i TV.
5. Wyjście z trybu serwisowego tak jak wejście (p. 1 i 2)

więcej na elektroda.pl

Można w ten sposób sprawdzić czy TV grał na wystawie sklepu.
 
Do góry